Dominikánská republika

Dominikánská republika

 

Dominikánská republika je stát v Karibském moři, který se rozkládá na východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily. Na sveveru je omývána Atlantských oceánem a na jihu Karibským mořem. Svou rozlohou 48 442 km2 je druhým největším ostrovem Karibiku. Pobřeží je dlouhé přes 1600 km a milovníkům slunce a odpočinku nabízí celkem 400 km písečných pláží. Východní část ostrova Hispaniola patří sousednímu státu Haiti. Západně od ostrova pak leží Jamajka a Kuba a východně Portoriko.  

dominikanska-rep-novy-web-004.jpg 
 

 

Kdy je nejlepší vyrazit do Dominikánské republiky?

Do Dominikánské republiky se můžete vydat kdykoliv během roku. Teploty vzduchu a moře jsou po celý rok vhodné ke slunění a koupání. zimní sezóně od prosince do května se teploty vzduchu pohybují v průměru okolo 28 stupňů a klima je více suché (méně srážek). V letní sezóně od června do listopadu teploty v Dominikánské republice stoupají nad 30 stupňů, v srpnu dosahují až 35 stupňů a je více vlhko. Dešťové přeháňky se v létě a na podzim vyskytují častěji než v zimě, zejména v pozdních odpoledních hodinách a v noci. V průběhu letní sezony panuje i období hurikánů. Většina hurikánů se historicky vyskytuje v průběhu září/října, kdy zde nedopručujeme cestovat. 

PRŮMĚRNÉ TEPLOTY A SRÁŽKY V DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu: den °C       27 27 28 28 28 29 29 29 30 29 28 28
Průměrná teplota vody °C     27 26 26 27 29 29 28 29 29 29 28 28
Průměrné měsíční srážky (mm) 71 46 46 58 99 165 124 135 150 173 79 58

 

Měna

Oficiální měnou Dominikánské republiky je dominikánské peso (zkratka DOP nebo RDS), která má sto centavů (1 Kč = 2 DOP).  Turisté nejčastěji směňují eura (EUR), nebo americké dolary (USD). Peníze je možné vyměnit na letišti, v hotelu nebo ve směnárnách. Kurzy měn na letišti a v hotelech většinou nebývají tak výhodné jako ve směnárnách, které si účtují nižší poplatky. V turistických centrech je možné platit kreditními kartami VISA, MasterCard, American Express a Diners Club.

Dovoz finančních prostředků do Dominikánské republiky není nijak omezen. Pouze v případě, že s sebou budete mít více než 10 000 USD, musíte na letišti vyplnit formulář o dovozu finančních prostředků do země. 

Jazyk

Úředním jazykem Dominikánské republiky je španělština. V hotelech a turistických centrech se domluvíte také anglicky, francouzsky, německy, nebo italsky. 

Dominikánská republika je multikulturní země. Její obyvatelé jsou známí svou přátelskou a laskavou povahou

Když vyrazíte do této úchvatné země, vždy Vás bude mít čím překvapit - bohatou faunou a flórou, dlouhými bílými plážemi a křišťálovým mořem. 

Luxusní dovolené v Dominikánské republice je pro nás hračka - rádi Vám připravíme zájezd na klíč do některého z námi nabízených a prověřených hotelů. 

 dominikanska-rep-novy-web-003.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.