Mexiko

Exkurze v Mexiku

 

Chichén Itzá

Celodenní výlet spočívá především v návštěvě nejslavnějšího, nejnavštěvovanějšího a nejlépe zrekonstruovaného mayského města Chichén Itzá, které je zapsané na seznamu UNESCO a patří mezi sedm novodobých divů světa. Po návštěvě Chichén Itzá se vydáme ochutnat místní yucatánské speciality. Kromě toho výlet zahrnuje také koupání ve vápencové jeskyni, tzv. cenote Samulá. Následně jako bonus navštívíme také tequilérii s výkladem a ochutnávkou tequily a na závěr se podíváme do městečka Valladolid.

Výlet začíná v brzkých ranních hodinách a návrat je plánovaný před večeří. V ceně výletu je privátní klimatizovaný transfer, český průvodce, oficiální místní průvodce v Chichén Itzá, vstupy do Chichén Itzá a do cenote, vstup do tequilérie a ochutnávka tequily, oběd, 1x voda v autě. V ceně není zahrnuté spropitné. Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv, plavky, ručník, sluneční brýle, klobouk, opalovací krém, repelent a hotovost na suvenýry.

Orientační cena: 

 • 167 USD/os. (minimálně 4 osoby)
 • děti do 4 let zdarma, děti 5-11 let za 96 USD (při minimálním počtu osob)
 mexiko-exkurze1-008.pngTulum & Cobá

Celodenní výlet zahrnuje návštěvu města Tulum, které se považuje za jednu z nejmalebnejších mayských památek. Stojí na hraně 12m útesu přímo nad azurovým karibským mořem, s okouzlujícím výhledem na druhou největší korálovou bariéru na světě. Následuje přesun do tajemného starověkého města Cobá, které se nachází v tropickém pralese 50km od Tulumu s nejvyšší pyramidou Nohoch Mul s výškou 42m. Zároveň se zde nachází nejvíce zachovalých bílých mayských cest tzv. Sac Be. Po návštěvě Coby nás čeká typický mayský oběd. Následně se přesuneme do malé mayské vesničky a na závěr se osvěžíme ve vápencové uzavřené jeskyni, v cenote Multun-Ha.

Výlet začíná v brzkých ranních hodinách a návrat je plánovaný před večeří.V ceně výletu je privátní klimatizovaný transfer, český průvodce, oficiální místní průvodce v Tulumu, vstupy do Tulumu, Coby a cenote, oběd a 1x voda v autě. V ceně není zahrnuto spropitné. Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv, plavky, ručník, sluneční brýle, klobouk, opalovací krém, repelent a hotovost na suvenýry.

Orientační cena: 

 • 156 USD/os. (minimálně 4 osoby)
 • děti do 4let zdarma, děti 5-11 let za 96 USD (při minimálním počtu osob)
 mexiko-exkurze1-005.jpeg 

 

Isla Contoy & Isla Muieres

Celodenní výlet na dva tropické ostrůvky nedaleko Cancunu. Nejprve se posilníme čerstvou kontinentální snídaní na naší základně v Cancunu. Po nalodění, vyplujeme směrem k chráněné přírodní rezervaci na Isla Contoy. Cestou si uděláme zastávku na šnorchlování u druhé největší korálové bariéry na světě. Na ostrově Contoy je možnost krátké komentované procházky a pozorování panenské přírody, uvidíme desítky mořských ptáků a případně navštívíme malé muzeum. Na obědě ochutnáme místní rybu Tikin-Xic a potom si už jen budeme užívat lenošení na pláži. Na závěr se vydáme na Isla Mujeres, neboli „ostrov žen“, kde je prostor na přibližně hodinovou procházku. Můžete se jen tak toulat uličkami, nasát atmosféru tohoto exotického ostrůvku, vykoupat se na Playa Norte nebo nakoupit suvenýry.

V ceně výletu je zahrnuta lehká snídaně, oběd a nápoje během celého výletu. Cena nezahrnuje spropitné, poplatky do chráněné oblasti a na přístavní molo (13 USD/os.). Doporučujeme plážové oblečení, klobouk, sluneční brýle, ručník a hotovost. Na ostrově Contoy je přísně zakázané používání opalovacích krémů a repelentů, proto je vhodné vzít si lehké oblečení, vhodné také na šnorchlování a koupání.

