Vzhledem k tomu, že cestování je součástí mého životního stylu, na moji první inspekční cestu jsem se nijak zvlášť nepřipravovala. Pouze jsem si pročetla a vytiskla pracovní instrukce a vyslechla rady kolegyň kvůli pořizování fotografií a videí.

Odbavila jsem se online na portálu Emirates a dvě hodiny před odletem se dostavila na check-in v terminálu 1 letiště Václava Havla v Praze, kde jsem přišla ihned na řadu.

Večerní let do Dubaje byl provozovaný letadlem typu Boeing 777-200 a trval 5,5 hod, jak bylo plánováno. Start byl přesně na čas, jelikož velká letadla a lukrativní spojení mají vždy přednost.

Na palubě letadla nechyběl polštář, deka a sluchátka pro využívání ICE zábavního systému společnosti Emirates, jehož nabídka filmů, hudby, her aj. je opravdu široká, a tak po čtrnáct let je každoročně oceňován jako nejlepší zábavní program na palubě. Po vzletu následoval sevis teplého jídla a nápojů, před přistáním poté servis nealko nápojů a sendviče. Let utekl tak, že jsem ani nestihla zamhouřit oko.

V 5:15 místního času (+ 2 hod) jsme přistáli na letišti v Dubaji, kde už se rozednívalo, a kapitán hlásil teplotu 35 stupňů Celsia. Bezpečnostní prohlídky po příletu a při přesunu na návazný let trvaly téměř 1,5 hod, takže se mi tím zkrátilo čekání na další let.

I jako bývalé letušce se mi létání nikdy neomrzí a pořád je pro mě velmi atraktivní! Například dnes jsem letěla vůbec poprvé v životě se společností Emirates s přestupem v Dubaji. Místní letiště je mezinárodním uzlem s největší flotilou letadel Airbus 380 na světě! Toto letadlo je svou velikostí, minimálním hlukem, prostorem a také bezpečností opravdu výjimečné! Při rolování po dráze na odlet se za sebou seřadilo pět těchto obrů a to byl teprve zážitek!

Na následujícím letu už přímo na Maurícius, který trval 6,5 hod, jsem měla celou trojsedačku jen pro sebe. Servis byl uzpůsoben tomu, že po vzletu chtěla většina cestujících odpočívat, takže oběd se širší nabídkou nápojů se servíroval až 1,5 hod před přistáním.

Z Dubaje má společnost Emirates spojení do 150 destinací po celém světě a hledají další (např. v letošním roce otevírají Londýn Stansted a Santiago Chile). Takto se letadlová flotila rozrostla od roku 1985, kdy společnost vlastnila pouze dvě letadla a létala do čtyř destinací. Nyní vlastní 250 letadel a tato flotila patří k nejmladším na světě. 107 z nich jsou právě A380 s kapacitou 644 cestujících!!!

Po přistání na Mauríciu a běžným procedurám na mě v příletové hale čekali zástupci našeho partnera, společnosti Emotions, kteří mě mile přivítali, obdarovali malými pozornostmi a doporučili vyměnit peníze v tamní směnárně, protože směnárny na letišti mají nejlepší kurzy a směňují bez poplatku (1 EUR = 38 RS). Poté mě doprovodili k řidiči Brunovi, který byl již připraven před příletovou halou u svého vozu.

Po asi deseti minutách jízdy mě zavezl do prvního hotelu, který je kvůli své poloze blízko letiště velmi oblíbený pro posádky letadel, kde jsem se na jednu noc ubytovala v superior room u pláže, a to byl hotel Shandrani Beachcomber Resort and Spa. Manažerka recepce Tina mě pozvala na večeři do thajské restaurace a la carte od 19:30, po které jsem si ještě vychutnávala doporučený koktejl při večerním hudebním programu u hlavního baru. 

Druhý den po snídani jsem si mohla hodinku odpočinout na jedné ze čtyřech pláží, které hotel obklopují. Dokonce jsem se stihla i osvěžit v Indickém oceánu u liduprázdné zátoky a při slunečné obloze mě voda vtáhla do svých hladin, i když teplotu moře odhaduji na cca 21 stupňů Celsia. Přece jen končila v tomto období jejich zima, kdy se teploty v průměru přes den pohybují mírně nad 20 stupňů a v nocí bývá i 15 stupňů. Po dopoledním relaxu mě Tina provedla celým areálem, který jsme projížděly malým buggy vozidlem, poté jsem ještě poobědvala v hlavní bufetové restauraci a vyrazila vstříc dalším prohlídkám!

