Letecká společnost Emirates

Emirates je jedna z nejmodernějších leteckých společností a klade velký důraz na komfort a kvalitu svých služeb. Letecká doprava na dovolenou s Emirates na východ je dokonalá. Letecká společnost Emirates létá největším dopravním letadlem na světě - Airbusem A380 (létá z Vídně) či Boeingem 777 (létá z Prahy a z Vídně) do Dubaje. Odlety jsou každý den. Na letišti v Dubaji v terminálu 3 je pro přestupy klientů z Airbusu A380 zřízeno speciální centrum, které je prvním zařízením svého druhu na světě. Díky každodenní lince Praha - Dubaj a Vídeň – Dubaj mohou klienti letět komfortně do Dubaje a následně do všech možných destinací v Indickém oceánu, Africe, Asii i Australii. Při přestupu lze využít možnosti zastávky v Dubaji a poznat krásné orientální město. Nejrychleji se rozvíjející letecká společnost EMIRATES získala přes 400 celosvětových ocenění za výjimečnost. My vám přejeme, abyste sami okusili kvalitu na palubě. Rádi vám poradíme a zajistíme letenku.

Můžete se těšit na zcela nový zážitek z cestování přes Dubajské letiště s velkolepou nabídkou obchodů, restaurací a salónků světové třídy. Pro hladší a rychlejší odbavení jsou k dispozici tři nástupní můstky, které propojují každou bránu s letadlem.

 emirates-novy-web-076.jpg 
 
  

 

Letové řády Emirates

V současné době nabízí Emirates lety do více než 150 destinací na 6 kontinentech světa. Z nejfrekventovanějších můžeme zmínit například Mauritius, Maledivy, Seychely, Indonésii, Srí Lanku, Hong-Kong, Singapur, Thajsko, Japonsko, Čínu, Malajsii, Kambodžu, Jižní Koreu, Indii, Austrálii, Nový Zéland, Jihoafrickou republiku, Tunis, Senegal, Zimbabwe, USA, Kanadu, Brazílii a další. Domovským letištěm je Dubai International Airport.

Pomocí odkazu níže se můžete podívat na letové řády nejfrekventovanějších destinací.

 

 Letové řády Emirates

 

1. Povolená hmotnost zavazadel

Oproti jiným leteckým společnostem je výhodou Emirates zvýšený limit hmotnosti odbaveného zavazadla, který je v ekonomické třídě 25 až 35 kg (do Afriky 2 x 23 kg). Výjimku tvoří některé speciální akční ceny, kde může být zavazadlo pouze do 20 kg. V business třídě do 40 kg (do Afriky 2 x 32 kg) a v první třídě do 50 kg (do Afriky 2 x 32 kg). Maximální hmotnost jednoho kusu zavazadla je do 32 kg a při vyšší povolené váze je tedy nutno ji rozdělit do více kusů zavazadel. Přesnou informaci o povolené váze odbavených zavazadel uvádíme vždy v rozpise Vašeho letu.

2. Program STPC

Program STPC představuje možnost ubytování v Dubaji při nenavazujících letech pro cestující s letenkami Emirates. STPC zahrnuje možnost ubytování zdarma v Dubaji, transfer z/na letiště (v ekonomy minibusem, v business a první třídě Mercedesem Viano) a stravu (dle denní doby). Ubytování v ekonomické třídě bývá potvrzováno v hotelu, který je právě k dispozici (první volbou bývá Copthorne Airport Hotel), dále jsou vybírány hotely ve stejné kategorii. V business a první třídě je tomu stejně, prvním hotelem pro výběr je Le Meridien Hotel a dále hotely ve stejné kategorii.

Vztahuje se pouze na cestující, jejichž čekání v Dubaji je delší než 6 hodin u business a 8 hodín u economy class letenek (a zároveň neexistuje možnost kratšího přestupu). Službu je nutné vyžádat minimálně 48 hodin před odletem (nelze žádat při příletu do Dubaje). Ubytování se i v rámci jednotlivých tříd ekonomy vztahuje pouze na některé tarify (závisí na výši ceny tarifu), pro ověření možnosti využití STPC nás prosím kontaktujte.

Další důležitou podmínkou pro využití služby STPC je využití navazujícího letu s nejkratší možnou dobou tranzitu v Dubaji.

