• Windsor Atlantica *****
  Windsor Atlantica *****

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava:

  Nově otevřený nejstylovější hotel 5* umístěný přímo na pláži Copacabana

  Copacabana Palace *****
  Copacabana Palace *****

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava: Snídaně

  Neznámější hotel v Riu na Copacabaně vítá bohémy a slavné hosty již od 1923.

 • Windsor Miramar *****
  Windsor Miramar *****

  Lokalita: | Mapa

  Strava:

  Hotel je umístěn na exkluzivním místě na pláži Copacabana s výhledem na oceán.

 • Porto Bay Rio Internacional ****
  Porto Bay Rio Internacional ****

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava: Snídaně

  Nabízí to nejlepší ze senzačního města a úchvatného výhledu na pláž ze střešního bazénu.

  Copacabana Rio ***
  Copacabana Rio ***

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava: Snídaně

  V blízkosti pláže Copacabana a s bazénem na střeše

 • Brazílie

  Krásná, divoká a rozmanitá “Perla Jižní Ameriky”. 
  Brazílii jsme osobně procestovali a poradíme Vám. 

  Brazílie
 • Brazílie

  Zelený amazonský prales i dlouhé písečné pláže. 
  Poradíme Vám a zajistíme ten nejlepší servis. 

  Brazílie
 • Brazílie

  Podmanivá kultura, krásná příroda a slunečné pláže. 
  Zájezdy připravujeme na míru dle individuálních požadavků. 

  Brazílie

Exkurze v Brazílii

Cesta emocí

Fortaleza / São Luiz – 8D/7N

1. den: Fortaleza Příjezd, vyzvednutí na letišti a transfer do hotelu.

Přenocování v Hotel Quality Fortaleza pokoje superior se snídaní v ceně.

2. den: Fortaleza / Jericoacoara Po snídaní odjezd z Fortalezy směr Jeriocoacoara v 4×4 autě v souladu s přílivem a odlivem. Jede se přes pláže a malé vesnice západního pobřeží Ceará, přejezd na lodi přes řeku Mundaú (délka trasy přibližně 8 hodin). Volný večer.

Přenocování v hotelu My Blue Hotel (bývalý Mosquito Blue), standartní pokoje se snídaní v ceně.

3. den: Jericoacoara Snídaně. Volný den.

Přenocování v hotelu My Blue Hotel, standartní pokoje se snídaní v ceně.

4. den: Jericoacoara Ráno se snídaní a po té výlet buginou (4×4) a navštívit Pedra Furada, Lagoa Azul (modrá laguna) a Lagoa do Paraiso (rajská laguna), jízda přes pláž Praia de Preá. Zbytek dne je volný

Přenocování v hotelu My Blue Hotel (bývalý Mosquito Blue), standartní pokoje se snídaní v ceně.

5. den: Jericoacoara / Parnaíba Ráno po jídle přesun autem 4×4 směr Parnaíba přes Tatajuba a Camocim, přes řeky a místní vesnice (3 hodiny). Zbytek dne je volný.

Spaní v hotelu Pousada dos Ventos se snídaní v ceně.

6. den: Parnaíba / Barreirinhas Hned po snídaní transfer do přístavu, kde se odjíždí rychlým člunem na projížďku podél Delty (návštěva Canarias a ostrovů Poldros, Igarpe dos Periquitos a Morro Branco se zastávkou na koupání a focení). Odpoledne pak ojezd 4×4 autem směr Barreirinhas (Vstup do Lençois – Duny písku s Lagunama). Délka výletu přibližně 5 hodin. Volný večer.

Spaní v Pousada do Buriti se snídaní v ceně.

7. den: Barreirinhas Snídaně a odjezd v rychlém člunu na tour po řece Rio Prequiças, se zastávkou v komunitách Vassauras (malé lençois), Mandacaru (s návštěvou majáku s panoramatickým výhledem) a Caburé (pláž). Návrat do Barrerinhas v odpoledních hodinách. Volný večer.

Spaní v Pausada do Buriti se snídaní v ceně.

8. den: Barreirinhas / São Luiz Po snídani následuje okolo 9:00 opět v jeepech 4×4 vyjížďka na Velké Lençois, návštěva Modré laguny (jízda mimo silnici + procházka po dunách s koupáním v lagunách).