Jeli jsme na jihozápad k hoře Le Morne, která je na seznamu světového dědictví UNESCO, pohled na ni je úchvatný, i když v sobě nese temnou minulost. 

Hotel St. Régis na Vás dýchne koloniální atmosférou, jednoduchostí a pocitem vznešenosti a klidu. Hned u recepce Vás zaujme dřevěné schodiště, jehož vzhled byl inspirován hlavním schodištěm na lodi Titanic. Nádherná dlouhá písečná pláž s vilkami podél je ideálním místem pro odpočinek s knihou z místní knihovny.

Resort Paradis Beachcomber je oproti sousednímu Dinarobinu trochu živějším místem, kde se setkávají přátelé a rodiny s dětmi, co touží po aktivním odpočinku. Oba areály jsou propojeny, takže se můžete dlouhé minuty procházet na boso po nekonečné pláži s bílým jemným pískem, zajít se podívat na západ slunce k řece, která oba areály odděluje. Velkou chloubou je strážce v podobě hory Le Morne a 18ti jamkové golfové hřiště. Jistou nevýhodou pro české a slovenské klienty je, že oba resorty nenabízí AI servis (pouze během našich letních prázdnin). V hotelu Dinarobin Beachcomber mě okouzlila už po příjezdu klidná atmosféra, kterou doprovázelo zurčení vody v infinity poolu. Ubytovala jsem se v jednom z croissantů, do kterých jsou pokoje rozmístěny a všechny jsou orientovány směrem k moři. Po večerní prohlídce areálu jsem ještě stihla 45ti minutovou masáž šíje a zad v místním luxusním SPA centru, zašla s obchodní hotelovou zástupkyní Kimberley na večeři do japonské a la carte na sushi a rybí speciality, a poté si ještě zaplavala při svitu měsíce, pozorování kaloňů a tmavého obrysu Le Morne v jednom z vyhřívaných bazénů, které se nachází uprostřed jednotlivých croissantů ve tvaru U. Ráno po bohaté snídani v bufetové restauraci s vyhlídkou na bazén jsem se vypravila s mým řidičem na západní pobřeží.

Západní pobřeží je nejteplejším a nejsušším regionem celého ostrova, a to díky pohoří, které brání průchodu větru a srážek z jihovýchodu. V hlavní sezóně zde stoupají teploty až k 35 stupňům Celsia.

La Pirogue Resort and Spa splnil moje očekávání trochu netradičního resortu Maurícia, a to kvůli možnosti ubytování v domečcích s doškovou střechou v rozlehlé zelené zahradě plné palem. Už při začátku prohlídky mě sympaťák Kenny dovedl do vinárny, kde si každý host s přednabitou chipovou kartou může večer ochutnávat vína z různých částí světa, včetně kvalitních francouzských vín. Na z jedné nejdelších a nejkrásnějších pláží Flic en Flac je jistě zážitkem večerní posezení v baru ve stylu španělské Ibizy, kde Vám při západu slunce zahraje místní DJ chill-out hudbu a vy se můžete později zahledět do plápolajícího okně na pláži a do světýlek svíček i lampionů. Neopakovatelná atmosféra celého místa i za vyšší ceny ubytování ve 4* hotelu mě utvrdila v tom, že právě zde bych ráda strávila svoji dovolenou.

Hotel Sugar Beach sousedí s hotelem La Pirogue a spojuje je nejkrásnější pláž celého ostrova. I když se jedná o 5* hotel, rozhodně mým favoritem zůstává soused s doškovými domečky, a to jak svým specifickým ubytováním, tak kvalitou služeb. Sugar Beach bych doporučila zejména rodinám s dětmi a těm, co vítají poněkud živější atmosféru a koloniální styl ubytování, přičemž resort čeká kompletní rekonstrukce v průběhu let 2019 - 2020. Zároveň u obou hotelů je velkou výhodou v docházkové vzdálenosti se nacházející turistické městečko Flic en Flac, kam si můžete zajít na dobrý oběd či večerní posezení u piva či míchaného koktejlu s místními obyvateli.

