Vamizi Island Lodge *****

Ostrovní resort s trosečnickým nádechem a naprostým soukromím

Vamizi Island Lodge

Vamizi Island Lodge ***** Mosambik

Vamizi Island je místem kontrastů. Nachází se v jednom z nejdivočejších míst na Zemi, jehož střed je nesmírně poklidný. Jedná se o souostroví Quirimbas, jehož je Vamizi Island součástí. Je situován u severního pobřeží Mosambiku a svým návštěvníkům přináší zážitky pravé bosé Afriky.

Lokalita: MosambikMapa

Největší atrakcí ostrova jsou jeho nádherné pláže, v jejichž blízkosti se nacházejí soukromé vily. Moře je neuvěřitelně poklidné a občas zcela bez šumu vln. O ostrově Vamizi se ví, že byl zastávkou pro arabské plachetnice v 15. století. Tehdy byl ostrov znám jako Amisa. Populace zde byla muslimská a hlavní činností bylo tkalcovství. Toto umění sem přitahovalo portugalské obchodníky. Z této doby na ostrově zůstal kostel, pevnost, několik studní a maják. Kromě tkanin je ostrov proslulý také slonovinou, dřevem a želvími krunýři. Dnes je ovšem želví populace přísně chráněna.

Ubytování v exkluzivních vilách je dílem jihoafrických architektů, kteří svou práci podřídili kreativnímu designu a udržitelnému rozvoji. Resort Vamizi Island tak nabízí zodpovědný cestovní ruch s jedinečným architektonickým stylem, jež vychází z multikulturních vlivů Mosambiku.

 

Kategorie a vybavení pokojů Vamizi Island Lodge

Privátní vily jsou perfektním místem pro rodiny s dětmi, přátele i páry. Zkrátka pro všechny, co touží po úniku od moderního světa.

Každá vila nabízí unikátní design a elegantní styl s ložnicí, jídelnou a obývacím prostorem, který je situován kolem soukromého bazénu nebo pláže.

Pro hosty jsou k dispozici plachetnice a kajaky stejně jako rybolov, potápění, plachtění, procházky přírodou, návštěvy zdejších komunit a pikniky.

Nabídka pokojů

Villa Kipila

Kipila (125 m²) je luxusním útočištěm s pěti ložnicemi, kde se může ubytovat až 12 osob. Nachází se na pobřeží a kromě čtyř ložnic má i jednu ložnici pro děti. Všechny pokoje mají výhled na moře. Ze soukromé terasy se hosté dostanou přímo na pláž. Vile nechybí an obývací pokoj, jídelna a soukromý bazén. Děti potěší herní místnost se stolním tenisem, deskovými hrami, televizí a knihami. Kipila má šindelovou střechu v balijském stylu a vyznačuje se vysokými stropy. Náleží k ní i personál a vlastní vozidlo s řidičem.

Villa Suluwilo

Suluwilo (125 m²) se pyšní také pěti ložnicemi, ve kterých se vyspí až 12 osob. Obklopuje ji tropický les, který ústí na nádherné pláži s jemným bílým pískem. Jedna ložnice je umístěna v prvním patře s balkonem, zatímco zbytek je umístěn v přízemí s terasou. Společné prostory zahrnují salonek a jídelnu, která se otevírá na terasu s bazénem. Nachází se zde také nádvoří v arabském stylu a vyhlídková věž na oceán. Plážový altánek gazebo je ideální pro barbecue, zatímco místnost s TV, stolním tenisem, knihami a stolními hrami jistě ocení děti. Doškové střechy inspirované tvarem plachetnice dhow jsou pečlivě vybudované tak, aby zachycovaly mořský vánek a udržovaly svěží klima ve vilách. Vila Sulowilo disponuje vlastním kuchařem, personálem a vozidlem 4×4 s řidičem.

Villa Casamina

Casamina (přes 125 m²) nabízí celkem šest ložnic pro max. 8 dospělých a 8 dětí. Poskytuje dokonalou exkluzivitu a soukromí. Tři ložnice čelí moři, dvě ložnice jsou určené dětem – mají palandy a sdílenou koupelnu. Společné prostory zahrnují obývací pokoj, jídelnu a bar. Tyto prostory jsou kryté doškovou střechou bez bočních stěn pro kouzelné výhledy na oceán. Najdete zde také vlastní bazén. Dále je k dispozici dětská herna s TV, knihami a stolními hrami. Pracovna je umístěna v budově na kůlech za hlavní ložnicí. Korálovo-vápencové stěny jsou pak charakteristickým rysem této vily spolu s točitými schody, které vedou k vilce na stromě. Vila Casamina disponuje vlastním kuchařem, personálem a vozidlem 4×4 s řidičem.

Casa Marjani

Casa Marjani (přes 130 m²) zahrnuje pět ložnic, kde se vyspí až 6 dospělých a 6 dětí. Hlavní ložnice poskytuje úžasné výhledy na oceán a soukromou pláž a má vlastní koupelnu se sprchovým koutem. Druhá ložnice také čelí oceánu a má vlastní terasu vedoucí na pláž. Dvě ložnice jsou určené dětem a mají sdílenou koupelnu. Obývací prostor nabízí otevřené prostory s výhledy na oceán. Ve vile se také nachází studovna a věž, ze které mohou hosté pozorovat oceán nebo hvězdy. Nechybí ani dětská herna a vlastní personál.