Orientační cena: 

 • 167 USD/os.
 • děti do 4 let zdarma, děti 4-11 let za 107 USD
 • poplatek za vstup na Isla Contoy a využití přístavního mola se platí na místě (13 USD/os.)
mexiko-exkurze1-003.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Cobá & cenote & Mayas

Celodenní výlet zahrnuje návštěvu tajemného starověkého města Cobá, které se nachází v tropickém pralese s nejvyšší pyramidou Nohoch Mul s výškou 42m. Zároveň se zde nachází nejvíce zachovalých bílých mayských cest tzv. Sac Be. Další zajímavostí Coby je,že její stavební styl se podobá spíše mayským městům v Guatemale než velkolepým yucatánským památkám. Jedná se o rozsáhlou archeologickou oblast, kde jsou jednotlivé památky rozseté poměrně daleko od sebe. Po návštěvě Coby nás čeká typický mayský oběd. Následně se přesuneme do malé mayské vesničky, kde nám kromě jiného její obyvatelé ukážou, jak místní včely dělají med a na závěr se osvěžíme ve vápencové jeskyni, v uzavřeném cenote Multun-Ha.

Výlet začíná v brzkých ranních hodinách a návrat je plánovaný před večeří. V ceně výletu je privátní transfer v klimatizovaném autě,český průvodce po celou dobu výletu,vstupy do Coby a cenote,oběd a 1x voda v autě.V ceně není zahrnuto spropitné. Doporučuje se pohodlné oblečení a obuv, plavky, ručník, sluneční brýle, klobouk, opalovací krém a repelent, hotovost na suvenýry.

Orientační cena: 

 • 150 USD/os. (minimálně 4 osoby )
 • děti do 4 let zdarma, děti 5-11 let za 66 USD (při minimálním počtu osob)
mexiko-exkurze1-002.jpg

Extreme Adventure

Extreme Adventure vás vezme na nezapomenutelné dobrodružství v džungli. Nefalšované přírodní atrakce zipline, čtyřkolky a cenote, bez čekání ve frontách v přeplněném parku (max. skupiny po 14 osob). Profesionální průvodce a garantovaná vysoká úroveň bezpečnosti. Cesta Cenote plná adrenalinu a zábavy je ukrytá hluboko v džungli. Čeká na Vás jízda na čtyřkolce, zchladíte se v přírodním mayském cenote se ziplinem a skokanskými můstky, lanové mosty v korunách stromů, zipliny a surfovaní v pralese na vzdušném surfu. Na závěr nebude chybět malé občerstvení.

Orientační cena: 

 • 143 USD/os. (minimálně 4 osoby)
 • děti do 3,99 let zdarma
mexiko-exkurze1-001.jpeg

Xcaret

Nejlepší eko-archeologický park v Cancúne a na Mayské riviéře. Užijte si šnorchlování, plavání s delfíny, noční show a mayskou kulturu na jednom místě. Nezapomenutelné zážitky, zábava, fantastické jídlo. Xcaret je místo, kde se mísí historie a tradice Mexika, mayské kultury s překrásnou přírodou. Objevte s námi kouzlo mayské džungle, vyberte si z více než 50 strhujících atrakcí. Vychutnejte si tradiční rituál na přivolání deště, posvátnou míčovou hru, představení jezdecké školy, ztraťte se v tropické džungli nebo se vydejte za dobrodružstvím do křištálových vod podzemních řek. Odpočiňte si na plážích Karibského moře, objevte podmořský svět, zažjite krmení žraloků, pozorujte jaguáry, pumy a tisíce motýlů. Najdete zde i dětský svět, vyhlídkové věže, archeologické památky, pestrobarevný mexický hřbitov, haciendu Henequenera, kapli Panny Marie Guadalupské a mnoho jiného. Po setmění na vás čeká světelná show Xcaret México Espectacular s více jak 300 umělci, kteří Vás provedou historií Mexika.Je to ideální místo, když se chcete dozvědět co nejvíce o mayské kultuře a přírodě zároveň, o zvycích obyvatel, o fauně a floře, užít si adrenalin a ochutnat místní speciality.