Odpoledne soukromý transfér z Barreirinhas do São Luiz (přibližně 3 hodiny). Volný večer.

Spaní v Hotelu Luzeiros São Luiz

9. den: São Luiz /… Snídaně a následný odvoz na letiště v São Luiz.

Od 82.990,–/osoba

K ceně je potřeba připočítat cenu letenky a pojištění.

Reservace Mamirauá

Udržitelný turismus v Amazonii

Mamirauá rezervace udržitelného rozvoje byla první svého druhu vytvořena v Brazílii. Rezervace Mamirauá se nachází v amazonském regionu zvaném Střední Solimões na soutoku řek Japurá a Solimões ve státě Amazonas na severu Brazílie. Město Tefé ve státě Amazonas je hlavní branou do rezervace. Uakari obydlí je složeno ze sedmi plovoucích budov postavěných ze dřeva a pokrytých rákosem. Plování celého komplexu je dosaženo díky stavbě na speciálních plovacích trámech. Všechny budovy jsou propojeny molem taktéž na hladině.

Obydlí bylo navrženo tak, aby mělo co nejmenší environmentální dopad, čehož bylo dosaženo za použití vhodných technologií, jako jsou sběrače dešťové vody, solární panely pro svícení a ohřev vody a v neposlední řadě odpadní filtrační systém. Uakari obydlí nabízí deset komfortních, jednoduchých apartmentů o dostatečné rozloze 25 m². Každý z nich má svou vlastní terasu, koupelnu a dvě pohodlné postele (možno spojit v manželskou postel). Okna v apartmentu mají sítě proti hmyzu. Z terasy je vždy výhled do pralesa. Obydlí také disponuje centrální budovou s recepcí, restaurací, barem, TV místností, knihovnou a konferenční místností. Mezi všemi aktivitami, které Uakari nabízí, jsou: výlety do džungle a po jezeře, pozorování fauny a flóry a návštěva místních komunit.

Balíček 6 dní / 5nocí

(Od čtvrtka do úterý)

Den 1. (čtvrtek)

Přílet do Manaus, recepce a přesun do Tropical Manaus hotel. Přespání v hotelu

Den 2. (pátek)

Snídaně. Odvoz na letiště a odlet do Tefé. Přílet do Tefé a přesun lodí do Uakari obydlí. Asi 10 minut autem od letiště se nachází „Plovoucí bílý písek“ („Flutuante do Areia Branca“), kde započne cesta do rezervace Mamirauá. Cesta do rezervace je usutečněna lodí a trvá okolo jedné a půl hodiny. Při cestě se můžete kochat magickou scenérií s lehkým vánkem. Také bude možné pozorovat malé místní lodě a s trochou štěstí i divoký život přírody, jako jsou růžový delfín (Inia geofrensis) v jezeře Tefé a delfín amazonský (Sotalia fluviatilis) na řece Solimões až do Uakari. Budete přivítáni a seznámeni s personálem. Vždy bude přítomna anglicky mluvící osoba. Personál vám dá rychle doporučení a chodu ohledně plovoucího obydlí (časy jídel, solární elektřina, voda, zákaz plavání, etc.) a budete požádání o vyplnění registračního formuláře. V tu dobu potkáte zaměstnance zodpovědné za váš excelentní pobyt. Přírodovědecký průvodce vás bude doprovázet při některých aktivitách a při všech výletech bude přítomen i místní průvodce. Musíte se řídit jejich pokyny především těmi zajišťující Vaši vlastní bezpečnost. Oběd bude vždy podáván mezi 12:30 a 13:30. Odpolední výlety začnou v 15:30, kdy už nebude příliš horko. V 15:30 budete moci vyrazit na procházku (období sucha) po jedné ze stezek. Celá skupina půjde na Výkladovou stezku, kde se jak přírodovědec, tak místní průvodce s vámi podělí o vědecké, tak tradiční znalosti a zajímavosti, které vám pomohou porozumět místní přírodě (lužní les). Při výletu je vybráno osm bodů, které jsou klasifikovány a vysvětleny. Po celé „záplavové období“ podniknete výlety na velké kánoi po kanálech a jezerech vytvořených záplavami. Místní průvodce nemluví plynule anglicky. Během záplav (květen – července) budou všechny výlety podniknuty na malé bezmotorové kánoi (průvodce bude pádlovat). Večeře bude servírována okolo 19:30. Po večeři je možno shlédnout BBC dokumenty o rezervaci Mamirauá.

