Maurícius potřetí. Jestli se někam ráda vracím, je to Maurícius. Při cestování nikdy nevíte, jestli se vše povede tak, jak jste si naplánovali, ale Maurícius je jistota. Jistota čistého moře, bílého písku na pláži, úsměvavých lidí, výborného jídla, kvalitních služeb, nádherné přírody a netradičních zážitků, zkrátka jistota úžasné nezapomenutelné dovolené. 

mru-lucka-2018-005.jpgmru-lucka-2018-020.jpg

Dinarobin Beachcomber 

První část dovolené trávíme na hotelu Dinarobin Beachcomber, který je umístěný na jihozápadním výběžku ostrova přímo pod známou horou Le Morne. Přítel je na Mauríciu poprvé a je sportovec, byla pro mě tedy výzva naplánovat dovolenou tak, aby si ji užil i on. Naštěstí hotely na Mauríciu nabízí řadu sportovních zážitků, takže jsme na hotelu hráli tenis, jeli na šnorchlovací výlet, vyzkoušeli jsme vodní lyžování a dokonce i golf. Resort nabízí 18jamkové hřiště Le Paradis. Pro milovníky podmořského života hotel nabízí i výlety na lodi s proskleným dnem. Centrum na vodní sporty je na hotelu Paradis Beachcomber, který leží hned vedle hotelu Dinarobin. Mezi hotely jezdí každých 15 minut shuttle bus. V rámci pobytu můžete využívat restaurace a služby obou hotelů. Je to vlastně takové dva v jednom. Rozhodně se nestane, že byste do nějaké restaurace museli jít víc než dvakrát.

mru-lucka-2018-006.jpgmru-lucka-2018-001.jpgmru-lucka-2018-010.jpgmru-lucka-2018-022.jpgmru-lucka-2018-004.jpgmru-lucka-2018-007.jpg

Během přejezdu na druhý resort navštěvujeme hotely, které jsem ještě neměla příležitost navštívit během minulé cesty - St. Regis, The Sands, La Pirogue, Pearle Beach a Westin. 

St. Regis je úchvatný resort v koloniálním stylu pod horou Le Morne. Pokud má někdo rád skutečně luxusní prostředí, tento hotel je to pravé. Poté přejíždíme na hotel The Sands, který leží na pláži Flic en Flac. Po prohlídce jedeme na hotel La Pirogue, kde si dáváme oběd. Na tento resort jsem byla velmi zvědavá a jeho atmosféra je jednoduše nepopsatelná. Jde o oblíbený romantický resort s doškovými chaloupkami, kde všichni pocítí kouzlo Maurícia. Na stejné pláži leží i Pearle Beach, což je jednoduchý hotel s pěknou pláží. Zde rozhodně nedoporučuji pokoje Standard, které jsou umístěné ve vedlejší hotelové budově za silnicí a neleží u pláže. Posledním navštíveným resortem je Westin, který nás nadchnul svým konceptem zaměřeným na odpočinek těla i ducha. Nabízí krásné lázně The Westin Heavenly Spa a nezapomenutelný gastronomický zážitek ve třech restauracích a dvou barech. 

Trou aux Biches Beachcomber

Úchvatný resort Trou aux Biches Beachcomber na západním pobřeží je naší druhou zastávkou. Již potřetí bydlím na pokoji Tropical Junior Suite, který nabízí ke koupání i venkovní sprchu. Pláž je krásná, pozvolná, boty do vody nejsou potřeba a hloubka je ideální ke koupání. Resort nabízí výběr ze šesti restaurací. Hlavní restaurace L´Oasis nabízí snídaně i večeře formou bufetu a najdete ji u hlavního bazénu. Vedle ní najdete rybí restauraci Le Deck, která se nachází na dřevěné terase s výhledem na oceán. Thajskou kuchyni si můžete vychutnat v restauraci Blue Ginger a indickou kuchyni v restauraci Mahiya. La Caravelle je elegantní mezinárodní restaurace, která se nachází na kraji resortu. Il Corallo leží hned vedle ní a nabízí středomořskou a místní kuchyni. Služby hotelů Beachcmber jsou nepřekonatelné a pokud bych si zde mohla vybrat, rozhodně bych jela do vilky s bazénem, které leží přímo u pláže. 

mru-lucka-2018-012.jpgmru-lucka-2018-013.jpgmru-lucka-2018-014.jpgmru-lucka-2018-016.jpgmru-lucka-2018-017.jpgmru-lucka-2018-019.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na přejezd máme opět naplánované návštěvy hotelů - Veranda Paul et Virginie, Constance Belle Mare, Ambre a C Palmar. 

