Jihoafrická republika

Speciální okruh JAR + Antarktida

 

Jižní Afrika & Antarktida

 

white-desert-echo-antarctica-019.jpg 

Vydejte se na epické dobrodružství z cípu Afriky do srdce Antarktidy. Můžete zvolit nezapomenutelný jednodenní okruh nebo nabitý program na 13 nocí. Čeká vás spoustu zážitků, pětihvězdičková kuchyně, luxusní ubytování a exkluzivní aktivity.

 

 

Proč navštívit Antarktidu

Antarktida je nejodlehlejším kontinentem na světě, a představuje tak zcela jedinečnou destinaci. Její rozlehlá a mimořádná krajina vyniká svým terénem, klimatem i divokou zvěří – čeká vás skutečně nezapomenutelná cesta na samý konec světa.

Luxusní eko resort uprostřed bílé divočiny – White Desert Antarctica nabízí exkluzivní ubytování obklopené nedotčenou krajinou. Každý ze tří kempů se může pochlubit osobitým stylem a dostatkem prostoru pro pohodlí každého cestovatele.

Budete mít příležitost poznat srdce Antarktidy, podniknout vrcholové túry, prozkoumat ledové jeskyně, navštívit kolonie tučňáků, a dokonce i zdolat jižní pól! Ať už se vydáte na jednodenní výlet nebo týdenní dobrodružství, Antarktida ve vás zanechá silné vzpomínky, které vám zůstanou na celý život.

white-desert-echo-antarctica-008.jpg 


 

Jak se dostat na Antarktidu

Vstupní branou na sedmý kontinent je Kapské Město. Z mezinárodního letiště v Kapském Městě se na Wolf Fang’s Runway v Antarktidě se dostanete soukromým letadlem za 5 hodin. Po příletu budete převezeni do ekologických kempů Whichaway nebo Echo, které nabízí exkluzivní ubytování.

Nejlepší období pro návštěvu Antarktidy

Ideální sezóna pro návštěvu Antarktidy připadá na období od listopadu do února, kdy jsou teploty vyšší (pohybují se nad bodem mrazu) a je zde 24 hodin denního světla.

white-desert-echo-antarctica-009.jpg 
 

 

  
 

Kempy

 

Resort White Desert Antarctica

Vybrat si můžete ze dvou kempů s luxusními interiéry, pětihvězdičkovou mezinárodní kuchyní a špičkovými službami. Oba kempy mají kapacitu 12 osob.

Resort White Desert Antarctica nabízí:

 • exkluzivní kempy
 • luxusní ubytování
 • vysokou gastronomii
 • lázně a saunu s výhledem na ledovec
 • jedinečné aktivity v nedotčené krajině
 • dobrodružství na ledě
 • exkurze za koloniemi tučňáků císařských
 • exkurzi na jižní pól
 white-desert-echo-antarctica-028.jpg
 

Whichaway Oasis

Kemp Whichaway se rozkládá na břehu jednoho ze sladkovodních jezer v oblasti Schirmacherovy oázy bez ledovcového pokryvu. K dispozici je 6 vyhřívaných modulů Polar Pods s moderním designem a elegantními interiéry, které odkazují na dobu z počátků objevování Antarktidy. Hosté se mohou setkávat ve společenské místnosti, knihovně a jídelně, které nabízí nádherný prostor pro odpočinek s úžasným výhledem.

Můžete se těšit na gurmánská jídla od soukromého šéfkuchaře, saunu s výhledem na ledovec, popíjení koktejlů u ohně a nejrůznější dobrodružství, jako je výprava na jižní pól, ledolezení, túra po ledových vlnách a setkání tváří v tvář s 28 tisíci tučňáků císařských

white-desert-echo-antarctica-037.jpg 
 

Echo Base

Kemp Echo, inspirovaný zlatou érou objevování vesmíru, se nachází na klidné samotě obklopené unikátními skalními útvary. Toto jedinečné místo vyvolává pocit, že jste se ocitli mimo planetu, aniž byste opustili Zemi.

Kemp nabízí 6 modulů Sky Pods inspirovaných vesmírem, které vypadají, jako by byly přeneseny z Marsu. Vynikají svým futuristickým a luxusním designem s okny od podlahy až ke stropu, skrze než se můžete kochat okolní měsíční krajinou. V každém modulu najdete originální fotografie pořízené z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) bývalým velitelem ISS a astronautem ve výslužbě, plukovníkem Terrym Virtsem. Když Virts navštívil kemp Echo, řekl o místní krajině: „hory jsou tu nejkrásnější, jaké jsem kdy viděl na Zemi, Venuši i Marsu.“

Echo je ideální pro skupiny, které si chtějí dopřát exkluzivní pobyt. Nabízí stravování až pro 12 osob a umožňuje hostům spojit luxusní pohodlí s nezapomenutelným dobrodružstvím na sedmém kontinentu.

*Oba kempy jsou navrženy tak, aby se daly rozebrat a nezanechaly v antarktické krajině žádnou stopu.

 white-desert-echo-antarctica-024.jpg
 

Zážitky a aktivity

Nedotčené okolí kempů přímo vybízí k objevování a nabízí jedinečné aktivity:

 • ledolezení, lezení po skalách a slaňování
 • návštěva kolonie tučňáků císařských
 • trekking, pěší turistika a túry s lanem
 • jízda na fatbike
 • lyžování a výlety na sněžných skútrech s průvodcem
 • průzkum ledových jeskyní a tunelů
 • přenocování v polární krajině
 • piknik se šampaňským
 • sauna a masáže (Whichaway)
white-desert-echo-antarctica-035.jpg 
 

 

Jednodenní okruh

Po pětihodinovém letu z mezinárodního letiště v Kapském Městě na Wolf Fang’s Runway v Antarktidě vás čeká jednodenní výlet na ledu se společností White Desert. Na ledu strávíte celkem 3 hodiny. Součástí zážitku je i nenáročná túra z tábora Wolf's Fang k nedalekého nunataku (skále

vyčnívající z ledovce) a nezapomenutelný piknik se šampaňským a výhledem, který nikde jinde na Zemi neuvidíte. Poté se vrátíte zpátečním letem do Kapského Města.

 

Okruh na 13 nocí

Vydejte se na epické dobrodružství na 13 nocí z cípu Afriky do srdce Antarktidy. Čeká vás spoustu zážitků, pětihvězdičková kuchyně, exkluzivní aktivity a soukromé transfery.

1. den

Silo Hotel: Přílet na mezinárodní letiště v Kapském Městě a přejezd k ubytování v Silo Hotel

2. den

Silo Hotel: Prohlídka Kapského města

3. den

Odlet na Antarktidu (Early Emperor Program)

4. den

Whichaway Camp: Odpočinkový den

5. den

Whichaway Camp: Návštěva kolonie císařských tučňáků v zálivu Atka Bay

6. den

Whichaway Camp: Objevování okolní krajiny

7. den

Whichaway Camp: Celodenní túra

8. den

Delaire Graff: Odlet z Antarktidy zpět do Kapského města a přejezd na ubytování v Delaire Graff

9. a 10. den

Delaire Graff: Prohlídka kapských vinic

11. den

Londolozi: Odjezd z Delaire Graff a přejezd na ubytování v Londolozi

12. a 13. den

Londolozi: Dopolední a odpolední projížďky s pozorováním divoké zvěře

14. den

Odlet z mezinárodního letiště v Kapském Městě

white-desert-echo-antarctica-030.jpg white-desert-echo-antarctica-005.jpg

white-desert-echo-antarctica-032.jpg
 

 

*Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.