Constance Lémuria Resort *****

Seychelles

If you have ever dreamed of paradise, you are on the right place

Quick Hotel Calculation

Departure
Nights
Constance Lémuria Resort

Pro hotel Constance Lémuria Resort není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Constance Lémuria Resort.

Room type
Meal

Letecká společnost
Bonus
CZK
EUR
Price
CZK - /person
Original price
CZK -/person
Hotel,
CZK - /personCZK - /person
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Best Price Guarantee
Transfer
CZK - /person
Dospělý
CZK
Dítě 2 až 12 let
CZK
Czech DelegateDelegate      
CZK - /person
Akční sleva
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dospělý
CZK
Dítě 2 až 12 let
CZK
Dítě do 2 let
CZK
The price is valid for free seats in the most advantageous booking class
Podmínky zájezdu
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
We calculate the cost of your trip. Please wait.
We calculate
the cost of your trip.
Please wait.
We
personally
stayed at the hotel

Hotel Constance Lémuria Resort *****

Rating 9.6 Rated by 36 clients
Detailed evaluation
Location Seychelles, Praslin, Anse Kerlan | Show map
Meal Breakfast, Half board | More about gastronomy
Specialist tips The only golf field Comfortable suites Beautiful beaches

Description of Constance Lémuria Resort ***** Seychelles

Constance Lemuria with its 18-hole championship golf course is unique in the Seychelles. Opened in December 1999, this luxury hotel in Praslin was fully renovated and then reopened in November 2016. Built with a modern approach to design and quality, Constance Lemuria live up to the expectations of guests who enjoy pure luxury and a preserved nature.

Enjoy elegant spacious suites and villas or unwind in swimming pools seemingly crafted by nature. Indulge in fine food and customised spa treatments at Constance Lemuria,our 5-star hotel in Praslin Island, Seychelles. Fully trained coordinators at the Constance Kids Club will lead your children to wonderful island exploration trips, culinary activities, scavenger hunts and more. For True adventure and wonderful memories, try the only 18-hole golf course in the Seychelles or explore the world famous diving sites!

To create a cocoon of luxury amidst vibrant nature, materials such as wood, stone, pink granite, marble and thatch palm has been beautifully used to create a modern yet warm feel at Constance Lemuria. Seychellois’ flavours can be savoured in all the restaurants and bars of the hotel; the warmth can be felt in all the suites and villas.

Read more  Make an enquiry

Our recommendation to Constance Lémuria Resort

Resort Lemuria se rozkládá na více než 100 hektarech pozemku zahrnující bujnou vegetaci svěžího pralesa, tdvě pláže přímo v hotelu a jednu nedalekou zachovávající si přírodní charakter, rozlehlou zahradu s výběhem pro želvy a úchvatné 18ti jamkové golfové hřiště, které je jediným na Seychelcáh. Odlehlá pláž Anse Georgette, která patří mezi TOP 10 na světě, je skutečně skvostným místem s bělostným jemným pískem a průzračným mořem jak ze stránek katalogu. Budute si připadat jak na opuštěném ostrově díky všudypřítomným žulovým kamenům a absenci jakéholiv plážového vybavení. Hotel nabízí zdarma transfery (max 10 min) přímo z hotelu na tuto pláž.

S důrazem na kvalitu servisu a výbornou gastronomii nabízí Lemuria čistý luxus v chráněné krajině. Bufet v hlavní restauraci je na vysoké úrovni s obrovským výběrem pro snídaně i večeře. Pro obědy lze využít restauraci na pláži či u bazénu a na večeře pak ještě také seychelskou restauraci na útesu s krásnými výhledy na pláž a moře. Pro ty, kteří touží po ještě více unikátním kulinářském zážitku, doporučujeme restauraci Diva u golfového hřiště se zaměřením na francouzskou kuchyni s dotekem seychelského gastronomického umění.

Přírodní ráz celého komplexu umocňují zvuky pralesa, šum oceánu a design hotelových suit a restaurací sestávající z materiálů jako je dřevo, růžová žula, mramor a došky z palmových listů.

Dospělým návštěvníkům doporučujeme vydat se prozkoumat okolí resortu a vystoupat na jednu z úchvatných vyhlídek, z nichž tři naleznete přímo na golfovém hřišti (Tee 15, Tee 18, The lost tee), na další se vydáte z hotelového areálu. Za odměnu se můžete kochat nekonečným obzorem oceánu a večer západem slunce.