Přesouvám se na severozápad. Severní pobřeží není tak horké jako pobřeží západní a moře je v této časti nejmělčí na celém ostrově. Maurícius se obehnaný korálovými útesy, takže celkově moře není příliš hluboké, zároveň jsou však pláže chráněny před většími vlnami a nečistotami, a tak je voda průzračně tyrkysová.

Westin Turtle Bay, nenechte se zmást, želvy zde v moři uvidíte zcela výjimečně, je celý nově zrekonstruovaný po požáru v roce 2014 a jeho specialitou je podpora maximální relaxace klientů během dovolené. Začíná již u kvalitních matrací postelí zvaných „heavenly bed“ a speciálních sprch, ve kterých se budete cítit jak v jarním vlahém deštíku. Pro dokonalý relax využijte „heavenly“ SPA centrum s kvalitními přírodními produkty, jacuzzi a fintess centrem otevřeným 24 hod denně a s možností jít si zaběhat s trenérem. Na pláž byl přivezen nový písek a celá byla upravena tak, že odpočinek po sportovních aktivitách vás uvolní a připraví na večerní gurmánský zážitek v místních restauracích!

Návštěvu Veranda Pointe aux Biches mi zpříjemnil sympaťák Charles, který mě provedl po celém areálu. Resort je rozdělen na část pro rodiny s dětmi a na část Privilege určené pouze pro dospělou klientelu. Pozvání v této části na místní míchaný koktejl v baru s vyhlídkou na oceán jsem mileráda přijala. Již při příjezdu vám personál hotelu doporučí zout si boty a trávit většinu dovolené v přímém kontaktu chodidel s příjemným podložím, které je tomu ve všech prostorách přizpůsobeno. 

Nádherný večer plný kouzelné atmosféry při pouštění svíček do bazénu jsem zažila v hotelu Canonnier Beachcomber ve společnosti Roshana, který mě provedl celým resortem. Byla jsem unešena nabídkou čerstvých ryb a mořských plodů včetně ústřic v bufetové restauraci při večeři! Ubytovala jsem se v pokoji superior s vyhlídkou do zahrady a na místní bazén. Tento resort umožňuje jednoduchou orientaci po areálu, disponuje třemi plážemi, přičemž na jedné z nich je mořský park ideální pro šnorchlování. Výjimečné lázně se vstupem v kmeni stromu, maják a zbytky opevnění včetně původních děl z 18. století dělají ze zahrady nezapomenutelné místo. Snídaně a ranní osvěžující deštík završily můj zážitek z tohoto krátkého pobytu. Ráda bych někdy zopakovala…

V pátek 31. srpna mě čekala prohlídka dalších pěti hotelů na severním pobřeží v blízkosti rušenějšího letoviska Grand Baie, kde můžete využít místní hromadné dopravy levnými autobusy v podobě starých rachotin převážně červené barvy. Z tohoto turistického městečka zároveň vyplouvají katamarány na přilehlé ostrůvky, kam doporučuji vyrazit na celodenní výlet za šnorchlováním a úžasnými plážemi (např. Ilot Gabriel).

Kousek od centra se nachází Mauricia Beachcomber s menší pláží přímo v zátoce Grand Baie. Je to živější hotel, jehož výhodou je právě blízkost městečka v docházkové vzdálenosti a zároveň možnost využívat služby a pláže nedaleko vzdálených hotelů ve stejném řetězci, a to Cannonier a Victoria Beachcomber.

Royal Palm je opravdu luxusním, elegantním resortem s vlastním heliportem, který nabízí přepychové ubytovací standardy včetně mobilního telefonu s navigací, který je během pobytu k dispozici všem klientům. Večer hraje piano u hlavního baru, z něhož je dechberoucí výhled na celé severní pobřeží. Využít můžete pronájem jachty i s kapitánem, tři vyhřívané bazény se servisem i na pláži. Pláž je opravdu úchvatná!

Le Meridien je živý resort plný indických rodin a pestrých zákoutí. Hodí se pro rodinnou dovolenou s koupáním na pěkné pláži i v bazénech. Je zde k dispozici klidnější část pouze pro dospělé!