Villa Tartaruga

Tartaruga (130 m²) se skládá z pěti ložnic, které ubytují až 14 osob. Tři ložnice disponují vlastní terasou, obývacím pokojem a ledničkou. Další dvě ložnice se nacházejí ve „stromovém domě“. Spojuje je vlastní terasa umístěná v koruně stromu. Hlavní suita má velkou šatnu, rozlehlý obývací pokoj a ložnici pro děti. Hlavní obývací část je otevřená, zastřešená šindelovou střechou. Hosté mají k dispozici vlastní bazén se slanou vodou a upravené zahrady vedoucí k moři. Nechybí soukromý personál.

Villa Papilio

Papilio (130 m²) nabízí tři ložnice až pro 16 osob. V této vile se nacházejí čtyři prostorné suity s vlastním obývacím pokojem a soukromou terasou. Další dvě suity jsou situovány odděleně ve „stromovém domě“. Hlavní obývací část nabízí velkou jídelnu, dva obývací pokoje a velkou dřevěnou terasu s bazénem. Hosté této vily budou mít k dispozici vlastní personál.

Pláž a moře

Ostrov Vamizi se pyšní nádhernými plážemi, které jsou jako vystřižené z katalogu luxusní dovolené. Zářivě bílý písek je prohřátý od slunce, stín poskytuje tropická zeleň. Panensky krystalické moře láká k osvěžení. Vstup do vody po písčitém dně je velmi pozvolný.

Online cena a slevy Vamizi Island Lodge *****

Profi foto hotelu Vamizi Island Lodge *****

Gastronomie a hotelové restaurace Vamizi Island Lodge

Na ostrově Vamizi vám budou servírovány čerstvé mořské plody a další tropické pokrmy. Tyto gurmánské chvilky si budete moci užít v prostředí oceánského pobřeží s ohromujícími kulisami tropického světa.

Během dne pak můžete navštívit otevřenou doškovou restauraci v hlavní lodge nebo si vybrat pro stolování Muntu Nkulu, což je nová trosečnická restaurace na jižní straně ostrova se stolováním formou bufetu a relaxační atmosférou (je otevřená pouze v zimním období).

Můžete také využít trosečnický způsob stolování díky pikniku na opuštěné pláži. Večery jsou ještě více atraktivní záležitostí, protože je možné využít grilování na pláži či stolování v restauraci pod světly z luceren.

V baru pak narazíte na řadu koktejlů či výborných vín v prostředí s polštáři a gauči k příjemnému posezení.

Sport a wellness hotelu Vamizi Island Lodge *****

Na povrchu si hosté užijí pláže s bílým pískem a tropický prales. Pod vodou se nachází neméně fascinující svět plný barevných korálů a pestrých mořských živočichů.

Na moři se nabízejí tyto aktivity:

 • potápění
 • rybaření
 • šnorchlování
 • plavby
 • kajaking
 • pozorování velryb

Na pevnině můžete vyzkoušet:

 • jógu
 • procházky s průvodcem
 • pikniky na pláži
 • návštěvu místní komunity
 • pozorování želv

Harmonii těla i duše obnovíte díky následujícím procedurám:

 • švédská masáž
 • aromaterapie
 • hluboká terapeutická masáž
 • masáž svalů
 • masáž duše Afriky
 • masáž horkými kameny
 • reflexologie
 • očištění pomocí limetkové a zázvorové soli
 • rituál s mosambickým medem a kořením
 • africká obličejová péče
 • africká masáž hlavy
 • cesta smyslů
 • manikúra a pedikúra

Děti v hotelu Vamizi Island Lodge *****

Pobyt v resortu Vamizi Island je vhodný i pro rodiny s dětmi díky velkým vilám, které mohou ubytovat max. 16 osob. Každá vila disponuje dětskými pokoji a herní místností.

Mapa - Vamizi Island Lodge *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů do Mosambiku do hotelu Vamizi Island Lodge *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Vamizi Island Lodge *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recenze hotelu Vamizi Island Lodge *****

Hodnocení poskytli naši zákazníci po ukončení pobytu v hotelu Vamizi Island Lodge *****

Pláž
0
Ubytování
0
Strava
0
Poloha
0
Cena / Kvalita
0
Služby Deluxea
0
Průměrné hodnocení
0
0 hodnocení
Pláž
0
Ubytování
0
Strava
0
Poloha
0
Cena / Kvalita
0
Služby Deluxea
0
Průměrné hodnocení
0
0 hodnocení
Pláž
0
Ubytování
0
Strava
0
Poloha
0
Cena / Kvalita
0
Služby Deluxea
0
Průměrné hodnocení
0
0 hodnocení
Pláž
0
Ubytování
0
Strava
0
Poloha
0
Cena / Kvalita
0
Služby Deluxea
0
Průměrné hodnocení
0
0 hodnocení
Pláž
0
Ubytování
0
Strava
0
Poloha
0
Cena / Kvalita
0
Služby Deluxea
0
Průměrné hodnocení
0
0 hodnocení

Ohlasy klientů DELUXEA

Letová spojení do Mosambiku

Máte dotaz k dovolené?

Zavoláme a poradíme Vám. Zájezd připravíme na míru.

Poskytujeme
Mezinárodní standard
kvality cestovních služeb
Více info
Ing. Ondřej Světlík
Vamizi Island Lodge
„Procestoval jsem svět. Rád Vám poradím.“
Odlet
Nocí
Strava
Cena za osobu
x

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.