Golfové hřiště Lemuria ocení jistě i nároční hráči, jelikož je poměrně rozlehlé, perfektně udržované a splňuje ty nejvyšší standardy.

K dispozici je i kaskádový bazén se třemi úrovněmi. Aktivní hosté mohou využít i tenisové kurty nebo skvěle vybavené fitness centrum. Děti se naopak zabaví v sofistikovaném dětském klubu v areálu hotelu.

Za návštěvu rozhodně stojí Vallée de Mai , přírodní rezervace na světovém seznamu UNESCO, ve které budete obdivovat největší kokosy na světě, a to ve vzdánosti  pouhých 10 km od bran hotelu.

 

2024
Ing. Jana Paseková
The last inspection
Ing. Jana Paseková +420 724 065 779

Video

Hotel plan and offer of rooms

Hotel plan

Hotel plan

Click to enlarge the hotel plan.

Junior Suite

Junior Suite

The 88 palm-thatched Junior Suites are constructed in wood, marble, limestone and pink granite. The emphasis is on privacy, intimacy and harmony with the natural surroundings...

Senior Suite

Senior Suite

The 8 Senior Suites are exceptionally spacious. Each lavishly appointed room has all the facilities as described for junior suites but in addition have a bath tub with whirlpool in the master bathroom..

Pool Villas

Pool Villas

These two bedroom villas (also saleable as a one bedroom villa) at the southern tip of Anse Kerlan offer the ultimate beachside accommodation in the Indian Ocean...

Gastronomy and hotel restaurants

RESTAURANTS

The Legend

Overlooking the bay, Legend restaurant offers a lavish buffet for breakfast and dinner. At lunch time, a menu of international all-time favourites is served by the pool, à la carte. Every evening, our team of chefs will propose you a trip to different parts of the culinary world, and interact with you in a “show cooking” style. Pastry themes vary daily, and indulge to the infamous “chocolate extravaganza” once a week.

Diva

Located by the golf club, DIVA is the lifestyle outlet of the hotel. At lunch, the restaurant serves “fast good” food in a relaxed and trendy environment. In the evening, DIVA, designed by French interior designer Marc Hertrich is the place for modern and tasty cuisine served in a casual chic urban atmosphere. Inspired by Mediterranean flavours, the menu boasts different possibilities, including the pleasure of sharing some of the dishes. A truly unique venue in the Seychelles. The wine list simply is the most complete and desirable in the region and do not miss the “sommelier wine room experience”.

The Nest

Sample fresh seafood from the Indian Ocean in Creole style at The Nest, perfectly located on the rock peninsula between the two Anse Kerlan beaches. Sit back and enjoy the stunning beauty of Petite Anse Kerlan from the restaurant’s exquisite location, and spot the delicate flight of the Paradise Fly Catcher birds during the day. The signature coconut sherbet is a must-try… At The Nest, true Creole flavours are revealed. The deck located “on the rocks” behind the restaurant is the most private location of the hotel for very exclusive dinners and the perfect place to celebrate special occasions.

Takamaka

Barefoot lunch is the treat at Takamaka, just a few metres away from the turquoise water of Petite Anse Kerlan. Snack in style in this understated and simple outlet, with a selection of salads, sandwiches and ceviches. Every day, the sushi chef prepares creative sushi with a Seychellois twist.

BARS

Huna Bar

Located alongside the lobby and overlooking the garden, the completely redesigned, “feel good” HUNA Bar allows positive energy to flow freely. Let our mixologist CJ take you through the 7 principles of the “profound inner knowledge” of Constance Lémuria Seychelles, with a creative and delightful list of cocktails and drinks. Every evening, enjoy different entertainment and music, in a relaxed and cosy environment. Kindly note that as per Seychelles law, it is not allowed to smoke at Huna bar.

The Diva Bar

Located in the Diva restaurant, the bar offers a range of drinks and refreshments for golfers and during diners. You may sample a wide selection of whiskies there.

Legend Pool bar

The all-day bar to enjoy an ice-cold beer, a smoothie or a tropical cocktail by the pool or… in the pool. Meet our pet peacock while enjoying a selection of cool sundaes, delicious waffles or fancy ice-cream cones. A welcoming and comfortable al fresco smoking lounge is available just in front of the bar.