Den 3. (sobota)

Zvířata se probouzejí s východem sluncem a pro maximální zážitek z divoké přírody budete také muset vstávat brzy. Snídaně se podává v 6:30 a v 7:00 začínají aktivity. Další výlet bude podniknut pěšky nebo kánoí v nové scenérii přímo vybrané pro pozorování přírody. Všechny výlety jsou udělány tak, aby nebyly fyzicky vyčerpávající, a většina z nich se dá ujít nejvýše za tři hodiny. V období záplav (květen – srpen) budou výlety do džungle podniknuty na kánoi, pokud bude hadina řeky kolem 12 metrů během období dešťů. V 15:30 jste zváni výzkumníky, kteří pracují v ekoturismu, zúčastnit se jejich práce v terénu doplňující o technické informace v prezentaci. Pokud si budete přát, můžete místo toho jít na další pozorování divoké přírody. Po večeři se připravíte podniknout večerní tour (pěšky nebo na kánoi) s velkou šancí pozorovat noční zvířata jako jsou pavouci tarantule, vačice (Didelphis marsupialis a Philander opossum), lenochody (Choloepus didactylus, Bradypus variegatus), amazonské krysy (Dactylomys dactylinus ), netopýry (Rhynchonycteris naso a Noctilio leporinus) a jiné. Tato aktivita je krátká a zabere okolo 40 minut.

Den 4. (Neděle)

Pokud si vyberete návštěvu místní vesnice, tak ráno je ten správný čas. Ekoturistický program má za sebou mnoho diskuzí s místními komunitami o těchto návštěvách a dohodli se na neformálním rozvrhu s několika atrakcemi, které by rádi ukázali a mluvili o nich. Člověk z komunity se setká s Vaší skupinou a provede Vás (pro detailnější informace se podívejte, prosím, na leták týkající se návštěvy vesnice). S ohledem na vesnici budete mít možnost koupit místní ručně vyrobené výrobky – vezměte si s sebou drobné. Pokud si nebudete přát navštívit vesnici, je tu možnost podniknout výlet spolu s místním průvodcem.
Odpoledne vás čeká výlet na motorové kánoi na jezero Mamirauá, nádherné jezero s úplně zachovaným ekosystémem v rezervaci. Na jezeře, s největší pravděpodobnostní, Vás čeká nezapomenutelná setkání s růžovými říčními delfíny (Inia geofrensis), hoacintem chocholatým (Opistochomus hoazin) a možná také s arapaimou velkou (Arapaima gigas). Na jezeře zůstanete až do západu slunce a na zpáteční cestě spatříte kajmany černé (Melanoschus niger), netopýry (Rhynchonycteris naso a Noctilio leporinus), noční ptáky, apod. Večeře se podává ve 20:00, takže budete mít možnost si poslechnout debatu o ekosystému a o Institutu udržitelného rozvoje Mamirauá – jeho práci a výzkumy, etc. Přírodovědecký průvodce udělá prezentaci o Mamirauá ve 20:30.

Den 5. (pondělí)

Odjezd z Uakari zpět do Tefé je naplánován po snídani. Když přijedete zpět do Tefé, obchodní a marketingový manažer už na vás bude s řidičem čekat a doprovodí vás až na letiště.

Je důležité zmínit, že aktivity popsané výše mohou být změněny z environmentálních důvodů, jako je kulminace vodní hladiny nebo změna klimatu.

Manaus Příjezd, recepce a přesun do hotelu Tropical Manaus. Odpoledne pak půldenní City tour po Manaus.

Den 6. (úterý)

Snídaně a přesun hotelovým taxíkem na letiště.

Konec našich služeb.

Balíček obsahuje: Cestu autem letiště/Hotel/letiště v Manaus 2 noci v hotelu Tropical Manaus; Soukromou půldenní City tour po Manaus Transfer pravidelnou linkou z letiště Tefé/Uakari obydlí/Tefé Balíček třech nocí v Uakari obydlí včetně programu a všech výletů zmíněných v programu s dvojjazyčným průvodcem (Port – Eng) a místním průvodcem (Portugalština) Pravidelný příjezd jen v pátek.

