Alila Jabal Akhdar *****

Omán

Úchvatný výhled a proslulá ománská pohostinnost

Osobně
jsme
bydleli

Hotel Alila Jabal Akhdar *****

Hodnocení 10 Hodnotí 1 klientů
Detailní hodnocení
Lokalita Omán, Nizwa | Zobrazit mapu
Strava Snídaně, Polopenze | Více o gastronomii
Tipy specialistů Ubytování v souznění s přírodou Ničím nerušený klid a výhledy Aktivity pro dospělé i děti
Specialisté, kteří
v hotelu bydleli
Specialisté, kteří
hotel navštívili

Popis hotelu Alila Jabal Akhdar ***** Omán

Jabal Akhdar, v překladu „Zelená hora,“ je součástí pohoří Al Hadžar, jedné z ománských nejpozoruhodnějších oblastí. Resort Alila Jabal Akhdar díky své jedinečné poloze ve výšce přes 2.000 m n.m., nabízí svým hostům přístup k této ohromující krajině, nedotčené přírodní památce. Resort byl vystavěn nad hlubokou soutěskou s dechberoucím výhledem na pohoří Al Hadžar, táhnoucím se až do nekonečných dálek. Je ideálním výchozím bodem pro objevování ománských hor a divoké přírody, ráje pro všechny cestovatele toužící po dobrodružství a úniku z těžké každodenní reality.

Všech 86 suit, s rozlohou v rozmezí od 52 do 104 m2, je důmyslně rozmístěno v hlavní hotelové budově nebo po menších skupinách 4–6, aby každý z nich maximálně těžil z výhledů, které se na okrajích soutěsky otevírají. Suity Vás ohromí velkolepým výhledem, prostorem a moderním vybavením, které je jemně doplněno prvky, které oslavují ománské tradice a kulturu. Zemité tóny kamenů a dřeva prozařují koberce a čalounění v odvážných, ale nevtíravých barevných odstínech, dotek přírody pak do pokojů vtáhne ručně malovaný vzor jalovcových listů, typických pro danou oblast.

Alila dbá na životní prostředí, proto je celé zařízení navrženo tak, aby bylo co nejvíce ohleduplné k okolní přírodě a zbytečně ji nezatěžovalo. Pro zachování přírodní krásy oblasti bylo rovněž důležité, aby resort nenarušoval přirozený ráz krajiny – nízké členité budovy v zemitých barvách a kameni dokonale zapadají a nepůsobí nijak násilně.

Zobrazit více  Mám zájem o hotel

Naše doporučení k Alila Jabal Akhdar

Resort Alila je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid. Doporučujeme pobyt v kombinaci s plážovými resorty. Ideálním obdobím pro návštěvu je jaro a podzim. Resort je také vhodný pro rodiny s dětmi, výběr aktivit pro děti je obrovský. Na své si přijdou i milovníci přírody, hotel organizuje různé procházky a výlety v okolí. Zejména na jaře jsou krásné procháky mezi keři růží, z nichž se vyrábí známá ománská růžová voda. Ubytování je jednoduché, přesto však luxusní a kopíruje ománský styl a nádherně zapadá do okolní krajiny. Výborným zážitkem je i místní spa.

2022
Kateřina Charlebois
Poslední inspekce hotelu
Kateřina Charlebois 724 730 019

Video hotelu

Plánek hotelu a nabídka pokojů

Plánek hotelu

Plánek hotelu

Rozkliknutím si plánek zvětšíte.

Mountain View Suite

Mountain View Suite

Suity s rozlohou 52 m2 se nacházejí v horním patře hlavní hotelové budovy, poskytují maximální pohodlí a ohromující výhledy na okolní hory...

Horizon View Suite

Horizon View Suite

Umístěny v přízemí hotelu, suity Horizon o rozloze 52 m2 mají skvělý přístup ke všem hotelovým zařízením ale nepřicházejí o nádherné výhledy na horské vrcholky...

Ridge View Suite

Ridge View Suite

Tato kategorie pokojů se nachází v prvním patře a nabízí Vám klidné prostředí, maximální komfort a kvalitní nábytek, abyste si užili pobyt, jak nejvíce to jde...

Gastronomie a hotelové restaurace

Juniper Restaurant

Juniper Restaurant je pojmenovaný po jalovcích tolik typických pro hornaté oblasti Ománu. Zaručeně uspokojí veškeré Vaše kulinářské touhy, od snídaně po večeři. Zatímco se budete kochat výhledem na skalnaté hory na obzoru, vychutnáte si delikátní pokrmy inspirované zlatým věkem arabské kuchyně, která byla mimo jiné ovlivněna pradávnými obchodními stezkami táhnoucími se od středního východu až po středomoří. Kuchaři připravují svá jídla z těch nejčerstvějších lokálních surovin, geniálně zpracovaných k naprosté dokonalosti.

Hlavní restaurace je otevřena denně od 7:00 do 23:00.

