Zvýhodněné parkování na letišti Vídeň Schwechat - Vienna International Airport

Mezinárodní letiště Vídeň – Vienna International Airport - je svou polohou v srdci Evropy strategickým spojovacím článkem pro cestující z České republiky i ze Slovenska. Letiště se nachází 18 km jihovýchodně od Vídně (Wien) a jeho budova se dvěma terminály je navržena s velice jednoduchou orientací a dostupností, přízemí je určeno pro přílety, první poschodí pro odlety a přístup k transferům z letiště. Pro pohodlí cestujících je k dispozici 9 VIP salonků. V těsné blízkosti se nacházejí dva hotely a Business centrum. Na letiště Vídeň mohou přistávat všechny typy letounů bez omezení. Ročně odbaví letiště Vídeň přes 18 mil. pasažérů. Letiště Vídeň Schwechat patří k nejrychleji se rozvíjejícím evropským letištím, zaměřilo se na investice jako např. Skylink terminal, Office park II, nový třídič zavazadel či úprava vlakové stanice.

Mám zájem o zvýhodněné parkování

Zvýhodněné parkování na letišti Vídeň Schwechat

Nabízíme Vám službu zajištění parkování na letišti ve Vídni za podstatně nižší ceny než na místě. Předplacená parkovací karta Vám zajistí zvýhodněné parkování na letišti Vídeň, dle Vašeho výběru buď

 • Parkhaus 3 a 4 - několikapatrový parkovací dům, parkování je kryté pod střechou
 • Parkplatz C - volná plocha.

Do odletové haly dojdete pěšky (z Parkhausu 3,4, cca 5 min, z Parkplatz C cca 10 min), k dispozici jsou vozíky na zavazadla. Nejezdí se kyvadlovou dopravou.

 

  Letiště Vídeň
  Parkplatz C - parkovací karty Parkhaus 3,4 - parkovací karty
Dny Naše cena Cena na místě Naše cena Cena na místě
4 1610 2220 2240 3610
8 1950 2750 2720 4870
15 2840 3670 4520 7070

Ceny jsou uvedeny v Kč.

Poskytovatelem parkovacích karet je Modrý Maurícius s.r.o., IČ: 49606140.

Platnost parkovacích karet do 31. března 2019.

Mám zájem o zvýhodněné parkování

Spočítejte si nejvýhodnější parkovací kartu

Na místě doplatíte extra nad rámec parkovací karty dle běžného tarifu letiště.

Objednání parkovací karty na parkování na letiště Vídeň

Pro objednávku zvýhodněného parkování prosím vyplňte formulář výše nebo volejte +420 543 524 442. Parkovací karty si můžete vyzvednout osobně po konzultaci s Lucií Valihrachovou (+420 777 666 852lucie.v@deluxea.cz) v cestovní kanceláři Modrý Maurícius (DELUXEA a.s.), Vídeňská 55, Brno 639 00, Po – Pá: 9:00 – 17:00 nebo Vám je zašleme doporučeně s příplatkem 60,– Kč. Po dohodě je možnost vyzvednutí i v cestovní kanceláři DELUXEA na pobočce Praha, na Příkopě 392/9 nebo Bratislava, Miletičova 5.

Co je to karta GZE?

Karty opatřené potiskem GZE (= jednoduše časová poukázka) jsou vybaveny zobrazením hodinové hodnoty, která je i v textovém poli. Až do uvedeného konce platnosti je možno jimi v příslušné hodinové hodnotě jednorázově nahradit nebo snížit skutečně trvající dobu parkování. Karty GZE platí pro specifikovaná parkovací zařízení, která jsou k tomu z výroby určena. V případě nejasností se laskavě obraťte na pokladní přepážku v Parkhausu 4 osobně nebo telefonicky na čísle +43-1-7007-22886.

POZOR! Karta GZE je jednorázová. Nevyužitá doba není dobropisována, nýbrž úplně znehodnocena (to je předpoklad levné výroby pro maximální počet zákazníků). Karty GZE různých typů je možno kombinovat a doplatit (hotově, v bankomatech nebo z kreditních karet). Karty GZE jsou bezhotovostním platebním prostředkem. Jejich případná ztráta je rovna ztrátě hotovosti (kartu nelze zablokovat, proto není možno ztracenou kartu ani bezplatně nahradit).

Jak se s kartou manipuluje?

Při příjezdu k příslušnému parkovacímu zařízení vyjměte parkovací lístek (stiskněte tlačítko Ticket) a zaparkujte vozidlo. Parkovací lístek uschovejte. Po návratu z cesty proveďte úhradu parkovného ještě před příchodem k autu v automatické pokladně nebo pokladní přepážce. Vložte parkovací lístek. Automat zobrazí vypočítaný parkovací poplatek. Nyní vsuňte kartu GZE jako prostředek úhrady, částka se odpovídajícím způsobem sníží (dle počtu hodin na které je její platnost). Pokud jste byli mimo delší dobu než je platnost GZE karty, tak musíte doplatit zbylou částku (hotovostí v EUR, platební kartou nebo další GZE kartou). Vyjměte parkovací lístek, který byl překódován pro výjezd – v příslušné době (zpravidla 15 minut) vám umožní otevření závory u výjezdu.