Není v ceně:

 • Letenka z Manaus/Tefé/Manaus
 • Jakákoli jiná služba nebo tour, která není zmíněna v programu.
 • Vlastní výdaje
 • Nápoje
Abyste si pobyt vychutnali co nejvíce, prosím, řiďte se následujícími doporučeními.

Doporučujeme si s sebou vzít:

 • Dalekohled
 • Pohodlné kalhoty
 • Trika s dlouhým rukávem
 • Pohodlné boty nebo tenisky
 • Čepici nebo klobouk
 • Repelent
 • Pláštěnku nebo nepromokavou bundu (např. s membránou Guratex)
 • Opalovací krém
 • Sluneční brýle
 • Vlastní léky – v případě, že máte předepsané od doktora, například na alergii.

Oblast, kterou navštívíte v rezervaci Mamiraua, je součást ekosystému varzea (nížina). Lužní lesy jsou zaplavovány Amazonkou bohatou na sedimenty.

Při výletech jdoucích přes jezera a proudy pojedete na kánoích nebo lodích, a je důležité abyste se chránili před tropickým sluncem. Doporučujeme jak opalovací krém (faktor 30 a více), tak sluneční brýle. Polarizované sluneční brýle jsou výhodou, díky redukci odrazu slunce od vodní hladiny.

Systém stezek byl zbudován pro přístup do džungle. Doporučujeme adekvátní a pohodlnou obuv a oblečení – některé části stezek mohou být zatopené. Nepoužívejte své nejlepší oblečení, terén může být bahnitý.

V oblasti je také hodně komárů, kteří štípou jak během dne tak i noci hlavně na stezkách, čímž si nezapomeňte vzít s sebou repelent.

V období sucha je možné se na stezky vydat pěšky, avšak v průběhu záplavového období (květen – červenec) pravděpodobně pojedete po stezkách na kánoi.

Opatření pro vaši návštěvu:

 • Nedotýkejte se křoví nebo stromů, žijí zde totiž jedovatá zvířata, jako jsou škorpióni, ohniví mravenci a pavouci, které je obtížné zpozorovat.
 • Používejte záchrannou vestu při plavbách na kánoích či člunech.
 • Zachovávejte ticho v průběhu výletů (je to nezbytné, aby se nevystrašila a neutekla zvířata).
 • Vyvarujte se používání lesklého oblečení či zářivých barev – čímž zvýšíte své šance na pozorování zvířat.
 • Buďte taktní a slušní při kontaktu s místními lidmi – pamatujte, vy jste návštěvníci. Respekt k původnímu obyvatelstvu je velmi důležitý v rezervaci Mamirauá.

Není dovoleno:

 • Trhat či brát cokoli z džungle.
 • Vyhazovat odpadky v rezervaci.
 • Plavat či se koupat v řece, kanálech, jezerech.
 • Chodit do džungle bez přítomnosti průvodce.
 • Pít alkoholické nápoje během výletů.

Ocitnete uvnitř chráněné oblasti, kde je brazilskými zákony striktně zakázáno sbírat jakýkoli materiál v rezervaci, jako jsou rostliny, zvířata, vejce, květiny, semínka, atd. Administrace ekoturismu bude velmi pozorná k tomuto pravidlo pro dobro zachování divoké přírody v rezervaci. Po obydlí je rozmístěno několik odpadkových košů, kde je možné odhazovat odpad (papír, plast, plechovky, hrnky, atd.). Tento materiál by mohl znečistit a způsobit vážné škody jak zvířatům, tak celému ekosystému. K dispozici budou průvodci pro všechny aktivity v rezervaci. Tudíž, pro vaši bezpečnost, není dovoleno opouštět Uakari obydlí bez přítomnosti průvodce.

Při neplnění těchto pravidel může dojít k nehodě, za kterou ponese plnou zodpovědnost návštěvník.

Jak se tam dostat

Branou do reservace Mamirauá a Uakari obydlí je město Tefé. Náš balíček je připraven tak, aby seděl k pátečním příletům. Momentálně zajišťuje letecké spojení mezi Manaus a Tefé jen jedna letecká společnost: Trip Air Company. Plovoucí obydlí Uakari je vzdáleno hodinu a půl rychlým člunem nebo tři a půl hodiny místním člunem vždy z Tefé. Z bezpečnostních důvodů je transfer do Uakari obydlí pouze během dne. V případě přepravy rychlostním člunem je omezena váha zavazadla na 15kg.

