• Windsor Atlantica *****
  Windsor Atlantica *****

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava:

  Nově otevřený nejstylovější hotel 5* umístěný přímo na pláži Copacabana

  Copacabana Palace *****
  Copacabana Palace *****

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava: Snídaně

  Neznámější hotel v Riu na Copacabaně vítá bohémy a slavné hosty již od 1923.

 • Windsor Miramar *****
  Windsor Miramar *****

  Lokalita: | Mapa

  Strava:

  Hotel je umístěn na exkluzivním místě na pláži Copacabana s výhledem na oceán.

 • Porto Bay Rio Internacional ****
  Porto Bay Rio Internacional ****

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava: Snídaně

  Nabízí to nejlepší ze senzačního města a úchvatného výhledu na pláž ze střešního bazénu.

  Copacabana Rio ***
  Copacabana Rio ***

  Lokalita: Rio de Janeiro | Mapa

  Strava: Snídaně

  V blízkosti pláže Copacabana a s bazénem na střeše

 • Brazílie

  Krásná, divoká a rozmanitá “Perla Jižní Ameriky”. 
  Brazílii jsme osobně procestovali a poradíme Vám. 

  Brazílie
 • Brazílie

  Zelený amazonský prales i dlouhé písečné pláže. 
  Poradíme Vám a zajistíme ten nejlepší servis. 

  Brazílie
 • Brazílie

  Podmanivá kultura, krásná příroda a slunečné pláže. 
  Zájezdy připravujeme na míru dle individuálních požadavků. 

  Brazílie

Brazílie

brazilie-destinace-002.jpgBrazílie je krásná a rozmanitá země, kde se dá zažít prakticky vše od lenošení na pláži až po dobrodružné výpravy do džungle. Svou pestrostí a přátelskou atmosférou si Vás získá od prvního okamžiku, kdy přistanete na brazilské pevnině. Na zájezd do Brazílie nepotřebujete vstupní víza a pokud se nechystáte zrovna do Amazonského pralesa, tak ani očkování.

Brazílie leží na jižní polokouli. Na většině území převládá tropické podnebí, na jihu subtropické. V době, kdy v Evropě převládá zima a sychravo, v Brazílii můžete očekávat krásné teplé počasí. Brazilské léto trvá od prosince do února a je synonymem vrcholné sezony. Od června do srpna je naopak zima s vyššími srážkami a teplotami na jihu okolo 17 °C. Na severu země se teploty pohybují po celý rok okolo 28 °C. Pamatujte, že Brazílie je nejžádanější v období na přelomu roku, během karnevalu a Velikonoc. Plánujete-li cestu spadající do těchto termínů, zařiďte si svou cestu s dostatečným časovým předstihem. Letenky i ubytování doporučujeme rezervovat šest a více měsíců předem.

Snídaně v nejlepším hotelu Rio de Janeira, opalování na pláži Copacabana či Ipanema, výlet lanovkou k proslulé soše Ježíše Krista nebo na Cukrovou homoli s úžasným výhledem na celé Rio a pak přelet k majestátním vodopádům Iguacu, to vše může být začátkem Vaší cesty. Dalším lákadlem je futuristická architektura hlavního města Brasilia z dílny Oskara Niemeyera, nádherné pláže v oblastech Fortaleza a Praia do Forte, deštný amazonský prales, největší pevninská bažina světa v oblasti Pantanal a samozřejmě také město Salvador da Bahia s koloniálním šarmem, jehož historické jádro je chráněno organizací UNESCO.

