Pokud přestupujete v Dubaji 

Letiště v Dubaji je rozděleno na Terminál 1 (hala C) a Terminál 3 (haly A a B). Letadla letecké společnosti Emirates přistávají a odlétají z Terminálu 3. Mezi terminály 1 a 3 je zabezpečená shuttle přeprava autobusy, haly A a B  Terminálu 3 jsou propojené metrem. Eventuální změny v příletu/odletu jsou možné, zkontrolujte si prosím Vaši palubní vstupenku. Případně přímo na palubě letadla před přistáním bývají v Emirates palubním programu ICE uvedené detailní informace o návazných letech a jednotlivých gatech. Pokud je Dubaj Vaší cílovou destinací, v ICE můžete najít bližší informace o tom, na který pás budou vyložena Vaše zavazadla. Po přistání letadla z Prahy nebo Vídně ke stojanu, tunelu, event. příjezdu shuttle autobusu následujte cedule s nápisem CONNECTIONS / TRANSIT / TRANSFER. Vyjeďte eskalátorem do 1. poschodí, projděte bezpečností kontrolou a ocitnete se v zóně s duty free obchody, restauracemi, toaletami atd. V této hale se také nacházejí jednotlivé číslované brány (gate), odkud bude odlétat Vaše letadlo. Na letišti se orientujte podle čísla letu a destinace na informačních tabulích nebo monitorech, kde je přesně specifikovaná odletová brána (gate). Letiště je velmi přehledné, najdete zde i tabule s mapou jednotlivých bran (gatů) s uvedeným počtem minut, které Vás dělí od příchodu k danému gatu. Rádi bychom Vás upozornili, abyste si předtím, než půjdete před odletem ke stanovenému gatu ještě jednou prověřili, že nedošlo k jeho změně. Ve výjimečných případech může tato situace nastat. 

 Naše fotoreportáž z přestupu v Dubaji:

 

Přestup v Dubaji s přespáním v hotelu přímo na letišti

Pokud máte u Vašich letů delší čekání na přestup na letišti v Dubaji, tak Vám DELUXEA doporučuje využít služby letištního hotelu Dubai International Hotel 5*. Ten je výhodně umístěný na letišti v Dubaji  na Terminálu, ze kterého Emirates operuje všechny své lety. Po výstupu z letadla budete do 10 minut na recepci hotelu (nejdete přes pasovou kontrolu). Pokoj je prostorný a naleznete zde kompletní hygienické vybavení, balenou vodu a můžete si objednat i službu buzení. Do hotelu jdete jen s Vaším příručním zavazadlem (odbavený kufr dostanete až v cílové destinaci). Pokoj se objednává na 6, 12 nebo 24 hodin. Začátek čerpání je navázaný na čas Vašeho příletu. Pokoj můžete mít např. mezi 00:30 až 06:30, tedy v 6-hodinovém tarifu a vybrat si můžete cenu pouze za přespání (bez stravy) a nebo se snídaní. Na návazný let nastoupíte vyspaní a protažení, vyhnete se chození po letišti či sezení na běžných sedačkách a míjení tisíců jiných lidí. Tuto službu doporučujeme zejména starším cestujícím a rodinám s malými dětmi. Cena hotelu se liší a nejlepší je při rezervaci s větším předstihem (tedy v době objednání letenky).

Salonek Marhaba Lounge

Dubajské letiště nabízí pro cestující v economy třídě možnost využití salónku Marhaba Lounge, který se nachází v Terminálu 3. Je situovaný ve 4. podlaží v severní části u gatu 230, výtah Vás odveze do 3. patra. Vstup do salónku je potřeba objednat minimálně 48 hodin předem a můžete využívat služby business centra (PC, internet, Wifi) a občerstvení nebo si dát sprchu.

We traveled the world. We will give you our personal advice.