Dovolená na Mauríciu duben 2023

V dubnu 2023 jsme se s partnerem vydali na 8 denní dovolenou na Maurícius. Letenky jsme si zakoupili od jedné z nejkvalitnějších leteckých společností Emirates s odletem z Prahy. Před odletem na Maurícius je stále potřeba vyplnit on-line příletový formulář, kde je nutné zaznačit informace o očkování proti Covidu-19 a resort, ve kterém budete na Mauríciu ubytovaní. 

Přestupovali jsme v Dubaji a let nám uběhl rychle. Po příletu na Maurícius jsme vystáli řadu, kde jsme předložili pasy a vyplněný formulář. Jakmile jsme si vyzvedli kufry, v příletové hale na nás už čekala zástupkyně místní cestovní agentury Emotions. Přivítala nás, předala nám veškeré informace a poslala nás k autu před letiště, kde už na nás čekal řidič. 

mru-g-003.jpg 
 
 

 

Následovala přibližně hodinová cesta do resortu Le Méridien, kde jsme strávili první dvě noci. V resortu nám byl přidělen pokoj Nirvana Prestige Suite s bazénkem, který byl nedávno nově otevřen v části Nirvana, pouze pro dospělé. K hotelové části pouze pro dospělé náleží i á la carte restaurace, kde jsme si vychutnali večeři a následující den i snídani. Hosté mohou využít ale také hlavní bufetovou restauraci pro snídaně, obědy i večeře. 

mru-g-009.jpeg 
 

 

Další den jsme se vydali na výlet do hlavního města Port Louis, kde jsme navštívili místní trhy a přístavní část s obchody. Abychom si dovolenou trochu zpestřili, využili jsme místní MHD. Zaplatili jsme přibližně 15 Kč na osobu a za 50 minut jsme byli dopraveni na hlavní autobusové nádraží v Port Louis. Zážitek to byl skvělý. Moc turistů na Mauríciu MHD totiž nevyužívá.

mru-g-015.jpeg 
 

 

V pátek jsme se na další 3 noci přesunuli do resortu Sugar Beach, který je umístěn na západním pobřeží. Byl nám přidělen pokoj Deluxe Sea View Room v prvním podlaží. Pokoj byl umístěn u velkého bazénu, který je určen pouze pro dospělé. Hosté, kteří jsou ubytovaní v této zadní části hotelu, si mohou objednat ze skromného baru u bazénu balené vody, nealkoholické limonády nebo pivo. Jestliže si přejí namíchat čerstvý alkoholický nebo nealkoholický drink, musí se přesunout k hlavnímu hotelovému bazénu, který je umístěn kousek od recepce.

mru-g-019.jpeg 
 

 

Na další den jsme si zamluvili výlet za velrybami. Vyjížděli jsme přibližně v 5 ráno z přístavu v Tamarinu a zpět jsme se vraceli okolo oběda. Pluli jsme asi hodinu na sever ostrova, kde jsme narazili na skupinku velryb. S sebou jsme měli vybavení jako potápěčské brýle a ploutve, a tak jsme měli dovoleno vlézt do vody a s velrybami plavat. Byl to opravdu zážitek! Tuto i mnohé další exkurze Vám rádi zajistíme přes partnerskou cestovní kancelář Emotions nebo Mautourco.

 mru-g-002.jpg
 

 

V neděli jsme si přes partnerskou cestovní kancelář Emotions vypůjčili auto a naplánovali jsme si výlet do vnitrozemí. První zastávku jsme udělali v národním parku Casela, kde jsme absolvovali projížďku přes safari. Viděli jsme žirafy, lvy, želvy a mnohé další. Poté jsme se přesunuli na vyhlídku v Black River, kde jsme měli obrovské štěstí a viděli jsme desítky opic! Na cestě z vyhlídky jsme se zastavili v rumérii Chamarel na ochutnávku rumů. Nechyběla ani zastávka u vodopádu Chamarel a u známé vulkanické vyvřeliny Sedmi barev země. 

mru-g-026.jpeg 
 

 

Jako poslední resort, ve kterým jsme byli na naší cestě ubytovaní, byl jedinečný resort Trou aux Biches Beachcomber. Zde jsme byli ubytovaní na dvě noci v pokoji Beachfront Suite s bazénem. Stravu jsme měli formou polopenze, a tak jsme si mohli vychutnat bufetovou snídani a na večeři si vybrat z bufetové restaurace nebo z vybraných á la carte restaurací v resortu. Jelikož nás čekaly poslední dva dny dovolené, užívali jsme si je jak na pláži, tak u hotelového bazénu nebo u bazénku, který jsme měli přímo na pokoji. Po celý den jsme mohli využívat baru s občerstvením. 

mru-g-033.jpeg 
 

Zpět jsme odlítali ve večerních hodinách opět s leteckou společností Emirates do Prahy. Obě dvě cesty hodnotím pozitivně.

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.