The Nest bar

Set on top of the small Peninsula, the Nest bar enjoys the outstanding view of both Grande Anse and Petite Anse Kerlan beaches. The bar offers a variety of exotic and rum cocktails, as well as fresh tropical juices.

Takamaka bar

Takamaka is a fresh oasis away from the sun, and the perfect place to watch the legendary Praslin sunsets while sipping your favourite cocktail.

We will prepare a Tailor-made holiday for you.

 

Odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den. Létáme luxusními letadly Emirates. Délka Vašeho pobytu může být libovolná. Můžete si vybrat typ pokoje nebo formu stravování. Seychely jsme opakovaně navštívili a poskytneme Vám osobní rady. Jsou specializací české cestovní kanceláře DELUXEA a.s. založené roku 1995. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo na Seychelách. Služby pro Vás nekupujeme u německé cestovní kanceláře a při cestování nebudete členy žádné skupiny. Pokud byste potřebovali jakoukoliv změnu v zájezdu, tak přímo my Vám vše na Seychelách vyřídíme, rychle a operativně. Postaráme se o Vás.

Room categories and equipment of Constance Lémuria Resort

Oriented towards the Indian Ocean within 101 hectares of land. The suites lie scattered along two pristine beaches, to both the southwest and northwest. Each suite is positioned just 15 meters from the shore, discreetly nestled among the natural Seychellois gardens. All suites feature air-conditioning, ceiling fan, bathroom with bath tub, double vanities, separate shower/WC, hairdryer, sitting area, high speed Internet & WI-FI (complimentary Internet access), mini Mac, mini-bar, safe, satellite TV, telephone answering machine, Nespresso machine, tea and coffee making facilities.

Hotel plan and offer of rooms

Hotel plan

Hotel plan

Click to enlarge the hotel plan.

Junior Suite

Junior Suite foto

The 88 palm-thatched Junior Suites are constructed in wood, marble, limestone and pink granite. The emphasis is on privacy, intimacy and harmony with the natural surroundings. Each suite is designed in a modern yet luxurious style with large bathrooms and a fully furnished terrace/balcony with private dining space.

Senior Suite

Senior Suite foto

The 8 Senior Suites are exceptionally spacious. Each lavishly appointed room has all the facilities as described for junior suites but in addition have a bath tub with whirlpool in the master bathroom, separate lounge with shower/WC and a double size terrace/balcony.

Pool Villas

Pool Villas foto

These two bedroom villas (also saleable as a one bedroom villa) at the southern tip of Anse Kerlan offer the ultimate beachside accommodation in the Indian Ocean. Spaciously designed to reflect the overall concept, the bedrooms lead directly into the gardens and beach just metres away. Two bedrooms each with spacious en-suite bathroom, outdoor shower/bath, living-/dining area with TV, kitchenette for the Villa Master and service staff. The living room leads directly outside to a dining area sunken into the private swimming pool and a personal relaxation and massage pavilion.Villa Masters take care of every requirement throughout the guests’ stay, delivering an experience beyond expectation. Perfect for families or couples alike.

Presidential Villa

Presidential Villa foto

Majestically perched into the granite boulders on the southern tip of Anse Kerlan. A private hotel within a hotel designed and crafted to deliver a completely unique experience not found anywhere else in the Seychelles. A master suite including its own terrace bathroom with jacuzzi. Two further suites accommodate 3 multi-level pools which surround the buildings with steps leading to a private beach. Endless features such as a fully equipped office are included within the villa and a dedicated Villa master remove the need to be anywhere else in the world.

Beach

No holiday in the Indian Ocean is complete without exploring the world beneath the water surrounding Constance Lemuria. 

Online price and discounts of Constance Lémuria Resort *****

Professional photo of Lemuria Resort *****

Our photo of Lemuria Resort *****

Video

Gastronomy and hotel restaurants Constance Lémuria Resort

RESTAURANTS

The Legend

Overlooking the bay, Legend restaurant offers a lavish buffet for breakfast and dinner. At lunch time, a menu of international all-time favourites is served by the pool, à la carte. Every evening, our team of chefs will propose you a trip to different parts of the culinary world, and interact with you in a “show cooking” style. Pastry themes vary daily, and indulge to the infamous “chocolate extravaganza” once a week.