3. Služba Chauffeur-drive

Službu Chauffer-drive poskytuje Emirates svým cestujícím v první a business třídě. Cestující si může vybrat v rámci Prahy a jejího okolí adresu, kde si přeje být vyzvednut a dopraven zdarma na letiště. Pro business i first class může být adresa do 40 km od letiště Praha. Služba je zajišťována v Praze vozy Mercedes E. Službu je možné vyžádat pro odlety i přílety. Za kilometry navíc je účtován poplatek. Řidiči je vždy nutné sdělit telefonní číslo na cestujícího a při vyzvednutí v hotelu je nutné sdělit i číslo pokoje.

Služba je v Praze zajišťována smluvním partnerem Emirates firmou Sixt Limousine Service. V případě zájmu je možné ji vyžádat ve více než 70 destinacích Emirates. Emirates nenese za tuto službu odpovědnost. Žádat je možné nejpozději 48 hodin před odletem.

4. Dubai Experience

Již od roku 2012 je cestovní agentura Airticket partnerem letecké společnosti Emirates při prodeji Dubai Experience. Program lze využít pro zastávku v Dubaji i pokud je Dubaj cílem Vaší cesty. Výhodou je především 24 hodinový check-in v hotelech nabízených v programu. Kromě hotelu si můžete zakoupit i různé výlety v Dubaji.

5. Tranzitní hotel

V případě dlouhého přestupu na letišti v Dubaji můžete využít ubytování v Tranzitním hotelu přímo na dubajském letišti. Naleznete jej v Terminálu 1 - odletová hala C a v Terminálu 3 - odletové haly A a B. Check-in je 24 hodin a lze zakoupit ubytování na 6, 12 nebo 24 hodin.

5. Přeprava šatů na svatbu

Při přepravě svatebních šatů či obleku u letecké společnosti Emirates je možné uložení ve skříní nebo horní přihrádce na palubě letadla. Šaty i oblek jsou považovány za kabinové zavazadlo, na které mají KAŽDÁ NEVĚSTA A ŽENICH nárok dle zakoupené cestovní třídy. Jediné, co od Vás předem potřebujeme, je mít informaci, že tuto přepravu chcete využít a zbytek už zajistíme MY (Pokud na Vaši svatbu do zahraničí letí i další osoby, na ty se tato služba nevztahuje a své slavnostní oblečení přepravují bez výjimky v příručním nebo kabinovém zavazadle.)

 emirates-novy-web-030.jpgemirates-novy-web-044.jpgemirates-novy-web-010.jpgemirates-novy-web-013.jpg
 

 

Emirates Airbus A380

Airbus A380 se svou vysokou kapacitou a ekonomickým způsobem provozu představuje jeden z hlavních pilířů růstu Emirates. První třída v Emirates A380 skýtá cestujícím nový svět inovace a luxusu, mohou si vychutnat příjemnou eleganci a klid jedinečných soukromých apartmánů (suites) první třídy. Každý centimetr těchto suites byl pečlivě vytvořen tak, aby splnil a překonal veškerá vaše očekávání a komfortem se vyrovnal cestování soukromým letadlem. Na horní palubě letounu A380 jsou pro cestující první třídy k dispozici nádherně koncipované sprchové koutky, v nichž se můžete hýčkat prvotřídní kosmetikou navrženou pro stimulaci Vašich smyslů a relaxaci. Salónek na palubě Airbusu A380 je k dispozici cestujícím první a business třídy a je možné se zde občerstvit nebo jen tak relaxovat.

Zajímavosti Airbusu A380

Paluba je rozdělena do dvou pater a Emirates provozuje dva typy letounů Airbus A380. V obou typech strojů je vždy na dolní palubě ekonomická třída. Rozdílná je pouze horní paluba. V prvním stroji naleznete na horním patře First Class, Business Class a unikátní palubní salónek a sprchy pro první třídu, druhý typ letounu je koncipován na horní palubě v přední části s ekonomickou třídou a v zadní části s Business Class a palubním salónkem pro business cestující.

Na palubních monitorech můžete sledovat záběry z vnějších kamer, které jsou atraktivní zejména při startu a přistání

Airbus A380 - největší osobní dopravní letadlo na světě je vysoké jako sedmipatrová budova a přitom je prostornější a tišší než mnohá jiná letadla.

 emirates-novy-web-005.jpgemirates-novy-web-008.jpg
 

  

Boeing 777 od Emirates

Kromě Airbusu A380 disponuje Emirates také letouny Boeing 777, které operuje také na letech z Prahy i Vídně. Jedná se o největší letadlo se dvěma motory na světě a je rovněž nazýváno jako „sedmý div Boeingu“. Ať je to absolutní luxus našich plně uzavřených kabinek ve First Class, prostorná sedadla v Business Class nebo nově upravená Economy Class – letadlo, které zcela mění pravidla hry, nabízí v každé cestovní třídě to nejlepší.

