Etihad Airways

Lety z Vídně přes Abu Dhabí do exotických destinací

Etihad Airways

 

Letecká společnost Etihad Airways

Etihad Airways je jednou z nejrychleji rostoucích leteckých společností v historii. Jedná se o národního dopravce Spojených Arabských Emirátů. Společnost byla založena roku 2003 se sídlem v Abu Dhabí. Každoročně obdrží Etihad Airways několik ocenění kvality svých služeb (např. dle Skytrax má nejlepší první třídu).

Cílem Etihad Airways je stát se nejlepší leteckou společností na světě. Docílit se toho snaží především svým dokonalým servisem, který pro vás učiní cestování opět zajímavým a výjimečným. Na palubách letounů Etihad Airways se vám dostane typické arabské pohostinnosti, tradiční srdečnosti a vysokého stupně soukromí a pohodlí.

Mám zájem o letenku Etihad Airways

etihad-airways-025.jpg 
 
 

 

Letové řády Etihad Airways

V současnosti létají Etihad Airways do více než 90 destinací v 56 zemích světa. Hlavním hubem pro Etihad Airways je letiště v Abu Dhabí. Etihad Airways bohužel přestali od roku 2014 spolupracovat s leteckou společností ČSA, takže již není možné cestovat s odletem z Prahy. Evropská města, ze kterých můžete odlétat přímo s Etihad Airways do Abu Dhabí jsou Vídeň, Amsterdam, Barcelona, Madrid, Athény, Kréta, Dublin, Frankfurt, Mnichov, Düseldorf, Kodaň, Brusel, Paříž, Ženeva, Curych, Londýn, Lisabon, Nice, Manchester, Řím nebo Miláno.

Z Abu Dhabí pak můžete s Etihad Airways pokračovat např. do Austrálie (Brisbane, Melbourne, Sydney), Indického Oceánu (Seychely, Maledivy, Srí Lanka), Asie (Thajsko, Indie, Nepál, Filipíny, Indonésie, Korea, Japonsko) nebo Afriky.

 

Flotila Etihad Airways

Flotilu Etihad Airways tvoří více než 100 letounů operujících přes 1000 letů týdně. Tvoří nejmodernější letouny současnosti - Boeing 787-Dreamliner, dále inovované největší osobní letouny současnosti - Airbusy A380-Family, pak letouny typu Boeing 777-300ER, Airbus A320 a Airbus A321.

Flotila Etihad Airways je jednou z nejpokročilejších na světě. Ve všech letounech Etihad Airways se výrazně dbá na udržitelnost, jsou omezovány plasty, třídí se odpad a v neposlední řadě se klade důraz na ekonomický provoz letadel.

 


etihad-airways-023.jpg

Airbus 380

Airbus A380 je největším osobním dopravním letounem současnosti. Paluba je rozdělena na dvě podlaží. Na horní palubě naleznete luxusní rezidenci, suites první třídysprchy pro cestující první třídy, business třídu a bar pro první a business třídu.  Zvláštností je modlitebna na obou podlažích. Suites nabízejí cestujícím absolutní soukromí, kdy sami můžete rozhodnout o požadované úrovni kontaktu s okolím. Ve všech třídách je cestujícím k dispozici velmi kvalitní servis i vybavení, pohodlná sedadla a velkorysý prostor.

etihad-airways-013.jpg 

Boeing 787 - Dreamliner

Jedná se o nejmodernější letoun současnosti společnosti Boeing, má mnoho inovativních prvků. Díky nastavení tlaku v kabině na úroveň odpovídající nižší nadmořské výšce mohou cestující dýchat více kyslíku než v jiných běžných letadlech. Znamená to tedy méně bolestí hlavy, závratí a méně únavy z cestování. Okna letounu Dreamliner jsou výrazně větší než u srovnatelných letadel. Zároveň jsou okna elektronicky stmívatelná, takže sami můžete nastavit požadované množství propouštěného světla. Příruční prostory jsou větší oproti standardu. Dreamliner je ekologicky šetrné letadlo. Má o 20 % nižší spotřebu paliva a o 20 % nižší emise oxidu uhličitého než jiná podobná letadla. Díky pokročilé technologii motorů je méně hlučný, což znamená tišší vzlet i přistání.

