Zpráva z cesty na Maledivy - Monika Tůmová, srpen 2015

Zpráva z cesty na Maledivy - Monika Tůmová, srpen 2015

Poslední srpnový týden se mně a moji kolegyni naskytla možnost vycestovat do vzdálené a exotické země – do tropického ráje jménem Maledivy. Do země, o které jsem ještě donedávna jen snila, a najednou byla cesta na malé tropické ostrůvky realitou. Nemohla jsem se dočkat, až toto nádherné prostředí spatřím na vlastní kůži. 

Letecké spojení na Maledivy s Emirates bylo vyprodané, nezbývalo tedy, než využít služeb ruské společnosti Aeroflot. Nikdy předtím jsem s touto leteckou společností neletěla, a tak jsem byla napjatá, jak hladce bude celá cesta probíhat. Po dvou a půl hodinovém letu z Prahy do Moskvy nás čekal poměrně krátký časový přestup na další spoj. Zaměstnanci letiště v Moskvě však byli velice aktivní a ihned po výstupu z letadla nás nasměrovali na další spoj. Do Male jsme letěly novým airbusem A330-300, dostaly jsme teplou večeři a bagetku ke snídani. Během celého letu letušky nabízely dostatek nápojů. Necelých osm hodin letu tak vcelku rychle uteklo a my se najednou ocitly na poměrně malém, ale rušném letišti Male. Zde jsme se shledaly s milými českými delegáty společnosti HEWL a Exiting Travel, kteří na nás čekali v příletové hale. Pomohli nám s odbavením na navazující spoj a čekání jsme si pak společně zkrátili posezením v klimatizovaném salonku, kde jsme se po dlouhém letu mohly občerstvit chutnou snídaní a nápoji. Pro dopravu z letiště na jednotlivé ostrůvky je možné využít několik variant – vnitrostátní linku, hydroplán nebo rychločlun. 

Dusit Thani 

Naše první ubytování bylo v hotelu Dusit Thani. Moment, kdy se po celodenním cestování před námi konečně začala rýsovat kontura ostrůvku, palmy a příjezdové molo, byl výjimečný. Byly jsme konečně na místě. Hotel Dusit Thani na mě udělal velký dojem už jenom velkolepým, vřelým přivítáním od zástupců hotelu a osvěžujícím koktejlem. Resort je vystavěn na malém ostrově a hostům poskytuje dokonalý pocit z ráje. Ve vnitrozemí bujná vegetace a upravené cestičky, na pobřeží bílý písek a průzračné tyrkysově modré moře s úžasnými možnostmi pro šnorchlování. Nám se dokonce poštěstilo spatřit i ladně se pohybující želvu. A ubytovaní v Beach villa s bazénem, s privátním přístupem na pláž a prostornou ložnicí a koupelnou – jedním slovem nádhera. Dusit Thani dokáže uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších klientů. 

monika-mle15-031.jpgmonika-mle15-032.jpg

 

monika-mle15-033.jpgmonika-mle15-034.jpg

Lily Beach resort & Spa 

„Do resortu Lily Beach poletíte hydroplánem“, bylo nám oznámeno. Už jsem se nemohla dočkat. Let byl úžasným zážitkem, který bych každému doporučila. Hydroplán jako by k Maledivám neodmyslitelně patřil a pohled z ptačí perspektivy na ostrůvky a modré laguny se jen tak nezapomíná. Resort Lily Beach nabízí pouze All Inclusive program a výběr z bufetu byl opravdu bohatý. Na první pohled nás zaujal zejména nepřeberný počet zahraničních exklusivních sýrů. Úžasná byla také prohlídka vodních vil. Hned za vstupem ohromí veliká prosklená podlaha. Na terase je hostům k dispozici dokonce i soukromý bazén a jako alternativa přímý vstup do oceánu. Pobřeží ostrova je rozděleno do malých zátok a je zde také mělká laguna určená dětem.

monika-mle15-036.jpgmonika-mle15-037.jpg

 

monika-mle15-038.jpgmonika-mle15-039.jpg

LUX Resort 

Naší další zastávkou byl LUX resort na poměrně dlouhém, ale zato úzkém, ostrově. Zajímavostí resortu je vlastní káva a kavárna, která je ve stejných místech jako recepce. Obsazenost resortu byla téměř maximální, o to více překvapující byly téměř liduprázdné pláže. Na straně atolu je moře mělčí a teplejší, vhodné pro děti, na druhé straně ostrova jsou ideální podmínky k plavání. Resort se pyšní také krásnými Spa. Neodolaly jsme a nechaly se rozmazlovat při relaxační masáži ve vodní vile s možností koukání na rybičky skrze prosklenou podlahu. Dokonalou tečkou dne pak byla večeře s managementem hotelu v luxusní a la carte restauraci Allegria s posezením přímo na pláži.

