Na konci února jsme se spontánně rozhodli udělat si výlet na slunný Mauricius. Naše cesta začala odletem z Budapešti společností Emirates v business třídě. V Budapešti jsme využili služby osobního šoféra, který nás odvezl luxusním vozem přímo na terminál, následovalo přednostní odbavení, business salonek, ve kterém jsme se mohli občerstvit. Po té nás čekal pohodlný let s gurmánskými zážitky a také přestup v Dubaji, kde jsme využili salonku Emirates, který je skutečně obrovský. Po příletu do destinace nás již čekal řidič partnerské společnosti Mautourco, který nás odvezl do našeho prvního resortu Trou Aux Biches.

 

Resort Trou aux Biches patřím mezi mé oblíbené hotely, jelikož má překrásnou tropickou zahradu, kde naleznete klid a odpočinek. Po příletu nás přivítal manažer resortu, který nás doprovodil do našeho apartmá se soukromým bazénem, které bylo umístěno přímo na pláži. První den jsme strávili odpočinkem na terase po dlouhé cestě. Využili jsme donáškové služby na oběd a po načerpání síly jsme vydali prozkoumat resort. Celé 4 dny jsme zde užívali krásného sluníčka, skvěle vybaveného fitness a  gurmánských delikates (především při večeří v Thajské, Italské či Humrové restauraci). Mimo plážovou restauraci, kde je humrové menu, jsou všechny restaurace á la Carte v ceně polopenze či all inclusive. Jediné co mne u tohoto resortu zklamalo byly snídaně, které nebyly tolik rozmanité, jako v konkurenčních resortech. 

 

Další naši zastávkou byl nově zrekonstruovaný resort Lux Belle Mare. Toto místo je velmi vhodně pro ty, kteří vyhledávají moderní ubytování a resort zaměřený na rodiny. Pro nás byl hotel velmi hlučný, pokud hledáte klid, tak rozhodně doporučuji zvolit ubytování ve vilách, které mají umístění kousek od pláže a nabízejí i soukromý bazén s nadstandardními službami. Resort měl velmi chutná jídla, avšak v ceně all inclusive je pouze bufetová restaurace a jedna a la Carte restaurace na pláži. Zbylé dvě restaurace byli  s příplatkem. U tohoto resortu jsem využila Spa služby, které byli na úrovni a také jízdu po pláži na koních, která je zde velmi častou aktivitou klientů a kterou vřele doporučuji.

 

Našim posledním pobytem byl exkluzivní resort JW Marriott, který je mým favoritem. Personalizovaný servis a úžasné gastro Vás provází celým pobytem. Váš den započne skvělou snídaní, která je k dispozici až do 11 hodin, což ocení ti co si rádi přispí. Pokud máte po ránu rádi kávu, přímo na pokoj Vám ji zdarma donese butler, který Vám je k dispozici po celou dobu pobytu. Každý podvečer byl při západu slunce na pláži program v podobě živé hudby. Večeře zde probíhají pouze formou a la Carte a můžete vybírat hned z několika možností ( thajské, indické, japonské, francouzské a středomořské kuchyně). Krásná atmosféra a dokonalé služby, Vám poskytnou skutečně mimořádnou dovolenou. Spa služby jsou zde na velmi vysoké úrovni a rozhodně doporučuji je vyzkoušet. Jednoduše pobyt v JW Marriott je skutečně opojným zážitkem, který doporučuji i velmi náročným klientům.

 

Naši dovolenou jsme ukončili opět velmi pohodlným letem v business class, který jsme téměř celý prospali. Přestup byl v našem případě 5 hodinový, avšak díky Emirates salonku v Dubaji jsme měli možnost se osvěžit sprchou, odpočinout si v pohodlných křeslech. Díky jeho velké rozloze naleznete několik tichých koutků a zároveň řadu stravovacích možností. Na letišti v Budapešti nás opět čekal šofér, který nás odvezl k našemu vozu. Byla to naše nejlepší dovolená na Mauriciu a již se nemůže dočkat naší další návštěvy.  

We traveled the world. We will give you our personal advice.