Resort Victoria Beachcomber disponuje dlouhou pláží s bílým pískem, je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry. Během dne i večer zde funguje animační tým, který dítka zabaví a můžou se naučit například tradiční tanec Sega. V části pouze pro dospělé vás uchvátí moderní styl pokojů, přičemž swim-up rooms v přízemí se chlubí lehátky přímo v bazénu, takže vystoupíte z pokoje a rovnou můžete plavat!

Čtyřhvězdičková Ravenala nabízí na deset restaurací! Jedná se opravdu o kulinářský zážitek, kdy každý den můžete večeřet jiné speciality. Resort je zajímavý i díky řece, která celý areál ukončuje, a velkým bazénům. Po příchodu na pokoj (executive seafront suite) na mě čekalo překvapení v podobě lahve sektu. Večeře v japonské Lima a la carte s úžasnými rybími specialitami (lososové teriyaki, miso polévka, ryba "el capitan" a dezert v podobě čokoládového sushi) s usměvavou Caroline mě přiměla při skleničce darovaného sektu k rozjímání o krásách života v houpací síti na balkóně do pozdních večerních hodin.

Další den, tedy v sobotu 1. září, jsem byla na inspekci v dalších sedmi hotelech na severu, a poté také na východním pobřeží.

Maritim Balaclava je rozlehlý resort na 25 ha pozemku s krásným parkem, zámečkem a pevností Balaclava. Velmi mile mě překvapil zájem vlastníků a personálu hotelu o opuštěná zvířata, zejména pouliční psy, o které se starají. Vychutnáte si i projížďku u mořské zátoky v koňském sedle, jelikož k hotelu náleží stáje a také zahrada s karetami obrovskými.

Le Récif nedisponuje příliš hezkým pobřežím, je totiž velmi kamenité, ale zato úžasné pro šnorchlování, a tak pro tyto účely můžete využít projížďku na lodi s proskleným dnem. Hotýlek je to menší, určený pouze pro dospělé (zejména mladé páry). Velmi mě zaujal místní koncept Attitude hotelového řetězce – objevovat ostrov, povečeřet s místními, zapojit se do tance a ochutnávek rumu, nakupovat věci od místních.

Trou aux Biches se může chlubit jednou z nejkrásnějších pláží (750 m dlouhé) na celém ostrově, která byla v roce 2011 oceněna (World Travel Award). Samotný resort je rozlehlý komplex menších vilek a nabízí možnost stravování v šesti různých restauracích. Kdo si vybere ubytování v beachfront pool suite nebo beachfront senior pool suite bude mít bazének jen sám pro sebe.

Coin de Mire je menší hotýlek na severním pobřeží sestávající ze dvou křídel. Nevýhodou je přístup na pláž přes silnici, která hotel odděluje od pobřeží. Pláž je dlouhá s úchvatným výhledem na majestátní skálu Coin de Mire. Hotel nabízí ubytování pro rodiny s dětmi v nových prostorných family apartmánech. Nedaleko hotelu (ca 10 min jízdy místním autobusem) se nachází turistické město Grand Baie.

Hotel Zilwa Attitude se nachází v klidnější severní části ostrova. V blízkosti pláže uvidíte dva ostrůvky patřící k hotelu, přičemž na jednom můžete relaxovat při masáži a na druhý si zajet na oběd a na pláž. Děti budou jistě nadšené z KIDS clubu, který se chlubí herním prostorem přímo na palubě lodi upevněné na souši!

Butikový Paradise Cove lokalizovaný v zátoce poblíž veřejné pláže určené pro kitesurfing, přičemž tuto aktivitu za poplatek můžete vyzkoušet přímo v resortu, je hotel je určen pouze pro dospělou klientelu, ideální je na líbánky kvůli romantickému ladění – cabanas, altánky, vyhřívaný bazén, vybavení pokojů. Pokoje budou v novém kabátě za podzim roku 2019. Zakládají si zde na konceptu YOU and ME moments, který je určen právě pro páry!

Na východním pobřeží v oblasti Belle Mare doporučuji pro sportovní fajnšmekry hotel Long Beach, kde jsem strávila jednu noc v junior suite oceanfront pokoji. Tento moderní resort nabízí jedinečný SPA koncept Cinq Mondes založený na harmonickém vyladění rovnováhy krásy těla i duše pomocí přírodních přípravků na míru a jednotlivých terapií a masáží - ayurveda, taoismus a detox, holistický přístup. Japonská a la carte s manažerkou prodeje Anastasiou předčila má očekávání stejně jako druhý den po snídani opalování v cabaně u bazénu s výhledem na oceán, kvůli větrnému počasí na východě v tomto období i s většími vlnami. Trochu mě zklamala hlavní bufetová restaurace na snídani, kde obsluha nestíhala doplňovat a obsluhovat klienty vzhledem ke kapacitě stolů a stejně tak recepce, ta má být však v blízké době rozšířena.