Veranda Paul et Viriginie je nově zrekonstruovaný 4* hotel na severním pobřeží jen pro dospělé. Nejedná se o velký resort, ale působí velmi romanticky a vřele ho doporučujeme na svatby a svatební cesty. Constance Belle Mare je lusuxní 5* resort na východním pořeží. Hotelu patří dvě golfová hřiště, The Legend a The Links, je tedy více než vhodný pro golfisty. Mimo jiné má také největší vinnný sklep na ostrově. 4* resort Ambre je naším nejprodávanějším resortem a to i díky tomu, že je jen pro dospělé. Pokud tedy hledáte klidnou dovolenou bez dětí pokřikujících v bazénu, vřele ho doporučuji. Resort C Palmar se právě přejmenovává na C Mauritius a patří do rodiny Constance hotelů. U hotelu se dostavuje druhé křídlo a z toho, co jsme viděli, jsme byli nadšení. 

Casela Park

Když nás přestane bavit koupání a jízda na vodních lyžích, půjčujeme si skútr a vyrážíme do zábavního parku Casela. Při návštěvě Maurícia nesmíte tento park vynechat. Po prohlídce voliér s exotickým ptactvem a procházce kolem koz, kachen a dalších "domácích" zvířat dojdete až do zahrady plné obřích želv, se kterými se můžete vyfotit, pohladit je nebo je nakrmit. Další úžasnou zastávkou je pak krmení žiraf a především procházka se lvy. My jsme dostali dvě lvice, jednu bílou a druhou normální a tři čtvrtě hodiny jsme se s nimi procházeli, fotili a koukali jsme jak si hrají. Je to zážitek na celý život. Na konci celého areálu, kde se mimojiné můžete svézt na bobové dráze nebo vyzkoušet jiné atrakce, najdete stanici autobusu, který Vás zaveze na Safari. Je třeba nemít přehnané očekávání. Uvidíte hodně pštrosů, v dobrém období jejich nakladená vejce, obří želvy, stáda antilop, ale jen dva nosorožce a zřejmě jen jednu zebru. I tak se ale jedná o skvělý zážitek, který Vám zabere celý den.

mru-lucka-2018-023.jpgmru-lucka-2018-024.jpgmru-lucka-2018-025.jpgmru-lucka-2018-026.jpg

 

Long Beach

Třetím hotelem, kde se ubytováváme, je 5* resort Long Beach, který patří do rodiny hotelů Sun Resorts. Na tomto resortu jsem poprvé, takže nejprve absolvujeme prohlídku s výkladem a pak se jdeme ubytovat. Dostali jsme krásný pokoj Junior Suite Beach Front. Všechny pokoje jsou nové a moderně zařízené. Hotel má 5 jamkové golfové hřiště, lezeckou stěnu, čtyři osvětlené tenisové kurty, hřiště pro petanque a u fitness centra má plavecký bazén s dráhami. Jeden večer jsme si v rámci večerní zábavy namíchali vlastní drink, samozřejmě s místním rumem a užili jsme si zábavu s živou hudbou.

mru-lucka-2018-031.jpgmru-lucka-2018-032.jpgmru-lucka-2018-033.jpgmru-lucka-2018-034.jpgmru-lucka-2018-035.jpgmru-lucka-2018-036.jpg

 

Shandrani Beachcomber

Posledním resortem, kde trávíme dovolenou, je oblíbený hotel Shandrani Beachcomber, který je umístěný jen kousek od letiště. Upozorňuji, že letadla jsou nejen vidět, ale i slyšet. Tento resort si nás naprosto získal svou atmosférou. I přesto, že se jedná o starší resort, kde je pro příští rok plánovaná rekonstrukce, se resort vyrovná luxusnějším hotelům. Resort nabízí čtyři restaurace ze kterých jsme si nejvíce oblíbili thajskou restauraci Teak Elephant. All inclusive na hotelu funguje od příjezdu až do odjezdu nehledě na check in a check out. Z hotelu jsme ještě podnikli rychlý výlet na ostrov Ile aux Aigrettes, o kterém nám vyprávěli, že je to jako navštívit Maurícius před 200 lety. Ostrov je dlouhodobě chráněným územím, kde žije hodně druhů rostlin i živočichů, které již na Mauríciu vymřely. Největší vzácností je růžový holub, kterého Vám během prohlídky ukáže Váš průvodce.

mru-lucka-2018-037.jpgmru-lucka-2018-038.jpg

mru-lucka-2018-029.jpgmru-lucka-2018-030.jpgmru-lucka-2018-027.jpgmru-lucka-2018-028.jpg

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.