Vstup zahrnuje show, výstavy a představení, plavání v podzemní řece, přístup na pláže, k zátokám a přírodním bazénům, záchranné vesty, lehátka, slunečníky, houpací sítě, sprchy, kabinky na převlečení, večerní show. Cena nezahrnuje českého průvodce. Balíček Xcaret Plus (za příplatek) zahrnuje také přístup k Area Plus zařízením, vybavení na šnorchlování, oběd formou bufetu a nápoje (pivo/nealko) během oběda.

Orientační cena:  

 • vstup: 150 USD/os.
 • vstup + transfer: 186 USD/os.
 • vstup + obed + transfer (Xcaret Plus): 234 USD/os.
 • děti do 4 let zdarma, děti 5-11 let platí 50% z ceny dospělého
mexiko-exkurze1-006.jpg

Xel-Ha

Eko-archeologický park Xel-Ha je označovaný za jeden z největších divů světa, nabízí nezapomenutelný zážitek přímo v srdci Mayské riviéry. Šnorchlujte a pozorujte stovky barevných rybiček plujících na dosah od Vás a nechejte se okouzlit rozmanitostí vodního světa, který se skrývá pod hladinou cenote a zálivu Karibského moře. Spusťte se na zipline, otestujte svoji odvahu skokem ze skály, naskočte na speciálně upravené ziplinové kolo, nechejte se unášet divokou řekou, nebo se projděte rozlehlou tropickou džunglí.

Cena zahrnuje místní open bar s nealkoholickými nápoji, kontinentální snídani (9:30-11:30), bufetový oběd (11:30-18:00), dětský svět, prohlídky zahrad a procházky pralesem, šnorchlování v řece a jeskyních, lehátka, slunečníky, houpací sítě, záchranné vesty, kola, osušky, kabinky na převlečení, úschovnu a sprchy. Cena nezahrnuje průvodce.

Orientační cena: 

 • vstup: 138 USD/os.
 • vstup + transfer: 174 USD/os.
 • děti do 4 let zdarma, děti 5-11 let platí 50% z ceny dospělého
 mexiko-exkurze1-007.jpg

Jungle tour - cesta džunglí

Vydejte se s námi na napínavou cestu vodní džunglí, která je jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Cancunu. Naseďněte do našeho dvojmístného rychlého člunu a následujte místního průvodce nezapomenutelnou jízdou přes lagunu Nichupté. Samozřejmě, nejprve absolvujete bezpečnostní školení. Laguna je domovem mnohých druhů exotických zvířat jako leguánů, vodních želv, vzácných žab a krabů. Součástí výletu je také šnorchlování mezi korály.

Člun smí řídit jen osoba starší 18 let. Minimální věk je 5 let, maximální 65 let.Výlet je nevhodný pro těhotné ženy a pro lidi s problémy se zády.Doporučujeme pohodlné oblečení, plavky, opalovací krém, repelent a hotovost. Výlet nezahrnuje transfer (základna je umístěna přímo v hotelové zóně v Cancunu).

Orientační cena: 

 • 102 USD/os.
 • děti 5-11 let za 60 USD/os.
 • Obě výše uvedené ceny jsou včetně poplatku za námořní daň
 mexiko-vylety-003.jpg
  

Tulum express - půldenní výlet

Tento půldenní výlet spočívá v návštěvě ruin města Tulum, které se považuje za jednu z nejmalebnějších mayských památek. Stojí na hraně 12m útesu přímo nad azurovým karibským mořem s okouzlujícím výhledem na druhou největší korálovou bariéru na světě.

V ceně výletu je zahrnut privátní klimatizovaný transfer, český průvodce, vstup do Tulumu a 1x voda v autě. V ceně není zahrnuto spropitné. Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv, sluneční brýle, klobouk, opalovací krém, repelent a hotovost na suvenýry.