Diva

Located by the golf club, DIVA is the lifestyle outlet of the hotel. At lunch, the restaurant serves “fast good” food in a relaxed and trendy environment. In the evening, DIVA, designed by French interior designer Marc Hertrich is the place for modern and tasty cuisine served in a casual chic urban atmosphere. Inspired by Mediterranean flavours, the menu boasts different possibilities, including the pleasure of sharing some of the dishes. A truly unique venue in the Seychelles. The wine list simply is the most complete and desirable in the region and do not miss the “sommelier wine room experience”.

The Nest

Sample fresh seafood from the Indian Ocean in Creole style at The Nest, perfectly located on the rock peninsula between the two Anse Kerlan beaches. Sit back and enjoy the stunning beauty of Petite Anse Kerlan from the restaurant’s exquisite location, and spot the delicate flight of the Paradise Fly Catcher birds during the day. The signature coconut sherbet is a must-try… At The Nest, true Creole flavours are revealed. The deck located “on the rocks” behind the restaurant is the most private location of the hotel for very exclusive dinners and the perfect place to celebrate special occasions.

Takamaka

Barefoot lunch is the treat at Takamaka, just a few metres away from the turquoise water of Petite Anse Kerlan. Snack in style in this understated and simple outlet, with a selection of salads, sandwiches and ceviches. Every day, the sushi chef prepares creative sushi with a Seychellois twist.

BARS

Huna Bar

Located alongside the lobby and overlooking the garden, the completely redesigned, “feel good” HUNA Bar allows positive energy to flow freely. Let our mixologist CJ take you through the 7 principles of the “profound inner knowledge” of Constance Lémuria Seychelles, with a creative and delightful list of cocktails and drinks. Every evening, enjoy different entertainment and music, in a relaxed and cosy environment. Kindly note that as per Seychelles law, it is not allowed to smoke at Huna bar.

The Diva Bar

Located in the Diva restaurant, the bar offers a range of drinks and refreshments for golfers and during diners. You may sample a wide selection of whiskies there.

Legend Pool bar

The all-day bar to enjoy an ice-cold beer, a smoothie or a tropical cocktail by the pool or… in the pool. Meet our pet peacock while enjoying a selection of cool sundaes, delicious waffles or fancy ice-cream cones. A welcoming and comfortable al fresco smoking lounge is available just in front of the bar.

The Nest bar

Set on top of the small Peninsula, the Nest bar enjoys the outstanding view of both Grande Anse and Petite Anse Kerlan beaches. The bar offers a variety of exotic and rum cocktails, as well as fresh tropical juices.

Takamaka bar

Takamaka is a fresh oasis away from the sun, and the perfect place to watch the legendary Praslin sunsets while sipping your favourite cocktail.

Golf in the hotel Constance Lémuria Resort

The Legend golf course was built according to PGA specifications and our equally exacting requirement: Meld into the exceptional, wild surroundings. This 18-hole course on the Indian Ocean features lagoons and lakes at every hole and dense, natural vegetation. Herds of Java deer are found in few places on earth; they live and wander freely at Legend. A challenge for golfers and deer watchers at every level.

Golf map

 
Golf map

Scorecard

 
Scorecard

Activity

FREE ACTIVITIES

• 18-hole championship golf course (Par 70/5556m – complimentary green fees for the hotel guests, club cars are compulsory and payable) • 2 floodlit tennis courts (synthetic floor) • Mountain bikes – Pedalos® – Laser®, Hobie® (sailing) – Kayaks – Windsurfing – Body boards • Eco-Kiosk • Snorkeling

PAYABLE ACTIVITIES

• Scuba diving (PADI diving school) • Deep sea fishing • Lessons: water sports, golf, diving and tennis • VTT/Pure cycles • Private excursions • Guided snorkeling

Delegát a služby na Seychelách

Cestovní kancelář DELUXEA nabízí na Seychelách asistenci naší místní partnerské CK Masons Travel. Jejich zástupce na Vás bude čekat na letišti a doprovodí Vás na Váš transfer, ať již autem, lodí, nebo letadlem. Předá Vám informační složku s mapou Seychel a také kontakt na delegáta, který Vás druhý den na hotelu navštíví. Delegáti mluví anglicky a francouzsky, po předchozím vyžádání můžeme zajistit německy hovořícího.