 

Chapada Diamantina

Chapada Diamantina je region ve státě Bahia, na severovýchodě Brazílie, vzdálený 400 kilometrů od Salvadoru. Rozlehlý atlantický les, lány květin a nekončící zeleně dopřávají nezapomenutelným scenériím. Když se k tomu přidají obrovské skalnaté převisy, kaňony, jeskyně, řeky a vodopády vytvoří se nádherná a jedinečná krajina Chapady Diamantina. Lençóis, Mucugê, Rio de Contas, Morro do Chapéu and Andaraí jsou některá z měst, kde je stále možné cestovat zpět v čase a objevovat časy zlaté horečky v regionu. Architektura se datuje ke koloniální Brazílii a je důležitou a nedílnou součástí národní historie. Chapada Diamantina je domovem různorodých živočichů a rostlin. Nachází se zde více jak 50 druhů orchidejí, bromeliád a jiných, také se zde vyskytují vzácná zvířata, jako jsou mravenečníci, pásovec velký, kočkovité šelmy, nespočet druhů ptáků a hadů. Stává se tak správnou volbou nejen pro ty, jež hledají klid a pohodu, ale i pro ty, kteří touží po dobrodružství a historii.

Mucugê

V tomto městě byly nalezeny první diamanty v regionu Chapada Diamantina a to v roce 1844. Jedním z nejvíce zajímavých míst je jediný hřbitov byzantského stylu v celé Brazílii, který nemůže uniknout vaší pozornosti.

SALVADOR, LENÇOIS, MUCUGÊ 7D/6N

Navžený program

Den 1 – Salvador

Příjezd, recepce a soukromý odvoz do hotelu Vila Gale Salvador.

Hotel Vila Galé x 01 noc ve standartním pokoji

Den 2 – Salvador/Lençóis

Po brzké snídani následuje odjezd v 7:30 v autě s klimatizací. Zastávka na oběd v Itaberaba (není v ceně). Příjezd do Lençois okolo 15:00. Ubytování a k večeru City tour po Lençois.

Pousada Canto das Águas x 03 noci se snídaní

Den 3 – Tour Serrano & Ribeirão do Meio

Snídaně. Ráno podnikneme tour k řece Lençóis s jejími přírodními bazénky. Zastávka na koupání v Cachoerinha. Odpoledne navštívíme Ribeirão do Meio.

Den 4 – Poço do Diabo, Morro do Pai Inácio, Grutas da Pratinha, Azul a Lapa Doce

Posnídáme a vydáme se do Poço do Diabo, kde je překrásný vodopád na řece Rio Mucugezinho s možností slanění nebo zipline. Morro do Pai Inácio s nádherným výhledem a pravděpodobně i největší symbol Chapady Damantiny. Pak navštívíme Gruta Azul a Gruta da Pratinha opět s možností zipline. Už po 850 metrech narazíme na Gruta da Lapa Doce s impozantními skalnatými útvary.

Den 5 – Poço Encantado e Mucugê

Ráno se po snídani rozloučíme s Lençóis a vydáme se do Mucugê. Po cestě je pak možné se podívat na Poço Encantado. Poço Encantado patří k největším atrakcím Chapady, kdy díky dokonalému světlu a průzračné vodě, lze pozorovat skály i 40 metrů pod vodou. Odpoledne pojedeme na Mucugê, projedeme i Projeto Sempre Viva a večer zakončíme den příjemnou procházkou v ulicích Mucugê.

Pousada Mucugê x 02 noci se snídaní.

Den 6 – Cachoeira do Buracão

Po snídani se vydáme na výlet k Cachoeira do Buracão, jenž je považován za nejpěknější vodopád v oblasti. Je vzdálen asi 115 km od Mucugê. Vodopád je strhující nejen díky své výšce, ale také pro velkolepý kaňon do něhož ústí.

Den 7 – Mucugê / Salvador

Po snídani odjezd v 7:30 z Mucugê do Salvadoru, kde dorazíme kolem 15:00.

Od 45.990,–/osoba

K ceně je potřeba připočítat cenu letenky a pojištění.