Zelené plíce světa – poznejte nejen amazonský deštný prales

brazilie-destinace-012.jpgAmazonský deštný prales je největší džunglí na světě s nejbohatší flórou a faunou. Celá síla oblasti pochází z Amazonky, která každoročně zaplavuje tisíce km² vodou. Hlavní město Amazonie, Manaus ležící na břehu řeky Rio Negro, je důležitým centrem ekoturistiky. Je pomyslným vstupním portálem do amazonského deštného pralesa. Vaše dobrodružná dovolená vám připraví mnoho zajímavostí, např. největší říční souostroví na světě – Anavilhas – skládající se ze 400 ostrovů, stovek řek, jezer a bažin. V Amazonii vás čeká mnoho lákavých dobrodružství jako je: večerní pozorování kajmanů, projížďka na kánoích (rybolov dravých piraň a sledování říčních delfínů), absolvování minikurzu „Jak přežít v džungli", základy bojového tance capoeira, účast při náboženském rituálu ve stylu „woo-doo" a mnoho dalších aktivit.

Brazílie je velmi rozmanitá země. Každý jednotlivý stát je malou zemí sám o sobě. V každém městě se trochu liší zvyky, tradice, či národní jídlo. Život na jihu je úplně odlišný od života na severu. Vzhledem k rozloze a rozmanitosti Brazílie můžete podnikat prakticky cokoliv. Výlety džunglí, projíždky po Amazonce a jejích přítocích, můžete lovit a následně si i upéct a sníst piraně a další druhy ryb, můžete se koupat v divokých vodách Atlantiku a užívat si stovek kilometrů nádherných pláží. Můžete zde trekovat po vrchovinách či skákat bungee jumping. Můžete se koupat i jezdit na lyžích nebo si užívat moderní architektury ve městěch jako Natal, Recife, Fortaleza či Brasília. Taktéž můžete hledat historické památky z 15. století v Salvadoru či v Rio de Janeiru. V Brazílii můžete dělat prakticky cokoliv, svou rozmanitostí splní všechny vaše požadavky.

Brazílie je zemí mnoha tváří, pojďte se s námi o tom přesvědčit. Rádi vám připravíme zájezd přesně na míru.

Stručná historie Brazílie

Pedro Álvares Cabral, portugalský námořní kapitán, byl pravděpodobně prvním Evropanem, který v roce 1500 uviděl brazilské pobřeží. Přitom již v roce 1494 podle smlouvy se Španěly v Tordesillas připadlo toto území Portugalsku. Ale až v roce 1532 Martin Afonso de Sousa založil u Sao Vicente první z patnácti portugalských kolonií, nazývaných kapitánie. Kolonisté zde vytvářeli velká panství, na nichž zaměstnávali původní indiánské obyvatelstvo. Indiány pro velkou úmrtnost později nahradili afričtí otroci.

Král Jan III. Portugalský (1502–1557) vládl nad dobytým územím prostřednictvím guvernéra ze sídla ve městě Bahia (později Salvador). Také další koloniální mocnosti té doby začaly mít zájem o brazilské území a jeho bohatství. Francouzi vybudovali osídlení na místě Rio de Janeira v roce 1555. Portugalcům trvalo pět let, než je odtud vypudili. Kolem roku 1580 však získali kontrolu nad Portugalskem Španělé a výkon koloniální správy v Brazílii byl oslaben. Holanďané v roce 1624 na krátko uchvátili území Bahie a usídlili se též v Pernambucu (nyní město Recife ve státě Pernambuco). Vojensky byli vytlačeni v roce 1654, čtrnáct let poté, co se Portugalci vymanili zpod nadvlády Španělů. V období rozvoje plantážnictví během 17. – 18. století došlo k masovému dovozu otroků z Afriky. Uprchlí otroci vytvořili v letech 1630 – 1697 tzv. Palmarskou republiku.

