Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Omán

Zavítejte do přírodní želví rezervace Ras Al Jinz Reserve

Destinaci
jsme
navštívili

Hotel Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Lokalita Omán, Wahiba Sands | Zobrazit mapu
Strava Snídaně, Polopenze, Plná penze, All Inclusive | Více o gastronomii
Tipy specialistů Unikátní želví rezervace Romantické stany Pozorování želv při západu slunce

Popis hotelu Ras Al Jinz Turtle Reserve *** Omán

Zavítejte do přírodní želví rezervace Ras Al Jinz Reserve, kde najdete panenskou přírodu, ničím nenarušené pobřeží, zlatavou poušť, luxusní a bohaté oázy i členité hory. Ras Al Jinz je známý sledováním ohrožených druhů želv (hlavně karety obrovské) v místě, které je pro ně domovem. Jedná se o největší kolonii v Indickém oceánu a je to zároveň jediné místo, kde může veřejnost tyto působivé tvory pozorovat. Připravte se na opravdu jedinečný zážitek.

Resort Ras Al Jinz je rybářská vesnička nacházející se na mysu Ras Al Hadd, na jižních březích Arabského poloostrova. Zdejší pláže jsou známé díky tomu, že jsou domovem ohrožených karet obrovských, které zde najdete v pravděpodobně největší koncentraci na světě. Je to jediné oficiální místo na světě, kde můžete sledovat proces páření těchto mořských stvoření na vlastní oči. Tato želví rezervace byla vytvořena v roce 1996. Želví centrum Ras Al Jinz je ekologický a turistický projekt, který svou činnost zahájil v roce 2008 a pomáhá zachovat fascinující a neuvěřitelný život těchto gigantů podmořského světa.

Centrum Ras Al Jinz samotné nemůže zabránit přírodním hrozbám, kterým musí želvy čelit, jako jsou ptáci, kraby či ryby živící se malými želvami, útoky žraloků nebo lišky pojídající nakladená vajíčka. Ale snaží se vést osvětu světové populace o hrozbách, jimiž ohrožují životy želv právě lidé. Mezi tato témata se řadí například komerční lov želv pro jejich maso a krunýře, ochrana míst výskytu, narušování procesu páření, znečišťování oceánů plastovými pytli a lahvemi, skleněnými lahvemi, plechovkami, kapesníky a rybářskými pomůckami, odhazování odpadků do moře a na pláže, umělá světla z fotografování či z aut a ježdění vozidel po pláži.

Centrum provádí vedené exkurze každou noc, díky čemuž budou mít hosté jedinečnou příležitost spatřit samotný proces hnízdění. Každý ze zdejších průvodců se zavázal k ochraně želv a pro toto téma jsou vysoce vzdělaní a informovaní. Resort Ras Al Jinz Turtle Reserve je spravovaný společností Oman Tourism Development Company (Omran).

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Naše doporučení k Ras Al Jinz Turtle Reserve

Osobně jsme zde měli možnost pozorovat hnízdění karet obrovských během noci. Průvodce Vás zavede na místa, kde můžete v klidu zvířata pozorovat, aniž byste narušili jejich zemí. Období hnízdění je během našeho léta cca květen - září.

Nabídka pokojů

Carapace Rooms

Carapace Rooms

Pokoje Carapace Rooms jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi tak i pro skupiny přátel cestujících za poznáním...

Luxury Eco-tents

Luxury Eco-tents

Ubytujte se v jednom z 12 luxusních ekologických stanů vyrobených v Austrálii. Ve všech najdete klimatizaci, toaletní stolek, bezplatný přístup na internet, bezpečnostní schránku, malou l..

Gastronomie a hotelové restaurace

Sea Giants 

Restaurace Sea Giants je jídelna v přízemí postavená ve stylu kavárny. Těšit se můžete na á la carte menu a předem sestavené večerní menu o třech chodech. Oběd a večeře jsou k dispozici v restauraci, stejně jako celodenní stravování.

V cestovní kanceláři DELUXEA Vám připravíme dovolenou na míru

 

Odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den. Létáme luxusními letadly Emirates. Délka Vašeho pobytu může být libovolná. Můžete si vybrat typ pokoje nebo formu stravování. Omán jsme navštívili a poskytneme Vám osobní rady. Je specializací české cestovní kanceláře DELUXEA a.s. založené roku 1995. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo na místě. S místní cestovní kanceláří Desert Gate s dlouholetými zkušenostmi a nejširším portfóliem služeb přímo spolupracujeme. Při pobytu na ostrově se o Vás bude starat český reprezentant. Služby pro Vás nekupujeme u německé cestovní kanceláře a při cestování nebudete členy žádné skupiny. Pokud byste potřebovali jakoukoliv změnu v zájezdu, tak přímo my Vám vše v Ománu vyřídíme, rychle a operativně. Postaráme se o Vás.