V případě, že Váš let byl zrušen nebo jste dojeli na letiště pozdě, a budete z letiště odjíždět k přespání do hotelu atd. a tedy doba stání na letišti bude v řádu pár hodin, doporučujeme tento čas zaplatit hotově. GZE kartu využijte na úhradu parkování v době Vaší cesty, když auto na letišti necháváte na několik souvislých dní.

Prodejní podmínky Parkovacích karet GZE

 • Parkovací karta je jednorázová a nevratná.
 • Karty GZE mají platnost do doby, která je na nich natištěna, a to výhradně u parkovacích zařízení, která jsou k tomu z výroby určena. Zákazníky je nutné upozornit na oblast platnosti.
 • Za osobní vozidlo odstavené mimo rozsah oblasti platnosti bude placen plný parkovací poplatek. Karty GZE platí pouze pro jedno použití, pouze pro osobní automobily.
 • Nevyužitá doba parkování není dobropisována, nýbrž úplně znehodnocena. (Pozor! Především u krátkodobých parkování může taková ztráta hodnoty být velmi vysoká.)
 • Karty GZE různých typů je možno kombinovat (např. 2 + 2 týdny = 4 týdny) a je možno je doplatit (hotově, v bankomatech nebo z kreditních karet).
 • Karty GZE jsou bezhotovostním platebním prostředkem. Jejich případná ztráta je rovna ztrátě hotovosti a nese ji zákazník.
 • Překročení zobrazené hodinové hodnoty jde k tíži zákazníka a musí být zaplaceno před výjezdem (sazby podle bodu 3).
 • Společnost Flughafen Wien AG si vyhrazuje právo v případě potřeby přesměrovat vozidla na jiné parkoviště. Vlastnictví parkovací karty neposkytuje záruku volného parkovacího místa.
 • Platí momentálně aktuální podmínky společnosti Flughafen Wien AG.
 • Nedodržení výše uvedených bodů má za následek okamžité zrušení existujícího ujednání.

Některé časté dotazy nebo problémy…

Co dělat, jestliže parkuji větší počet hodin (např. při zpoždění letu), než je na kartě GZE natištěno?
Zákazník může rozdíl zaplatit na místě (hotovostí v EUR, platební kartou nebo další GZE kartou).

Kde mohu parkovat?
Před odjezdem a zastavením u parkovacího automatu laskavě zkontrolujte, zda místo platnosti karty GZE (např. parkoviště C) skutečně souhlasí s parkovištěm! POZOR! Bude-li osobní vozidlo parkovat mimo příslušné místo, zaplatíte plný parkovací poplatek. Karta GZE neplatí na krátkodobých parkovištích K1 a K2!!!

Buďte na svou kartu GZE opatrní, protože…
Karta GZE je bezhotovostní platební prostředek. Případná ztráta (i krádež) je rovna ztrátě hotových peněz a nese ji zákazník. Kartu nelze zablokovat ani bezplatně nahradit.

Mohu parkovat s dodávkou na parkovišti Parkplatz C nebo Parkhaus 3,4?
Maximální povolená výška automobilu pro vjezd na Parkplatz C je 2,40 m, na Parhkaus 3,4 je to 2 m.

Karty GZE na čtyři týdny se prodávají zřídka…
Nepotřebujete-li kartu GZE s delší dobou platnosti (např. 3 nebo 4 týdny) často, je možno kombinovat karty s kratší platností (např. 2 + 2 týdny = 4 týdny).

Naléhavě potřebujeme…
Protože se objednávky vyřizují v pořadí podle obdržení, může někdy dojít k časové tísni (nehledě na poštovní doručování). Proto prosíme, abyste karty v každém případě objednávali včas, abychom mohli zaručit včasné dodání. V mimořádně naléhavé případech (měly by to být skutečně jen výjimky) doručíme kartu GZE i kurýrní službou (ovšem na náklady zákazníka).

Nikdo není bez chyb…
Po obdržení objednávky ihned zkontrolujte, zda souhlasí počet a typ karet GZE, na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

Klientům, kteří cestují na zájezd s naší cestovní kanceláří, rádi poskytneme další informace. Neposkytujeme dopravu na letiště. Pro rady k letenkám prosím kontaktujte Vašeho prodejce letenek nebo přímo letiště.

Zajímavé odkazy

Plánek letiště

letiste-viden-planek-001.jpg

Mám zájem o zvýhodněné parkování

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.