Zřejmě nejlepší dojem ze všech resortů, co jsem navštívila, na mě zanechal krátký pobyt na jednu noc v hotelu Heritage Le Telfair. Koloniální hotel s perfektním servisem all inclusive, SPA s vyhřívanou venkovní vířivkou a s obrovským pozemkem, na kterém se nachází přírodní park, kam můžete vyrazit na motokáry či projížďku na jeepech. Hosté resortu můžou využívat zároveň všechny restaurace (celkem tedy 12 restaurací) a pláž sousedního rodinného Heritage Awali, který je koncipovaný do afrického stylu. Pro golfisty je k dispozici 18ti jamkové hřiště se steakovou restaurací. Přilehlý zámeček můžete navštívit, pronajmout si horní patro na jednu noc, povečeřet zde v a la carte.  Stojí za to se projít v úžasném zámeckém parku s fontánou a s vyhlídkou na zelené stráně a kopečky začínající vrchoviny. Moji dovolenou si představuji v jedné z plně zařízených vícepokojových vilek s vyhřívaným soukromým bazénkem a barbecue venkovním grilem v Heritage Villas.

Po přepychové snídani a ranním dešti tak typickém pro Anglii, jejímž koloniálním stylem z 18. století je právě inspirovaný Heritage Le Telfair, jsem vyrazila vstříc prohlídkám nejprodávanějších hotelů Modrého Maurícia, tedy zejména 3* a 4* hotelů, a to na východním pobřeží ostrova, které je nejvíce větrné, ovšem většinou jen během našich letních měsíců (červen - září).

Tropical Attitude je menší hotýlek určený pouze pro dospělé s 58 pokoji ve dvou kategoriích, jehož pláž je kamenitá, a tak zdarma nabízí svým klientům dvakrát denně plavbu na přilehlý ostrůvek Ile aux Cerfs s pěknou pláží i koupáním. Zároveň hosté můžou zavítat cca po 10 minutách chůze do sousedního partnerského Friday Attitude a využívat všech služeb včetně pláže i v tomto hotelu. 

To samozřejmě platí i naopak, hosté hotelu Friday Attitude můžou zavítat do Tropicalu a využít například zdarma plavby lodí, pokud kapacity dovolí. Tento hotel je vůbec naším neprodávanějším tříhvězdičkovým rodinným hotelem (50 pokojů) s kvalitním koupáním a jednoduchým konceptem – jedna hlavní restaurace, 2 bary, odpolední místní občerstvení ve stánku Tabaji.

Díky ideálnímu poměru cena/kvalita služeb a ubytování, all inclusive již v základu plus 750 m dlouhá písečná pláž se stal hotel Ambre, resort určený pouze pro dospělou klientelu, nejoblíbenějším hotelem našich klientů pro romantickou, klidnou dovolenou v páru.

Emeraude Beach je také menší hotýlek (61 pokojů) pouze pro dospělé s velmi pěkným designem ubytování, ovšem na pláž se musí přecházet přilehlá silnice. Pláž je dlouhá a s bílým pískem, vyhrazená část nabízí lehátka pro hosty hotelu. Zdarma hosté můžou využít každý den hodinovou projížďku lodí s proskleným dnem s 15ti minutovou zastávkou na šnorchlování. Ve středu a v sobotu se u resortu konají trhy s místními produkty. 

Maritim Crystals zejména kvůli dřevěným interiérům a doplňkům působí tmavším a usedlejším dojmem, ovšem zdání klame! Je to velmi živý hotel oblíbený rodinami s dětmi ze všech koutů světa. Pláž mě okouzlila svoji délkou a šířkou a impozantním obzorem otevřeného oceánu.

