Vamizi Island Lodge *****

Mosambik

Ostrovní resort s trosečnickým nádechem a naprostým soukromím

Destinaci
jsme
navštívili

Hotel Vamizi Island Lodge *****

Lokalita Mosambik | Zobrazit mapu

Popis hotelu Vamizi Island Lodge ***** Mosambik

Vamizi Island je místem kontrastů. Nachází se v jednom z nejdivočejších míst na Zemi, jehož střed je nesmírně poklidný. Jedná se o souostroví Quirimbas, jehož je Vamizi Island součástí. Je situován u severního pobřeží Mosambiku a svým návštěvníkům přináší zážitky pravé bosé Afriky.

Největší atrakcí ostrova jsou jeho nádherné pláže, v jejichž blízkosti se nacházejí soukromé vily. Moře je neuvěřitelně poklidné a občas zcela bez šumu vln. O ostrově Vamizi se ví, že byl zastávkou pro arabské plachetnice v 15. století. Tehdy byl ostrov znám jako Amisa. Populace zde byla muslimská a hlavní činností bylo tkalcovství. Toto umění sem přitahovalo portugalské obchodníky. Z této doby na ostrově zůstal kostel, pevnost, několik studní a maják. Kromě tkanin je ostrov proslulý také slonovinou, dřevem a želvími krunýři. Dnes je ovšem želví populace přísně chráněna.

Ubytování v exkluzivních vilách je dílem jihoafrických architektů, kteří svou práci podřídili kreativnímu designu a udržitelnému rozvoji. Resort Vamizi Island tak nabízí zodpovědný cestovní ruch s jedinečným architektonickým stylem, jež vychází z multikulturních vlivů Mosambiku.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Nabídka pokojů

Villa Kipila

Kipila (125 m²) je luxusním útočištěm s pěti ložnicemi, kde se může ubytovat až 12 osob. Nachází se na pobřeží a kromě čtyř ložnic má i jednu ložnici pro děti...

Villa Suluwilo

Suluwilo (125 m²) se pyšní také pěti ložnicemi, ve kterých se vyspí až 12 osob. Obklopuje ji tropický les, který ústí na nádherné pláži s jemným bílým pískem...

Villa Casamina

Casamina (přes 125 m²) nabízí celkem šest ložnic pro max. 8 dospělých a 8 dětí. Poskytuje dokonalou exkluzivitu a soukromí...

Casa Marjani

Casa Marjani (přes 130 m²) zahrnuje pět ložnic, kde se vyspí až 6 dospělých a 6 dětí. Hlavní ložnice poskytuje úžasné výhledy na oceán a soukromou pláž a má vlastní koupelnu se sp..

Gastronomie a hotelové restaurace

Na ostrově Vamizi vám budou servírovány čerstvé mořské plody a další tropické pokrmy. Tyto gurmánské chvilky si budete moci užít v prostředí oceánského pobřeží s ohromujícími kulisami tropického světa.

Během dne pak můžete navštívit otevřenou doškovou restauraci v hlavní lodge nebo si vybrat pro stolování Muntu Nkulu, což je nová trosečnická restaurace na jižní straně ostrova se stolováním formou bufetu a relaxační atmosférou (je otevřená pouze v zimním období).

Můžete také využít trosečnický způsob stolování díky pikniku na opuštěné pláži. Večery jsou ještě více atraktivní záležitostí, protože je možné využít grilování na pláži či stolování v restauraci pod světly z luceren.

V baru pak narazíte na řadu koktejlů či výborných vín v prostředí s polštáři a gauči k příjemnému posezení.

Kategorie a vybavení pokojů Vamizi Island Lodge

Privátní vily jsou perfektním místem pro rodiny s dětmi, přátele i páry. Zkrátka pro všechny, co touží po úniku od moderního světa.

