Turkish Airlines

S Turkish Airlines do exotiky

Turkish Airlines

 

O Turkish Airlines

Společnost Turkish Airlines je jednou z nejrychleji rostoucích a nejúspěšnějších leteckých společností na světě a neustále pokračuje ve svém rozvoji. Klade velmi silný důraz na své služby světové kvality a povědomí o značce. Společnost Turkish Airlines byla na předávání cen Skytrax Awards opakovaně vyhlášena Nejlepší leteckou společností Evropy (dokonce 6 let po sobě).

Hlavním letištěm Turkish Airlines je od 6. dubna 2019 Letiště Istanbul. Počáteční kapacita nového letiště je 90 milionů cestujících ročně. Po úplném dokončení bude s kapacitou 200 milionů cestujících ročně největší na světě. Pro cestující s brzkým ranním odletem nebo delším přestupem je na letišti k dispozici terminálový hotel YotelAIR uvnitř duty-Free zóny a ceny začínají od 70 Eur za 4 hodiny pobytu.

Turkish Airlines jako člen Star Alliance létá do více než 1 060 destinací po celém světě, včetně svých vlastních více než 300 destinací. Letecká společnost Vám nabízí 3 × denně spojení Praha – Istanbul, s délkoou letu dvě a půl hodiny a 4 x denně spojení Vídeň - Istanbul v trvání něco málo přes 2 hodiny. Pro dálkové lety můžete počítat s minimální čekací dobou v Istanbulu na lety na Blízký východ, do Asie a Afriky. Využijte výhod snadného spojení a nebo navštivte toto úžasné historické město spojující Evropu s Asií. Na palubách Turkish Airlines zažijete tu nejlepší světově oceňovanou kuchyni, na které si Turkish Airlines zakládá. Ve spolupráci s cateringovou firmou Do&Co připravují specialisté pětihvězdičková jídla pro všechny své lety.

 turkish-airlines-002.jpg
 

Mám zájem o letenku

Servis na palubách Turkish Airlines

Jako většina leteckých společností nabízí Turkish Airlines na svých palubách ekonomickou třídu a business třídu. 

 

Business třída

V business class Turkish Airlines budete uvítáni šampaňským nebo čerstvým pomerančovým džusem. Menu je v business třídě tvořeno speciálně pro cestující business class. Jídlo a nápoje jsou nabízeny dle přání cestujících a liší se dle denní doby, v níž jsou podávány. Na výběr je zpravidla ze tří chodů turecké i světové kuchyně. Turkish Airlines je oceňována ve všech třídách v kategorii Světově nejlepší catering.

Během letu je cestujícím k dispozici digitální zábavní systém s dotykovou obrazovkou. Vybrat si můžete z široké škály filmů a hudby různých žánrů. Sedadla v business třídě se dají rozložit na 188 cm dlouhé lůžko (Boeing 777–300 a Airbus 330–300).

Pokud si zakoupíte letenku v business class Turkish Airlines, pak máte možnost přečkat čekání na spoj v business salónku na letišti v Istanbulu i v mnoha destinacích po celém světě. Pokud není k dispozici business salónek Turkish Airlines, můžete navštívit salónky členů Staralinace.

 turkish-airlines-005.jpg
 

 

Ekonomická třída

Služby poskytované v ekonomické třídě se liší dle toho, zda se jedná o krátké, střední nebo dlouhé lety. Nabídka jídel a nápojů závisí na denní době letu a nabízena je turecká i světová kuchyně. Za své kulinářské umění jsou Turkish Airlines oceňováni v kategorii Nejlepší palubní catering v ekonomické třídě dle Skytrax.

K dispozici je Vám během letu kvalitní systém palubní zábavy. Rozteč sedadel je 78 cm (letadla typu Boeing 777–300 a Airbus 330–300).