Ze Sao Paula byly uskutečňovány četné výpravy na odchyt Indiánů využívaných na dobývání přírodních zdrojů ve vnitrozemí. První významnější revolta za nezávislost vypukla již v roce 1789. Avšak boj o její získání trval další tři desetiletí. V roce 1807 uprchl před Napoleonem do Brazílie portugalský dvůr. Princ regent Dom Joao (1767–1826) se začal velmi zajímat o svou novou domovinu a v roce 1815 na jejím území vyhlásil Spojené portugalské království Brazílie a Algarve. O rok později se stal jako Joao VI. králem. V roce 1821 se vrátil do Portugalska a v Brazílii zanechal syna Doma Pedra (1798–1834) jako svého nástupce. Ten se pokusil znovu upevnit koloniální panství. Proti snahám Doma Pedra se však obyvatelstvo postavilo. V roce 1822 proto vyhlásil v zemi nezávislost a stal se prvním brazilským císařem. Jeho vláda však byla doprovázena velkými obtížemi.

Ve válce s Argentinou (1825–1828) země ztratila Uruguay, a tak císař v roce 1831 abdikoval ve prospěch svého pětiletého syna. Po dalším těžkém období regentské správy se v roce 1840 ujal vlády Dom Pedro II. (1825–1891), který vládl téměř 50 let. Za jeho vlády došlo k velkému přílivu evropských osadníků, ale spory se sousedními zeměmi pokračovaly. Válka s Trojaliancí (1863–1870) vedla k porážce Paraguaye, ale také k hospodářskému vyčerpání země. Vojenský puč v roce 1889 přinutil císaře abdikovat a v roce 1891 byla vyhlášena republika Spojených států brazilských v čele s prezidentem Fonsecou. Období 1895 – 1909 bylo ve znamení několika pohraničních sporů, které však byly jednáním vyřešeny ve prospěch Brazílie. Rozvoj pěstování kávy, sběru kaučuku a jejich vývozu přispěl k prosperitě země. Po první světové válce následovalo období nepokojů, které skončilo v roce 1930 společným pučem civilistů a vojáků. Faktickým prezidentem se stal Getúlio Vargas (1883–1954). Ten dvakrát za sebou zrevidoval ústavu a vydobyl si diktátorské pravomoci.

V roce 1942 vstoupila Brazílie do protifašistické koalice. Po druhé světové válce byl Vargas ve volbách poražen a prezidentem se znovu stal až po dalších volbách v roce 1951. Odhalení korupce a účasti na vraždě ho v roce 1954 přiměly k demisi a sebevraždě. V roce 1960 ke konci vlády liberálního prezidenta Juscelina Kubitscheka Oliveiry, jež je znám svým plánem hospodářského rozvoje „50 let za 5 let“, se stala hlavním městem urbanisticky originálně vybudovaná Brasília ve vnitrozemí. Pokus takto podnítit hospodářské využití rozsáhlých oblastí savan nebyl příliš úspěšný. V tehdejším období dynamického ekonomického rozvoje a vzrůstu hospodářské síly země došlo i k rychlému růstu inflace, která brzy společně se zahraničním dluhem dosáhla rekordních výšek.

Nestabilita v zemi vedla v roce 1964 k vojenskému puči. Vojenské vlády se střídaly až do roku 1985, kdy se po volbách vrátili k moci civilisté. V roce 1992 byl prezident Fernando Collor de Melo (nar. 1949) obviněn z korupce a následně zbaven moci.

Kultura v Brazílii
Zvláštní události

Karneval v Rio de Janeiro – únor – březen (pohyblivý svátek, pracovní volno 2–5 dnů, začátek karnevalu 46 dnů před Velikonocemi)

Termíny karnevalu:
8.-13.2.2013
28.2.-5.3.2014
13.-18.2.2015

Mezinárodní výstava umění v Sao Paulu – březen-červen
Brazilská Formule 1 Grand Prix – konec března
Filmový festival v Rio de Janeiru – říjen

Svátky a festivaly v Brazílii

Leden: Nový rok – 1. ledna Procissao do Senhor Bom Jesus dos Navegantes (Bahia) – námořní procesí prochází městem Lavagem do Bonfim – druhý čtvrtek v lednu, Candoblé (Bahia). Bom Jesus dos Navegantes – Penedo (Alagoas), 4 dny po druhé neděli v lednu Festa de Santo Amaro – od 24. ledna do 2. února (Bahia)

Únor: Festa de Iemanjá – 2. února, jeden z nejdůležitějších festivalů (Salvador, Bahia).

