Na začátku prosince roku 2016 se mně dostalo příežitosti poprvé navštívit zelenou perlu Indického oceánu v podobě Maurícia. Hotelový řetezec Attitude na tomto ostrově zorganizoval dokonalý pobyt pro zástupce cestovních kanceláří z celého světa, aby tak mohli osobně poznat hotelové služby, ubytování a zážitky, které pak s vlastními dojmy a zážitky předají svým kleintům. Hned jsem si řekl, že tohle je příležiost, která se neodmítá – odpočinout si od zimy na exotickém Mauríciu a poznat zdejší prostředí je ideální kombinací.

Připraven chvíli žít „like a local“

Moje cesta začala letem Air Mauritius přes Paříž. Služby na palubě byly naprosto v pořádku, nicméně kvalit letecké společnosti Emirates nebo Turkish Airlines nedosahují. Po 11 hodinách letu z Paříže jsem se ocitl na mauricijském letišti, kde se mi dostalo příjemného přivítání partnerskou společností Emotions. Déšť u letiště trochu překazil první dojmy z ostrova, ale věděl jsem, že po hodině cesty na severozápad může být vše jinak. A stalo se tak – při příjezdu na hotel Ravenala Attitude, který byl po následujích 6 nocí mým domovem, již svítilo slunce a mohl jsem si tak užít uvítací drink na pláži při západu slunce. Poté již začal celopobytový program s názvem „Like a local“ (=jako místní) v podobě přivítání na koktejlovém večírku pro 69 zástupců cestovních kanceláří, manažery hotelů Attitude a další významné hosty z oblasti cestovního ruchu. Proběhlo několik proslovů a k dispozici byla samozřejmě lahodná bufetová večeře v restauraci The Bistrot za zvuků tradiční živé hudby Sega.

inspekcni-cesta-ondrej-mru-2016-12-002.jpginspekcni-cesta-ondrej-mru-2016-12-003.jpg

Objevování ostrova, mauricijská večeře, dostihy a mnohé další

Druhý den byl o poznání více nabitý a pro mě byl speciální v tom, že jsem právě na Mauríciu mohl oslavit své narozeniny, čehož využili všichni přítomní a po dopolední prezentaci o řetězci Attitude, jeho filozofii a hotelech mně popřáli formou společného zpěvu a úžasného dortu na střešní restauraci Sky Bar v hotelu Ravenala. Musím uznat, že slavit narozeniny v exotice má hodně co do sebe. Součástí druhého dne byla také inspekce hotelu Ravenala Attitude. Program, který si tým Attitude pro nás připravil, pak mohl pokračovat částí „Otentik Discovery“, kdy jsme v týmech po čtyřech členech dostali automobil, abychom pomocí speciální aplikace mohli prozkoumávat zajímavá místa severního pobřeží nedaleko hotelu Zilwa Attitude. Byl to opravdu autentický zážitek – jízda vlevo, rozpravy s místními, zavítání do koutů, kam by běžný turista nezavítal – prostě něco jedinečného. Večer pak na nás čekal další speciální zážitek, a to v podobě večeře u mauricijské rodiny s mnoha místními specialitami, ale také s tancem a hudbou sega.

Po dalším probuzení do slunečného dne jsme si opět v týmech mohli vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je to vařit mauricjské kuřecí kari dle tradičního receptu pod dohledem zkušených šéfkuchařů. V úžas jsem ale přišel teprve při odpolení návštěvě koňských dostihů v Port-Louis, které Mauricijce doslova poblázní. Dokonce i já jako nepříliš velký fanoušek gamblerství jsem neodolal a několikrát si vsadil na svého koňského favorita, ovšem bez úspěchu. V pozdním odpoledni jsme se společně s celou skupinou přesunuli na střechu mrakodrapu Air Mauritius, kde na nás čekal koktejlový večírek se zástupci této letecké společnosti. Výhled z této výškové budovy na Port-Louis, okolní hory a nekonečný oceán je opravdu dech beroucí.

inspekcni-cesta-ondrej-mru-2016-12-005.jpginspekcni-cesta-ondrej-mru-2016-12-009.jpg

