Ke konci května jsem se s kolegyní Vendulou vydala na poznávání krásného italského ostrova – Sardínie. Naše cesta začala na letišti v Praze, kde jsme se setkaly s ostatními účastnicemi cesty. Let jsme měly zajištěn s leteckou společností Smartwings. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první let sezony, měl náš let do Cagliari ještě jedno krátké mezipřistání v Catanii. Již po několika hodinách jsme však přistávaly na Sardínii , která se stala na příštích sedm nocí naším novým domovem.

První den po snídani jsme zamířily na prohlídku 5* hotelu Chia Laguna, který se nachází na jižním pobřeží ostrova. Chia Laguna resort má prostorné, moderní pokoje a je vhodným místem pro rodinnou dovolenou. Nachází se asi 3 minuty jízdy vláčkem od krásné dlouhé písečné pláže. Dále jsme zamířily na prohlídku  5*resortu Forte Village. Areál hotelu leží přímo u písečné pláže. Chodníčky jsou lemovány vzrostlou zelení a pro děti má resort skvělý koutek. Restaurace resortu nabízí vytříbenou gastronomii, která uspokojí i největší gurmány. Jedná se ale o velký areál, v sezoně je nutné počítat velkým množstvím lidí.

Pokud budete pobývat na jižním pobřeží ostrova, doporučujeme návštěvu i historického centra Cagliari a archeologického naleziště Nora.

Na východním pobřeží, v oblasti Costa Rei, přibližně hodnu jízdy od města Cagliari, leží další dva krásné hotely. 4* hotel Villas resort a 5*hotel La Villa del Re. Villas resort je malý areál s typickou středomořskou architekturou. Předností hotelu je dlouhá písečná pláž, cca 500 m od hotelu, s mělkým vstupem do vody vhodným pro rodiny s dětmi. Po prohlídce Villas resortu jsme zamířily do 5* hotelu La Villa del Re, který můžeme označit za chloubu Sardinie. Prostředí hotelu a služby nás naprosto očarovaly. Hotel je určen pouze pro dospělé. Pokoje jsou zařízeny v tradičním stylu a vypadají přímo královsky. Pokud oceníte výtečnou gastronomii a chcete být hýčkáni, rozhodně doporučíme tento hotel.

Během přesunu z východního pobřeží na sever ostrova jsme navštívily i vesničku v horách – Orgosolo. Nezapomenutelným zážitkem pro nás byl tradiční oběd s pastýři, během kterého se na dřevěném prkénku servíruje pečené selátko, brambory, tradiční chléb a sýry. To vše pod příjemným stínem stromů a za poslechu typické hudby.

Před ubytováním v 4* hotelu Cala di Lepre, z řetezce Delphina, jsme navštívily 4*hotel Cala di Falco, který je součástí stejného řetězce. Hotel Cala di Falco nabízí ubytování v pokojích, apartmánech i soukromých vilách. Nachází se v blízkosti centra městečka Cannigione, je proto vhodnou volbou pro ty, kteří večer rádi vyrazí za zábavou a během dne za poznáváním ostrova. Večer jsme se ubytovaly v hotelu Cala di Lepre, který leží na klidném místě v kopci. Vzhledem k místu hotel doporučuji spíše pro rodiny s dětmi nebo páry, než pro starší dvojice.  Pokoje hotelu jsou velmi prostorné a většina z nich nabízí pěkný výhled do okolí. Výběr bufetové restaurace v hotelu Cala di Lepre nás ohromil. Vaše oči nebudou vědět, který pokrm si zvolit dříve.

Další den pokračoval náš itinerář prohlídkou 5*hotelu Capo D’Orso, 5* Valle dell’Erica, 5* Ea Bianca a 4* hotelu La Ginestre. Hotel Capo D’Orso je romantický hotel především pro páry, situovaný u malého přístavu. Pět minut chůze od hotelu najdete skrytou malou pláž s tyrkysově modrou vodou, ideální jako únik před okolím. Hotel Vale dell’Erica si zamilují především rodiny s dětmi, ale i dvojice. Předností hotelu je pět různorodých pláží v malých zálivech a jedna dlouhá písečná pláž v těsné blízkosti. Resort má dvě části, Erica – nabízející pokoje v tradičním stylu a část Licciola, kde jsou pokoje více moderní.  Ea Bianca je luxusní malý hotel s 31 pokoji, které mají všechny výhled na moře. Hotel se od ostatních liší svým stylem, který je laděn do moderně-orientálního stylu. Pokud hledáte soukromí a klid, můžeme jedině doporučit.

Navštívily jsme i 5* hotel Sporting, v městečku Porto Rotondo, situovaný pouhé dvě minuty od jeho centra a přístavu. Hotel nabízí několik pokojů s přímým vstupem na pláž a bazén se slanou vodou. Závěrem pobytu nás velmi nadchl 4* hotel Marana, v oblasti Marinella. Hotel má moderní, prostorné pokoje. Večeře jsou servírované formou výběru z menu a jídla rozhodně potěší Vaše chuťové pohárky. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do vody se nachází příjemnou, pomalou chůzí cca 5 minut od hotelu. Hotel Marana patří mezi menší, ale osloví Vás neuvěřitelně příjemnou atmosférou.

Jako zpestření během týdne poznávání hotelů jsme absolvovaly i lodní výlet na nejkrásnější souostroví La Maddalena. Budete-li pobývat na severním pobřeží, výlet na La Maddalena byste si neměli rozhodně nechat ujít. Z průzračně čisté a blankytně modré vody se až tají dech.

Ostrov Sardinie má určitě každému co nabídnout. Okouzlí Vás malebným a přitom divokým severním pobřežím, kde má každý možnost najít si své vlastní soukromé místo na pláži. Jižní pobřeží na druhou stranu láká na dlouhé písečné pláže vhodné k romantickým procházkám. Na Sardinii bych volila především 5* hotely, které slibují vysokou úroveň služeb. Mezi 4* hotely jsou značné rozdíly, ale mnohé z nich nás dokázaly taktéž příjemně překvapit. V létě nemusíte cestovat daleko, kousek ráje naleznete i na Sardínii!

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.