Obliba Thajska u nás stále více a více roste, proto když se mi naskytla příležitost do této nádherné destinace odletět na služební cestu, neváhala jsem ani minutu.

S kolegyní Gábinou jsme ve Vídni nasedly na přímý let Vídeň – Bangkok a vydaly se za dobrodružstvím. Letěly jsme s Thai Airways, dlouhý let do Bangkoku byl operovaný letadlem Boeing 777 – Dreamliner. Let byl velmi pohodlný, neustále nás zásobovali nápoji, k dispozici byla v ceně i palubní zábava s širokým výběrem filmů a seriálů. V Bangkoku jsme přesedly na krátký let na Phuket, let byl operován novým Airbusem A350 a i na tomto krátkém letu jsme dostaly občerstvení, nápoje a k dispozici byla palubní zábava.

První dny na Phuketu

Po příletu už na nás čekal reprezentant naší partnerské agentury v Thajsku a zavezl nás na hotel. Naší první zastávkou byl jedinečný Rosewood Phuket. Hotel leží kousek od velmi rušné pláže Patong Beach, nicméně hotelová pláž je oddělená, leží mezi výběžky a díky tomu je na ní naprostý klid. Hotel byl otevřený teprve nedávno v listopadu roku 2017, vše září novotou. Každý pokoj má vlastní bazén s krásným výhledem na moře, obrovskou koupelnu s venkovní sprchou i vanou, a prostornou ložnici s obývacím prostorem. Stihly jsme se s Gabčou vykoupat v našem soukromém bazénku i prozkoumat hotelové zázemí, vč. pláže a hlavního velkého bazénu. Druhý den jsme si daly naši nejlepší snídani v celém Thajsku – z menu jsme si vybraly, jak chceme připravit vajíčka, objednaly čerstvý džus a vydaly se k bufetovým stolům pro čerstvé italské sýry a salámy. Snídani jsme zakončily čerstvě připravenou ovocnou mísou a palačinkami a jely objevovat nové hotely.

thajsko-2018-bara-001.jpgthajsko-2018-bara-002.jpgthajsko-2018-bara-003.jpgthajsko-2018-bara-004.jpg

Ostrůvek Koh Yao Yai a přesun do oblasti Laguna

Zhruba 20 minut pohodlným rychločlunem od Phuketu se nachází ostrůvek Koh Yao Yai a na něm jedinečný resort Santhiya. Obrovská výhoda hotelu je, že jeho pláž je izolovaná od okolí, nepotkáte zde nehotelové hosty. Do krásných dřevěných pokojů Vás doveze hotelový bus, nebo si můžete udělat procházku přírodou. Hotel má 2 bazény – jeden v kopci s úžasnými výhledy na okolí a druhý hlavní bazén kousek od pláže. Pochutnáte si zde v několika restauracích, vydat se můžete rovněž do okolí prozkoumat ostrov a místní obchůdky a restaurace. Z hotelu číší opravdu skvělá atmosféra a doporučit jej mohu jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi, pokoje jsou dostatečně prostorné.

thajsko-2018-bara-029.jpgthajsko-2018-bara-030.jpgthajsko-2018-bara-031.jpgthajsko-2018-bara-032.jpg

Po návštěvě hotelu jsme se přesunuly do našeho dalšího ubytování – do oblasti kolem laguny, kde jsou rozmístěny 4 hotely. My si vybraly hotel Banyan Tree. Součástí hotelů v laguně je zdarma loďka, která Vás po laguně převeze i shuttle bus. Můžete si zarezervovat jakoukoliv restauraci v některém z okolních hotelů, zajít si můžete i na golf. Pokud Vás hotelové služby omrzí, v laguně je rovněž malá vesnička s obchůdky a restauracemi. Všude Vás zdarma doveze loďka nebo autobus.

thajsko-2018-bara-009.jpgthajsko-2018-bara-011.jpg

Hotel Banyan Tree nabízí ubytování vilového typu, každá vilka má svůj vlastní bazén. Využívat můžete samozřejmě i hlavní hotelový bazén, k dispozici máte rovněž zdarma službu odvozu malou buggynou. Pokud se Vám nechce procházet na krásných hotelových zahradách až na pláž, jednoduše si zavoláte odvoz. Hotelová pláž se nachází přes cestu a je nádherně dlouhá. Při vstupu na pláž dostanete ručník a lahev vody. Večer jsme s Gabčou vyzkoušely hotelovou thajskou restauraci a na jejich úžasné, i když pálivé jídlo budu vzpomínat ještě hodně dlouho.

thajsko-2018-bara-010.jpgthajsko-2018-bara-012.jpg

Phi Phi ostrovy

3. den našeho thajského putování se nesl v docela náročném duchu. Vstávaly jsme s Gabčou velmi brzy ráno, abychom stihly trajekt na krásné Phi Phi ostrůvky, kde nás čekaly inspekce několika hotelů. V trajektu jsme zakoupily první třídu, aby se nám dostalo patřičného pohodlí. Trajekt jel 2 hodiny a k dispozici byla káva a drobné občerstvení. Rozhodně bych ale každému doporučila připlatit si za rychločlun. Jedná se o pohodlnější a rychlejší variantu.

