V loňském roce jsme se s partnerkou zasnoubili, a tudíž jsme začali téměř hned přemýšlet, kam bychom tak vyrazili na svatební cestu v létě 2022. Původní myšlenka směřovala na Řecko, ale poté jsme to přehodnotili, jelikož jsme si chtěli opravdu odpočinout a zrelaxovat po náročných svatebních přípravách. To znamenalo jediné – Maledivy se staly volbou číslo jedna.

Trochu jsme si říkali, že v srpnu na Maledivách nemusí být až tak ideální počasí a že určitě zažijeme nějaké přeháňky či zataženou oblohu. Ale ani to nás neodradilo a z našeho plánu jsme neustoupili.

Svatba v ČR se začátkem srpna 2022 vydařila a o pár dní později už jsme byli sbalení a připravení si užít líbánky na Maledivách plnými doušky. Mezi hlavními očekáváními byl odpočinek, dobré jídlo, dobré pití, teplo a koupání. Už nyní mohu říct, že naše představy byly naplněny.

Cesta za odpočinkem a pohodou

Na Maledivy jsme letěli opět s Qatar Airways z Vídně, kdy jsou lety s dobrou návazností a nemuseli jsme tedy čekat dlouho na přestupech. Na letiště v Malé jsme dorazili kolem osmé hodiny ranní, následně jsme pokračovali cca v 11:30 letem místní linkou na lokální ostrov (cca 30 min letu) a poté rychločlunem přímo na hotel (cca 25 min). První den nás přivítalo pochmurné počasí, a tak jsme z toho byli trochu rozpačití, jelikož nás napadaly myšlenky, že by takhle mohlo být celých 8 dní.

I když hlavně večer byla opravdu velká průtrž a ostrov tak trochu připomínal italské Benátky, tak od druhého dne jsme si užívali dokonalého počasí s teplotami kolem 30 °C a modrou oblohou. Dokonce i zaměstnanci hotelu říkali, že se nám počasí opravdu vyvedlo, když jsme po 8 nocích opouštěli hotel.

 

Příjemné ubytování s výhledem na západ slunce

No ale ještě k pobytu samotnému. Ubytování jsme měli v základní kategorii pokojů – tedy Sky Studio v patře vilek, které mají vždy dvě Beach Studia v přízemí a dvě Sky Studia v patře. Pokoj je to pěkný, prostorný a má krásné výhledy z balkonu na západ slunce. Všechny tyto kategorie jsou umístěny na západní pláži u hotelové laguny, takže nabízejí i ideální podmínky ke koupání v moři, jelikož jsou situovány jen pár kroků od pláže. Oficiálně se do těchto pokojů vlezou až 4 dospělé osoby, ale dle mého názoru je ideální obsazenost právě 2 dospělí či případně 2 dospělí + 1 až dvě děti (na rozkládacím gauči), aby byl zachován určitý komfort dovolené. Na pokoji nám nic nechybělo – do vybavení patří vše od klimatizace či redukcí na zásuvky až po kávovar, konvici na čaj nebo minibar. Nicméně na pokoji jsme stejně příliš času netrávili a chodili se tam prakticky jen vyspat, jelikož by byla škoda netrávit čas jednom z hotelových bazénu, v moři, na barech, při šnorchlování nebo třeba na masáži či na tenisovém kurtu.

 maledivy-2022-kandima-ondra-003.jpg

 

Rozmanitá gastronomická nabídka

Co se týká gastronomie, tak jsme si vybrali rozšířený balíček All Inclusive s názvem Platinum All Inclusive a vůbec toho nelitujeme. Zkrátka jsme chtěli mít líbánky naprosto bez starostí. Mohli jsme tak využívat všechny restaurace a bary v hotelu, včetně dvou kaváren s nabídkou různých druhů káv a lehkého občerstvení po celý den. Zároveň jsme na pokoji měli v ceně minibar a v hotelových barech mohli využívat jak nabídku prémiových nápojů a koktejlů, tak také a la carte menu na obědy. Zkrátka vše bylo vždy a všude po ruce.

Během pobytu jsme tedy vyzkoušeli všechny restaurace. Na snídaně a večeře fungují denně bufetové restaurace Flavour a Zest, kde je základní nabídka každý den stejná, nicméně večeře mají vždy jiný tematický koutek (maledivky, BBQ, indický, havajský, mořské plody, japonský apod.). Rozhodně jsme si na jídlo v těchto restauracích nestěžovali a vždy odcházeli s plnými žaludky. Jenom nám přišlo, že v prostorách restaurací bylo občas až příliš teplo, což trochu kazí gastronomický zážitek.