Na osobní schůzce ve Vašem hotelu se můžete delegáta zeptat na vše, co Vás zajímá. Během celé dovolené jsme pro Vás na telefonu 24 hodin denně i my v cestovní kanceláři. Můžete nás požádat o asistenci nebo jenom poslat fotky, jak si užíváte moře či místní kuchyni. Průvodci a privátní řidiči ovládají plynule angličtinu a francouzštinu.

Na Seychelských ostrovech se o Vás bude starat naše partnerská cestovní kancelář MASON´S TRAVEL, která klade důraz především na kvalitu služeb, které poskytuje Návštěvníkům ostrovů. Cílem společnosti je nejen zajistit transfery, výlety a další služby, ale hlavně se postarat, aby prožitek z pobytu na Seychelských ostrovech byl úplný. Snaží se představit krásy přírody i místní kreolskou kulturu. Společnost má několik profesionálně vyškolených zaměstnanců mluvících anglicky, francouzsky a německy.

Služby MASON´S TRAVEL po příletu, v průběhu pobytu a před odletem zahrnují:

 • Přivítání s tabulí s Vašimi jmény nebo u přepážky MASON´S TRAVEL, která se nachází přímo v budově letiště
 • Team usměvavých delegátů v uniformách, kteří Vám předají mapu ostrova a brožurku s možnostmi výletů a exkurzí
 • Vodu nebo uvítací nápoj (VIP uvítací balíček Creole Exclusiv)
 • Pomoc v případě jakéhokoli problému (například poškození nebo zpoždění zavazadel)
 • Transfer do hotelu
 • Zařízení exkursí dle přání
 • Řidiče, který Vám cestou do hotelu rád předá informace o ostrově a možnostech výletů
 • Schůzku s delegátkou přímo v hotelu, a to běžně druhý den po příletu
 • Asistenci při odbavení během odletu ze Seychel

Sport and wellness Lemuria Resort *****

Our spa haven at Constance Lemuria is set among swaying palm trees. Relax, rejuvenate, detox, re-hydrate or simply enjoy – the choice is yours. Our highly skilled team is at your disposal to help you decide which treatments are best suited to your needs. Each guest receives a Spa Experience Card, so we can keep a note of your wellness goals and preferences, and customise your treatments accordingly.

TREATMENTS

Choose from a wonderful range of Constance Spa Classic massages, facials and body treatments using our aromatic natural products inspired by plants from the Indian Ocean, or pick from the Valmont collection, a lush range of expert anti-ageing treatments designed by the Swiss cellular cosmetic experts, who draw on the unspoiled natural resources of Switzerland and the latest cosmetic research for their products.

SPA FACILITIES

3 single + 3 double + 1 thai massage + 1 podologue + 1 hairdresser – Sauna – Steam room – Jacuzzi – Cold plunge pool – Hairdressing

FITNESS FACILITIES

A state of the art gym, with Life Fitness Cardio equipment, fully integrated TV screens and USB ports

The hotel offers a wide range of leisure activities.

FREE FACILITIES

• Sauna • Plunge Pool • Steam bath • Fully equipped gymnasium

PAYABLE FACILITIES

• A range of expert anti-ageing treatments are available from the Valmont collection • Massage and body treatments at “Constance Spa” • Hairdresser

Children in the hotel Lemuria Resort *****

Young guests ages 4-11 are invited to unleash their spirit and adventure at Constance Kids Club. Fully trained and enthusiastic Coordinators will lead trips of island exploration, local crafts, culinary activities and scavenger hunts to name a few that will engage with their exciting, exotic holiday location. Discovery will be a key part of each daily theme.