Po připlutí do přístavu na nás čekalo dobrodružství. Nasedly jsme do typické thajské dřevěné loďky nazývané „long tail boat“ a vydaly se do hotelu Phi Phi Island Beach Village resort. Pohled z vody na panorama celého resortu je naprosto úžasný. Nad malými bungalovy v tropické zeleni se tyčí majestátní hory. Z krásné dlouhé pláže s bílým pískem se lidé koupou v průzračné tyrkysové vodě. Zkrátka malý kousek ráje na zemi. Prohlédly jsme si několik kategorií pokojů, mně se nejvíce líbily bungalovy hned u moře s venkovní sprchou s úžasným výhledem na moře. K obědu jsme si vybraly thajskou restauraci a já si velmi pochutnala na rýži s dary moře. Kromě tří restaurací a řady sportovního vyžití má resort ještě záchrannou stanici s malými žraloky a rybkami známými z oblíbeného kresleného filmu Hledá se Nemo. Pro milovníky romantiky hotel nabízí projížďku již zmiňovanou „long tail boat“ po řece kolem mangrovníků.

thajsko-2018-bara-021.jpgthajsko-2018-bara-022.jpgthajsko-2018-bara-023.jpgthajsko-2018-bara-024.jpg

Oslněny tímto hotelem jsme se vydaly dál do hotelu Zeavola. Jedná se o jediný pětihvězdičkový luxusní resort na Phi Phi. Pokud ale hledáte luxus v dubajském stylu, budete zklamáni. Hotel si hlavně zakládá na souznění s přírodou. Zajímavé a nevšední je pojetí obývacího pokoje, který se nachází venku na terase. Zamykat pokoj si budete na velký klasický visací zámek.

thajsko-2018-bara-039.jpgthajsko-2018-bara-040.jpg

Laguna Phuket

Jak jsem se již zmiňovala, Laguna je jeden velký areál se 4 hotely propojený velkou lagunou, kterou můžete projíždět loďkou. Další den jsme se tedy vydaly prozkoumat zbylé hotely Laguny. Začaly jsme v krásném Dusit Thani, který leží hned u krásné dlouhé písečné pláže. Výhodou hotelu je rovněž to, že leží hned vedle vesničky s obchůdky a restauracemi. Pro milovníky all inclusive máme skvělou zprávu – v tomto hotelu je k dispozici. Pro rodiny s dětmi má hotel výborné zázemí, v dětské části bazénu jsou k dispozici skluzavky a vodní pistole.

thajsko-2018-bara-017.jpgthajsko-2018-bara-018.jpg

Hned vedle hotelu Dusit Thani se nachází další krásný resort Outrigger. Krásné dlouhá pláž je samozřejmostí. Ubytovat se můžete kromě základních pokojů rovněž v klubových pokojích, přes den máte vstup do klubu, kde se podává drobné občerstvení a přes den nealkoholické i alkoholické nápoje. Hotel je ideální i pro rodiny, pokoje pohodlně ubytují 2 dospělé a 2 děti, u bazénu je dětský klub a skluzavky a tobogány.

thajsko-2018-bara-019.jpgthajsko-2018-bara-020.jpg

Posledním zastávkou v Laguně byl pro nás hotel Angsana. Hotel je rozdělený na 2 části – hotelovou, která je přímo u pláže a vilovou s ubytováním v kopci. Na hotelu Vás určitě na první pohled zaujme krásný velký areál a budovy v koloniálním stylu. Samozřejmostí je krásná dlouhá pláž, bazén, který se jako řeka vine celým areálem hotelu a loftové pokoje nabízející ubytování přímo nad lagunou. Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici prostorné pokoje, pro klienty hledající zábavu je na pláži klub v živou hudbou a DJem.

thajsko-2018-bara-007.jpgthajsko-2018-bara-008.jpg

Tento den jsme se ubytovaly v hotelu Anantara Mai Khao Phuket Villas. Pro mne to byl rozhodně nejhezčí hotel na celém Phuketu. Ubytovaly jsme s v prostorné vilce s vlastním bazénem. V areálu hotelu jsou jezírka s krásnými růžovými lotosovými květy, chodíte po můstcích a cítíte se zde opravdu jako v Thajsku, přitom má hotel nádech luxusu. Další zajímavostí hotelu je určitě stromový bar a signature restaurace podávající několik druhů solí. Příprava jídla v této restauraci probíhá tak, že se maso obalí v krustě ze soli a peče se.