monika-mle15-040.jpgmonika-mle15-041.jpg

 

monika-mle15-042.jpgmonika-mle15-043.jpg

Sun Island 

Největší resort na celých Maledivách - to je Sun Island. Celý ostrov má na délku čtyři kilometry a obejít ho celý dokola je již na příjemně dlouhou procházku. Hosté si mohou za poplatek také zapůjčit kola. Ubytování a styl pokojů je však poměrně střídmý. Pokoje jsou čisté a uklizené, ale nábytek působí zastarale. U vodních vil je výhodou alespoň prostorná terasa se soukromým vstupem do vody. Menším zklamáním byla také omezená dostupnost internetového připojení, které bylo jen na vyhrazených místech resortu. Na druhou stranu nás ale na ostrově uchvátilo až neuvěřitelně průzračně čisté a blankytně modré moře a dlouhé písečné pláže. Zážitkem pro nás bylo i pozorování krmení žraloků, které se koná pravidelně každý podvečer.

monika-mle15-044.jpgmonika-mle15-045.jpg

 

monika-mle15-046.jpgmonika-mle15-047.jpg

Holiday Island 

Sesterský ostrov Holiday Island se nachází jen deset minut lodí ze Sun Island. Mezi oběma ostrovy jezdí zdarma pravidelné lodní spojení. Resort je vybudován na malém ostrůvku, díky čemuž působí příjemnou poklidnou atmosférou. Resort nemá bazén, ale krásná laguna kolem ostrova jej zcela jistě plně nahrazuje. Hostům je k dispozici jedna menší a la carte restaurace a jedna hlavní bufetová resturace. Internetové připojení je k dispozici pouze v hlavním baru. V resortu jsme nebyly ubytované, ale i přes krátkou návštěvu resort zapůsobil velice pozitivně. 

monika-mle15-048.jpgmonika-mle15-049.jpg

Vilamendhoo 

Resort Vilamendhoo je přímo rájem pro šnorchlování. Korálový útes je poměrně blízko pobřeží a šnorchlovat se dá téměř kolem celého ostrůvku. Zajímavostí je rovněž rozdělení resortu na „dvě části“. Strana ostrova, kde jsou umístěné Jacuzzi water villas a Jacuzzi beach villas je určená jen dospělým a poskytuje dostatek intimity. Druhá strana ostrova je pak vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Všechny pokoje prošly v roce 2010 kompletní rekonstrukcí a působí svěže. Resort byl živý a přátelský, v den naší návštěvy hrála také živá kapela.  

monika-mle15-050.jpgmonika-mle15-051.jpg

Komandoo 

Následující den jsme navštívily malý, útulný resort Komandoo. Při naší návštěvě byla obsazenost stoprocentní. Dozvěděli jsme se, že resort má mnoho opakovaných klientů, kteří si jej oblíbili natolik, že si zamlouvají pobyt i na dlouhou dobu dopředu. Ačkoliv jsme resort navštívily za deštivé přeháňky, zapůsobil na mě velmi příjemným rodinným dojmem, zejména díky milému personálu.

monika-mle15-053.jpgmonika-mle15-054.jpg

Kuredu resort 

Druhý největší resort na celých Maledivách – to je resort Kuredu. Má 380 pokojů, tři recepce, sedm restaurací a mnohá další nezbytná vybavení. Hostům je k dispozici také šesti jamkové golfové hřiště. Na straně, kde jsou vodní vily je moře mělčí, druhá strana ostrova je vhodná pro plavání. Proslulé jsou také krásné dlouhé písečné pláže. Ubytování v Jacuzzi beach ville s prostornou ložnicí a ne méně prostornou venkovní koupelnou s lenoškou a vířivkou bylo jedinečné. Noční život na Kuredu je poměrně čilý. Místní DJ se zde pravidelně každý týden stará o skvělou zábavu.

monika-mle15-055.jpgmonika-mle15-056.jpg

 

monika-mle15-057.jpgmonika-mle15-058.jpg

Summer Island 

Posledním resortem, který jsme při naší inspekční cestě na Maledivách navštívily, byl resort Summer Island, na který jsou hosté nejčastěji dopraveni po 45 minutách z hlavního letiště rychločlunem. Cesta rychločlunem byla, i přes mírně rozbouřené moře, velice příjemným a silným zážitkem. Resort je menší a celý prošel v nedávné době rekonstrukcí. Pokoje působí velmi čistě a svěže a jsou laděny do modro-bílého odstínu. Podél celého ostrova je krásné koupání. Pohledem z vodní vily na tyrkysově modrou lagunu jsem se zde jen těžko loučila s Maledivami. Doufám, že jednoho dne se do tohoto exotického ráje vrátím. Maledivy jsou úžasné.

monika-mle15-059.jpgmonika-mle15-060.jpg

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.