 

 

Servis na palubách Etihad Airways

S leteckou společností Etihad Airways budete mít z létání jedinečný zážitek. Na palubách Etihad Airways si užijete skvělý servis, velmi chutnou kuchyni od světových kulinářských expertů a širokou nabídku nápojů.

Pro cestující první a business třídy jsou samozřejmostí salónky v Abu Dhabí i v hlavních destinacích Etihad Airways po celém světě. Pokud není na daném letišti k dispozici přímo lounge Etihad Airways, mohou cestující využít salónek partnerské letecké společnosti.

 etihad-airways-004.jpg
 

 

The Residence Etihad Airways

Pro maximální komfort a pohodlí nabízí Etihad Airways rezidenci se soukromou ložnicí s manželskou postelí, vlastní sprchou a odděleným obývacím pokojem pro dva hosty. V tomto třípokojovém apartmá můžete cestovat pouze na palubě Airbus 380.

Unikátní zážitek z letu prožijete ještě předtím, než vstoupíte na palubu. Ještě před samotným letem Vás totiž čeká osobní přivítání na letišti a doprovod do Etihad First Lounge & Spa, kde si dopřejete odpočinek, občerstvení a osvežení před letem. V lázních Six Senses Spa si užijete masáže či ošetření obličeje. K dispozici je také Fitness, Relax zóna, sprcha či vyžehlení oděvu. Nejmenší cestovatelé se zabaví v herně, kde na ně dohlédne chůva.

Pokud odlétáte ze Spojených Arabských Emirátů, je vám k dispozici služba Chauffeur - drive, kdy vás vyzvedne řidič automobilem Mercedes Benz a odveze vás na letiště. Samozřejmostí je pomoc s kufry. Službu je nezbytné vyžádat minimálně 12 hodin před odletem.

 

etihad-airways-029.jpg 
 

 

První třída Etihad Airways

U Etihad Airways nabízí první třída atmosféru se smyslem pro detail. Cestující mají k dispozici vlastní suitu, tedy 2 metry osobního prostoru s vlastním minibarem,  osobní obrazovkou o úhlopříčce téměř 60 cm a pohodlné sedadlo s vestavěným příslušenstvím, jenž můžete rozložit do polohy zcela vodorovné postele.

V oblasti stravování můžete očekávat pohostinnost 5 hvězdičkové restaurace a široký výběr nápojů včetně vinného lístku. Samozřejmostí je i kvalitní zábavní systém se zásobou téměř 200 filmů, 350 televizních pořadů, sportovních utkání, hudby, rozhlasových kanálů a interaktivních her. Připojení k wi-fi je bezplatné pouze pro členy Etihad Guest Platinum nebo Gold, pokud nejste členy, můžete si připojení k wi-fi síti připlatit.

S první třídou můžete počítat na palubách letounů Airbus A380, Boeing 787 - Dreamliner a Boeing 777-300ER. Samozřejmostí je ve všech typech strojů možnost změnit sedadlo na plnohodnotné lůžko včetně lůžkovin. Na palubě letounu Airbus A380 se můžete během své cesty osvěžit ve sprše a přiletět tak do cílové destinaci dokonale fit nebo si protáhnout nohy a pohovořit s ostatními cestujícími z první a business třídy v palubním baru. Na palubě Boeingu 787 - Dreamliner počítejte s tím, že některá sedadla jsou zády ke směru letu.

I zde je vám k dispozici služba Chauffeur - drive, pokud odlétáte ze Spojených Arabských Emirátů. Službu je nezbytné vyžádat minimálně 12 hodin před odletem.

Pro cestující v první třídě je samozřejmostí na odletovém i přestupovém letišti možnost vstupu do letištního salónku pro první třídu. Na letišti Abu Dhabí je vám k dispozici Etihad First Lounge & Spa, kde se můžete občerstvit jídlem, víny, koktejly a dalšími nápoji. Využít můžete i návštěvy sprchy, posilovny nebo si dopřejte masáž. V případě zájmu si můžete během vaší relaxace nechat vyžehlit oděv. 

 
etihad-airways-016.jpg
 

Business třída Etihad Airways

Obchodní třída nabízí pro cestující Etihad Airways rovněž vysokou úroveň služeb, pohodlí a srdečnou pohostinnost. Během celého letu se můžete sami rozhodnout, kdy budete snídat, obědvat či večeřet. Pohodlná sedadla je možné rozložit do zcela vodorovné polohy (v letounech typu Airbus A380 a Boeing 787 - Dreamliner) a poskytují více než 180 cm osobního prostoru.