Každá vila nabízí unikátní design a elegantní styl s ložnicí, jídelnou a obývacím prostorem, který je situován kolem soukromého bazénu nebo pláže.

Pro hosty jsou k dispozici plachetnice a kajaky stejně jako rybolov, potápění, plachtění, procházky přírodou, návštěvy zdejších komunit a pikniky.

Nabídka pokojů

Villa Kipila

Kipila (125 m²) je luxusním útočištěm s pěti ložnicemi, kde se může ubytovat až 12 osob. Nachází se na pobřeží a kromě čtyř ložnic má i jednu ložnici pro děti. Všechny pokoje mají výhled na moře. Ze soukromé terasy se hosté dostanou přímo na pláž. Vile nechybí an obývací pokoj, jídelna a soukromý bazén. Děti potěší herní místnost se stolním tenisem, deskovými hrami, televizí a knihami. Kipila má šindelovou střechu v balijském stylu a vyznačuje se vysokými stropy. Náleží k ní i personál a vlastní vozidlo s řidičem.

Villa Suluwilo

Suluwilo (125 m²) se pyšní také pěti ložnicemi, ve kterých se vyspí až 12 osob. Obklopuje ji tropický les, který ústí na nádherné pláži s jemným bílým pískem. Jedna ložnice je umístěna v prvním patře s balkonem, zatímco zbytek je umístěn v přízemí s terasou. Společné prostory zahrnují salonek a jídelnu, která se otevírá na terasu s bazénem. Nachází se zde také nádvoří v arabském stylu a vyhlídková věž na oceán. Plážový altánek gazebo je ideální pro barbecue, zatímco místnost s TV, stolním tenisem, knihami a stolními hrami jistě ocení děti. Doškové střechy inspirované tvarem plachetnice dhow jsou pečlivě vybudované tak, aby zachycovaly mořský vánek a udržovaly svěží klima ve vilách. Vila Sulowilo disponuje vlastním kuchařem, personálem a vozidlem 4×4 s řidičem.

Villa Casamina

Casamina (přes 125 m²) nabízí celkem šest ložnic pro max. 8 dospělých a 8 dětí. Poskytuje dokonalou exkluzivitu a soukromí. Tři ložnice čelí moři, dvě ložnice jsou určené dětem – mají palandy a sdílenou koupelnu. Společné prostory zahrnují obývací pokoj, jídelnu a bar. Tyto prostory jsou kryté doškovou střechou bez bočních stěn pro kouzelné výhledy na oceán. Najdete zde také vlastní bazén. Dále je k dispozici dětská herna s TV, knihami a stolními hrami. Pracovna je umístěna v budově na kůlech za hlavní ložnicí. Korálovo-vápencové stěny jsou pak charakteristickým rysem této vily spolu s točitými schody, které vedou k vilce na stromě. Vila Casamina disponuje vlastním kuchařem, personálem a vozidlem 4×4 s řidičem.

Casa Marjani

Casa Marjani (přes 130 m²) zahrnuje pět ložnic, kde se vyspí až 6 dospělých a 6 dětí. Hlavní ložnice poskytuje úžasné výhledy na oceán a soukromou pláž a má vlastní koupelnu se sprchovým koutem. Druhá ložnice také čelí oceánu a má vlastní terasu vedoucí na pláž. Dvě ložnice jsou určené dětem a mají sdílenou koupelnu. Obývací prostor nabízí otevřené prostory s výhledy na oceán. Ve vile se také nachází studovna a věž, ze které mohou hosté pozorovat oceán nebo hvězdy. Nechybí ani dětská herna a vlastní personál.

Villa Tartaruga

Tartaruga (130 m²) se skládá z pěti ložnic, které ubytují až 14 osob. Tři ložnice disponují vlastní terasou, obývacím pokojem a ledničkou. Další dvě ložnice se nacházejí ve „stromovém domě“. Spojuje je vlastní terasa umístěná v koruně stromu. Hlavní suita má velkou šatnu, rozlehlý obývací pokoj a ložnici pro děti. Hlavní obývací část je otevřená, zastřešená šindelovou střechou. Hosté mají k dispozici vlastní bazén se slanou vodou a upravené zahrady vedoucí k moři. Nechybí soukromý personál.