Svatební balíček „Svatba v ráji” Constance Lémuria Resort

Constance Lémuria Resort *****
Constance Lémuria Resort *****, Seychelles

If you have ever dreamed of paradise, you are on the right place

Svatební balíček Light od 55 820 CZK podrobnosti
 • - Veškeré úřední a správní poplatky na Seychelách,
 • - Zajištění apostily na oddací list,
 • - Garance jediné svatby denně v hotelu,
 • - Osobního svatebního koordinátora po dobu přípravy Vaší svatby v hotelu,
 • - Volný výběr místa pro svatební obřad (standardní oblouk a cestička posypaná tropickými okvětními lístky),
 • - Dárek při příjezdu,
 • - Svatební dort pro novomanžele + šampaňské po obřadu,
 • - Speciální svatební večeře v restauraci (kromě nápojů),
 • - 45 min masáž ve Spa,
 • - Snídaně na pokoj následující den po obřadu.
 • Vážíme si Vašeho času a překlady dokumentů pro Vás vyřídíme my! Nemusíte hledat žádného překladatele a chodit na různé adresy ani se trápit skenováním. Stačí, když se zastavíte osobně v našich kancelářích Praha 1, Na Příkopě 392/9 nebo Brno, Vídeňská 546/55 nebo Bratislava, Miletičova 5. Po dohodě můžete i vše odeslat poštou či po kurýrovi. Zaplatíte pouze cenu samotného ověření a překladu.
Svatební balíček Delight od 88 010 CZK podrobnosti
 • - Veškeré úřední a správní poplatky na Seychelách,
 • - Zajištění apostily na oddací list,
 • - garanci jediné svatby denně v hotelu,
 • - specializovaného osobního svatebního koordinátora,
 • - dárek při příjezdu do resortu,
 • - dekoraci a přípravu místa svatebního obřadu (Deluxe oblouk a cestička z okvětních lístků),
 • - samostatný pokoj pro nevěstu v den svatby před obřadem (v závislosti na obsazenosti hotelu),
 • - kytici pro nevěstu a svatební myrtu pro ženicha,
 • - make-up a kadeřník vč. zkoušky,
 • - živou hudbu v podání jednoho hudebníka,
 • - svatební dort (pro pár) a šumivé víno (lahev),
 • - zarámované svatební foto,
 • - speciální svatební večeři (nezahrnuje nápoje),
 • - párová masáž na 1 hodinu,
 • - květinová koupel,
 • - a speciální snídaně servírovaná na pokoji den po svatbě.
 • Vážíme si Vašeho času a překlady dokumentů pro Vás vyřídíme my! Nemusíte hledat žádného překladatele a chodit na různé adresy ani se trápit skenováním. Stačí, když se zastavíte osobně v našich kancelářích Praha 1, Na Příkopě 392/9 nebo Brno, Vídeňská 546/55 nebo Bratislava, Miletičova 5. Po dohodě můžete i vše odeslat poštou či po kurýrovi. Zaplatíte pouze cenu samotného ověření a překladu.
Příplatkové položky ke svatbě   podrobnosti
 • - Květinový oblouk 15 640 CZK
 • - Kytice pro nevěstu 2 480 CZK
 • - Make-up včetně zkoušky 1 800 CZK
 • - Myrta pro ženicha 630 CZK
 • - Účes pro nevěstu včetně zkoušky 6 930 CZK

ceny jsou informativní a potvrdíme Vám je při rezervaci svatby

Svatby v ráji pořádáme od roku 1998. Jsou připravené speciálně s ohledem na individuální přání a potřeby snoubenců. Naši zaměstnanci destinace opakovaně navštívili a detailně poznali místní prostředí a nabídku služeb. Díky tomu Vám velmi podrobně poradí na základě osobních zkušeností.

Transfer Constance Lémuria Resort

Přiletíte na mezinárodní letiště hlavního ostrova Seychel, který se jmenuje Mahé. Hotel Constance Lémuria Resort se nachází na ostrově Praslin, na který se můžete dostat dvěma způsoby - lodí anebo letadlem. Jakmile se dopravíte na ostrov Praslin, budete vyzvednuti a převezeni autem do hotelového resortu. Dopravní situace může ovlivnit dobu cesty.

Jízda autem do přístavu v Mahé, cesta lodí a poté autem do hotelu trvá cca 1 hod a 50 min.

Cesta letadlem a poté autem do hotelu trvá 25 min.

Map - Constance Lémuria Resort *****

Personal advice from DELUXEA na Seychely to the hotel Constance Lémuria Resort *****

In DELUXEA travel agency, we a personal advice to our clients. The DELUXEA's specialists travel around the world and visit hotels to advise our clients in the smallest details. Choose an expert who will advise you with the Constance Lémuria Resort *****, prepare a perfect holiday and who will take care of you.

2024
Ing. Jana Paseková
The last inspection
Ing. Jana Paseková +420 724 065 779

Hotel reviews Constance Lémuria Resort *****

Factsheet

Podobný hotel

Flight connections na Seychely

We traveled the world. We will give you our personal advice.