Moje Svatba v ráji na ostrově Mauritius popisuje osobní zkušenost Petry Melkové

Krásné bílé šaty, ženichova nažehlená košile, zlaté prstýnky a pocit, že nás už nic nerozdělí… Takhle jsem si představovala svou svatbu už jako malá holka. Postupem času, když jsem poslouchala své vdané kamarádky, jak jim přípravy organizovaly maminky, tchýně, jak jim udělal strejda ostudu a jak vlastně ze svatební noci nic nebylo, protože padli únavou z náročného dne, rozhodla jsem se, že chci mít svatbu, jakou jsem si jako malá vysnila a navíc v klidu a pohodě. Proto jsme se s přítelem odhodlali uspořádat svatební obřad mimo území České republiky. Hledali jsme místo, kde můžeme mít svatbu s právní platností a přitom romantickou. Padla nám do očí svatba v ráji v exotice ostrova Mauritius. Organizaci jsme chtěli na klíč od někoho, kdo se specializuje na svatby. Našli jsme cestovní kancelář DELUXEA a.s., která svatby v zahraničí pořádá již od roku 1995 a má bohaté osobní zkušenosti.

Na Mauritiu jsme strávili nezapomenutelných 9 dnů. Ostrov v Indickém oceánu nám nabídl kromě perfektního servisu, skvělého jídla a pestrého sportovního vyžití i plno zajímavých atrakcí jako vodopád v horách a unikátní vulkanickou vyvřelinu „Sedm barev země“. Máme rádi zvířata a botanická zahrada i želví a krokodýlí farma byla unikátní. Stihli jsme i procházku se lvy a katamaránový výlet se šnorchlováním, kde nás cestou zpět lehce opili místním rumem. Přesvědčili jsme se, že na Mauritiu se dá každý den strávit jinak. Našli jsme zde i klid a romantiku v příjemném resortu na nekonečné bělostné pláži.

Formality před obřadem

Naše vysněná svatba se měla konat 16. května 2008 v hotelu Trou Aux Biches na severovýchodním pobřeží. Datum jsme si vybrali sami, podmínkou byl pracovní den a volný termín. Hotel pořádá jen jeden obřad denně, aby měli svatebčané jistotu dokonalých služeb a jedinečnosti. Den před plánovaným obřadem jsme vyřídili formality na úřadech, stačila nám naše střední znalost angličtiny. Se vším nám pomohla delegátka z místní partnerské cestovní kanceláře. Ráno před devátou hodinou nás vyzvedl řidič a odvezl nás do hlavního města. Úředníci byli velmi milí, vždy jsme čekali jen chvíli, přestože o svatby je zájem a zdaleka jsme nebyli jediní snoubenci. Vše probíhalo naprosto hladce a celé vyřizování netrvalo ani dvě hodiny. Na úřadech jsme předkládali originály dokumentů, které jsme předem také dodali cestovní kanceláři: do angličtiny přeložené a notářem ověřené rodné listy, vyplněný formulář se základními údaji a naše cestovní pasy. V hotelu s námi naše svatební koordinátorka ještě doladila všechny detaily. Sami jsme si vybrali ideální místo, kde chceme být oddáni.

Průběh obřadu

V samotný den D již bylo vše perfektně připravené. Nemuseli jsme se starat o nic jiného, než jak si užít příjemné dopoledne na pláži plné slunce a koupání v moři. Po obědě jsme se šli připravit na samotný svatební ceremoniál, který se konal v odpoledních hodinách. Na bílé písčité pláži ve stínu kokosových palem byla připravena ratanová křesla i stůl a vše bylo kouzelně ozdobeno anthuriemi. Obřad trval krásných dvacet minut a proběhl v angličtině přesně podle mauritijských zákonů a zvyklostí. Mého přítele Jakuba doprovodila svatební koordinátorka k místu svatby jako prvního. Společně se svědky, kterými byli ředitel hotelu Jean Marc a manažerka místní cestovky Vanessa, čekal, až přijdu já. Oddávající nejprve pronesl krátkou řeč o významu manželství a vzájemné úctě snoubenců, poté po něm každý z nás opakoval svatební slib. Zaznělo naše souhlasné „Yes, I do“ a následovala výměna prstýnků, první manželský polibek a podpisy do matriční knihy. Celý obřad jsme završili přípitkem Moet & Chandon a nechybělo ani krájení svatebního dortu. Spadla z nás veškerá nervozita. Další dvě hodiny jsme s šikovným profi fotografem zaznamenávali náš Velký den v nejkrásnějších zákoutích hotelu a na přilehlé pláži. Zhotovil nám velké množství rozmanitých svatebních fotografií, které nám neustále připomínají šťastné chvíle v začátku našeho společného života. V plážovém baru se o nás postaral osobní číšník a ani jsme nestihli sníst celý dort, jak byl velký. Den jsme završili romantickou večeří při svíčkách. Ochutnali jsme všemožné dary moře včetně langusty i výtečné sladkosti. Následoval sólo tanec na živou hudbu. Po svatební noci jsem byli odměněni snídaní do postele.

Po návratu domů

Celou svatbu se nám podařilo utajit před příbuznými, pro které bylo naše svatební oznámení s fotkami exotického obřadu po návratu velkým překvapením. Svatbu jsme si maximálně užili, byla bez stresu, v klidu a krásném romantickém prostředí, přesně tak, jak jsem si ji vysnila. Rádi bychom ještě jednou všem poděkovali. Měli jsme opravdu bezchybný servis od první návštěvy v cestovní kanceláři DELUXEA a.s. až po návrat domů. Samotná legalizace svatebního obřadu v ČR trvala 1 měsíc. Na Zvláštní matrice v Brně na Husově ulici jsem vyplnili formulář, přiložili jsme oddací list, který jsme si nechali v překladatelské agentuře přeložit do češtiny a do měsíce nám byl vystaven český oddací list.

Získané zkušenosti se svatebním obřadem na ostrově Mauritus nyní v cestovní kanceláři DELUXEA osobně předávám dalším klientům. Od doby své specializace uspořádali již více než 500 svateb na malebných ostrovech MauritiusSeychelySrí Lance i na jiných místech. 

Petra Melková

 

We traveled the world. We will give you our personal advice.