Rok po roce se sešel a v září 2014 se mi již po druhé naskytla příležitost navštívit tropický ostrov Mauricius, který se pyšní nádhernými plážemi s tyrkysovým mořem, vynikajícím servisem, spoustou aktivit a přírodních zajímavostí. Na mojí cestě mě doprovázela moje maminka, pro kterou byla návštěva exotiky první zkušenost.

Služby letecké společnosti Emirates opět nezklamaly. Díky bohatému servisu a pohodlí šestihodinový let do Dubaje uběhl velice rychle. Přestup na letišti v Dubaji nebyl vůbec nijak složitý. Po projití kontroly zavazadel jsme se ocitly v odletové hale, kde jsme využily 3 hod čekání k protažení a menšímu nákupu. Navazující let na Mauriciu trval 6 hod a 30 min

Zilwa Attitude****

Na tento hotel jsem se velice těšila. Již jsem ho navštívila minulý rok těšně před jeho otevřením a byla jsem jim nadšená. Ihned po příjezdu na mě zapůsobila uvolněná atmosféra a překrásný panoramatický výhled přímo z recepce. Po ubytování v Superior pokoji s výhledem do zahrady jsme se vydaly na průzkum resortu. Hotel je vhodný jak pro rodiny s dětmi, ale také pro páry, které vyhledávají více soukromí. Opravdu si zde každý najde své, můžete si vybrat mezi lenošením na jedné ze 4 menších pláží nebo relaxování u drinku na baru s uvolněnou atmosférou přímo na pláži. Výhled je exklusivní! K hotelu také patří 2 soukromé ostrůvky Gran Zil a Ti Zil, kde si můžete pochutnat na grilovacích specialitách. Ostrov Gran Zil jeoblíbené místo pro svatby. Během našeho pobytu jsme povečeřely s naší českou delegátkou Pavlou, která nás přišla pozdravit na hotel.

Trou aux Biches*****

Luxusní hotel na západním pobřeží s tropickou zahradou nás ihned oslovil svým šarmem a romantickou atmosférou. Byly jsme ubytovány v Beach Front Suite s bazénem a přímým vstupem na pláž. Uchvátí Vás prostorné vilky rozprostřené v bujné rozkvetlé zahradě, nezapomenutelné západy slunce a úžasná gastronomiie s možností výběru z 6 ti restaurací. Široká nabídka vodních sportu určitě osloví sportovně založené nadšence. Jeden den našeho pobytu jsme využily k návštěvě městečka Grand Baie, které je ideálním místem pro nákup suvenýrů.

Friday Attitude***

Zrekonstruovaný hotel na východním pobřeží předčil mé očekávání. Tento hotel jsem již navštívila minulý rok ještě pod starým názvem Bougainville. Proměna byla k nepoznání. Menší hotel překvapil velice přátelským a osobitým přístupem, který Vám dodá pocit domova. Je to to také možná tím, že zde více uslyšíte český jazyk s porovnáním s ostatními hotely.  All inclusive balíček je dostačující, výběr jídla je pestrý odpolední svačinka v podobě palačinek potěší každého.  Pro milovníky podvodního světa jsou zde ideální podmínky pro šnorchlování.

Angsana Balaclava*****

Luxusní butikový hotel na severo-západním pobřeží. Moderně zařízené suity rozmístěné v tropické zahradě. Předností resortu je  jedinečným spa, za které hotel obdržel mnoho ocenění. Ideální pro páry na svatební cestě, romantickou dovolenou ale také i pro celou rodinu.

Casela park

Nevšední den jsme prožily v přírodním parku Casela, který nabízí velkou nabídku aktivit jak pro děti i dospělé. Náš den začal sjezdem na lanové dráze neboli ,, Zipline,, která se tyčila nad roklinu parku. Pokračoval projížďkou Safari, kde jsme měli tu možnost shlédnout pštrosy, zebry a želvy a vrchol celé prohlídky byla návštěva lví smečky.

Rumarna Chamarel

Po náročném dni stráveném v Casela parku jsme se přesunuly do místní rumárny, kde nám byl ukázán cely proces výroby rumu. Samozřejmě nechyběla i ochutnávka lahodného produktu. Z nabídky jsme měli možnost ochutnat nejvíce oblíbený vanilkový, kokosový, kávový a mandarinkový rum.

 

 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.