Do Vietnamu letím leteckou společností Vietnam Airlines, která tento výlet organizuje. Jedenáct hodin dlouhý let z Paříže do Hanoje krásně utíká díky upgradu do premium economy.

Do Hanoje přilétáme v 6 ráno, ubytujeme se na hotelu Pullman Hanoi a jdeme na snídani, která je jedním slovem úchvatná. Rázem se z ní stává nejoblíbenější jídlo dne. Dáváme si pár hodin odpočinku a vyrážíme na prohlídku města. První zastávkou je Chrám literatury Van Mieu, který byl založen téměř před tisícem let a je věnován čínskému filozofovi Konfuciovi. Dále pokračujeme do Muzea Umění a do staré čtvrti Hanoje, kde se seznamujeme s životem v tomto hektickém městě.

fam-vietnam-lucka-001.jpgfam-vietnam-lucka-002.jpg

Druhý den opouštíme hotel směr vesnice Duom Lam a Van Phuc Silk. Starodávná vesnice Duom Lam je známá svými více než 400 let starými domy. Druhou zastávkou je vesnice Van Phuc, která je vyhlášená výrobou kvalitního hedvábí. Mnoho z nás neodolalo a zakoupilo si šátek na památku.

fam-vietnam-lucka-003.jpgfam-vietnam-lucka-005.jpgfam-vietnam-lucka-006.jpgfam-vietnam-lucka-008.jpg

Třetí den nás po snídani nás čeká výlet na pagodu Huong (Voňavá pagoda). Plavba lodičkou k úpatí hor je kouzelná a následná cesta lanovkou je ještě zajímavější. Konečně jsme vyjeli nahoru a čeká nás sestup k Voňavé pagodě, která je ukryta v jeskyni hluboko v horách.

fam-vietnam-lucka-009.jpgfam-vietnam-lucka-011.jpgfam-vietnam-lucka-013.jpgfam-vietnam-lucka-014.jpg

Největší radost mám z dvoudenního výletu do zátoky Halong, která je zapsaná na seznamu UNESCO a patří mezi nejkrásnější místa Vietnamu. Sama jsem ji navštívila při své poslední návštěvě Vietnamu před šesti lety, ale nepřálo nám počasí a bylo pod mrakem. Tentokrát svítí sluníčko a já si konečně mohu naplno vychutnat kouzlo této oblasti. Vápníkové skály ční z moře a poskytují unikátní výhledy. V kombinaci s ubytováním na luxusní lodi je zážitek dokonalý.

fam-vietnam-lucka-015.jpgfam-vietnam-lucka-017.jpgfam-vietnam-lucka-020.jpgfam-vietnam-lucka-025.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na lodi trávíme dva dny a já si mohu užít kajutu s balkónem a především vynikající gastronomické zážitky. Program je naplánovaný od nalodění se až do ukončení cesty a rozhodně se nenudíme ani minutu. Vše je samozřejmě dobrovolné a tak vynechávám ranní hodinu tai chi od 6 ráno. Zato se moc ráda účastním výletu do rybářské vesničky, kde zpracovávají perly, a také výletu na nejznámější vyhlídku na zátoku Halong, kde stoupáte cestičkami v jeskyni.

fam-vietnam-lucka-016.jpgfam-vietnam-lucka-023.jpgfam-vietnam-lucka-021.jpgfam-vietnam-lucka-024.jpg

Poslední den nás čeká ještě prohlídka Hanoje a exkurz do historie. Navštívíme Ho Chi Minovo mausoleum i dům, kde bydlel. Třešničkou na dortu je návštěva vodního loutkového divadla. Jedná se o unikátní spojení vodního loutkového představení s běžnou loutkovou scénou Původně se nám tam moc nechtělo, ale jednotlivá představení nejsou dlouhá a jsou skutečně nápaditá a vtipně provedená.

fam-vietnam-lucka-030.jpgfam-vietnam-lucka-026.jpgfam-vietnam-lucka-028.jpgfam-vietnam-lucka-027.jpg

 

We traveled the world. We will give you our personal advice.