thajsko-2018-bara-005.jpgthajsko-2018-bara-006.jpg

Rozloučení s Phuketem a přesun na Krabi

Náš poslední den na Phuketu jsme ještě strávily inspekcí hotelu Trisara. Pokud hledáte opravdu exkluzivní ubytování a servis, je pro Vás Trisara tím pravým místem. Ubytovat se můžete v prostorných suite nebo vilách s vlastním bazénem. Pochutnáte si v několika restauracích, kde dbají hlavně na autentický zážitek. V restauracích vaří místní lidé podle receptů předávaných z generace na generaci.

thajsko-2018-bara-035.jpgthajsko-2018-bara-036.jpg

Po návštěvách hotelů nás čekal asi 2 hodinový přejezd na Krabi. Dlouhá cesta za to určitě stála, protože Krabi je daleko méně turistické než Phuket a už po cestě jsme obdivovaly nádhernou přírodu a všudy přítomné skály. Ubytovaly jsme v hotelu Dusit Thani. Nezklamal nás krásnou dlouhou pláží s úžasnými výhledy na okolní ostrůvky, krásnou tropickou zahradou, několika restauracemi a sportovním vyžitím. V okolí hotelu můžete navštívit rovněž místní restaurace a obchůdky.

thajsko-2018-bara-015.jpgthajsko-2018-bara-016.jpg

To nejlepší z Krabi – hotel Rayavadee

K návštěvě hotelu Rayavadee jsme se opět přesunuly do přístavu, kde jsme nasedly do luxusního rychločlunu a po 20 minutách se ocitly v ráji. Ihned poté, co vstoupíte do hotelu, dostanete mapku s vyznačenými trasami a plánkem jak se nejlépe dostat k Vašemu pokoji. Všechny vilky jsou postaveny v souladu přírodou, žádný strom nebyl kvůli výstavbě hotelu pokácen. V mapce jsou znázorněny i druhy rostlin, které rostou v blízkosti Vašeho pokoje. Všude kolem Vás se tyčí skály a krásná tropická zeleň, ve skále povečeříte i v krásné italské hotelové restauraci. Milovníci pláží a koupání jistě ocení dvě hotelové pláže, obě s úžasnými scenériemi a výhledy na okolní ostrůvky a skály. Líbily se nám rovněž hotelové lázně, kde máte k dostání kosmetiku světových značek, ale také vlastní hotelovou. Při vynikajícím obědě v plážové restauraci jsme se nemohly na krásné okolí vynadívat.

thajsko-2018-bara-025.jpgthajsko-2018-bara-026.jpgthajsko-2018-bara-027.jpgthajsko-2018-bara-028.jpg

S hotelem se nám těžce loučilo, ale měli jsme další program. Tentokrát jsme se přesunuly do hotelu Sofitel Krabi. Hotel je vystavěný v koloniálním stylu a pyšní se jedním z největších bazénů v Thajsku. Několik pokojů má do bazénu přímý vstup. Milovníci golfu nebudou strádat ani na dovolené, součástí areálu hotelu je malé 9-ti jamkové hřiště.

thajsko-2018-bara-033.jpgthajsko-2018-bara-034.jpg

Poznávání hotelů na Krabi

Poslední pracovní den se nesl v duchu poznávání hotelů na Krabi. Jako první jsme navštívily úchvatný butikový hotel Tubkaak. Hotel leží v krásné tropické zahradě a k ubytování nabízí pouze pár pokojů. Klid zde budete mít zaručen. U hotelu je nádherná pláž s úžasnými výhledy na okolní ostrůvky.

thajsko-2018-bara-037.jpgthajsko-2018-bara-038.jpg

Dále jsme se přesunuly opět do přístavu a vydaly se do hotelu Centara Grand Beach. Celý hotel je obklopený úchvatnou přírodou. Díky své poloze u skal má hotel ubytování v kopci, docela se tak nachodíte po malých schůdcích. Pokud Vás chození omrzí, je k dispozici samozřejmě bugy, která Vás odveze až k Vašemu pokoji. Pro dobrodružné povahy a milovníky zvířat doporučuji stezku lesem, kde můžete potkat několik druhů opic.

thajsko-2018-bara-013.jpgthajsko-2018-bara-014.jpg

Rozloučení s Thajskem

Poslední den se nesl už je v duchu odpočinku a nabrání sil na dlouhý let zpět domů. Na konci našeho pobytu jsme se s Gabčou shodly, že se do této úchvatné země musíme zase brzy vrátit.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.