V druhé polovině dubna jsme se s kolegyní Desi vydaly poznat krásy Ománu. Nemohly jsme se dočkat, až uvidíme slavné ománské hory a arabské hlavní město Muscat.

Z Prahy jsme odletěli v neděli odpoledne, samozřejmě pravidelnou linkou Emirates. Opět nezbývá než pochválit jejich servis a jídlo na palubě. Cesta do Dubaje byla operována letadlem Boeing 777, na zpáteční cestě jsme však už vyzkoušely slavný Airbus A380.

Do ománského Muscatu jsme pokračovali se společností OmanAir. Letadlo bylo poloprázdné, let byl tedy příjemný a krátký. Při vzletu v Dubaji se nám naskytl úžasný pohled na město.

Na letišti v Muscatu si nás již vyzvedl řidič, který se stal naším průvodcem během celého pobytu. Ihned po příletu jsme zamířily do hotelu Hormuz Grand 4*. Nachází se jen kousíček od letiště a je určitě skvělým místem k odpočinku po cestě, pokud například pokračujete dál do hor na okružní cestu. Odpoledne nás čekala prohlídka města - nevynechali jsme Operu ani tradiční trhy. Na oběd jsme se přesunuli do hotelu Chedi - ten se nachází na krásné pláži, kde na nás dýchla velmi klidná a relaxační nálada. Projely jsme se i po místním golfovém hřišti Al Mouj. Na večeři jsme byly pozvány do nádherného hotelu Al Bustan Palace, o něm ale až později.

 oman-2016-karolina-001.jpgoman-2016-karolina-003.jpg

 oman-2016-karolina-007.jpgoman-2016-karolina-007.jpg

Druhý den jsme začali prohlídkou Grand Mosque – obrovské mešity. Místní ženy nás správně zahalily a my jsme si mohly projít celé prostranství náležící ke stavbě. Po prohlídce jsme se konečně vydali do hor. Cesta je opravdovým zážitkem, vstup mají povolena jen auta 4x4. Ubytováni jsme měly zařízené v hotelu Alila, který má nádherný výhled na kaňon. Odpočinek u místního bazénu je k nezaplacení. Výborná byla i večeře, kterou jsme si v rámci polopenze mohly vybrat z širokého menu a‘la carte.

 oman-2016-karolina-015.jpgoman-2016-karolina-015.jpg

 oman-2016-karolina-017.jpgoman-2016-karolina-017.jpg

Přesto, že bychom v Alile rády zůstali klidně týden, ráno jsme sbalily kufry a pokračovaly jsme v našem programu. Po cestě zpět do Muscatu jsme navštívili starobylou pevnost Nizwa a přilehlé tržiště – mimo jiné s kozami a dalším zvířectvem. V muscatu jsme se vydali na druhou prohlídku hotelu Al Bustan Palace, tentokrát za denního světla.  Komplex byl původně stavěn jako sídlo pro sultána a místní výzdoba, luxus, pláž i služby tomu opravdu odpovídají. Návštěvníci určitě ocení největší Spa v Ománu, Six Senses.

 oman-2016-karolina-019.jpgoman-2016-karolina-019.jpg

 oman-2016-karolina-021.jpgoman-2016-karolina-021.jpg

Poslední zastávkou dne a také místo pro náš odpočinek byl Resort Shangri-La. Ten se skládá ze tří hotelů. Jeden je perfektní pro rodiny s dětmi, jeho součástí je například i divoká řeka. Nás nejvíce zaujal hotel Al Husn, který je určený jen pro dospělé a má skvělou pláž. Tato oblast je známá i výskytem želv – na pláži bylo několik míst vyznačených páskou, kde byli nakladená vajíčka :-)

 oman-2016-karolina-026.jpgoman-2016-karolina-026.jpg

Čtvrtý den jsme vyrazily poznat přehrady a takzvané místní „Wadi“ v horách. Takto jsou označena místa, kde se shromažďuje ať už přírodně, nebo uměle voda z hor. Největší adrenalin je rozhodně cesta, kterou se k místům dostanete. Zkušený řidič nás provezl prašnými cestami skrz mnoho údolí a říček.

 oman-2016-karolina-030.jpgoman-2016-karolina-030.jpg

Večer jsme se přesunuly do hotelu Crowne Plaza, kde jsme měli strávit poslední noc v Ománu. Využily jsme několika posledních hodin slunce a vydaly se na pláž. Raním letem, který byl opět příjemný s OmanAir, jsme se přesunuly do Dubaje. Zde jsme měly v plánu strávit víkend, před návratem do Prahy. Ubytovány jsme byly v hotelu Jumeirah Creekside, kousek od letiště. Výhodou byla blízkost metra, a také neomezený vstup do akvaparku Wadi a pláž u luxusního hotelu Jumeirah Zabeel Saray na Palmě. V pondělí ráno jsme se s Emirates (a tentokrát už Airbusem A380 !) vrátily do Prahy. 

 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.