Rose Lounge

Rose Lounge Vám nabídne lehčí občerstvení a nápoje, zatímco si budete vychutnávat příjemné prostředí salonku. Ten je otevřený do pozdních večerních hodin, je proto ideálním místem k pozorování romantického západu slunce za horami a následný klidný večer při sklence dobrého nápoje.

Rose Lounge otevírá od 11:00 do pozdních večerních hodin.

V cestovní kanceláři DELUXEA Vám připravíme dovolenou na míru

 

Odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den. Létáme luxusními letadly Emirates. Délka Vašeho pobytu může být libovolná. Můžete si vybrat typ pokoje nebo formu stravování. Omán jsme navštívili a poskytneme Vám osobní rady. Je specializací české cestovní kanceláře DELUXEA a.s. založené roku 1995. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo na místě. S místní cestovní kanceláří Desert Gate s dlouholetými zkušenostmi a nejširším portfóliem služeb přímo spolupracujeme. Při pobytu na ostrově se o Vás bude starat český reprezentant. Služby pro Vás nekupujeme u německé cestovní kanceláře a při cestování nebudete členy žádné skupiny. Pokud byste potřebovali jakoukoliv změnu v zájezdu, tak přímo my Vám vše v Ománu vyřídíme, rychle a operativně. Postaráme se o Vás.

Kategorie a vybavení pokojů Alila Jabal Akhdar

Suity jsou rozmístěny v jedné hlavní budově a několika menších stavbách. Všechny pokoje tak mají dokonalý výhled do hor a zároveň poskytují hostům maximální možné soukromí.

Mezi základní vybavení všech pokojů i vily patří WiFi internet, klimatizace, minibar, souprava na přípravu kávy a čaje, vysoušeč vlasů a souprava toaletních potřeb, trezor, 40palcová satelitní LCD TV, venkovní terasa s posezením, pokojová služba, 24h room service a Gourmet bar.

Plánek hotelu a nabídka pokojů

Plánek hotelu

Plánek hotelu

Rozkliknutím si plánek zvětšíte.

Mountain View Suite

Mountain View Suite foto

Suity s rozlohou 52 m2 se nacházejí v horním patře hlavní hotelové budovy, poskytují maximální pohodlí a ohromující výhledy na okolní hory. Suity byly navrženy tak, abyste se v nich cítili komfortně a odpočatě. Moderní design je zkombinován s tradičními prvky a nejnovějším zařízením: volně stojící vana, oddělená sprcha, WiFi a LED TV. Abyste si naplno vychutnali okolní prostředí, budete mít k dispozici soukromý balkon s posezením a dramatickým výhledem na soutěsku a bazén. Ubytují až dva dospělé.

Horizon View Suite

Horizon View Suite foto

Umístěny v přízemí hotelu, suity Horizon o rozloze 52 m2 mají skvělý přístup ke všem hotelovým zařízením ale nepřicházejí o nádherné výhledy na horské vrcholky. Užijte si moderní vybavení těchto krásných a prostorných pokojů, ke kterému patří mimo jiné samostatně stojící vana, oddělená hlavová sprcha, WiFi a velkoplošná TV. Samozřejmostí je terasa s posezením, kde budete moci večer sedávat a nadšeně plánovat dobrodružství na následující dny.

Ridge View Suite

Ridge View Suite foto

Tato kategorie pokojů se nachází v prvním patře a nabízí Vám klidné prostředí, maximální komfort a kvalitní nábytek, abyste si užili pobyt, jak nejvíce to jde. Moderní design a stylové doplňky inspirované místní kulturou se setkávají s nejmodernějším vybavením: ani zde nechybí samostatně stojící mramorová vana a prostorná sprcha, stejně tak jako velký balkon se skvělým výhledem na skalnaté stěny hor a soutěsky.

Jabal Terrace

Jabal Terrace foto

Pokud toužíte po vzdušných a rozlehlých prostorách, Jabal Terrace je pro Vás jako stvořený. 104 m2 rozlohy a opravdu velká terasa s altánkem, krytou denní postelí a fascinujícím výhledem nemá chyb. Nachází se v prvním patře budovy a každá ze suit navíc disponuje krásným a nápaditým obývacím pokojem s pohovkami. V koupelně se samozřejmě rovněž nachází samostatně stojící vana i sprcha. Suita je vhodná pro max. 2 osoby.

Loft Suite

Loft Suite foto

Suity Loft (104 m2) jsou, jak název napovídá, velké otevřené prostory s mezipatrem, ve kterém je vybudovaná prostorná ložnice s koupelnou. Z patra je krásný výhled do okolní přírody. Ve spodním patře se pak nachází obývací pokoj s velkoplošnou TV a pohodlnými pohovkami a menší koupelna se sprchou. Loft Suites se nachází v přízemí hlavní budovy a mají tak blízko ke všem hotelovým zařízením. Ani zde pak nechybí venkovní terasa s lehátky, ale i venkovním jídelním stolem a posezením. Je vhodná pro 2 osoby.