Inspekce hotelů i relaxace na soukromém hotelovém ostrově

Následující den měl o něco více pracovní náplň, když jsem se vydal za inspekcemi hotelů na východním pobřeží. Navštívil jsem celkem tři – hotel Friday Attitude je skvělou volbou mezi 3* hotely s krásnou pláží s bálým pískem, Tropical Attitude*** pak představuje klidné útočiště u moře (i když prakticky nemá pláž) a poslední Emeraude Beach Attitude*** disponuje přátelským prostředím a skvělou pláží přes cestu, kde funguje převáděcí služba. Na pláži hotelu Emeraude Beach jsme si pak s ostatními i přes nepřízeň počasí mohli dopřát piknikový oběd za zvuků hudby sega. Po návratu do hotelu Ravenala jsme se připravili na gala večeři se zástupci řetězce Attitude a s vyhlášením celopobytové soutěže o dovoelnou v nětkerém z hotelů Attitude společně s letenkou na Maurícius. Bohužel jsem jsem se vítězem nestal a musel jsem se spokojit s výbornou večeří zahrnující mezinárodní i mauricijskou kuchyni.

V pondělí mě a ostatní členy tzv. FAM tripu (=organizovaná návštěva destinace pro specialisty) čekal další nabitý program začínající návštěvou 5* butikového hotelu Paradise Cove, který je klidným a romantickým útočištěm zejména pro páry a může se pochlubit například bazénem s nekonečným okrajem a výhledem na známou skálu Coin de Mire. Řetezec Attitude je v současné době známý také svým přístupem k ochraně životního prostředí, a to zejména v pobřežních vodách a přilehlých oblastech. Během přednášky o Green Attitude Foundation jsem se dozvěděl, jak zde probíhá ochrana korálových útesů i jak se snaží zapojit místní obyvatelé do tohoto procesu. Odpoledne jsme se pak přesunuli do pravděpodobně nejoblíbenějšího hotelu Attitude – do čtyřhvězdičkové Zilwy s tradiční mauricijskou atmosférou, hojným výběrem kategorií pokojů i restaurací, pěknými plážemi a především soukromým ostrůvkem, na kterém jsme strávili několik hodin s obědovým barbecue, osvěžujícími nápoji, hudbou a s nohama ve vodě. A popravdě mně v tu chvíli nevadilo, že moře je zde opravdu mělké. Večer jsme se vrátili do hotleu Ravenala, kde jsem si pochutnal na vydatné večeři v restauraci The Bistrot s nabídkou nejrůznějších burgerů, žebírek, salátů a podobně.

Předposlední den jsem měl možnost navštívit další dva hotely Attitude, které zbývaly na mém „checklistu“. Prvním z nich byl jednodušší tříhvězdičkový hotel Coin de Mire Attitude na severu, jenž disponuje vším potřebným pro nenáročné klienty, má pláž naproti přes cestu a představuje také ideální základnu pro cestování po ostrově. O poznání lepší se mně jevil hotel Récif Attitude 3*+, který je určen jen pro dospělé hosty, působí klidným a upraveným dojmem, nabízí úžasné výhledy na západ slunce a hlavně hostům nabízí šnorchlování hned u pláže. Odpoledne jsem pak strávil obědem se zástupci Attitude a dalšími „tour operátory“ v plážové restauraci v hotelu Ravenala, kde si člověk může pochutnat na sendvičích, pizze, těstovinách, salátech či lehkém občerstvení ze stánků Taba-j. K dispozici byla také chvilka na odpočinek na pláži či u velkých hotelových bazénů před večeří s menu s mořskými plody v plovoucí restauraci The Riviera na řece u hotelu.

inspekcni-cesta-ondrej-mru-2016-12-013.jpginspekcni-cesta-ondrej-mru-2016-12-016.jpg

Čas na návrat domů

Celá inspekční cesta se pomalu blížila ke konci a poslední den jsem tak využil pro opětovné osobní prozkoumávání hotelu Ravanala, jelikož je jeho areál s přibližně 270 pokoji poměrně velký. Nicméně i když je hotel hodně plný, nebudete zde vyloženě pociťovat nedostatek soukromí či pozornosti ze strany personálu. Ještě jsem si zvládl vyzkoušet také nabídku vodních sportů jako kajaky na řece, stand-up paddle board či vodní lyže a poté již bylo na čase po těchto několika krásných (i když poměrně náročných) dnech v exotice sbalit kufry a vydat se na cestu zpět do mrazivé České republiky.

 

We traveled the world. We will give you our personal advice.