Klasická Brazílie

Rio – Iguasso – Salvador – Manaus (10nocí/11dní)

1. Den – Rio de Janeiro Přílet do Ria. Čekající řidič/průvodce Vás dopraví k vybranému hotelu. Zbytek dne dle vlastního uvážení a energie.

2. Den – Rio de Janeiro Snídaně. Půldenní tour na Cukrovou homoli s průvodcem (cca 4 hod.). Návrat na hotel. Odpoledne volné.

3. Den – Rio de Janeiro Po snídani dopolední tour na Corcovado (socha Krista) s průvodcem. Návrat na hotel a odpoledne dle vlastních možností. Poslední slavnostní večeře v Barbecue restauraci a Show na Plataforma 1 (show samby a brazilského folklóru) vše za doprovodu průvodce. Návrat na hotel.

4. Den – Rio de Janeiro/ Vodopády Iguasu Snídaně. Odjezd na letiště a krátký let k vodopádům Iguasu. Po příletu čekající doprovod a přesun na zvolený hotel. Odpoledne tour k Brazilské straně vodopádů. Návrat a spaní v hotelu.

5. Den – Vodopády Iguasu Po snídani tour na Argentinskou stranu vodopádů za doprovodu průvodce. Návrat na hotel a přespání.

6.– 8. Den Vodopády Iguacu – Manaus – Amazonský deštný prales. Snídaně a přesun na letiště. Odlet do Manaus. Po příletu průvodce a odjezd do Amazonského Ecoparku k ubytování.

 • První den: vyzvednutí na hotelu okolo 13:30 a odjezd do vigvamů „Amazonského Ecoparku“. Přivítání místním džusem, po němž budou hostům ukázány pokoje. Večeře a večerní výlet kánoemi pro pozorování aligátorů. Přespání ve vigvamech.
 • Druhý den: Snídaně. Track džunglí a návrat na místní oběd. Po krátkém odpočinku prohlídka typických amazonských obydlí („caboclos“) s možností lovu pirani. Večeře a přespání.

Možnosti tour: Track džunglí, Opičí les, návštěva místní komunity, rybaření a večerní projížďka kánoí za zvuků pralesa.

 • Třetí den: Snídaně a návštěva „Opičí džungle“. Odhlášení z hotelu a přesun zpět do Manaus.

9. Den – Amazonský deštný prales – Manaus – Salvador Příjezd do Salvadoru vyzvednutí na letišti a ubytování ve vybraném hotelu.

10. Den – Salvador Po snídani se jde na půldenní city tour (4 hod.). Odpoledne volný program.

11. Den – Salvador Snídaně. Odjezd na letiště pro mezinárodní let.

Od 48.990,–/osoba

K ceně je potřeba připočítat letenky a pojištění.

Ekoturistika v Brazílii

Území Brazílie nabízí, vedle největší plochy pralesa na světě, členitá pohoří, dalekosáhlé pláže, divoké řeky, burácející vodopády, pískové duny, vysoké útesy, rozlehlé bažiny, četné trasy v divoké přírodě a tu nejrozmanitější floru a faunu. Na ploše 8,5 milionů čtverečných kilometrů se nachází národní parky, biosférické rezervace a chráněné přírodní oblasti.

Ubytování v dobře vybavených dřevěných střediscích na břehu řek v povodí Amazonky nabízí řadu aktivit a jedinečných zážitků, jako trekking pralesem, výlety na kánoích, lov piraní, pozorování nočního života či návštěva místních obyvatel. Několikadenní pobytové balíčky s programem v těchto střediscích zahrnují ubytování, stravu, dopravu, výlety a místního průvodce.

Amazon Lodge vzniklo jako jedno z prvních v rámci udržitelného rozvoje cestovního ruchu v této oblasti. Nachází se 4 hodiny od Manausu proti proudu řeky Juma. Celý komplex se skládá z centrálního plovoucího modulu, ze kterého je přístup k 18 apartmánům, baru a verandy s hamakami. Teplá voda zde není k dispozici. Na prostorné dřevěné verandě můžete relaxovat obklopeni krásnou a bujnou přírodou.

Ekopark Lodge se nachází 30 minut plavby od Manausu na řece Rio Trauma, uprostřed panenského deštného pralesa. Oblastí protéká několik křišťálově čistých a teplých pramenů a přibližně 5 kilometrů chodníčků Vám umožní se vydat za poznáváním džungle. Středisko skýtá pohodlné a stylové ubytování ve 20 bungalovech.