Dopřejte si dostatek prostoru a větší soukromí v Business Class – sedadla jsou uspořádána v konfiguraci 2 při okně a 3 v střede, celkem jich je teda v řadě 7. 

Pohodlně se můžete opřít a relaxovat také ve vylepšených sedadlech v Economy Class. Užijte si nové potahy sedadel a kožené opěrky hlavy. Využít můžete více než 4 500 kanálů se stovkami nových filmů každý měsíc a řadu hudebních kanálů.

 

emirates-novy-web-088.jpg 
 
 

 

Servis na palubách Emirates

First class Emirates

 • limousine servis zdarma na Vašem odletu a příletu
 • exkluzivní First a Business class Emirates salónky
 • prostorná a uzavíratelná privátní kabinka “Private Suite” (v Airbusu A380 a Boeingu 777-300ER)
 • široké kožené sedadlo transformovatelné do pohodlného lůžka
 • palubní lázně se sprchou “Shower Spa” (na palubách A380)
 • plnohodnotný bar a společenská zóna “Onboard Lounge” (na plaubách A380)
 • vlastní minibar a kosmetický set od Bvlgari
 • pohodlná matrace a noční úbor
 • ICE systém palubní zábavy s více než 2 000 programy a posledními filmovými hity
 • Wi-Fi připojení a AeroMobile (na palubách A380 a vybraných B777)
 • bohatý a vynikající catering servírovaný dle vašich preferencí
 • Dom Perignon a široký výběr prémiových vín
 • 50 kg (nebo 2 x 32 kg) odbavených zavazadel a 2 kusy příručních zavazadel
 • First class multiplikátor vašich Skywards mílí
 emirates-novy-web-004.jpgemirates-novy-web-018.jpg
 

 

Business class Emirates

 • limousine servis zdarma na vašem odletu a příletu
 • exkluzivní Business class Emirates salónky
 • prostorná sedadla transformovatelná do plnohodnotného lůžka
 • plnohodnotný bar “Onboard Lounge” (na plaubách A380)
 • vlastní minibar (na palubách A380) a kosmetický set od Bvlgari (na nočních letech)
 • pohodlná matrace
 • ICE systém palubní zábavy s více než 2 000 programy a posledními filmovými hity
 • Wi-Fi připojení a AeroMobile (na palubách A380 a vybraných B777)
 • bohatý a vynikající catering
 • pravé šampaňské a široký výběr prémiových vín
 • 40 kg (nebo 2 x 32 kg) odbavených zavazadel a 2 kusy příručních zavazadel
 • Business class multiplikátor vašich Skywards mílí
emirates-novy-web-012.jpgemirates-novy-web-017.jpg 
 

 

Economy class Emirates

 • prostorná a polohovatelná sedadla
 • ICE systém palubní zábavy s více než 2 000 programy a posledními filmovými hity
 • Wi-Fi připojení a AeroMobile (na palubách A380 a vybraných B777)
 • bohatý a vynikající catering
 • široká a štědrá nabídka alkoholických a nealkoholických nápojů
 • speciální hračky, programy a strava pro nejmenší cestující
 • 25 - 35 kg (nebo 2 x 23 kg) odbavených zavazadel (některé lety mají menší povolenou váhu) a 1 kus příručního zavazadla
 • Skywards míle za každý let
 emirates-novy-web-049.jpg
 

 

Marhaba Services Dubai

Letecká společnost Emirates nabízí svým cestujícím doplňkovou službu usnadňující pobyt a tranzit na letišti v Dubaji. Označení služby je Marhaba Services a znamená v arabštině „uvítání“. Cílem je představit zahraničním hostům vřelost a pohostinnost arabské kultury. Službu zajišťuje již od prosince 1991 společnost Dnata, člen skupiny Emirates a všchny služby Marhaba jsou zpoplatněny.

Základní služby Marhaba jsou následující:

 • Marhaba Lounge – Marhaba salónky naleznete na letišti v Dubaji na Terminálu 3. Vstup do těchto salónků zahrnuje konzumaci teplých a studených pokrmů a nápojů a výběr z široké nabídky časopisů. Součástí salónků je i internetové připojení, telefon, fax a široká nabídka zahraničních časopisů. Je zde i možnost sprchy za příplatek. Vstup do Marhaba Lounge je možný pro všechny cestující nezávisle na cestovní třídě. Vstup do Marhaba Lounge si můžete zakoupit předem a pobyt v salónku si můžete zvolit na 2, 4, 6 nebo 8 hodin. Salónek je otevřen 24 hodin denně.
 • Meet & Greet Services dostupné při příletu nebo odletu - individuální přístup, osobní doprovod na letišti. Při vstupu do terminálu čeká na cestující Marhaba agent, který zajistí prioritní průchod imigrační kontrolou, asistenci se zavazadly a doprovod do vozidla (taxi) nebo hotelového autobusu. Vozíky na zavazadla k dispozici na vyžádání. V případě zájmu lze vyžádat i vozík pro přepravu po letišti (pro cestující s omezenou pohyblivostí).
 • Transfer services - služby určené pro cestující přestupující v rámci jednoho terminálu i mezi jednotlivými terminály. Po příletu cestujícího vyzvedne Marhaba agent a pomůže mu s formalitami během přestupu. Maximální velikost skupiny je 5 osob.