Jabal Villa se soukromým bazénem

Jabal Villa se soukromým bazénem foto

Vila se rozkládá na neuvěřitelné ploše 361 m2. Dokonale kombinuje venkovní a vnitřní prostory a poskytuje nádherný výhled na hory. Jelikož se nachází mírně stranou, budete se cítit v naprostém soukromí. Ve vile se nachází dvě prostorné ložnice s přilehlými koupelnami, velký obývací pokoj, jídelna, malá kuchyňka, soukromá terasa a bazén. V hlavní koupelně Vás zaručeně příjemně překvapí vířivka a parní lázeň. Samozřejmostí je úchvatný výhled do okolí. Vila ubytuje až 4 dospělé, je proto ideální pro rodinu nebo skupinu přátel.

Online cena a slevy Alila Jabal Akhdar *****

Profi foto hotelu Alila Jabal Akhdar *****

Naše foto hotelu Alila Jabal Akhdar *****

Video

Gastronomie a hotelové restaurace Alila Jabal Akhdar

Juniper Restaurant

Juniper Restaurant je pojmenovaný po jalovcích tolik typických pro hornaté oblasti Ománu. Zaručeně uspokojí veškeré Vaše kulinářské touhy, od snídaně po večeři. Zatímco se budete kochat výhledem na skalnaté hory na obzoru, vychutnáte si delikátní pokrmy inspirované zlatým věkem arabské kuchyně, která byla mimo jiné ovlivněna pradávnými obchodními stezkami táhnoucími se od středního východu až po středomoří. Kuchaři připravují svá jídla z těch nejčerstvějších lokálních surovin, geniálně zpracovaných k naprosté dokonalosti.

Hlavní restaurace je otevřena denně od 7:00 do 23:00.

Rose Lounge

Rose Lounge Vám nabídne lehčí občerstvení a nápoje, zatímco si budete vychutnávat příjemné prostředí salonku. Ten je otevřený do pozdních večerních hodin, je proto ideálním místem k pozorování romantického západu slunce za horami a následný klidný večer při sklence dobrého nápoje.

Rose Lounge otevírá od 11:00 do pozdních večerních hodin.

Aktivity

Alila nabízí svým hostům velmi širokou škálu různých, převážně outdoorových aktivit. Program Alila Experience je rozčleněn do 5 různých tematických okruhů, které jsou navrženy speciálně tak, aby pokryly různé oblastí zájmu a uspokojily všechny možné dobrodruhy. Cultural Learning jsou zaměřeny na kulturu, historii místa a tradiční řemeslná umění, Conscious Living se soustředí na okolí, život v něm a místní komunitu, Active Spirits cílí na venkovní sportovní aktivity, Culinary Arts Vás naučí triky a techniky místní kuchyně a v neposlední řadě Couple Celebration, který cílí na páry a párové aktivity.

V těchto okruzích si pak můžete vybírat například mezi trekkingem, výšlapy, průzkumem jeskyní a soutěsek, objevováním místních kulturních a kulinárních tradic, komentovanými výlety do okolí, pozorováním motýlů nebo sledováním noční oblohy.

Z aktivit si tedy zajisté vybere každý. Milovníci přírody v Ománu zkrátka nebudou vědět, kam dříve skočit.

Sport a wellness hotelu Alila Jabal Akhdar *****

Wellness

Spa Alila jsou luxusní horské lázně, kde můžete relaxovat v jedné ze sedmi masážních místností, ve vířivkách, nebo například ve „Vichy“ sprše. Na místě o Vás bude s maximální pozorností pečovat profesionální personál, abyste načerpali novou sílu a zažili úplný pocit klidu a odpočinku. V parní sauně ucítíte kouzlo destinace i jinými smysly, ve vzduchu ovoněném jalovcem a esenciálními oleji, pro Omán tolik typickými. Spa si zakládá na kvalitě používaných produktů, proto používá výhradně vlastní 100% přírodní mýdla s růží a jalovcem, která budete mít k dispozici i vy, přímo ve Vaší koupelně.

Doprava do hotelu Alila Jabal Akhdar

Nejbližší letiště se nachází v Maskatu, necelých 150 km od oblasti pohoří Al Hadžar. Resort je dostupný zhruba za 2,5 h cesty terénním autem.

Mapa - Alila Jabal Akhdar *****

Osobní poradenství u DELUXEA zájezdů do Ománu do hotelu Alila Jabal Akhdar *****

V cestovní kanceláři DELUXEA poskytujeme našim klientům osobní rady. Specialisté cestovní kanceláře DELUXEA cestují po světě a navštěvují hotely, aby Vám klientům poradili v nejmenších detailech. Vyberte si sami odborníka, který Vám poradí s hotelem Alila Jabal Akhdar *****, připraví dovolenou na míru a postará se o Vás.

2022
Kateřina Charlebois
Poslední inspekce hotelu
Kateřina Charlebois 724 730 019

Recenze hotelu Alila Jabal Akhdar *****

Factsheet

Letová spojení do Ománu

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.