Samozřejmostí je i kvalitní zábavní systém se zásobou téměř 200 filmů, 350 televizních pořadů, sportovních utkání, hudby, rozhlasových kanálů a interaktivních her. To vše můžete sledovat na vlastní velké obrazovce. Připojení k wi-fi je bezplatné pouze pro členy Etihad Guest Platinum, slevu 25 % obdrží členové Etihad Guest Gold, pokud nejste členy, můžete si připojení k wi-fi síti připlatit. Na palubě Airbusu A380 můžete navštívit palubní bar a pohovořit s ostatními cestujícími z business a první třídy. Na palubě Boeingu 787 - Dreamliner počítejte s tím, že některá sedadla jsou zády ke směru letu.

Při odletu ze Spojených Arabských Emirátů, je vám k dispozici služba Chauffeur - drive. Službu je nezbytné vyžádat minimálně 12 hodin před odletem.

Pro cestující v business třídě je samozřejmostí na odletovém i přestupovém letišti možnost vstupu do letištního salónku pro business třídu. Na letišti Abu Dhabí je vám k dispozici Business and Premium Lounge, kde se můžete občerstvit jídlem, výběrem alkoholických i nealkoholických nápojů, sledovat televizi, navštívit relaxační oblast nebo prostor pro vyřízení pracovních záležitostí. 

 etihad-airways-014.jpg
etihad-airways-018.jpg
 

Ekonomická třída Etihad Airways

V ekonomické třídě Etihad Airways můžete využít vysokého stupně pohodlí, osobního přístupu personálu a především většího prostoru než je obvyklé u jiných společností. Každému cestujícímu je k dispozici vlastní obrazovka o úhlopříčce zhruba 26 cm se skvělým zábavním systémem, který obsahuje téměř 200 filmů, 350 televizních pořadů, sportovních utkání, hudby, rozhlasových kanálů a interaktivních her. 

Pro svůj let si můžete v ceně letenky vybrat sedadlo, které vám pro let budede nejvíce vyhovovat. Můžete počítat i s kvalitními pokrmy připravenými ze zdravých kvalitních potravin. Pro cestující se stravovacím omezením je k dispozici možnost volby pokrmu dle vaší volby.

 
etihad-airways-021.jpg
 

 

Výhody cestovaní s Etihad Airways

Pokud využijete pro svůj let služeb letecké společnosti Etihad Airways, můžete se těšit na následující zvýhodnění:

 

Služby osobního řidiče

V případě, že cestujete v první nebo business třídě Etihad Airways, můžete využít služeb limuzíny s osobním řidičem pro transport z letiště do hotelu a zpět. Limuzínu vám na požádání rádi objednáme. Využít ji můžete v jakékoli destinaci Spojených Arabských Emirátů.

Luxusní autobusová doprava

Pro cestující v ekonomické třídě můžeme na území Spojených Arabských Emirátů zajistit bezplatnou pravidelnou dopravu luxusními autobusy, a to mezi mezinárodním letištěm v Abu Dabí a městy Al Ain a Dubají. Přepravu je nutné rovněž vyžádat předem, proto nás prosím v případě zájmu kontaktujte.

 

 

Etihad Guest Program

Jedná se o bonusový program, který pomáhá pravidelným zákazníkům Etihad Airways vytěžit z cestovatelských zážitků ještě více. Za prolétané letenky můžete sbírat míle a ty pak použít na úhradu dalších letenek nebo různých produktů v Reward Shopu. Vybrat si můžete od nábytku přes kosmetiku až po šperky nebo elektroniku a hračky pro děti. Výhodou je možnost čerpání již od první nasbírané míle a možnost čerpání v kombinaci míle + hotovost, a to během celého roku.

Přejeme Vám příjemnou cestu s leteckou společností Etihad Airways.

 etihad-airways-011.jpg
 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.