Pokud přestupujete v Dauhá

Letiště v Dauhá/Hamad International Airport bylo oceněno pro jeden z nejlepších přestupů na světě. Má pouze 1 velký terminál, který je rozdělen na části A,B,C,D,E.

Po výstupu z letadla vás autobus doveze ke vstupu do budovy terminálu. Nalevo pak pokračujete pro přestup na další let dle ukazatele "transfer screening" a projdete přes kontrolu do hlavní haly. Letiště je velmi přehledné s výrazným orientačním bodem v hlavní hale, obrovským žlutým medvědem z bronzu od švýcarského umělce Urse Fischera. Odtud jezdí i vláček k 1 km vzdáleným gatům E a D. V hlavní hale se nachází ženské a mužské odpočinkové zóny, duty free obchody s luxusním zbožím, kosmetikou a nespočet restaurací a kaváren.

Rádi bychom vás upozornili, abyste si předtím, než půjdete před odletem ke stanovenému gatu ještě jednou prověřili, že nedošlo k jeho změně. Ve výjimečných případech může tato situace nastat. 

Naše fotoreportáž z přestupu v Dauhá

 

Možnosti při delším přestupu v Dauhá

V případě dlouhého přestupu si můžete zarezervovat pokoj v terminálovém hotelu Oryx Airport Hotel, který je umístěn přímo na letišti. Vstup je v hlavní hale kousek od medvěda výtahem do patra do hotelu. Rezervaci vám zajistíme v naší cestovní kanceláři.

V případě, že čekáte delší dobu, ale nechcete si rezervovat hotel, můžete využít vstupu do wellness centra v délce 5 hodin. Přibližná cena za vstup je 1000 CZK (45 USD) je je nutné jej rezervovat minimálně 48 hodin předem. Naleznete zde 25 metrový krytý bazén, fitness, squash, vířivku a sprchy. Ve Vitality Spa si můžete objednat masáž, ke které je automaticky vstup do wellness zóny zdarma.

Economy cestující si mohou připlatit business salonky Oryx Lounge nebo All Maha Lonunge za cca 1 200 CZK (50 USD). Cestující v business třídě mohou tyto salonky využít zdarma. Vstup je stejným výtahem jako do terminálového hotelu kousek od medvěda v hlavní hale. Pro cestující v první třídě je k dispozici zdarma luxusní Al Safwa first class lounge.

 doha-001.jpg
 

 

We traveled the world. We will give you our personal advice.