Dubajský úřad pro cestovní ruch, Dubai Tourism Board, upořádal ve dnech 24. – 29. září 2014 poznávací cestu - jak jinak než ve velkém stylu - pro několik desítek zástupců z celé střední Evropy. Jejím cílem nebylo ani tak navštívit jednotlivé hotely, jako poznat hlavní ikony Dubaje. Z CK Deluxea jsme se na tuto cestu vydaly společně s kolegyní ze Slovenska, Rebekou Petreje.

 

Let Emirates z Prahy přistává v Dubaji v pozdních nočních hodinách, první den jsme tedy jen stihli se ubytovat v luxusním hotelu The Meydan Hotel, který se nachází mimo centrum přímo u dostihové dráhy. Hoteloví hosté mohou pozorovat dostihové závody tedy přímo z pohodlí své terasy.

 

Po chutné snídani jsme se vydali rovnou do hlavní ikony uměle vybudovaného ostrova ve tvaru palmy, The Palm, a to do proslulého hotelu Atlantis, kde jsme strávili celý den. Prohlídli jsme si lobby, restaurace, spa a také několik kategorií luxusních pokojů s krásnými výhledy buď směrem k pevnině na celý ostrov. Nenechali jsme si uniknout ani akvárium Lost Chambers, bazén a pláž. Setkali jsme se s hlavními představiteli Dubai Tourism Board, kteří nám představili jak historii, tak vizi Dubaje. Po obědě jsme měli možnost během několikahodinového workshopu navázat spolupráci s různými obchodními partnery zejména z Dubaje.

 

Na gala večeři jsme se přesunuli do hotelu Madinat Jumeirah, kde jsme se mohli se skleničkou šampaňského projet lodí po romantických vodních kanálech, které hotel lemují, a prohlídnout si také několik kategorií ubytování. Šampaňským ani vínem na nás nešetřili, takže ráno následujícího dne nepatřilo mezi nejsvěžejší.

 

Dle programu jsme vyrazili po snídani v hotelu Meydan do luxusního resortu v poušti, Meydan Bab al Shams. Po prezentaci hotelu, prohlídce okolí a bazénu nás opět hotel poctil výborným obědem formou švédských stolů. Po kávě na nás před hotelem už čekala terénní auta Jeep, která nás asi hodinu vozila po písečných dunách v poušti daleko od všeho jiného ruchu. Zastavili jsme v hotelu Al Maha, Desert Resort & Spa a prohlídli si krásné vily roztroušené v poušti, s krásným bazénem a terasou s výhledem na písečné duny. Na večeři jsme dorazili do Al Maha Desert Camp, pohodlně a tradičně zařízeného pouštního kempu, kde se večeře podávala pod širým nebem v obklopení písečných dun uprostřed pouště - naprosto magická atmosféra. Nechyběla tradiční arabská hudba, břišní tanečnice a možnost nechat se nazdobit henou.

 

Následujícího dne jsme se vybrali do nejvyšší budovy světa – Burj Khalify. Na tradiční arabský oběd jsme se přemístili do Sheikh Mohammed Center for Cultural Understanding, kde nám místní průvodce představil mnohé arabské tradice a vysvětlil jejich význam či vznik, následovala velmi živá a zajímavá debata o kulturních rozdílech. Po hodinové prohlídce starého města Deira se většina účastníku cesty se přesunula do slavného nákupního centra Dubai Mall, ve kterém kromě prodejen nejslavnějších luxusních značek najdete také obří akvárium se žraloky a mantami. Jelikož nákupní centra nepatří mezi má oblíbená místa, zajela jsem si raději na prohlídku dvou hotelů přímo na Jumeirah Beach – The Westin Dubai Mina Seyahi Beach Resort & Marina a Le Royal Meridien Beach Resort Hotel. Do Dubai Mall jsem se vrátila až na hudební představení zpívajících fontán. Večeři jsme si vychutnali na vyhlídkové lodi Dhow Cruise.

 

Následujícího dne se většina účastníků cesty rozletěla do svých domovů, zatímco já a Rebeka jsme se vydali do Ras Al Khaimah, abychom navštívily několik hotelů: Hilton Ras Al Khaimah Beach Resort, The Cove Rotana, Waldorf Astoria, Hilton Al Hambra Beach & Golf Resort a Rixos Bab Al Bahr.

 

Večer jsme se vrátily do Dubaje, abychom se setkaly s vynikající průvodkyní, s paní Emou Mackovou, která v Dubaji žije několik let a ve svém volném čase studuje arabskou kulturu a poznává ta nejznámější i ta nejzastrčenější zákoutí Emirátů, aby mohla krásu místního světa ukázat i dalším návštěvníkům. Paní Macková nás zcela nadchla svou energií a entusiasmem a zejména svým přehledem o dění v Emirátech. Návštěva Dubaje v jejím doprovodu musí být neskutečně obohacujícím zážitkem.

 

Poslední noc jsme strávili v příjemném a moderně zařízeném hotelu v centru města – v hotelu Savoy Central.

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.