Maurícius je v rámci naší cestovní kanceláře zkrátka srdcová záležitost. Právě proto už mně začínalo být trochu smutno po mauricijských plážích, přátelských lidech, úžasné přírodě a výborném rumu. Naposled jsem ostrov navštívil v roce 2019 a tak byla nyní ideální příležitost se sem vydat znovu. S manželkou nám k tomuto rozhodnutí pomohla i vidina toho, že za pár měsíců očekáváme potomka a tak to měla být poslední dovolená “ve dvou”. Navíc jsme se domluvili i s našimi jihoafrickými přáteli, kteří to mají kousek, že si dovolenou užijeme společně

Cesta na Maurícius přímým letem

Na konci února jsme tedy vyrazili z Vídně s přímým letem od Austrian Airlines. Kvůli těhotenství mé ženy jsme si vybrali cestování třídou Premium Economy, abychom to měli o něco více pohodlné. A určitě tohoto rozhodnutí nelitujeme - více místa na nohy, lepší polohovatelné sedadla, kvalitní gastronomie a větší pozornost personálu. Zkrátka jsme byli spokojení.

ondra-mauricius-2024-001.jpg 
 

Z příletu na Maurícius jsme měli trochu obavy, jelikož den předem tam částečně řídil cyklon a tudíž jsme si říkal, jestli nám počasí vyjde, jaké škody tam cyklon napáchal a jaké moře a koupání. Nakonec naše obavy nebyly na místě. První tři dny bylo sice polojasno a místy nějaká přeháňka, ale pořád kolem 30°C a fakt, že bylo občas pod mrakem jsme jen ocenili, jelikož jsme se aspoň hned nespálili. Prostě taková příjemná aklimatizace.Je pravdou, že na východním pobřeží (kudy cyklon procházel) bylo v moři více mořské trávy, což se projevilo i na pláži, ale to asi k tomuto pocyklonovému období patří. My jsme to brali tak, že mohlo být hůř - s deštěm, větrem a cyklonem v zádech bychom asi úplně radostí neskákali. Takhle jsme si bezstarostně mohli užívat pláž, bazény, bary a zkrátka vše.

C Mauritius - moderní a energický hotel

První tři noci jsme strávili v hotelu C Mauritius na východní straně ostrova. Hotel je to poměrně nový (otevřen v sezóně 2019/2020) a představuje lifestylový moderní koncept s rozmanitým All Incusive. Dle mého názoru se více hodí pro dospělé mladšího a středního věku, ale mohli jsme narazit na všechny věkové kategorie od rodin s kojenci až po důchodce. Každý si zde najde své. Určitě musím ocenit pokoje - zejména pokoje Deluxe jsou velmi svěží, prostorné a moderní. Nechybělo nám tam nic. Pak hotel nabízí pokoje typu Prestige, které jsou o něco starší, ale také velmi pěkné a bohatě pro dovolenou stačí. Reálně jsme na pokoji trávili minimálně času - prakticky jsme se tam jen vyspali. K dispozici je i minibar na pokoji s nealko nápoji, pivem a vínem a také lehkými snacky.

ondra-mauricius-2024-002.jpg 
 

Kvalitní All Inclusive - vše co potřebujete

Hotel C Mauritius je čistě All Inclusivem resortem, což usnadňuje orientaci v menu apod. Sice jsou různé prémiové položky, které mají příplatek, ale to je srozumitelně označeno. V bufetové restauraci jsme si mohli užít každý večer jiné téma (středomořské, gril, mauricijské apod.).K dispozici je i asijská restaurace a la carte, kterou lze využít zdarma jedenkrát za pobytu (pro pobyty o min 5 nocích) a s nutností rezervace předem. Příjemným překvapením pro nás bylo denní bistro Cpicerie, které je takovým částečně samoobslužným barem s občerstvením a nápoji a odpoledne tam dělají také pizzu, burgery a další snacky. My jsme pak ocenili i nabídku nápojů v barech. Tam byli všichni příjemní a nic nebylo problém. Když si z barmanů uděláte kamarády, tak pak je to ještě o to lepší. A ti, co milují mauricijské rumy - můžete si být jistí, že zde jich mají opravdu spoustu. A nezaostává ani nabídka vín a dalších nápojů. Ano, v restauraci byla obsluha trochu pomalejší, když se nehrnul největší nával hostů, ale tím jsme se nerozptylovali. Přece jen jsme byli na dovolené.

ondra-mauricius-2024-004.jpg 
 

Relaxace i aktivní vyžití

Kdo by se bál, že se zde bude nudit, protože hotel patří mezi ty menší, obavy nejsou na místě. Jelikož v moři byly místy mořská tráva, využívali jsme občas i hotelové bazény. U bazénů či na pláži jsme nikdy neměli problém najít volné lehátko, což je také pozitivní zjištění. A kdo je více aktivní duše, může vyzkoušet zdarma paddle boardy, šlapadla, kajaky apod. Na pláži se pak dá hrát volejbal, plážový tenis a mnohé další. My jsme vyzkoušeli i šnorchlování. Sice to není ideální oblast pro pozorování podmořského světa, ale najdou se místa, kde se vyskytuje pár korálů a menší hejna ryb. Takže za vyzkoušení to určitě stojí. No a v neposlední řadě pak hotel nabízí i tenis, padel a také krásné lázně saunou či vířivkou zdarma a také s procedurami.

ondra-mauricius-2024-005.jpg 
 

Výlet a přesun do druhého hotelu

Po třech nocích nastal čas na změnu (i když bychom v C Mauritiius vydrželi i déle). Jelikož jsme věděli, že budeme absolvovat trasu hotel-hotel, chtěli jsme si to zpestřit a z tohoto přesunu si rovnou udělali celodenní výlet.