Poslední večer a noc mé inspekce jsem strávila v Constance Belle Mare, která se řadí k výjimečným hotelům luxusního, celosvětově známého řetězce Constance se službami na vysoké úrovni. Nabízí stravování v sedmi různých restauracích, možnost degustace vybraných vín ve vinném sklípku a dvě golfová hřiště (Links a Legend). Můžete se ubytovat v soukromých vilkách Belle Mare Villas přímo v hotelovém areálu. Každá z nich dispnuje vlastním bazénem a villa mastrem, který se o vás bude starat během vašeho pobytu. Ve společnosti PR a sales manažera Ehada jsem si vychutnala večeři v podobě delikatesního humra a druhý den ráno, můj poslední den, jsem využila volné hodinky, kdy jsem se skočila osvěžit do moře a po chvilce relaxace na pláži s nohama ve vyhřátém jemném písku, jsem už naposledy sbalila svůj nafouklý kufr plný různých dárečků (diářků, map, prospektů a plážových tašek) a vyrazila na poslední obhlídky.

Jako u vytržení z reality jsem si připadala v překrásném luxusním resortu Prince Maurice rozprostírajícím se u laguny s mangrovníkovými porosty, které poskytují ochranu rybám, mořským i obojživelným živočichům v podmořské rezervaci. Přes dřevěný most se dostanete k plovoucímu baru a restauraci, kde se budete cítit jako v ráji. Ubytovat se lze v různých kategoriích pokojů od prostorných suites až po nadvodní vilky. 

Třešničkou na dortu byla na programu návštěva dokonalého poloostrova, kdy už při otevření hlavní brány a průjezdu dlouhou zelenou zahradou získáte pocit výjimečnosti. Shangri-La´s Touessrok  splňuje vše, o čem člověk může při dovolené snít. Koupání na třech plážích, výhled na dva skvostné ostrovy Ilot Mangénie a Ile aux Cerfs, které jsou součástí resortu Le Touessrok. Prvotřídní kulinářské speciality si vychutnáte v pěti různých restaurací, z nichž jedna je umístěna právě na soukromém ostrůvku. Několikrát za rok zve resort do svých kuchyní světoznámé šéfkuchaře, kteří zde dávají ochutnat své delikatesy. Pro večerní pobavení hraje živá hudba, pořádají se koncerty známých zpěváků, posedět můžete v baru na pláži za doprovodu piana či si zatančit při místní produkci Sega tanec. Ubytování v atypicky zařízených pokojích ve třech křídlech, z nichž Frangipani je určeno pouze pro dospělou klientelu včetně bazénu, vám dopřeje soukromí a pohodlí, jehož standard může zvýšit snad pouze ubytování ve třech vilkách přímo na pláži či v Shangril-La Suite. 

Po poslední procházce při západu slunce v tomto romantickém resortu jsem se rozloučila se zeleným ostrovem, který od severu na jih měří pouhých 65 km, kde místní neradi uvádí vzdálenosti v kilometrech, ale pouze v čase a všude je pro ně daleko, protože většina z nich sídlí v místním pohoří u města Curepipe v nadmořské výšce kolem 600 m n. m., kde mají dokonce autobusové nádraží pojmenované Jan Palach! Žije jich tady na 1,3 milionu a všichni jsou velmi přátelští a mluví plynule francouzsky a anglicky. Zhruba stejný počet turistů ročně tento skvost v Indickém oceánu navštíví. Novinkou pro mě bylo i zjištění, že se na takto malé ostrovní ploše nachází 21 různých mikroklimat!

Cestou na letiště jsem vzpomínala na svoji první rodinnou dovolnou na Mauríciu v roce 2009, kdy jsme se ubytovali v soukromém domku v Grand Baie, chodili nakupovat francouzské speciality do místního supermarketu a jezdili místními autobusy na pláže v okolí. Jak moc se toho změnilo za devět let? Turismus je pro místní obyvatele a státní rozpočet rozhodující komoditou pro prosperitu a rozvoj země, ovšem na úkor zastavěných ploch luxusními resorty,  i když všechny pláže zůstavají veřejnými. Na ty nejkrásnější si můžete zajet právě vy a vychutnat si prvotřídní služby na vysoké úrovni. Neváhejte a pojeďte s námi objevit kouzlo zeleného ráje...jemný bílý písek na plážích, vlnky tyrkysového moře, úchvatné vyhlídky z centrálního pohoří, burácející vodopády, chuť jemného bílého rumu z třtinové šťávy a úsměvy místních obyvatel. Nikdy nezapomenete!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.