Villa Papilio

Papilio (130 m²) nabízí tři ložnice až pro 16 osob. V této vile se nacházejí čtyři prostorné suity s vlastním obývacím pokojem a soukromou terasou. Další dvě suity jsou situovány odděleně ve „stromovém domě“. Hlavní obývací část nabízí velkou jídelnu, dva obývací pokoje a velkou dřevěnou terasu s bazénem. Hosté této vily budou mít k dispozici vlastní personál.

Pláž a moře

Ostrov Vamizi se pyšní nádhernými plážemi, které jsou jako vystřižené z katalogu luxusní dovolené. Zářivě bílý písek je prohřátý od slunce, stín poskytuje tropická zeleň. Panensky krystalické moře láká k osvěžení. Vstup do vody po písčitém dně je velmi pozvolný.

Online cena a slevy Vamizi Island Lodge *****

Profi foto hotelu Vamizi Island Lodge *****

Gastronomie a hotelové restaurace Vamizi Island Lodge

Na ostrově Vamizi vám budou servírovány čerstvé mořské plody a další tropické pokrmy. Tyto gurmánské chvilky si budete moci užít v prostředí oceánského pobřeží s ohromujícími kulisami tropického světa.

Během dne pak můžete navštívit otevřenou doškovou restauraci v hlavní lodge nebo si vybrat pro stolování Muntu Nkulu, což je nová trosečnická restaurace na jižní straně ostrova se stolováním formou bufetu a relaxační atmosférou (je otevřená pouze v zimním období).

Můžete také využít trosečnický způsob stolování díky pikniku na opuštěné pláži. Večery jsou ještě více atraktivní záležitostí, protože je možné využít grilování na pláži či stolování v restauraci pod světly z luceren.

V baru pak narazíte na řadu koktejlů či výborných vín v prostředí s polštáři a gauči k příjemnému posezení.

Sport a wellness hotelu Vamizi Island Lodge *****

Na povrchu si hosté užijí pláže s bílým pískem a tropický prales. Pod vodou se nachází neméně fascinující svět plný barevných korálů a pestrých mořských živočichů.

Na moři se nabízejí tyto aktivity:

 • potápění
 • rybaření
 • šnorchlování
 • plavby
 • kajaking
 • pozorování velryb

Na pevnině můžete vyzkoušet:

 • jógu
 • procházky s průvodcem
 • pikniky na pláži
 • návštěvu místní komunity
 • pozorování želv

Harmonii těla i duše obnovíte díky následujícím procedurám:

 • švédská masáž
 • aromaterapie
 • hluboká terapeutická masáž
 • masáž svalů
 • masáž duše Afriky
 • masáž horkými kameny
 • reflexologie
 • očištění pomocí limetkové a zázvorové soli
 • rituál s mosambickým medem a kořením
 • africká obličejová péče
 • africká masáž hlavy
 • cesta smyslů
 • manikúra a pedikúra

Děti v hotelu Vamizi Island Lodge *****

Pobyt v resortu Vamizi Island je vhodný i pro rodiny s dětmi díky velkým vilám, které mohou ubytovat max. 16 osob. Každá vila disponuje dětskými pokoji a herní místností.

Mapa - Vamizi Island Lodge *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů do Mosambiku do hotelu Vamizi Island Lodge *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Vamizi Island Lodge *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recenze hotelu Vamizi Island Lodge *****

Letová spojení do Mosambiku

Katarina Hutníková
Vamizi Island Lodge
„Procestovala jsem svět. Ráda Vám poradím.“
Odlet
Nocí
Strava
Cena za osobu
x

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.