V polovině března jsem znovu po třech letech vyrazila na dovolenou na Maledivy. Letěli jsme s Turkish Airlines a do destinace přiletěli ranním letem. Při výstupu z letiště na nás již čekal zástupce z hotelu a pomohl nám s odbavením zavazadel na hydroplán, poté nás zavezli na terminál hydroplánů, kde jsme měli přístup do krásného salonku. Dali jsme si snídani, kafe a brzo jsme odlétali na náš ostrov. 

Let hydroplánem trval 35 minut a ocitli jsme se v našem prvním hotelu - FINOLHU v Baa Atolu, kde jsme byli první dvě noci. Hned na příjezdovém mole nás přivítal milý personál a také naše asistentka, která nás odvezla do vily. Zde jsme měli Ocean Pool Vilu, tedy vodní vilku s bazénem a orientací na západ slunce. Finolhu je známé svým barevným interiérem, kdy jsou vilky dle kategorie laděny do různých barev. Tento styl se nám moc líbil, protože bylo vše nové, moderní a skvěle korespondující s krásou Malediv. Na naší vilce byla nejlepší venkovní terasa, na které jsou lehátka, bazén a také zastřešené posezení, kde se dá během dne schovat. Další kategorií jsou Lagoon vilky směrem do laguny, plážové vily bez bazénu i s bazénem a rodinné vilky. Nejvyšší kategorií jsou dvě dvouložnicové vodní vily Rock Star na konci mola. Rozlohou se jedná spíše o větší ostrov, zejména i proto, že je zde velmi dlouhý sandbank s krásnou restaurací Crab Shack. Klienti se zde mohou dostat pěšky a nebo využít pětiminutovou plavbu lodí, která jezdí v pravidelných intervalech. Dále je k dispozici klasická bufetová restaurace, asijská ala carte a arabská ala carte. Zajímavým místem je také Milk Lab, kde připravují různé ledové kávy, milk-shakes, vafle a jiné dobroty. Na ostrově nejsou kola, ale funguje zde buggy služba, která hosty kdykoliv odveze. Ostrov je krásně zelený, ale není možný jej obejít celý dokola, protože je jeden úsek pláže kamenitý. Co se týče koupání, u plážových vil je krásná laguna, to stejné i u lagoon vil. Ocean pool vilky mají při vstupu do moře úlomky korálu a zde jsou lepší boty do vody. Ostrov nedoporučuji milovníkům podmořského světa, protože zde korál téměř není a rybiček je díky laguně méně, zase je to skvělá varianta pro milovníky plavání a koupání. Některé dny je pro hotelové hosty připraveno kratší vystoupení akrobatů a artistů. Unikátním místem na ostrově je prosklená bublina na sandbanku, kde můžete za poplatek přenocovat a pozorovat hvězdy. Bublina je vybavena i menším obývákem, koupelnou a venkovní vanou. Celkový dojem z hotelu jsme měli velmi pozitivní, je zde krásná atmosféra, výborné jídlo a skvělý personál. 

Po skvělých dvou nocích jsme se lodí přesunuli na další hotel - AMILLA MALDIVES, kde jsem byli 7 nocí. Opět nás přivítal personál hotelu a naše butlerka nás odvezla do vily, zde jsme si vybrali Lagoon Water Villa s bazénem. Oproti Finolhu je vybavení již starší, ale vila je krásně prostorná. Je zde propojený prostor ložnice, obýváku i otevřené koupelny. Terasa vily byla opět skvělá, ale zde nám chybělo více stínu, kde bychom se mohli přes den schovat. Amilla je rozlohou velký ostrov, ale počet vil je pouze 60, takže je zde dostatek soukromí a personalizovaných služeb, každá vila má také svůj privátní bazén a kola po celou dobu pobytu pro rychlejší a snadnější pohybování se. Základní kategorie ubytování je Sunset vodní vilka, dále je k dispozici Reef vila s přístupem na korál, plážové vily jednoložnicové a dvouložnicové. Unikátním typem ubytování jsou Tree Top vily, které jsou v korunách stromu s výhledem do zeleně. Ostrov je známý díky obrovským rezidencím, které mají 4, 6 nebo dokonce 8 ložnicí a jsou tak ideálním místem pro velké rodiny. V hotelu je výborná gastronomie, na snídaně mohou hosté využit bufet a také nabídku ala carte položek, které zahrnují i jiné typy stravován (low carb, keto, vegetariánské atd.). Na obědy jsme nejvíce využívali službu Home delivery, tedy donášku jídla přímo do vily, ale bylo možné navštívit i restaurace, obědy jsou možné pouze ala carte. Na večeře je možností také více, zaměření restaurací je japonská ala carte, indická ala carte, italská ala carte, pizza a fish and chips, jídlo zde bylo výborné, kvalitní a rozmanité. Hotel Amilla Maldives jsme si vybrali hlavně z důvodu, že je zde krásný korálový útes téměř kolem celého ostrova. Nejlepší je šnorchlování brzy ráno, kdy můžete vidět opravdu spoustu rybiček, želvy, žraloky i rejnoky. Velmi příjemně nás překvapily aktivity v rámci týdenního programu, kdy na výběr je spoustu zajímavých činností, které si člověk jen tak někde nevyzkouší. Vyrobili jsme si svůj balzám na rty a deodorant, potom nás naučili, jak si připravit doma fermentovaný nápoj kombucha a také, jak kreslit akrylovými barvami. Ostrov není možný obejít po pláži dokola, protože je zde část, kde jsou kameny - tato část se nazývá divoká pláž a nejsou zde žádné vilky. Místo chůze lze však využít kola, kterými ostrov objedete a budete mít k dispozici krásné výhledy. Nejvíce se nám líbilo, jak je ostrov zelený, přírodní, pěstují si zde svoje ovoce, zeleninu, chovají zvířata, je to opravdový ráj. Personál je úžasný, vždy se snaží vyjít klientům vstříc a se vším pomoci. My jsme si pobyt na Amille moc užili a budeme rádi, pokud se zde budeme moc někdy v budoucnu vrátit. 

Maledivy jsou úžasné místo pro relaxační dovolenou s tím, že ostrovy nabízí spoustu aktivit, kdy se zabaví každý. Doporučuji všem, aby tuto destinaci navštívili.

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.