V polovině srpna jsem vyrazila odzkoušet nový resort z oblíbené hotelové sítě našich klientů - Ikos Odisia. Nový Ikos se nachází na Korfu a byl otevřený v červnu 2023. Je to obrovský komplex, který je rozdělený na tři části: Garden Village, Central Village a Sea Village. Vzhledem k velikosti doporučuji Central Village, která je v centru dění a je nejblíže ke všem hotelovým zařízením. Hotel nemá žádnou hlavní budovu, pouze dvoupodlažní bungalovy, kdy každý pokoj v patře má balkon a pokoje v přízemí zase zahrádku. Pokoje jsou pěkné, prostorné a ve světlých barvách. Každý pokoj má svého asistenta, který klienty přivítá hned po příjezdu na hotel a se kterým probíhá komunikace hlavně přes whatsapp, např. ohledně rezervace restaurací, večerního programu či dalších dotazů. My jsme měli asistentku Markétu z České republiky, která byla velmi ochotná a se vším nám pomohla.

Jako ve všech Ikosech, tak i zde jsou nejlepší hotelové restaurace, které jsou na velmi vysoké úrovni. Stravování může probíhat formou bufetu nebo ala carte, na výběr je z celkem šesti restaurací a poté možnosti Dine Out v centru města Korfu. Nejlepší restaurace za nás byla Elia, ta se nachází na útesu a je z ní nádherný výhled na moře, zde jsou servírovaná jídla v průběhu celého dne a večer je tady bar.

Jak se jedná o nový hotel, zatím zde není úplně moc zeleně, ale záhony jsou pěkně připravené a příští sezónu očekávám, že bude hotel hezky zarostlý. Největším zklamáním pro mě byla pláž, která mi přišla na velikost hotelu menší. V jedné části není pěkný vstup do moře, jsou zde kameny a je lepší mít boty do vody. Všem doporučuji koupání před Sea Village, kde je pozvolný a písčitý vstup do moře a koupání mnohem lepší. Na pláži funguje plážový servis a obsluha stále nosí nápoje i jídlo, servis je celkově na velmi dobré úrovni. Jelikož jsou všechny pláže v Řecku veřejné, i zde byli na pláži lidé mimo hotelové hosty. Pro děti je k dispozici hřiště, mini klub, splash area u bazénu. Jako benefit Ikos nabízí pro všechny hosty zdarma zapůjčení auta Tesla na jeden den, pravidelný transfer do města Korfu a večerní plavbu při západu slunce.

Korfu je za mě velmi hezký ostrov, který nabízí mnoho možností na výlety a výhodou je i rychlé spojení z Prahy. Dalším hotelem, který zde stojí za návštěvu je Ikos Dassia - jeden z neoblíbenějších resortů ze sítě Ikos. 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.