Po téměř dvou letech jsem se opět vydal na cestu za nejkrásnějšími plážemi na světě - na Maledivy. Tentokrát se jednalo o služební cestu, takže náplní bylo poznat navštívená místa a vyzkoušet, co vše mohou naši klienti zažít, abych mohl předat osobní poznatky a dojmy. A také profesionálně poradit s výběrem dovolené

Cesta do ráje

Pro cestování jsem si vybral lety z Vídně s leteckou společností Emirates, která nabízí cenově i časové výhodné spoje bez nějakých dlouhých čekání. Navíc z Vídně už Emirates opět nasazují největší dopravní letadlo na světě - Airbus A380. Bylo příjemné se opět po letech proletět tímto dvoupatrovým králem nebes. Jedno odpoledne jsem odletěl z Vídně, necelé 3 hod počkal při přestupu v Dubaji a další den po 7. hod ranní už byl na Maledivách. První, čeho jsem si všiml při výstupu byl rozestavěný nový terminál mezinárodního letiště. To je jistě dobrá zpráva, jelikož stávající už má něco za sebou. Každopádně na zprovoznění nového se můžeme těšit pravděpodobně někdy v roce 2025.


ondra-fam-heritance-001.jpg 
 

První noc v hotelu Adaaran Select Hudhuranfushi

Tato služební cesta byla organizována jako skupinový FAM trip, takže se sešlo 15 specialistů ze střední a východní Evropy. Po příletu jsme prošel imigrační kontrolou, kde je potřeba mít vyplnění online příletový formulář IMUGA a vyzvedl si odbavený kufr. Kupodivu celý proces netrval dlouho, což v minulosti (hlavně během covidu) nebývalo úplně zvykem. Pak už šlo vše rychle a po cca hodině čekání jsem seděl v rychločlunu směřujícímu do hotelu. První noc jsme totiž strávili ve 4* resortu Adaaran Select Hudhuranfushi, který se nachází cca 30-40 min od letiště. Bylo to i z důvodu, že jsme všichni v rámci dané skupiny přilétali postupně během dne a doprava do hotelu rychločlunem je zkrátka jednodušší než hydroplánem či místní linkou. Každopádně hotel Adaaran sám o sobě patří k základním ubytováním v rámci 4* resortů a v naší nabídce tak nefiguruje. Nejsou to takové ty pravé Maledivy s krásnými plážemi a azurovou vodou. A také soukromí tam není až tolik. Ale pro ty, kteří na Maledivách nebyli nebo nechtějí dávat vyšší sumy za dovolenou, je to asi přijatelná varianta. A pak je hotel ještě vyhlášen jako jedno z mála míst pro surfování na Maledivách, takže je mezi surfaři poměrně oblíbený. Každopádně během toho krátkého pobytu jsem stihl vyzkoušet pláže a moře (všude je poměrně dost mořské trávy, což trochu kazí dojem) a byli jsme i na plavbě při západu slunce a následující ráno jsme během výletu na lodi pozorovali hejna delfínů - zde musím uznat, že tolik delfínů jsem ještě neviděl.

 ondra-fam-heritance-002.jpg
 

Přesun na kouzelný Heritance Aarah

Každopádně druhý den dopoledne začala cesta za hlavním cílem našeho pobytu - do hotelu Heritance Araah. Cestování mezi hotely v různých atolech je trochu zdlouhavé. Po přejezdu rychločlunem na letiště v Malé bylo potřeba udělat check-in na hydroplán a přejet minibusem k terminálu odletu. Měli jsme štěstí a hydroplán už byl prakticky připraven k odletu, takže jsme nemuseli dlouho čekat. Následoval let dlouhý 40 min. Někdo to bere jako “nutné zlo” při cestování, jiní to považují za zpestření - takový vyhlídkový let. Musím se přiznat, že patřím spíše do té druhé kategorie.

 

Přivítání na hotelu bylo přátelské a neslo se v duchu tradičních bubnů a tanců na příletovém molu. Ihned na mě dýchla ta pravá maledivská atmosféra, kterou jsem znal z většiny předchozích návštěv destinace. Ať už se jedná o služby a ochotu personálu, svěží zeleň prostředí ostrova s palmami a jinou tropickou vegetací, čisté pláže s tyrkysovou lagunou nebo moderní ubytování na pláži či nad vodou, vše odpovídá tomu, čím se hotel snaží prezentovat na svém webu i přes cestovní kancelář.

 

Resort Heritance Aarah se nachází v atolu Raa a představuje opravdu typický maledivský hotel na privátním ostrově. Tento pětihvězdičkový resort nabízí nejen dechberoucí přírodní krásy, ale i luxusní ubytování, vynikající stravování a pestrou škálu aktivit. Rád se tedy podělím o osobní poznatky

ondra-fam-heritance-003.jpgondra-fam-heritance-004.jpg 
 

Nadvodní i plážové ubytování s noblesou

Během čtyř nocí jsem měl možnost vyzkoušet ubytování jak v nadvodní, tak i plážové vile. Water Villa je opravdu moderní a nechybí tam nic, co člověk během dovolené potřebuje. Nechybí ani část s prosklenou podlahou, kde můžete z gauče pozorovat podmořský život. K dispozici je i prostorná terasa s posezením a lehátky. Vstup do laguny s čistým písečným dnem vede přes schody. Dopoledne při odlivu je možné v pohodě dosáhnout na dno (s vodou cca do pasu až po ramena), zatímco odpoledne jsem při přílivu na dno už nedosáhl. To jistě ocení milovníci plavání.