Platby i rezervace veškerých služeb se provádějí na vyhrazených webových stránkách, kde naleznete rovněž ceník jednotlivých služeb. Služby je potřeba rezervovat min. 48 hodin před odletem. Pokud máte o některou ze služeb zájem, kontaktujte nás pro zaslání bližších informací.

 emirates-novy-web-066.jpg
 

 

Online odbavení, palubní vstupenka v telefonu

Ve snaze o úsporu času cestujících poskytuje většina leteckých společností možnost online odbavení. Cestující se jeho prostřednictvím mohou odbavit z pohodlí domova. Elektronické odbavení si může provést každý cestující s platnou letenkou Emirates nejdříve 48 hodin a nejpozději 90 minut před plánovaným odletem.

Jako zjednodušení poskytují Emirates možnost získat palubní vstupenku pomocí mobilního telefonu s přístupem k internetu. V současnosti funguje tato služba v Praze i v Dubaji a dalších destinacích Emirates po celém světě. Cestující se přihlásí prostřednictvím stránek Emirates a nastaví si zaslání internetového přístupu ke své mobilní palubní vstupence pomocí emailu nebo SMS zprávy. Tento odkaz cestujícímu na mobilním telefonu s přístupem k internetu zobrazí čárový kód palubní vstupenky.

Čárovým kódem mobilní palubní vstupenky se cestující prokazuje na všech odbavovacích přepážkách, letištních bezpečnostních kontrolách, u imigrační přepážky, v letištních salóncích, u nástupních přepážek i v duty free obchodech. Všechny důležité cestovní informace tak má cestující na jednom místě a prostřednictvím telefonu může změnit let, ověřit si letový řád nebo zkontrolovat dostupnost odbavení příslušného letu. Emirates tímto konceptem rovněž šetří životní prostředí.

 

Letiště Dubaj – Terminál 3

Veškeré lety letecké společnosti Emirates jsou operovány na Terminál 3, který funguje od roku 2008. Terminál 3 je situován v blízkosti centra Dubaje a má výbornou dopravní obslužnost – je dosažitelný autem, taxi i metrem nebo autobusem.

V Terminálu 3 naleznete celkem 180 odbavovacích přepážek a samoobslužných odbavovacích kiosků. Pro cestující v první a obchodní třídě je zde 36 jim vyhrazených odbavovacích přepážek. Rovněž zde mají k dispozici samostatné salónky, kde mohou relaxovat nebo se občerstvit. Terminál 3 nabízí 29 obchodů v Duty-free zóně. Jedná se o obchody předních světových značek s bohatým výběrem zboží. Rovněž zde naleznete široký výběr mezinárodní kuchyně. Po stranách Terminálu 3 můžete relaxovat v Zen zahradách, případně využít služeb lázní.

Letiště Dubai poskytuje veškeré služby 24 hodin denně. Přehledné značení zajišťuje jednoduchou orientaci na letišti, ať již hledáte cokoli. Celé letiště nabízí přibližně 80 restaurací, kaváren a občerstvení, 11 000 čtverečních metrů nákupních prostor a fitness centrum nebo bazén.

 emirates-novy-web-056.jpg
 

  

Terminálový hotel na letišti v Dubaji

Pokud máte delší čekání při přestupu v Dubaji a chcete se vyspat, můžete využít služeb letištního hotelu Dubai International Airport Hotel. Nachází se přímo na Terminálu 3, na kterém přistávají všechna letadla letecké společnosti Emirates.

Vstup do hotelu je přímo mezi duty free obchody, po probuzení to budete mít i kousek k vaší odletové bráně. V této části letiště se můžete pohybovat jen s vaším příručním zavazadlem (odbavený kufr dostanete až v cílové destinaci).

