Omán

Pláž a moře v Ománu

 

Nádherné pláže v Ománu

Dlouhé ománské pobřeží o více než 1700 km se může pochlubit krásnými plážemi pohlížejícími na Ománské moře, Arabské moře a Hormuzský průliv. Vzezření tohoto pobřeží se liší dle jednotlivých oblastí od plážových destinací ideálních pro dovolenou u moře, kde se návštěvníkům naskytují úžasné možnosti pro relaxaci, až po skalnaté útesy, zálivy, ostrovy a laguny s autentickou geografickou charakteristikou a podmínkami vhodnými ať už pro rybaření či dech beroucí exkurze.

Spojte svou duši s touto úžasnou plážovou destinací s příležitostmi jak pro odpočinek na písečné pláži a příjemné koupání v teplých vodách, tak také pro šnorchlování a potápění s možností prozkoumat dramatický podmořský svět. Milovníci plážové dovolené si v Ománu přijdou na své!

 

Nejlepší pláže

Pláž Al Bustan – Pláž situovaná v guvernorátu Muscat má výhled na mořský horizont na jedné straně a pohoří rozkládající se na straně druhé. Takové prostředí dává místu nepřekonatelný pocit soukromí.

Pláže Dhofaru – Guvernorát Dhofar je charakterizován svými atraktivními a bohatými plážemi. Narazíte zde na velké množství lagun s výskytem plameňáků, stejně jako na jeskyně s malebnými vstupy. Nejvýznamnější pláže jsou Al Maghsayl, Raysut, Al Hafah a břehy ve Wilayat Taqah, Mirbat a Sha, které jsou známé čistotou písku a krásou okolní skalnaté a scénické přírody. Mezi překrásné laguny pak patří Sawli, Al Baleed, Ad Dahareez, Atheeb and Salalah. Na takových místech narazíte na velká hejna plameňáků. Milovníci potápění a vodního lyžování se zde budou cítit jako doma.

Pláž Duqm – Tato pláž se vyznačuje naprosto jemným a čistým pískem, azurovými vodami a příjemným mořským vánkem. Nachází se pouze 20 km od centra Wilayat Al Duqm v guvernorátu Al Wusta.

Muttrah Corniche – Promenáda Muttrah je situována poblíž jednoho z nejdůležitějších přístavů v Ománu – Port Sultan Qaboos u hlavního města Muscat. Nabízí výhledy na tyčící se skalnaté horské masivy a mořské vody. Je to spíše místo vhodné pro piknik, pozorování mořské hladiny a obdivování prastarých budov.

Pláž Al Qurm – Pláž v oblasti Al Qurm v srdcu Muscatu se rozporstírá na velké části pobřeží. Najdete zde velké luxusní hotely jak Hotel Muscat InterContinental nebo Crowne Plaza. Tato pláž je považována za jednu z nejživějších v Muscat, a to především díky své lokalitě poblíž nákupních center a restaurací. Ti, kteří mají rádi procházky, se mohou projít podél pláže a odpočinout si na nespočtu lehátek pod slunečníky, kterými je pláž poseta.

Pláž Ras Al Hadd – Nějakých 60 km od města Sur (guvernorát jižní A’Sharqiyah) se nachází pláž, která byla svědkem lidských aktivit již 3 tisíce let př. n. l. a dno zdejších vod zahrnuje mnoho lodních vraků. Bojové letouny zde pak měly základnu během 2. světové války a stále je možné rozpoznat znaky ranvejí. Samotná pláž je v současné době želví rezervací. Želvy zde našly místo pro snášení vajíček, zejména pak pláž Ras Jinz ve Wilayt Ras Al Hadd je naprostým skvostem. Jsou zde spektakulární zálivy a skalnaté formace, jenž jsou domovem pro ptactvo.

Pláž Al-Sawadi – Tato pláž je situována v guvernorátu jižní Al Batinah u města Barka jen 70 km od Muscatu. Nabízí specifické skalnaté ostrůvky rozeseté poblíž pobřeží. Ty pak dávají krajině svéráznou podobu a jsou místem výskytu stěhovavých i místních ptáků. Pláž nabízí také celou řadu vodních sportů i s potřebným vybavením.

Sohar Corniche – Promenádu Sohar najdete v guvernorátu severní Al Batinah. Cesta podél mořského pobřeží vede také kolem historického hradu v Soharu. Najdete zde mnoho restaurací, informačních tabulí, slunečníků a další zařízení uzpůsobená pro návštěvníky. V jedné části se nachází také příjemný menší park. Toto místo slouží tedy spíše k relaxaci než k vodním či plážovým aktivitám.

Region Al Wusta – Guvernorát Al Wusta je charakterizovaný výskytem mnoha pláží s rozmanitým prostředím a topografií. Některé z nich jsou obklopené skalami vytvářející přírodní převisy (Ra’s Midrakah a Ash Shuway’ir), zatímco jiné se chlubí jemným a čistým pískem (Al-Jasir a Mahut). Všechny tyto pláže se vyznačují příhodným podnebím s mírným mořským vánkem a lehkými vodními sprškami, které místu dodávají tu pravou atmosféru.

 oman-novy-web-033.jpgoman-novy-web-034.jpgoman-novy-web-035.jpgoman-novy-web-036.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.