Březen: Semana Santa – týden před Velikonocemi, v březnu či dubnu. (Congonhas, Ouro Preto, Goiás Velho)

Duben: Micareta – duben nebo na počátku května (Bahia)

Květen: Festa do Divino Espírito Santo – 40 dní po Velikonocích, květen či červen (Parati, Rio de Janeiro) Cavalhada – 45 dní po Velikonocích (Pirenópolis, Goiás) Festa do divinho – první neděle po Nanebevstoupení Páně (Alcantara, Maranhao)

Červen: Festas Juninas – po celý červen ve státě Rio i na mnoha jiných místech země Festival Folclórico do Amazonas – Manaus (Amazonas). Festa de Sao Joao – 22. – 24. června, Cachoeira (Bahia). Boi-Bumbá – tři dny na konci června (Parintins, Amazonas) Bumba Meu Boi – od června do druhého týdne v srpnu (Sao Luís, Maranhao)

Červenec: Regata de Jangadas – v druhé polovině července. Fortaleza (Ceará) Festival de danca – festival tance (Joinville, Santa Catarina) Carnaval Fora-de-Época – poslední týden c červenci (Fortaleza, Ceará)

Srpen: Festa da NS de Boa Morte – v půli srpna (Cachoeira, Bahia) Festa de Iemanjá – 15. srpna (Fortaleza, Ceará) Festa de NS d´Ajuda – 15. srpna, Porto Seguro (Bahia). Masové procesí věřících. Folclore Nordestino – konec srpna, Olinda (Pernambuco).

Září: Festa de NS de Nazaré – 7. – 8. září (Sawuarema, Rio de Janeiro) Festa de NS dos Remédios – 8. září (Parati, Rio de Janeiro) Festa do Cairé – druhý týden v září (Alter do Chao, Pará) Jubileu do Senhor Bom Jesus do Matosinhos – 7. – 14. září (Congonhas)

Říjen: Círio de Nazaré – začíná druhou neděli v říjnu (Belém, Pará) Festa de NS Aparecida – 12 října (Aparecida, Sao Paulo) Oktoberfest – prostřední dva týdny v říjnu (Blumenau, Santa Catarina) NS do Rosário – druhá polovina říjan (Cachoeira, Bahia) Rio Jazz Festival – pohyblivé datum v říjnu (Rio de Janeiro)

Listopad: Festa do Padre Cícero – 1.-2. listopadu (Juazeiro do Norte, Ceará.)

Prosinec: Carnatal – první týden v prosinci (Natal, Rio Grande do Norte) Festa de Santa Bárbara – 4. – 6. prosince (Salvador, Bahia) Maceió Fest – 7. – 10. prosince (Maceió, Alagoas)

Literatura

Nejvíce prodávaným brazilským autorem současnosti je Paulo Coelho. Jen v samotné Brazílii se prodalo na 10 mil. jeho titulů. Je druhým nejvíce čteným latinskoamerickým novelistou. Nejznámější tituly: Alchymista, Veronika se rozhodla zemřít, Pátá hora, U řeky Piedra jsem usedla a plakala, Ďábel a slečna Chantal, Mágův deník.

Za největšího brazilského spisovatele je označován Joaquim Maria Machado de Assis (1839–1908). Je známý svým cynickým pohledem na společnost, nevšedním smyslem pro humor a ironii. V českém překladu vyšlo: Posmrtné paměti Bráse Cubase, Don Morous.