Krásné kulinářské zážitky jsme pak měli v a la carte restauracích, kde je ale potřeba vždy předem provést rezervaci (buď na recepci nebo přes hotelovou aplikaci). Příjemný večer jsme strávili během „honeymoon“ večeře v restauraci Smoked, která se specializuje na steaky a grilované pokrmy. Zde jsme si opravdu pochutnali na vyzrálém australském hovězím steaku či na grilovaném filetu z korálové ryby. Na stole nám navíc připravili krásnou výzdobu a do pozadí hrálo hudební duo s romantickými písněmi. Milovníci asijské kuchyně pak jistě ocení restauraci nad vodou v podobě Sea Dragon – zde najdete nejrůznější pokrmy z jihovýchodní Asie či Japonska, stejně jako nabídku humrů, krabů a dalších ryb. A pokud máte raději evropskou kuchyni, tak můžete navštívit restauraci Azure s menu, které se specializuje na středomořské speciality. Myslím, že v každé z těchto restaurací se dá velmi dobře najíst a nikde se nám nestalo, že by nám nechutnalo.

maledivy-2022-kandima-ondra-008.jpgmaledivy-2022-kandima-ondra-018.jpg 
 
maledivy-2022-kandima-ondra-029.jpg 

Novomanželé mohou využít hned několik benefitů

Co se týká výhod pro novomanžele, tak hotel nabízí láhev šumivého vína a mísu ovoce po příjezdu na pokoj. Dále jsme pak jako novomanželé měli automaticky rezervaci líbánkové večeře v restauraci Smoked a navíc ještě 60 min párovou masáž v hotelových lázních. My jsme tyto benefity jednoznačně ocenili.

.

 

 Zážitky a volný čas na Kandimě

Jak jsem již zmínil, v resortu můžete využívat mobilní aplikaci, kde najdete veškerý program aktivit a sportů či hudebních večerů, stejně jako otevírací doby restaurací a popis celé nabídky hotelu. Přes aplikaci můžete provádět rezervace restaurací, lázní apod. a komunikovat s recepcí, pokud chcete něco donést na pokoj nebo máte jakýkoliv problém. Osobně jsme to vyzkoušeli a funguje to opravdu dobře.

Volný čas jsme trávili především relaxací u bazénu v Beach Clubu v části ostrova, kde začínají nadvodní vilky. Má ideální polohu jak pro koupání v bazénu, tak koupání v moři, nabízí dostatek lehátek či takových altánků, a navíc máte po ruce bar přímo v bazénu. Výhodou je také, že zde není tolik dětí jako v bazénu u baru Breeze. Mezi další zážitky, které jsme si ze svatební cesty odvezli, patří vodní volejbal či aqua-aerobic v bazénu, plážový volejbal, tenis nebo procházka na opuštěný konec ostrova, kde nejsou žádné vilky, ale pouze džungle, pláž a klid. Zážitkem je také krmení ryb v jezírku se slanou vodou, kde můžete spatřit jak želvy, tak žraloky či rejnoky.

K Maledivám pak patří jednoznačně i šnorchlování. Hotel nemá dostupný korálový útes z pláže, ale zato několikrát denně jezdí zdarma loďka na šnorchlovací platformu cca 5 minut od hotelu, odkud lehce doplavete ke korálovému útesu. My jsme tohle samozřejmě vyzkoušeli – lepší je jezdit hned z rána, kdy je odliv a není tak zakalená voda. Viděli jsme spoustu pestrobarevných ryb a v dáli také pár delfínů.

Ostrov sám o sobě je docela velký – na délku má 3 km. Takže milovníci chůze se nemusí bát, že by nebylo možné splnit denní limity kroků. Každopádně ale každých cca 15 min jezdí hotelový bus nebo je možné si za menší poplatek půjčit hotelové kolo.

Tak zase někdy naviděnou Maledivy

Jak to jen shrnout. Svatební cesta naprosto splnila to, co měla. Chtěli jsme hlavně vypnout a užít si jeden druhého. Počasí nám přálo. Dobré jídlo a pití bylo k dispozici prakticky 24/7. Prostě vše vyšlo na jedničku. My se vrátili zpátky do reálného života plní elánu a odhodlání začít novou etapu společného života.

 maledivy-2022-kandima-ondra-039.jpg
 
 

We traveled the world. We will give you our personal advice.