V listopadu roku 2016 jsem se vydala na svou druhou inspekční cestu na Maledivy. Odlétali jsme z Prahy se společností Turkish Airlines večerním letem do Istanbulu a dále jsme odtud pokračovali přímým letem do Malé. Vzhledem k tomu, že jsme měli dlouhé čekání na letišti v Istanbulu, a to 5 hodin, vyzkoušeli jsme také krátký odpočinek v tranzitním hotelu přímo v neveřejné části istanbulského letiště, který nám cestu zpříjemnil a čekání zkrátil.

 

Na Maledivy jsme přilétali před třetí hodinou odpoledne. V příletové hale na letišti nás již čekala zástupkyně resortu Dusit Thani Maldives 5*, který se měl stát naší první zastávkou na 2 noci. Tato dáma nás doprovodila do letištního salónku a zajistila nám během našeho čekání odbavení na návazný let místní leteckou linkou na místní letiště nedaleko resortu Dusit Thani 5*. V salónku, kde jsme se občerstvili a trošku si odpočinuli po delším letu, jsme na odlet čekali asi 2 hodiny. Přelet trval asi 25 minut. Na dalším letišti již na nás čekal reprezentant resortu, který nás doprovodil k automobilu. Od této doby jsme se již nemuseli o nic starat a bylo o nás skvěle pečováno. Z přístavu jsme vyrazili rychlou lodí na krátkou, asi 10 minut dlouhou, jízdu již za tmy do resortu. Tam nás čekalo milé přivítání v podobě nápoje na přivítanou. Byl nám představen náš osobní komorník, který se o nás staral po celou dobu našeho pobytu. Golfovým vozíkem nás odvezl do naší velmi privátní plážové vilky v severní části ostrova. Tato část ostrova, nedaleko thajské restaurace Benjarong, je velmi blízko nejkrásnější části reefu, který se obtáčí okolo celého ostrova jako prsten. Večer jsme již jen odpočívali a těšili se na další den, který strávíme na pláži a prozkoumáváním místního vyhlášeného reefu. A ten nás skutečně nezklamal.  Vilka je opravdu velmi příjemná, s venkovní koupelnou a dostatkem prostoru. Korál u tohoto ostrova je tím nejlepším, co jsme během naší letošní maledivské cesty viděli. Nádherné zachovalé korálové útvary a nespočet pestrobarevných rybiček všech velikostí nás doslova uchvátil. Reef na severní straně ostrova jsme obeplavali asi za 45 minut. Jeho trasa končí u potápěčského centra, kde jsme si ráno zdarma zapůjčili veškeré vybavení na šnorchlování a byli jsme krátce instruování o zajímavostech místního podmořského života. Po dni plném zážitků jsme si prostřednictvím našeho butlera rezervovali večeři v restauraci Benjarong, která se specializuje na thajskou kuchyni. Tato restaurace je označována za jednu z nejlepších thajských restaurací na Maledivách a naše očekávání ještě předčila, nejen kvalitou pokrmů, ale také obsluhou a krásným prostředím na terase nad vodou pod širým nebem. Ráno jsme se již pouze nasnídali v hlavní restauraci, kde se snídaně servíruje formou bufetu a poté jsme se vydali na zpáteční cestu na letiště do Malé, odkud nám letěl hydroplán do dalšího resortu.

 

Tímto resortem byl resort Lily Beach 5*. Opět jsme čekali na odlet hydroplánu v salónku, kde jsme měli možnost odpočívat, občerstvit se. Pro děti je v salónku dokonce příjemný hrací koutek, pro starší děti je k dispozici PlayStation. Let hydroplánem trval asi 20 minut. Po přivítání na resortu nás doprovodila manažerka resortu a ukázala nám všechny kategorie vil a všechny restaurace. Ubytovali jsme se v plážové vilce s venkovní koupelnou a přímým vstupem na pláž. Tuto kategorii doporučuji především pro rodiny s dětmi, moře je zde poměrně mělké a pro děti vhodné. Kategorie nadvodních vil a lagoon vil poskytují více soukromí, především na terasách, které jsou nad vodou. V resortu se můžete stravovat v hlavní bufetové restauraci, nebo si zpříjemnit pobyt večeří v restauraci Tamarind, která se specializuje na asijskou kuchyni, případně si zajít na oběd či večeři do restaurace Aqua.

 

Naší poslední zastávkou na Maledivách se stal nově otevřený resort OZEN by Atmosphere at Maadhoo 5*+, do kterého jsme se přepravili lodí z letiště v Malé. Transfer na náš přílet hydroplánem velmi dobře navazoval a my jsme hned po našem příletu nastoupili na luxusní rychlou loď, která nás za 45 minut klidné a rychlé jízdy odvezla na úžasný ostrov s množstvím inovativních nápadů. Vily jsou zde orientovány na východ či západ a druhé jmenované mají navíc privátní bazény. Byli jsme ubytováni v plážové vile na západní straně ostrova Earth Villa with pool a mohli jsme se tak kochat překrásným západem slunce přímo z terasy naší vily. Máte-li chuť na nějaký vynikající drink, je možné kdykoli během dne zajít do baru u bazénu, kde se kromě vynikajících drinků připravují také lehké pokrmy. Během snídaní, obědů a večeří jsme mohli využívat také hlavní restauraci, která je pro snídaně bufetová, během obědů jsou předkrmy, některá hlavní jídla a dezerty formou bufetu a asi deset jídel Vám šéfkuchař připraví na základě výběru z menu a večeře jsou pak bufetové pro předkrmy a dezerty a hlavní jídla jsou alá carte. Samozřejmostí je pestrý výběr vín z celého světa, šampaňského a nealkoholických nápojů všech druhů včetně fresh džusů z rozličných plodů. Pokud byste měli náladu na čínskou, nebo indickou kuchyni, jsou Vám k dispozici restaurace nad vodou, ve kterých můžete v rámci all inclusive večeřet klidně každý den po předchozí rezervaci. Velmi zajímavá je také podmořská restaurace M6M, která servíruje obědy a večeře, během nichž můžete pozorovat klidný život na korálovém reefu. Resort organizuje dvakrát denně výlety zdarma za šnorchlováním a střídá asi 6 lokalit podle výskytu zajímavých živočichů. Při pobytu delším než 4 noci navíc každý host obdrží poukaz na masáž zdarma v místních pohádkových lázních nad vodou, což je skvělá zpráva, která ještě více relaxačně vyladí již tak úžasný pobyt.

 

V poslední den našeho pobytu jsme mohli po celý den odpočívat v naší vile a na pláži a z resortu jsme odjížděli až o půl deváté večer tak, abychom nemuseli dlouze čekat na letišti v Malé a mezinárodní let nám plynule navazoval. Letoun společnosti Turkish Airlines odletěl z Malé na čas chvíli před půlnocí a my jsme se po krátkém dvouhodinovém přestupu v Istanbulu ocitli ráno zase na pražském letišti plní krásných zážitků z cesty a přesvědčením, že na Maledivách jsme rozhodně nebyli naposled.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.