Orientační cena: 

 • 119 USD/os. (minimálně 4 osoby)
 • děti do 4 let zdarma, děti 5-11 let za 58 USD (při minimálním počtu osob)
mexiko-vylety-004.jpg 
 

Cobá express - půldenní výlet

Půldenní výlet zahrnuje návštěvu tajemného starověkého města Cobá, které sa nachází v tropickém pralese s nejvyšší pyramidou Nohoch Mul s výškou 42m. Zároveň se zde nachází nejvíce zachovalých bílých mayských cest tzv. Sac Be. Další zajímavostí Coby je, že její stavební styl se podobá spíše mayským městům v Guatemale než velkolepým yucatánským památkám. Jedná se o rozsáhlou archeologickou oblast, kde jsou jednotlivé památky rozeseté poměrně daleko od sebe.

V ceně výletu je zahrnut privátní klimatizovaný transfer, český průvodce během celého výletu, vstup do Coby a 1x voda v autě. V ceně není zahrnuto spropitné. Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv, sluneční brýle, klobouk, opalovací krém, repelent a hotovost na suvenýry.

Orientační cena: 

 • 119 USD/os. (minimálně 4 osoby)
 • děti do 4 let zdarma, děti 5-11 let za 58 USD
mexiko-vylety-005.png 
  

Šnorchlování s mořskými želvami a výlet do cenotů

Na tomto půldenním výletě prozkoumáte podvodní svět želví zátoky v Akumalu. Za přítomnosti profesionálního průvodce budete šnorchlovat a pozorovat nádherné mořské želvy. K dispozici máte vybavení na šnorchlování a samozřejmě dostanete také bezpečnostní instruktáž. Čeká vás hodinová návštěva mezi vodními obyvateli teplých pobřežních vod Akumalu. Každý den se zde mezi překrásnými korály prohání 3 ze 7 druhů mořských želv, rejnoků a víc jak 50 druhů barevných ryb. Další dobrodružství Vás čeká v subtropickém pralese. Zašnorchlujete si také v krištálově čisté vodě podzemní jeskyně „cenote“ a zaplavete si mezi stovkami stalagmitů a stalaktitů. Kromě toho vás ještě čeká nenáročná komentovaná procházka vápencovými jeskyněmi a malé občerstvení formou bufetu s empanadami, ovocem a nápoji.

V ceně je zahrnut transfer v klimatizovaném autobuse, výbava na šnorchlování, komentovaná prohlídka jeskyní, občerstvení. Cena nezahrnuje poplatek za vstup do přírodní rezervace (13 USD/os.) a spropitné. Nezapomeňte si plavky, ručník a hotovost. V Akumaleu je přísně zakázané používání opalovacích krémů, proto je vhodné vzít si lehké oblečení vhodné také na šnorchlování.

Orientační cena: 

 • 107 USD/os.
 • děti do 4 let zdarma, děti 4-11 let za 83 USD
 • poplatek za vstup do přírodní rezervace se platí na místě (13 USD/os.)
mexiko-vylety-002.jpg 
 

Ek Balam & Río Lagartos

Celodenní výlet do biosférické rezervace Río Lagartos s růžovými plameňáky a návštěvou archeologické lokality Ek Balam. Mayské město Ek Balam je pozoruhodné vysokou kvalitou a jedinečnými detaily. Hlavní budovou je mohutná Acropolis. Kousek pod jejím vrcholem se nachází vstup do hrobky ek-balamského krále. Po návštěvě Ek Balam se přesuneme do vesničky Río Lagartos, kde nejprve ochutnáme místní čerstvé ryby a potom se projedeme na člunu. Río Lagartos leží na břehu laguny v mělčinách, kde hnízdí velké kolonie plameňáků růžových. Uvidíme také mangrovníkové porosty, mořské orly a malé krokodýly nazývané lagartos. Také se budeme moci natřít léčivým bahnem z tzv. mexického mrtvého moře a nakonec se vykoupat na krásné malé opuštěné pláži v Mexickém zálivu, kde ze sebe bílé bahno smyjete.

Cena výletu zahrnuje klimatizovaný transfer, českého průvodce, místního průvodce v Ek Balam, vstupy, oběd v Río Lagartos, 1x vodu v autě. V ceně není zahrnuto spropitné. Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv, klobouk, ručník, plavky, krém na opalování, repelent a hotovost.

Orientační cena: 

 • 174 USD/os. (minimálně 4 osoby)
 • děti do 4 let zdarma, děti 5-11 rokov za 96 USD (při minimálním počtu osob)
mexiko-vylety-007.jpg 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.