S kolegyní Janou jsme na začátku září letěly na středomořský ostrov Kypr zkontrolovat hotely z naší aktuální nabídky, ale také abychom se podívaly na nové hotely, které bychom později do naší nabídky mohly zařadit. Z Vídně nabízí letecká společnost Austrian Airlines přímý tříhodinový let do města Larnaca, kde jsme si po příletu na letišti vyzvedly předem zamluvené auto z autopůjčovny. Jelikož se na Kypru řídí vlevo, měly jsme zpočátku z řízení obavy, ale již po pár minutách jízdy jsme zjistily, že obavy opravdu mít nemusíme, jelikož dálnice, která vede napříč celým ostrovem nebyla nijak vytížená po celou dobu našeho pobytu, také místní jezdí ukázkově a značení je také velmi přehledné, protistrany jsou v mnoha případech odděleny, takže je velmi malá pravděpodonost, že byste najeli do protisměru. Samozřejmě však klientům doporučujeme nejpohodlnější variantu s předem domluvenými transfery, které vás zavezou až do hotelu a vy se nemusíte o nic starat.

Po zhruba hodině jízdy jsme dorazily do prvního hotelu Parklane 5* v Limassolu, kde nás čekala jedna noc. Již při příjezdu nás hotel zaujal svým krásným moderním vzhledem. Při večerní procházce po resortu nás pak velmi okouzlilo krásně nasvícené "náměstíčko" s luxusními obchody. Kromě nespočtu dalších plusů, které hotel nabízí musíme také určitě vyzdvihnout velký a nádherný dětský klub.

Ráno, po vydatné snídani jsme se přesunuly do jihovýchodního města Ayia Napa do hotelu Amanti - Made for two 5* a  jak už sám název napovídá, koncept hotelu je založený na romantickou dovolenou pro páry. Hotel je velmi útulný s krásným bazénem obklopeným zelení a palmami.

K večeru jsme přijely zpět do města Limassol, kde jsme se na dvě noci ubytovaly v hotelu Amara 5*. Pobyt v tomto hotelu byl pro nás luxusním zážitkem a to díky modernímu, krásnému designovému prostředí, ale také díky skvělým službám, které hotel nabízí. I Gastronomii jsme si zde užily ve vyhlášené japonské restauraci, na jejímž konceptu spolupracoval světoznámý Chef Nobu. Také snídaně zde byly úžasné.

Dalším navštíveným hotelem byl Mediterranean 4*, který je ideální volbou pro rodiny s dětmi.

Při přejíždění podél pobřeží jsme také navštívily resort Columbia Beach 5*, který nás ohromil svou příjemnou a klidnou atmosférou. Stylové patrové domečky, z kterých máte krásný výhled na bazén, zeleň a pláž s horami uchvátí snad každého.

Následně jsme se přesunuly do města Paphos, kde nás čekala prohlídka několika hotelů od Asimina 5* přes Anabelle 5* až po hotel Almyra 5*. Všechny tři hotely spojuje velmi příjemné hotelové zázemí avšak určitě by si tyto hotely již zasloužily nějaké osvěžení, rekonstrukci. Naopak z hotelu Amavi 5* jsme byly nadšené, jelikož patří pod stejnou síť hotelů jako výše zmíněný hotel Amanti 5* a celkový koncept hotelu, služby i design byl velmi podobný.

Sérii návštěv v Pafosu jsme zakončily v hotelu Elysium 5*, kde jsme se cítily jako v pohádce díky architektuře, která připomíná královský palác a hotel je také obklopený krásnou zelenou zahradou.

Pobyt jsme zakončily v jedinečném hotelu Anassa 5*, který se nachází v klidné části západního Kypru u národního parku Akamas a ohromí Vás taktéž svou architekturou a zahradami. Hotel je také proslulý svou gastronomií, jelikož spoustu potravin jako např. sýry, pečivo, dezerty atd. si vyrábí sám.

Na ostrově jsme také navštívily několik pro nás nových hotelů, o které bychom rády rozšířily naši nabídku. Určitě tedy musíme zmínit např. hotel Four Seasons 5*, ve kterém jsme se cítily královsky hlavně díky gastronomii, kterou má hotel na vysoké úrovni.

A samozřejmě by bylo škoda jet na dovolenou na tento krásný ostrov, aniž by nebyla možnost ho také alespoň trochu poznat. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit např. výlet na archeologické naleziště Kourion, nebo třeba tradiční malebnou vinařskou vesnici Omodos v horách Trodos, kde se můžete podívat do historického kláštera, nebo zde ochutnat výborná kyperská vína a nakoupit si místní produkty jako třeba olivový olej. Večer pak doporučujeme návštěvu historického centra Limassol.

Tento nádherný středomořský ostrov můžeme doporučit všem, kteří nechtějí zdlouhavě cestovat, ale zároveň si chtějí užít dovolenou u průzračného vyhřátého moře, ochutnat skvělé jídlo, nechat se rozmazlovat ve špičkových hotelech, nebo třeba prozkoumat bohatou historii ostrova. Jsme si celkem jisti tím, že jakmile jednou ostrov navštívíte, budete se chtít na něj znovu vrátit, stejně tak jako my.

 

We traveled the world. We will give you our personal advice.