Nejprve jsme se z hotelu vydali na krátkou zastávku v tržnici Central Flacq, kde je spousta ovoce, zeleniny, koření, ale také suvenýry a oblečení. řidič nás chtěl vzít ještě do továrny na kašmír a batiku a do nějakého obchodu, ale to jsme odmítli, jelikož jsme věděli, že to je vyloženě na business a nechtěli jsme s tím ztrácet čas. 

Během dne jsme navštívili továrnu na modely lodí, vyhaslý kráter vulkánů (je to trochu úsměvné, jelikož člověk vidí pouze díru v zemi zarostlou zelení), degustovali víno z liči, prošli jsme si posvátné jezero Grand Bassin s hunduistickými památkami a drzými opičkami a dále směřovali do oblasti Chamarel. Právě zde je spousta věcí k vidění - vulkanická vyvřelina 7 barev země i s výběhem rp želvy obrovské, vodopád Chamarel či kávové plantáže.

Po tomto vydatném putování jsme se dostali do nového hotelu Shandrani Beachcomber kolem 18. hod večer.

ondra-mauricius-2024-015.jpg 
 

Shandrani Beachcomber - osvědčená klasika

V hotelu Shandrani jsem do této doby nebydlel a ani jej nenavštívil na prohlídku. Právě proto jsem se na toto místo velmi těšil. Hotel už má něco za sebou, ale personál o něj perfektně pečuje a některá veřejná místa prošla určitou rekonstrukcí.Každopádně je pravdou, že oproti předchozímu hotelu C Mauritius je to úplně jiný koncept. Takový více mauricijský s opravdu velkým areálem a více možnostmi pro relaxaci na pláži i stolování. 

Také zde jsme měli All Inclusive, které bylo co se týká nápojů dostačující (i když nebyl až tak velký výběr jako v C Mauritius). Barmani ale neměli problém improvizovat a připravit nápoje na požádání, pokud se nejednalo o nějakou prémiovou záležitost.

Co bych vyzdvihl, tak je rozmanitost gastronomie - k dispozici je velký bufet v hlavní restauraci, ale pak je možné na večeře využívat několik dalších a la carte restaurací s asijskou, italskou či mauricijskou kuchyní. Tento dine around koncept navíc platí i pro polopenzi. Prostě kulinářsky se zde nudit nebudete a já mohu jen doporučit asijskou restauraci - tam to bylo prostě skvělé.

Ano, je pravda, že pokoje (zejména Superior) jsou už starší, ale stále jsou dostatečně udržované a čistota je samozřejmostí. Pokoje Deluxe jsou o něco novější a pak jsou zde ještě i možnosti pro větší rodiny v podobě rodinných apartmánů. Každý si vybere. A navíc všechny kategorie pokojů jsou otočeny směrem k moři, takže alespoň částečný výhled na moře je zaručený.

 ondra-mauricius-2024-007.jpg
 

Hotel plný volnočasových možností

Věděli jsme, že v Shandrani se prostě nudit nelze. Během pobytu jsme vyzkoušeli různé vodní sporty od kajaků přes paddle boardy a také vodní lyžování v zátoce, které je také zdarma v rámci All Inclusive. Víc jsme toho nestihli, ale hotel pak pro ty, kteří neposedí na místě, nabízí i menší golfové hřiště, tenisové kurty, ping pong a také fitness centrum nebo lázně. A večery jsou pak na hlavní baru v duchu živé hudby, DJe nebo tanečních představení. Rozpis aktivit na každý den je možné si prohlédnout na nástěnce u recepce.

ondra-mauricius-2024-009.jpg 
 

Den před odletem jsme díky našim jihoafrickým kamarádům, kteří jsou vášniví rybáři, vyrazili na rybolov. Museli jsme přejet na západní pobřeží (cca 1 hod 15 min jízdy) brzy ráno a pak jsme strávili 8 hod na moři na palubě krásné lodi. Ale asi nám nebylo přáno. Cílili jsme na marlíny a tuňáky, ale nechytili jsme vůbec nic. To je zkrátka příroda. Alespoň jsme si užili den na lodi, viděli pár delfínů a kochali se výhledy.

A to už bylo z tohoto pobytu na Mauríciu o sedmi nocích vše. Uteklo to jako voda a příště bychom klidně dvě noci přidali. říká se, že leden až březen je na Mauríciu velké riziko dešťů. Ano, je pravda, že jsou týdny, kdy asi prší více, ale nám počasí přálo. Řekl bych, že je to podobné jako v ČR - také zde nevíte, jestli v polovině července bude pršet nebo ne, ale pravděpodobnost pěkného počasí je vysoká. Tak snad nám to tak dobře vyjde i příště.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.