Asi nejznámějším autorem brazilského původu je Jorge Amado (1912–2001). Napsal několi barvitých románů z prostředí Bahie. V češtině vyšlo: Mulatka Gabriela, Pastýři noci, Dona Flor, Staří námořníci, Země bez konce, Zmizení svaté Barbory a další.

Graciliano Ramos (1892–1953) popisuje těžký život v Sertao ve své knize Vyprahlé životy. Z českého překladu i z filmového zpracování je známý modernistický příběh Macunaíma autora Mária de Andrade (1893–1945), plný indiánských výrazů a magického realizmu.

Spisovatelkou ovlivněnou existencionalismem byla Clarice Lispector (1925–1977). Povídky ženy ukrajinského původu jsou velmi subjektivní, ukazují její hluboké chápání ženského vnímání, člověka izolovaného od společnosti, s morálními pochybnostmi. V českém překladu vyšlo: Okamžik pro hvězdu, Tajné štěstí, Živá voda.

Výtvarné umění a architektura

Nejznámějším brazilským sochařem byl bezpochyby barokní umělec Antonio Francisco Lisboa (1730–1814) známý spíše pod jménem Aleijadinho. Jeho díla se nachází ve státě Minas Gerais.

Nejen v Riu, ale i například v New Yorku v budově Spojených národů, nalezneme nástěnné malby malíře Candida Portinariho (1903–1962).

Brazilská architektura je vysoce ceněna zejména od vybudování nového hlavního města Brasília. Je zde patrný výrazný rys jednoho z nejvýznamnějších architektů funkcionalismu, švýcarského stavitele Le Corbusiera. Nejznámějším brazilským architektem je Oscar Niemeyer, který se proslavil právě návrhem vládních budov v Brasílii a výstavbou moderního chrámu na předměstí Belo Horizonte. Také historická centra měst jako Salvador, Olinda, Rio de Janeiro skrývají nemálo architektonických skvostů zapsaných na seznam památek UNESCO.

Hudba a tanec

brazilie-destinace-027.jpgNejrozvinutějším uměním v Brazílii je jednoznačně hudba a tanec. Brazilci jsou považováni za nejmuzikálnější národ na světě a mnoho hudebních i tanečních žánrů pochází právě z Brazílie. Střetávají se zde vlivy tří kontinentů – Ameriky, Evropy a Afriky.

Nejznámější je samba, která vznikla kombinací španělského bolera a afrických rytmů. Proslavila se při svém prvním uvední na karnevalu v roce 1917. Zlatým věkem samby byla především 30. léta minulého století. Nejznámější brazilskou zpěvačkou byla Carmen Miranda, hvězda mnoha hollywoodských muzikálů.

Bossa Nova vychází ze samby a jazzu. V 50. letech začala vytlačovat sambu a získala si širokou oblibu zejména u středních vrstev. Tropicalismo vzniklo z bossanovy, blues a rocku koncem 60. let a umožňuje volné míchání tradičních stylů brazilské hudby.

Rychlá kalkulace hotelu

Brazílie
Odlet
Nocí v hotelu
Hotel

Pro hotel není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu zde.

Typ pokoje
Strava

EUR
Cena zájezdu
Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu

Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Zahrnuje všechny poplatky
Nezávazně poptat Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.

Rychlá kalkulace hotelu

Brazílie
Odlet
Nocí v hotelu
Hotel

Pro hotel není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu zde.

Typ pokoje
Strava

EUR
Cena zájezdu
Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena zájezdu na
svatební cestu

Podrobnosti
- /osoba
Hotel,
- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují poplatek obci ve výši min. 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši min. 10%.
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Cena letenky
- /osoba
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Zahrnuje všechny poplatky
Nezávazně poptat Podrobnosti
Počítáme cenu Vašeho zájezdu - prosím vyčkejte.
Počítáme cenu
Vašeho DELUXEA zájezdu.
Vyčkejte prosím.
Máte dotaz k dovolené?

Zavoláme a poradíme Vám. Zájezd připravíme na míru.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.