Cestující v ekonomické třídě si na Letišti Istanbul mohou zaplatit vstup do salónku IGA lounge. Cena je 59 € / dospělý a děti do 12 let mají vstup zdarma.

 turkish-airlines-019.jpg
 

 

Flotila Turkish Airlines

Součástí flotily Turkish Airlines jsou následující typy letounů:

 • Airbus A321 NEO
 • Airbus A321–200
 • Airbus A320–200
 • Airbus A319–132/100
 • Airbus A330-300
 • Airbus A330-200
 • Boeing B787-9 Dreamliner
 • Boeing B737-MAX 9
 • Boeing B777–300 ER
 • Boeing B737–800
 • Boeing B737–700
 • Boeing B737-MAX 8
 • Boeing B737–900 ER

 

Exkurze v Istanbulu zdarma

Letecká společnost Turkish Airlines nabízí svým klientům při přestupu s delším čekáním na Letišti Istanbul exkurze zdarma. Stačí se po příletu dostavit na hotel desk office Turkish airlines a vybrat si nejvhodněnší nabídku na daný den. Začátek a konec je vždy na Letišti Istanbul.

Od pondělí do neděle je k dispozici 6 exkurzí denně v různých časech podle vašich příletů a odletů. Kromě nejkratší Sightseeing tour je v rámci exkurzí zdarma i chutná snídaně, oběd nebo večeře. Poslední Bosphorous tour obsahuje večeři a plavbu lodí průlivem Bospor, kterým je oddělená evropská část Istanbulu od asijské. Během vybraných tour navštívíte nejznámější istanbulské památky jako například Modrou mešitu, Topkapi palác, Grand bazaar, muzea a mnoho dalších včetně vstupů a průvodce zdarma.

 • T01 08:00 – 11:30 Sightseeing tour
 • T02 08:30 – 15:00 tour
 • T03 08:30 – 18:00 tour
 • T04 12:00 – 18:00 tour
 • T05 16:00 – 21:30 walk tour
 • T06 18:00 – 23:00 Bosphorus tour

 

turkish-airlines-004.jpg

turkish-airlines-001.jpgturkish-airlines-002.jpgturkish-airlines-003.jpg 
 

Ubytování v Istanbulu zdarma

Letecká společnost Turkish airlines nabízí mezinárodním tranzitním cestujícím ubytování v Istanbulu zdarma v případě, že musí dle platného letového řádu čekat v Istanbulu více jak 10 hodin (pro business cestující platí více jak 7 hodin) a pokud ani jeden den v týdnu spoj nenavazuje. Cestující se po příletu musí dostavit na hotel desk office Turkish airlines, který je situován na pravé straně příletové haly letiště Atatürk. Turkish airlines na základě palubních vstupenek nabídne a zajistí ubytování.

 

Věrnostní program Miles & Smiles

S Turkish Airlines můžete využívat možnosti věrnostního programu Miles & Smiles, který vám umožňuje sbírat míle za své využité lety. Miles&Smiles také nabízí výhody prostřednictvím všech členských společností ve sdružení Star Alliance. Můžete tedy sbírat věrnostní míle nejen za lety se společností Turkish Airlines, ale také za lety všech členů sdružení Star Alliance.

Jakmile nasbíráte dostatečný počet mil, můžete za tyto míle získat letenky zdarma, slevy pro doprovázející cestující, upgrade do vyšší třídy pro sebe nebo své blízké a mnoho dalšího.

 

Přejeme Vám příjemnou cestu s leteckou společností Turkish Airlines.

V případě zájmu o koupi letenky s leteckou společností Turkish Airlines můžete využít tlačítko níže pro vstup do formuláře nebo nás můžete kontaktovat

 • na emailu rezervace@letenky-na-klic.cz
 • nebo na pevných linkách (+420) 543 524 442 pro Brno a (+420) 224 234 964 – 5 pro Prahu
 • nebo na mobilních telefonech (+420) 724 730 001 pro Brno a (+420) 724 730 004 pro Prahu

Mám zájem o letenky

We traveled the destination. We will provide you with personal advice.