Qatar Airways

Leťte s Qatar Airways do exotiky

Qatar Airways

 

O Qatar Airways

Letecká společnost Qatar Airways je národním dopravcem státu Katar, hlavní hub má na mezinárodním letišti v Doha. Jedná se o velmi mladou společnost, založenou v listopadu roku 1993. Lety začal Qatar Airways provozovat v lednu 1994, avšak i přes krátkou dobu na trhu se řadí mezi nejúspěšnější letecké společnosti. V prosinci 2008 získala společnost ocenění za nejlepší leteckou společnost v business třídě a dle mínění pasažérů má za rok 2009 nejlepší ekonomickou třídu právě Qatar Airways. Řadí se do elitní skupiny šesti leteckých společností celkově hodnocených jako pětihvězdičkové.

Letecká flotila společnosti Qatar Airways disponuje přibližně 250 letouny, včetně těch nejmodernějších jako je Boeing 777 a 787 nebo Airbus A380 a Airbus A350.

qatar-airways-002.jpeg 
 

 

Letecká síť

Společnost Qatar Airways zajišťuje pravidelné lety z Evropy z Mnichova či Frankfurtu ve třech třídách – Economy, Business a First, z Vídně a Brlína pak pouze Economy a Business třída. Mezi jejich destinace patří jak rušná obchodní velkoměsta, tak i odpočinková prázdninová letoviska – Singapur, Honk-Kong, Bali, Ho Či Minovo Město, Maledivy, Seychely i australská města Perth a Melbourne.

 

First Class Qatar Airways

Lety ve First Class s Qatar Airways jsou ve znamení proslulé arabské pohostinnosti. Luxusní prostírání a exkluzivní porcelán proměňují podávání jídla v pětihvězdičkový kulinářský zážitek. Dopřejte si právě to, nač máte chuť z lákavého menu doplněného o exkluzivní kolekci výběrových vín a sektů. Široké sedadlo s vestavěným masážním centrem se během okamžiku dokáže proměnit v mini kancelář, pohodlné sedadlo v kině nebo zcela rovné pohodlné lůžko.

qatar-airways-010.jpg 
 

 

Business Class Qatar Airways

Business Class Qatar Airways je synonem pro komfort, prostornost a vynikající servis palubního personálu. Vyzkoušejte si jej na vlastní kůži a poznáte proč se Business Class Qatar Airways každoročně umísťuje mezi nejlepšími produkty v žebříčku Skytrax. Usaďte se do pohodlné sedačky v elegatní kabině a vychutnejte si veškeré pohodlí – plně rozložitelnou sedačku s vestavěným masážním centrem, velký prostor pro nohy. Vybrat si můžete ze široké nabídky filmů, her a hudby. K dispozici jsou cestujícím rovněž elektrická zásuvka, USB konektor a osobní telefon. Některá letadla jsou vybavena službou OnAir, která umožňuje používání chytrých telefonů i během letu.

 qatar-airways-003.jpeg
 

 

Economy Class Qatar Airways

Ve všech cestovních třídách se palubní personál Qatar Airways řídí heslem, že úsměv znamená více než tisíce slov. Posádka letadla se bude i v ekonomické třídě snažit, abyste zažili služby a komfort, jenž Vás přesvědčí, že i příští cestu podniknete pouze s Qatar Airways. Sedadla jsou v ekonomické třídě jedny z nejširších a nejpohodlnějších a respektují Váš osobní prostor. Během letu můžete využít nabízených filmů, her nebo TV programů. K dispoici máte i přípojku USB, zařízení pro dobití notebooku nebo osobní telefon. 

 qatar-airways-004.jpeg
 

 

Premium Terminal

Exkluzivně pro cestující First a Business Class je na letišti v Doha k dipozici unikátní Premium Terminal, který nabízí nezapomenutelný a neopakovatelný zážitek i zkušeným cestujícím. Vychutnejte si pobyt v malé oáze luxusu – pohodlné a klidné posezení, obchody, duty free, příjemné bary a kavárny. Od prvního okamžku se budete cítit vítání – ihned u východu z letadla Vás vyzvedne Váš osobní řidič, který Vás zaveze až k salónku a postará se o Vaše zavazadla. Užijte si pozorné starostlivosti personálu salonku, zpříjemněte si čekání na Váš spoj masáží, lehkým občerstvením, nákupy nebo se v klidu věnujte vyřizování svých obchodních záležitostí. 

 

Qatar Stopover

Seznamte se během své cesty s Qatar Airways i s hlavním městem Kataru – Doha. Stát Katar leží na pobřeží Perského zálivu. Jedná se o bohatou zemi, především díky svým přírodním zásobám ropy a plynu. Katar nabízí vzrušující mix západní a arabské kultury. Dauhá, hlavní město Kataru, dominuje široké a krásné zátoce ve tvaru půlměsíce, která se vyvinula z malé rybářské osady. Ústředním místem města je Corniche, pobřežní promenáda s nádherným výhledem na záliv.

Díky tomu že Doha je jedno z nejrychleji rostoucích měst, mění se jeho panorama téměř každý měsíc, jak les mrakodrapů podél pobřeží roste. Nicméně velká pozornost je věnována i tradičním stavbám jako bývalý palác, kde sídlí Národní muzeum a Douhá pevnost v centru města. Doha hladce mísí tradiční s moderním.

Sportovní nadšenci se mohou těšit na možnost shlédnout golfový šampionátzávody Formule 1 v Dauhá, fotbalové utkání nebo dostihy. Dlohodobou místní sportovní tradicí jsou velbloudí závody pořádané v průběhu pozdního podzimu až koncem zimy.

Aby mohli cestující České republiky navštívit Katar, je nutné si vyřídit před odjezdem víza do této zemně. Doporučujeme víza vyřizovat ještě před nákupem letenky. 

 qatar-airways-006.jpeg
 

 

V případě zájmu o koupi letenky s leteckou společností Qatar Airways můžete využít tlačítko níže pro vstup do formuláře nebo nás můžete kontaktovat

  • na emailu rezervace@letenky-na-klic.cz
  • nebo na pevných linkách (+420) 543 524 442 pro Brno a (+420) 224 234 964 – 5 pro Prahu
  • nebo na mobilních telefonech (+420) 724 730 001 pro Brno a (+420) 724 730 004 pro Prahu

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.