• Windsor Atlantica *****
  Windsor Atlantica *****

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava:

  Nově otevřený nejstylovější hotel 5* umístěný přímo na pláži Copacabana

  Copacabana Palace *****
  Copacabana Palace *****

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava: Snídaně

  Neznámější hotel v Riu na Copacabaně vítá bohémy a slavné hosty již od 1923.

 • Windsor Miramar *****
  Windsor Miramar *****

  Lokalita: | Mapa

  Strava:

  Hotel je umístěn na exkluzivním místě na pláži Copacabana s výhledem na oceán.

 • Porto Bay Rio Internacional ****
  Porto Bay Rio Internacional ****

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava: Snídaně

  Nabízí to nejlepší ze senzačního města a úchvatného výhledu na pláž ze střešního bazénu.

  Copacabana Rio ***
  Copacabana Rio ***

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava: Snídaně

  V blízkosti pláže Copacabana a s bazénem na střeše

 • Brazílie

  Krásná, divoká a rozmanitá “Perla Jižní Ameriky”. 
  Brazílii jsme osobně procestovali a poradíme Vám. 

  Brazílie
 • Brazílie

  Zelený amazonský prales i dlouhé písečné pláže. 
  Poradíme Vám a zajistíme ten nejlepší servis. 

  Brazílie
 • Brazílie

  Podmanivá kultura, krásná příroda a slunečné pláže. 
  Zájezdy připravujeme na míru dle individuálních požadavků. 

  Brazílie

Naše doporučení - Brazílie jsme procestovali

Praktické informace před cestou do Brazílie
Očkování

Doklad o očkování (mezinárodní očkovací průkaz) se u občanů evropských zemí nevyžaduje, ovšem při cestách do oblasti Amazonky a vnitrozemí vůbec je radno podstoupit očkování proti žluté zimnici (yellow fever), jinak čeští lékaři doporučují očkování proti hepatitidě typu A a B a proti tyfu – týká se zejména dlouhodobějších pobytů. Ovšem při cestě po latinskoamerických zemí vyžadují některé letecké společnosti od cestujících z Brazílie uvedené očkování.

Víza

Pokud se občan České republiky nehodlá v Brazílii věnovat výdělečné činnosti a délka jeho pobytu nepřesáhne 90 dní, postačí mu ke vstupu do země cestovní pas a nepotřebuje žádné vízum. Přihlašovací povinnost za turisty vyřizuje hotel, pokud však v Brazílii budete pobývat déle než 30 dní, musíte se po uplynutí této doby sami přihlásit na příslušné úřadovně policie. Pokud plánujete cestovat do okolních zemí, nezapomeňte si při opuštění Brazílie zkontrolovat, jestli vám dal celník do pasu výstupní razítko a potvrdil hraniční průvodku, protože bez razítka a průvodky mohou při návratu vzniknout problémy s opětovným vstupem do země.

Stravování v Brazílii

brazilie-destinace-029.jpgPři návštěvě Brazílie určitě zavítejte do některé z typických místních restaurací a barů, v nichž se podávají výborná jídla, která jsou svým charakterem i chutí naprosto odlišná od evropských zvyklostí. Porce jsou ve zdejších restauracích poměrně velké a ve srovnání s většinou Evropy jsou i ceny jídel velmi příznivé navzdory tomu, že servis může směle konkurovat západoevropským standadům.

Hlavními surovinami brazilské národní kuchyně jsou rýže, černé fazole a mouka z manioku a zdejší vaření se vyznačuje používáním velkého množství různých druhů masa – především pak hovězí, kuřecí a také vepřové, ruzné klobásy, uzený jazyk, apod. Ideálním místem pro jejich ochutnání jsou speciální restaurace, tzv. churrascarias.

Brazilci jsou také velkými milovníky džusů, tzv. sucos. V některých oblastech Brazílie je velmi oblíbeným nápojem extrakt ze stonků cukrové třtiny - caldo de cana, avšak nejtypičtějším nealkoholickým nápojem Brazilie je Guaraná, vyráběná ze stejnojmenné rostliny nám známá spíš jako nedílná přísada všech energetických nápojů. Tradičním nápojem Brazílie je samozřejmě káva. Ta pravá brazilská má být silná, horká a sladká. Z alkoholických nápojů můžete v Brazílii ochutnat cachaçu, což je destilát z cukrové třtiny, a nebo typický drink caipirinhu, která se míchá z cachacy, limetek, cukru a ledové tříště. Ochutnejte také tzv. batidas – koktejly z cachacy, cukru a ovocných šťáv.

Pokud se ptáte na pivo, i to je v místních restauracích k dostání. Pivo je tu dobré a obzvláště studené. Servíruje se při teplotách kolem 0°C a pije se nejčastěji z dvoudecových skleniček, aby pivo nestačilo zteplat. Sami Brazilané považují pivo za jeden z národních nápojů. Točenému pivu se říká chopp.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.