Když se nám s kolegyní Katkou naskytla příležitost letět v prosinci na Zanzibar, neváhaly jsme ani chvíli. Představě, že unikneme předvánočnímu stresu a ohřejeme se v exotice, nešlo odolat. O to víc, když jsme měly bydlet ve vyhlášeném resortu Tulia.

Letenky jsme si koupily u společnosti Turkish airlines, zlákala nás nejnižší cena a plán byl takový, že se potkáme v Istanbulu, odkud poletíme společně. Já preferovala totiž odlet z Vídně, jelikož z Brna je to na rakouské letiště kousek, kolegyně Katka zase potřebovala letět z Prahy. Bohužel ještě před samotným odletem z Vídně už nastal první zádrhel - zpoždění letu a tedy obava, že nestihnu navazující spoj z Istanbulu  na Zanzibar. To se nakonec povedlo, nicméně i tak to byla vypjatá situace a já byla poslední cestující, který nastoupil do letadla na Zanzibar, které se ihned poté zavřelo. Na ostrov v Indickém oceánu jsme dorazily okolo 2. hodiny ranní a ihned si začaly ručně vyplňovat dotazník k vízu, následovalo čekání ve frontě a kontrola, pak už jsme se odebraly k pásu, kde jsme čekaly na kufry, kde přišlo nemilé překvapení - můj kufr nedorazil do destinace, ale zůstal v Istanbulu. Musela jsem tedy tuto situaci nahlásit personálu na letišti, který mě ujistil, že mi brzy zavazadlo přivezou do hotelu, hned jak na Zanzibar dorazí další letadlo. (S kufrem jsem se opět shledala až po dvou dnech.) 

Před letištěm na nás čekal řidič v privátním autě, který nás odvezl do hotelu, kam jsme se dostaly až v 6 ráno a ačkoliv jsme byly unavené po náročné cestě, atmosféra hotelu nás dostala již v prvních minutách. Ocitly jsme se totiž v zeleném tropickém ráji, kde pro nás byl nachystaný welcome drink a miska výtečného tropického ovoce. Poté jsme se šly ubytovat a na chvíli si zdřímnout. Okolo desáté hodiny ranní jsme se vydaly na snídani a naplno si začaly užívat pobyt v tomto jedinečném hotelu.

Tento butikový resort nabízí pouze 16 vilek umístěných v tropické zahradě. Je tedy ideální pro klidné strávení dovolené a doporučujeme ho všem náročnějším klientům a přestože splňuje vysoký standard služeb, stále si zachovává svou autenticitu a vřelost a to hlavně díky personálu, který se skládá z Čechů, Masajů a místních. Přímo u hotelu se nachází krásná bělostná pláž, na které se střídá pravidelný odliv a příliv. Moře tedy může ustoupit až o 600 m. Hotel disponuje hlavní restaurací, kde jsou všechny chody podávané vždy formou ala carte, dále je v resortu bar, kde Vám příjemná obsluha ráda namíchá drink dle Vašeho přání. Zajímavostí resortu je nově vybudovaný a jediný vinný sklep na Zanzibaru, což je zároveň i fine dining restaurace a večeře zde je opravdovým zážitkem. Hotel pravidelně dělá i večerní barbecue pikniky v zahradě a také pro Vás může zajistit např. romantickou večeři uprostřed tropické zahrady a samozřejmě každý večer je naplánované nějaké velmi decentní a nenucené vystoupení. V areálu najdete spoustu míst k odpočinku. Pro ty aktivnější jsou v hotelu i dva tobogány, nebo posilovna a také možnost zapůjčení kol, kajaků a dalšího sportovního vybavení. My jsme v průběhu pobytu chtěly vyzkoušet co nejvíce možných aktivit a tak jsme se vydaly na projížďku loďkou, cvičily jógu a nechaly se namasírovat v hotelových lázních.

Samozřejmě jsme chtěly poznat i ostrov jako takový a tak jsme jely na výlet na kolech do blízké vesničky, kde jsme si nakoupily autentické suvenýry a spoustu exotického ovoce. Také jsme se procházely v moři při odlivu a měly tak možnost vidět spoustu mořských živočichů. Jely se podívat do hlavního města Stone Town a na Prison island, kde je rezervace pro suchozemské želvy. Další den jsme plavaly a krmily vodní želvičky. Všechny aktivity a výlety nás utvrdily v tom, že tento ostrov má opravdu co nabídnout. Tentokrát opravdu s těžkých srdem jsme se s dobrosrdečným personálem musely po 5ti nádherně strávených dnech v ráji rozloučit a vydaly se zpět domů. Zpáteční cesta už byla naštěstí bez komplikací.

Závěrem můžeme říct, že hotel Tulia je opravdu unikátní místo, které můžeme k návštěvě jedině doporučit.

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.