Láká vás cestovat v business třídě největšího letadla A380 společnosti Emirates, ale cena je pro vás jako rodinu s dětmi příliš vysoká? Potřebujete více pohodlí, ale máte pocit, že vaše děti cestu v business příliš neocení?

Nemusíte nutně pořizovat letenky celé rodině ve stejné třídě! Zatímco dospělí poletí business třídou, vaše děti mohou samy cestovat v ekonomické třídě (o patro níže nebo o pár řad za vámi). Pokud sobě dopřejete business třídu, dětem na oplátku můžete dopřát pocit dospělosti. Děti se vám neztratí.

 emirates-novy-web-005.jpg
 

 

K dopravě na letiště můžete využít službu Chaffeur Drive, kdy cestující v obchodní třídě si může vzít jednu doprovodnou osobu, tedy např. své dítě, které cestuje v economy (pokud cestují na stejnou adresu a vejdou se do vozu i s kufry). Na odbavení přijdete všichni k přepážce Business/First, nemusíte tedy stát frontu u ekonomy. Při nástupu do letadla není problém nejprve usadit děti v economy a poté se rodiče přesunou do business.

V průběhu letu můžete navštěvovat děti v economy třídě zcela bez omezení. A pokud by vaše děti chtěly navštívit vás, mohou požádat posádku o svolení. Rozhodnutí je na vedoucím kabiny. Navíc si můžete kdykoli zdarma zavolat prostřednictvím palubního telefonu pouhým vytočením čísla sedadla. V palubním systému ICE v sekci Communications zvolíte Satellite Telephone, poté Call Another Seat, napíšete číslo sedadla, např. 38B, a stisknete Call. Toto volání je zdarma.

Při výstupu z letadla platí totéž, co při nástupu. Stačí nahlásit posádce, že si vyzvednete děti v economy. Případně na děti počkáte na konci rukávu v letištní budově nebo v autobuse.

emirates-novy-web-006.jpg 
 

 

Děti mohou cestovat ve stejném letadle, ale v jiné kabině než rodiče za těchto podmínek:

  • děti starší 12 let jsou u všech leteckých společností považovány za dospělé a musí mít dospělou letenku
  • děti od 8 let do 12 let mohou letět na dětskou letenku pouze v doprovodu osoby starší 16 let, samostatně mohou letět pouze za cenu dospělé letenky s vyžádanou službou UMNR (nedoprovázené dítě)
  • děti od 5 do 8 let musí letět na dospělou letenku a mít vyžádanou službu UMNR (nedoprovázené dítě)

Rezervace rodičů a dětí jsou v systému křížově spojeny. Posádka tedy vidí rodinnou vazbu.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.