Hotel je specifický v tom, že neřeší denní dobu při check-in. V hotelu se můžete ubytovat na 6, 12 nebo 24 hodin. Čas se počítá od check-in na recepci, která je nonstop. Na klimatizovaných pokojích jsou k dispozici veškeré hygienické potřeby (vč. zubního kartáčku, zubní pasty a pyžama) a 0,5 litru balené vody na osobu. Všechny pokoje umožňují připojení k wi-fi zdarma a jsou vybaveny TV, IDD telefony, fénem na vlasy, elektrickým trezorem a přístrojem na přípravu čaje nebo kávy. Na vyžádání je košík s ovocem.
Hotel disponuje celkem 341 pokoji od Royal/Presidential Suite, Executive Suite, Executive Room, Junior Suite, Superior Room až po Deluxe Room. V hotelu můžete dále využít wellness centra, kde naleznete menší plavecký bazén, jacuzzi, saunu nebo páru. Součástí hotelu není restaurace – ty najdete na patře s duty free obchody, případně stravu dostanete na dalším letu.
Ceny ubytování Vám na požádání rádi sdělíme.

emirates-novy-web-072.jpgemirates-novy-web-073.jpg 
 

Dubai Experience

Již od roku 2012 je cestovní kancelář Deluxea partnerem letecké společnosti Emirates při podeji Dubai Experience. Program lze využít pro zastávku v Dubaji i pokud je Dubaj cílem Vaší cesty. Výhodou je především 24 hodinový check-in v hotelech nabízených v programu. Kromě hotelu si můžete zakoupit i různé výlety v Dubaji

 

Stopover v Dubaji - zastávka v Emirátech na vaší cestě

Obohaťte svou dovolenou zastávkou v Dubaji na několik dní. Díky výborné poloze letiště můžete začít prakticky ihned po příletu objevovat toto velkolepé město.

Určitě nemůžete vynechat nejvyšší budovu světa Burj Khalifa s vyhlídkovou plošinou ve 124. patře (452 m), přilehlou slavnou fontánu s večerní nasvícenou show a obří nákupní centrum Dubai Mall s jedním z největších akvárií na světě. Úžasná panoramata na vás pak čekají také na pobřeží – ať už v podobě velkolepého „Palmového ostrova“ s palácovým resortem Atlantis The Palm nebo ikonického „plachetnicového“ hotelu Burj Al Arab. Úchvatná je také vyjížďka do pouště a jízda dunami na čtyřkolkách nebo večeře s beduíny. Za dvě až tři noci v Dubaji toho stihnete opravdu hodně. Rádi vám poskytneme ty nejspolehlivější informace založené na vlastních zkušenostech.

emirates-novy-web-074.jpg 
 

 

Emirates Skywards

Skywards je individuální věrnostní program letecké společnosti Emirates. Pokud je cestující členem Skywards, může za všechny své uskutečněné lety Emitrates a široké škály partnerů sbírat míle. Nasbírané míle lze následně využít pro rezervaci letů do kterékoli destinace v rámci sítě Emirates v jakékoli cestovní třídě. Míle lze rovněž využít na zakoupení přesunu do vyšší cestovní třídy. Můžete tak vyzkoušet luxus cestování v Business Class nebo dokonce First Class. Dostatek mil na přesun do vyšší třídy můžete získat již po jednom dálkovém letu. Míle můžete využít i na nákup letů u partnerských leteckých společností Emirates, luxusních hotelových pobytů nebo vstupenek na celou řadu sportovních a kulturních akcí. Nasbírané míle jsou platné po dobu 3 let.

 

Emirates Business Rewards

Emirates Business Rewards je věrnostní program pro malé až střední firmy, který nabízí odměny za nasbírané body. Firma může sbírat body za veškeré pracovní cesty, a ty pak pak mohou být vyměněny za letenku na některý let Emirates nebo posun již zakoupené letenky do vyšší třídy. Registraci do systému Emirates Business Rewards můžete provést online na webových stránkách Emirates bez ohledu na to, kolik lidí u vás pracuje. Zaměstnanci již nemusejí být současně členy Skywards, ale pokud jimi jsou, získávají za uskutečněnou cestu zároveň míle na svůj Skywards účet. Body se na účet načítají jeden měsíc po uskutečnění letu a využít je můžete po dobu dvou let. Administrátor účtu vaší společnosti může provést rezervaci letenky za nasbírané míle prostřednictvím www stránek Emirates.

Přejeme Vám příjemnou cestu s leteckou společností Emirates.

V případě zájmu o koupi letenky s leteckou společností Emirates můžete využít tlačítko níže pro vstup do formuláře nebo nás můžete kontaktovat

emirates-novy-web-038.jpg 
 

 Mám zájem o letenku Emirates

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.