Těsně před začátkem letních prázdnin jsme se s kolegyní Katarínou vydaly na řecký ostrov známý pro svůj luxusní styl, bujaré večírky a vyhlášené beach cluby – Mykonos. Konkrétně jsme jely do hotelu Domes Noruz Mykonos 5*, jelikož jsme právě zde dostaly pozvání si vyzkoušet 2 noci v tomto nově postaveném hotelu těsně před jeho oficiálním otevřením.

Na ostrov jsme letěly z Vídně se společností Ryanair, která nabízela letové časy na obou letech, které nám nejvíce vyhovovaly. Určitě bych však doporučila i jiné letecké společnosti, které nabízejí větší komfort při cestování.

Po krátkém letu jsme přistály na ostrově a vydaly se před letištní halu najít náš domluvený transfer i s řidičem. Záhy jsme však zjistily, že řidič je na cestě v koloně na letiště. Na tuto skutečnost bych ráda upozornila, že ačkoliv se jedná o poměrně malý ostrov a samotný hotel byl jen pár kilometrů od letiště, cesta trvala déle než se očekávalo, protože silnice byly předimenzované kvůli náporu turistů a začínající hlavní sezóně.

Jakmile jsme však dorazily do hotelu, veškerá únava z nás opadla a my jsme byly unešené místem, které bych nazvala oáza klidu. Hotel je totiž nově postavený, jedná se o malý butikový resort zaměřený pouze pro dospělé a nabízí ubytování s pouze 36ti pokoji. Je to tedy ideální místo k odpočinku, relaxu a retreatu, jak nám bylo řečeno hotelovým personálem, který po celou dobu naší návštěvy odváděl svou práci skutečně bravurně a opravdu se o nás všichni moc pěkně starali od recepce přes public relations team až po zaměstnance v restauraci.

Dostaly jsme pokoj Unbeat Retreat sea view, který zároveň doporučujeme našim klientům pro svůj výhled na moře. Na pokoji nás také čekalo milé uvítání v podobě ovocné mísy a šumivého vína.

Následující tři dny jsme si tedy užívaly zázemí samotného hotelu, ale také objevovaly krásy Mykonosu. Kromě velmi příjemného, moderního uvolněného prostředí hotelu s fotogenickým bazénem bych vypíchla hotelovou kuchyni, která byla na vysoké úrovni a my jsme si pochutnaly jak u snídaní, které byly formou ala carte, tak u večeří, kde byl také výběr z menu.

V nejbližším okolí hotelu se pak nacházela veřejná pláž (asi 5-10 min chůze z kopce) a v bezprostřední blízkosti pláže bylo několik příjemných taveren, ale i obchod.

Jedno odpoledne jsme se také vydaly na prohlídku města, které bylo krásně sladěné do bílo-modrých barev, také jsme se prošly podél pobřeží k ikonickým větrným mlýnům.

Třetí den ve večerních hodinách nás čekal již odlet zpět domů, a tak jsme se do poslední chvíle snažily si užít tu úžasnou řeckou atmosféru, sluníčko, moře a hotelový bazén. Nakonec jsme se rozloučily s managementem hotelu a vyjely zpět na letiště (opět s větší časovou rezervou, která je zde opravdu kvůli kolonám potřeba).

Shodly jsme se, že to byla sice krátká, ale velmi příjemná inspekční cesta a také jsme se přesvědčily, že hotel nabízí opravdu kvalitní služby a my ho rády doporučíme našim klientům.

 

We traveled the world. We will give you our personal advice.