Další oblíbenou ekodestinací je Pantanal. Pantanal, biosférická přírodní rezervace – místo s největší koncentrací živočichů na světě, které je možné pozorovat na rozlehlých plochách této přírodní rezervace. Nejvhodnější doba pro návštěvu je období sucha od března do října. Ekostřediska mají ideální umístění pro pozorování okolní přírody, kde je možné spatřit papoušky, tukany, volavky a stovky jiných druhů ptáků, také krokodýly, mravenečníky, capybary, opice, oceloty, pumy, jaguáry a mnoho dalších.

Pantanal Araras Ecolodge je dostupný po silnice vedoucí 182 kilomerů od města Cuiabá. Ubytování je možné v 15 klimatizovaných pokojích s veškerým komfortem a teplou vodou. Pobytové balíčky zahrnují ubytování se stravováním a denní program s místním odborným průvodcem. Délka celého pobytu se pohybuje od 1 do 8 dnů, jako např.:

Mato Grosso – 3 ekosystémy (8dní / 7 nocí):
 • 1.den: Cuiabá, transfer do deštného pralesa Amazonie. Ubytování a vycházka za pozorováním ptactva
 • 2.den: trek a plavba na kánoích za florou a faunou deštného pralesa
 • 3.den: přemístění na náhorní plošinu Chapada dos Guimaraes. Návštěva jeskyní a modrých jezer pohoří Serra Azul
 • 4.den: trek národním parkem, panoramatický výhled na rovinu Pantanalu
 • 5.den: přesun do Pantanalu, návštěva města Poconé. Ubytování v Araras Ecolodge. Pozorování nočního života
 • 6.den: vycházka s odborným výkladem a pozorování krajiny z koňského hřbetuararas_pajaro
 • 7.den: výprava na kánoích mezi porosty mangrovníků, rybolov
 • 8.den: vyhlídková cesta zpět do Cuiabá
 • Plavba po Amazonce

  Pravidelně organizované plavby po Amazonce Vás zavedou do skrytých zátok Amazonky a zaplaveného pralesa. Na amazonských kánoích navštívíte domorodé obyvatelstvo a jejich po generace neměnný způsob života. Vydáte se po pěšinkách skrze hustý prales pozorovat rušný život ptactva, zkusíte tradiční způsob rybolovu a zaplavete si v amazonských vodách. Loď je 20 metrů dlouhá s kapacitou pro 16 pasažérů po osmi klimatizovaných kajutách a prostornou palubou. Okružní plavby jsou vypravované na 3 až 6 dní.

  Přibližný program 3-denní plavby po Amazonce (2 noci):

  1. den: vyplutí ve 14:30 hod. přes Manaus do oblasti Xiborena. Výprava na kánoích za pozorováním života mezi vodními rostlinami, jako jsou jutovníky, gumovníky, vodní lilie a mnoho dalších druhů. Zpáteční cesta po setmění umožňuje také pozorování kajmanů. Po návratu na loď se během večeře pokračuje v plavbě k jezeru Janauaca.

  2. den: pozorování ptactva na brzké ranní výpravě na kánoích a návštěva obyvatel u jezera, kteří žijí z rybolovu a pěstování manioku, kaučuku, para ořechů a různých ovocných stromů. Následuje vycházka pralesem s odborným průvodcem. Oběd na palubě. Výprava za nočním životem pralesa.

  3. den: návštěva ekoparku Janauary. Po snídani na palubě plavba k soutoku černých vod řeky Rio Negro a žlutě zbarvené řeky Solimoes, k tzv. Meeting of the Waters. Návrat do Manausu v 11:30.

Rychlá kalkulace hotelu

Brazílie
Odlet
Nocí v hotelu
Hotel

Pro hotel není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu zde.

Typ pokoje
Strava

EUR
Cena zájezdu
Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu

Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Zahrnuje všechny poplatky
Nezávazně poptat Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.

Rychlá kalkulace hotelu

Brazílie
Odlet
Nocí v hotelu
Hotel

Pro hotel není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu zde.

Typ pokoje
Strava

EUR
Cena zájezdu
Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu

Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Zahrnuje všechny poplatky
Nezávazně poptat Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.
Máte dotaz k dovolené?

Zavoláme a poradíme Vám. Zájezd připravíme na míru.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.