Kategorie a vybavení pokojů Ras Al Jinz Turtle Reserve

Přírodní rezervace Ras Al Jinz je opravdu jedinečnou destinací, která se svou prací začala z důvodu sledování fascinujícího a neuvěřitelného procesu hnízdění karet obrovských. Tento pohled a unikátní zážitek chtějí poskytnout také lidem z celého světa, kteří si tak vytvoří nezapomenutelný zážitek.

Ubytovat se můžete v jednom z 31 pokojů, mezi které spadají Carapace rooms a luxusní Eco-tents. Všechny rezervace zahrnují snídani formou all inclusive bufetu, sledování želv při svítání i západu slunce, vstup do muzea a další.

Nabídka pokojů

Carapace Rooms

Carapace Rooms

Pokoje Carapace Rooms jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi tak i pro skupiny přátel cestujících za poznáním. V hlavní ložnici se můžete těšit na manželskou postel nebo dvě oddělená lůžka, zatímco ve dvou vedlejších ložnicích na vás čekají patrové postele. Vybavení zahrnuje malou lednici, zařízení pro přípravu čaje a kávy, bezplatný přístup na internet a LCD televizi. V rámci ubytování se můžete těšit na all inclusive snídaně formou bufetu, sledování želv při východu a západu slunce a bezplatný vstup do želvího muzea.

Luxury Eco-tents

Luxury Eco-tents

Ubytujte se v jednom z 12 luxusních ekologických stanů vyrobených v Austrálii. Ve všech najdete klimatizaci, toaletní stolek, bezplatný přístup na internet, bezpečnostní schránku, malou lednici, zařízení pro přípravu čaje a kávy a LCD televizi. Tyto luxusní stany jsou chráněny vůči větrům a dešti a byly konstruovány tak, aby vydržely i hurikán. Všechna ubytování zahrnují all inclusive snídani formou bufetu, sledování želv při východu a západu slunce a vstup do místního želvího muzea.

Pláž a moře

Návštěva hotelu Carapace Ras Al Jinz není jen o pozorování želv. Těšit se můžete také na rozlehlé pláže oplývající kouzlem Středního východu. Přístup je povolen od 8:00 do 13:30, avšak vjezd vozidel společně s pikniky je v rámci ekologie striktně zakázán.

 

Online cena a slevy Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Profi foto hotelu Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Naše foto hotelu Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Gastronomie a hotelové restaurace Ras Al Jinz Turtle Reserve

Sea Giants 

Restaurace Sea Giants je jídelna v přízemí postavená ve stylu kavárny. Těšit se můžete na á la carte menu a předem sestavené večerní menu o třech chodech. Oběd a večeře jsou k dispozici v restauraci, stejně jako celodenní stravování.

Aktivity

Pozorování želv

Jedna z nepopulárnějších možností turistických aktivit v Ománu je právě sledování želv. Omán je domovem několika velmi důležitých hnízdících stanovišť pro čtyři různé druhy želv – ohrožené karety obrovské, karety zelené, karety obecné a kriticky ohrožené karety pravé.

Skutečnost, která není mnoho lidem známá, je, že nejlepším časem na návštěvu této oblasti je právě léto (v období mezi květnem a zářím). Pochopitelně velké množství turistů může mít obavy z vysokých teplot, pro které je Střední východ známý. Pravdou však je, že mys Ras Al Hadd, na kterém se resort Carapace Ras Al Jinz nachází, po celý rok vykazuje poměrně příjemné teploty v rozmezí 25 až 36 °C.

Túry za pozorováním procesu pářením umožňují turistům bez strachu nahlédnout do života želv, aniž by je vyrušili. Želví svatyně Ras Al Jinz kombinuje interaktivní muzeum s výzkumnými laboratořemi. V rámci túr budete mít na výběr mezi brzkým pozorováním želv při východu slunce a romantickým pozorováním při západu slunce.

Muzeum (želví centrum pro návštěvníky)

Navštivte moderní muzeum speciálně orientované na poznání života místních želv a zdejších archeologických nalezišť. Želví centrum je unikátem svého druhu, které vás provede životem želv za pomocí novodobých systémů a současných technologií.

Konferenční místnosti a knihovna

Uspořádejte svou velkou událost v místnosti schopné pojmout až 30 osob a disponující nejnovějšími audio-vizuálními technologiemi. 

Nebo nechte na chvíli čas stranou a ztraťte se v knihovně, která zahrnuje knihy ilustrující život zdejších obrovských podmořských živočichů.

Dárkový obchod

Přivezte si domů jedinečné, ručně vyrobené dárky, pohlednice, knihy a položky se značkou Ras Al Jinz.

Mapa - Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů do Ománu do hotelu Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Ras Al Jinz Turtle Reserve ***, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

Recenze hotelu Ras Al Jinz Turtle Reserve ***

Letová spojení do Ománu

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.