 

Další tři noci jsem strávil v plážové vile na severovýchodní straně nedaleko potápěčského centra. Umístění je poměrně v soukromí v obklopení svěží zeleně a s přímým přístupem na pláž. V této části byl vstup do moře ideálně pozvolný a tak je plážová varianta vhodná i pro rodiny s dětmi. V moderně vybavené vile nechybí terasa s posezením. Koupelna je částečně venkovní (nechybí venkovní sprcha). Někomu taková otevřená koupelna vyhovuje, jiným ale nemusí úplně sedět fakt, že není klimatizovaná. V každém typu ubytování najdete televizi nebo bluetooth reproduktor. Ocenit musím i denně doplňovaný minibar, kde najdete nealko nápoje, pivo, víno, dvě menší lahve destilátu (gin a vodka) a malé snacky. Prostě nechybí nic. A také úklid vily probíhal dokonale - jednou dopoledne a jednou v podvečer.

 

Resort dále nabízí i plážové vily s bazénem na západní straně ostrova, která má dle mého názoru nejlepší pláž. K dispozici jsou i rodinné dvouložnicové vily s bazénem či bez bazénu, což jistě pozitivně ohodnotí i rodiny s dětmi. Na severní straně ostrova byla na pláži vidět menší eroze písku, takže tam byl trochu písečný “schod”, zatímco u příjezdového mola je zase pláž velmi široká a posetá travinami. Nicméně v průběhu roku se může vzhled pláží měnit v závislosti na proudech, počasí apod. Je to zkrátka příroda. Nesmím ale opomenout ani ubytování v kategorii Ocean Suite, která je určena pouze pro dospělé. Tyto dvoupatrové nadvodní suity s bazénem jsou opravdu unikátní a představují ještě vylepšený komfort s obývacím pokojem, terasou a koupelnou v přízemí a ložnicí s další koupelnou v patře. Hosté ubytování v těchto suitách mají vylepšené All Inclusive s přístupem k nadvodnímu bazénu s nekonečným okrajem, barem a restaurací na stejném molu. Naprostý luxus pak představuje unikátní Ocean Residence na konci mola.

 ondra-fam-heritance-005.jpgondra-fam-heritance-006.jpg
 

Gastronomické zážitky

Stravování v Heritance Aarah je skutečnou oslavou chutí. Resort nabízí několik restaurací, a my jsme měli možnost vyzkoušet téměř všechny. Každá restaurace mě příjemně překvapila kvalitou a výběrem. Od místních specialit, přes mořské plody nebo japonské teppanyaki až po mezinárodní kuchyni – každý pokrm byl připraven s maximální péčí a servírován v elegantním prostředí. Hlavní restaurace je formou bufetu, zatímco ostatní mají a la carte menu.

 

All Inclusive balíček zde skutečně znamená takřka neomezené kulinářské dobrodružství a kromě gastronomických zážitků zahrnuje i mnohé benefity včetně půjčení šnorchlovacího vybavení, výletů lodí apod.

ondra-fam-heritance-007.jpg 
 

Relaxace, podmořský život i kulturní zážitky

Mezi zpestření pobytu patřil i výlet za šnorchlování k nedalekému ostrovu. Sice jsme neměli štěstí na želvy či rejnoky, ale zato jsem viděl nespočet sasanek, které jsou domovem pro rybičky ve stylu “Nema”. Šnorchloval jsem také přímo z hotelové pláže v okolí potápěčského centra. Není to určitě vyhlášená destinace na šnorchlování, ale hodnotil bych to jako pohodovou lokalitu, kde narazíte místy na korály, ale za to na spoustu pestrých rybiček či “baby” žraloky.

V hotelu najdete i tradiční maledivskou vesnici formou muzea, kde každý týden demonstrují život původních obyvatel. Vyzkoušel jsem i hotelové lázně, kde jsem relaxoval u ajúrvédské masáže, což mohu jen doporučit. Nechybí ani široké sportovní vyžití, ať už v podobě posilovny, fotbalu, tenisu, padel tenisu, nebo u nabídky vodních sportů. A děti jistě budou rády za opravdu velký dětský klub s vnitřními i venkovními prostory. Jedinečným zážitkem byla lekce vaření srílanského curry s hotelovým šéfkuchařem. Tento kulinářský workshop byl nejen poučný, ale i zábavný a recept jsme si mohli odvézt domů.


ondra-fam-heritance-009.jpg 
 

Trochu jsem měl obavy z počasí, jelikož květen patří už do období nižší sezóny s větší pravděpodobností srážek. Možná jsme měli štěstí, ale deště jsme zase až tolik nezažili. Pršelo asi dvě noci večer a v noci a jeden den bylo zataženo. Jinak se to z hlediska počasí opravdu vyvedlo. i když místy bylo velmi teplo a dusno.

Mohu s klidem říct, že Heritance Aarah je skvělým místem pro dovolenou a ideálním únikem od každodenního shonu.  Pokud hledáte destinaci, kde si můžete užít nekonečnou krásu přírody, špičkové služby a nezapomenutelné zážitky, Heritance Aarah je tím pravým místem pro vás.

Rád Vám pomohu naplánovat vaši dokonalou dovolenou v tomto ráji na zemi.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.