Mexiko

Unsere Empfehlung - wir haben Mexiko durchreist

 

Krásy Mexika

Kdy vycestovat?

Do Mexika lze cestovat celoročně. Hlavní turistická sezona začíná v listopadu a končí v květnu. Během tohoto období převládá slunečné počasí s minimálními srážkami. Teploty se pohybují mezi 26°- 33°C. Červen a červenec se vyznačuje větším výskytem srážek a vyšší vlhkostí vzduchu. Od září do října nastává období dešťů a hurikánů.

Co dělat na ostrově a kam se vydat?

Nejvíce navštěvovaný poloostrov Yucatan situovaný na východním pobřeží Mexika se dělí na několik části: živější oblast CancúnPlaya del Carmen a menší střediska jako je Akumal a Tulum.

 mexiko-novy-web-005.jpg
 
 

 

Mexiko jsme opakovaně navštívili a poskytneme Vám osobní rady

Mexiko je specializací české cestovní kanceláře DELUXEA založené roku 1995. Zájezd do hotelu Vám připravíme na klíč, odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den, délka vašeho pobytu může být libovolná. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo v Mexiku. S místní cestovní kanceláří Mexcellence s dlouholetými zkušenostmi a nejširším portfóliem služeb máme přímou spolupráci. 

Bc. Hana Nádvorníková
Ich bin die Welt durchgereist, poradím Vám. ONLINE dnes

dnes 19.07. od 09:00 do 12:00
 

 

Cancún

Jedno z nejvíce turistických měst a také nejvyšším počtem hotelových komplexů v celém Mexiku. Naleznete zde luxusní bělostné pláže, spoustu restaurací, barů a diskoték, nákupní galerie a golfová hřiště. Pokud zatoužíte po životě ostrovana, tak se můžete vydat na protější romantický ostrov Isla Mujeres, který se pyšní jednou z nekrásnějších pláží světa. Ostrůvek o délce 9 km si můžete procestovat na motorce nebo golfovém vozítku. Cancún je skvělá volba pro ty, kteří preferují luxusní hotely s all inclusive, dlouhé bělostné pláže, možnost nákupů a noční život.

Playa Del Carmen

Nachází se přímo v srdci Mayske rivéry a je turisty vyhledávána díky krásným plážím, luxusním obchodům a vyhlášeným restauracím. Hlavní třídu tvoří pěší zóna Pátá Avenue, kde naleznete butikové obchůdky světoznámých značek, prodejců suvenýrů, restaurací, barů a klubů.

Pokud Vás omrzí rušný život na Playa del Carmen, tak se můžete vydat na největší obydlený mexický ostrov Cozumel, který je proslulý svým bohatým podmořským světem a bezcelní zónou v městečku San Miguel. Playa del Carmen je ideálním místem pro odpočinek i aktivní dovolenou a je také výchozím bodem k výletům k mayským památkám Chichen Itza, Tulúm, Coba, Sian Kaan a další.

Riviera Maya

Po cestě z Playa del Carmen do Tulumu narazíte na několik menších středisek vyhledávaných pro poklidnou dovolenou. Zasloužený odpočinek si můžete dopřát v menší vesničce jménem Puerto Morales. Menší romantické městečko Akumal jehož název v překladu znamená ,,místo želv,, se nachází cca 30 min z Playe a opravdu se zde pod hladinou vyskytují mořské želvy.  Puerto Aventuras neboli ,,přístav dobrodružství,, je uměle vytvořeno středisko pro residenty ze zahraničí. Milovníci golfu si zde mohou přijtí na své na 9 ti jamkovém golfovém hřišti. V centru městečka se nachází laguna s ostrůvkem a s delfináriem a možností koupání s delfíny. Riviera končí malebným městečkěm jménem Tulúm, kde je nejen krásná poklidná pláž a také jedna z mayských ruins panoramatickým výhledem na Karibské moře.

 mexiko-novy-web-014.jpgmexiko-novy-web-016.jpgmexiko-novy-web-001.jpg
 

 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.