Jordánsko

Nejkrásnější jordánské pláže

 

Jordánsko - domov překrásných pláží

Překrásnou dovolenou s nádechem arabského světa zažijete jen a pouze v Jordánsku. V této zemi totiž panují ideální podmínky pro slunění a koupání, neboť Jordánsko omývají teplé vody Rudého moře. Na hranicích s Izraelem navíc najdete nejníže položené jezero - Mrtvé moře, které je proslulé svými léčebnými účinky.

V Jordánsku jsou také ukryté opravdu krásné pláže, které přímo vyzývají ke strávení celého dne u vody.

 

Nejkrásnější jordánské pláže

Amman Beach najdete na pobřeží Mrtvého moře a může se pochlubit svou délkou 100 metrů. Pláž vyniká svým pozvolným vstupem do moře, při němž vám chodidla namasírují malé kamínky. Ačkoliv je pláž pojmenována podle hlavního města Jordánska - Ammánu, nenechte se mýlit; pláž se totiž od Ammánu nachází hodinu cesty autem. Hlavní předností této pláže jsou určitě stromy, které pláž lemují a poskytují tak příjemný stín. Na pláži také najdete terasu se sprchami, restauracemi a dvěma bezény se sladkou vodou.

U Mrtvého moře se rozprostírá další krásná jordánská pláž - O Beach. Tato písečná pláž se nachází pouhé dva kilometry od Amman Beach a jedná se o typickou městskou pláž. Navštívit tu tak můžete různé bary, restaurace, bazény a speciální koupele. Pláž je pak ideální navštívit v týdnu, to si zde totiž užijete ten pravý klid - o víkendech je pláž opravdu rušná, neboť se sem sjíždí všichni ti, co chtějí zakusit léčivé účinky Mrtvého moře.

Zaručeně nejkrásnější a nejbohatší pláží, co se týče potápění a šnorchlování, je bezesporu South Beach v Aqabě. Tato pláž se může pochlubit opravdu krásnými podmořskými korály a mořskými živočichy, které budete moci spatřit na vlastní oči.

V Aqabě najdete také pláž, na které vás bude čekat opravdová zábava a rušno - Berenice Beach Club. Kromě opalování a koupání se tak můžete těšit na pochutnání si na výtečných pokrmech v některé z plážových restaurací, skvělé drinky v barech a klubech a opravdu pestré nákupní možnosti v místních obchodech. Na pláži navíc najdete tenisové kurty a další zázemí pro sporty, takže se tu opravdu nudit nebudete. Navíc se můžete vydat na potápění a potopit se tak např. k vrakům lodí.

Chcete-li spatřit člověkem nedotknutou přírodu a k tomu se ještě opálit, vydejte se na pláž Coral Beach v Akabě. Odhaduje se, že se v této oblasti vyskytuje okolo 100 druhů korálů a víc jak 600 druhů živočichů. Byla by tedy škoda, kdybyste tuto pláž nenavštívili a díky šnorchlování či potápění nespatřili všechny tyto krásy na vlastní oči.

Jelikož je Jordánsko opravdu skvělým místem na potápění, najdete tu kromě výše zmíněných pláží i pláž Barracuda Beach, která se může také pochlubit ideálními podmínkami pro potápění a šnorchlování. V okolí pláže najdete hned několik potápěcích center, kde si budete moci zapůjčit všechno vybavení a jste-li úplný začátečník, rádi vás naučí se potápět. Pláž je ale také ideální pro lenošení či hraní beach volejbalu a jiných sportů.

Al-Hafayer Beach neboli Al-Ghandoor Beach je jediná veřejná pláž, kterou najdete přímo ve městě Aqaba. Podle uvedených názvů byste jí ale hledali marně, neboť se všem po podvědomí zapsala jako Palm Beach. Na této pláži platí konzervativní podmínky, takže tu nenajdete ženy koupající se v bikinách. Tato pláž je tedy více než na koupání vhodná jen na posezení a relaxaci.

jordansko-007.jpgjordansko-044.jpgjordansko-046.jpg 
 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.