Bali

Excursion na Bali

 

 bali-novy-web-019.jpg

Naše cestovní kancelář spolupracuje na ostrově Bali s místním touroperátorem. Při odbavení před odletem od nás obdržíte seznam nabízených výletů. Rovněž od nás dostanete podrobnou mapu s popisky. Po příletu na Bali dostanete nabídku od našeho partnera v angličtině, němčině a francouzštině, kde jsou i malé fotky toho, co každá exkurze zahrnuje. Všechny výlety si můžete zakoupit před odletem u naší cestovní kanceláře nebo až na místě kontaktovat našeho kolegu. Platit můžete kartou nebo hotově.

 

Výlety na Bali - co podniknout

Pestrá oblast Ubud a její okolí

Tvrzení, že „Ubud je skutečné Bali“ má opravdu něco do sebe. Bude na Vás čekat návštěva tradiční a živé vesnice, ve které naleznete mnoho malebných restaurací a obchodů. Za povšimnutí stojí také zdejší kultura a životní styl obyvatel, což zpozorujete v podobě rukodělné a řezbářské výroby a zdejší zemědělské činnosti.

Vydáte se prozkoumat také okolí této vesnice, abyste nepropásli žádnou ze zdejších pozoruhodných zajímavostí. Mezi ně patří hinduistické poutní místo, lázně a památka UNESCO Goa Gajah (sloní jeskyně) z 9. století, dále pak posvátný Monkey Forest s šedými makaky a úžasné scenérie zdejších terasovitých rýžových polí Ceking. Zaujmout Vás může také návštěva reliéfů Yeh Pulu vytesaných do skály, komplex 22 chrámů Besakih z 8. století, Tirta Empul – místo s nejsvětějším pramenem, chrámem a lázněmi či královské hrobky ve skále v Gunung Kawi.

 bali-novy-web-052.jpg
 

 

Výšlap na Gunung Batur

Pro přírodní nadšence a milovníky turistiky je zde možnost tříhodivnového výšlapu na horu Gunung Batur (1.716 m n.m.), která je navíc ještě stále činným vulkánem. Tento výlet je určen jak pro zdatné, tak i méně zdatné turisty, jelikož výšlap trvá přibližně tři hodiny. Vyráží se v brzkých ranních hodinách (kolem půl třetí ráno), abyste si mohli vychutnat jedinečný pohled na východ slunce z vrcholku hory.

 

Dobrodružná cesta na sever

Při cestě z Ubudu se můžete vydat do severní části ostrova, kde na Vás čeká plno atraktivních míst. Již po cestě zažijete opravdové dobrodružství při dvou hodinovém raftingu na řece Yeh Ayung, kde budete projíždět kolem kolonií kalonů a průvodce Vám mnohokrát zastaví, abyste si pořídili fotografie. Dokonce se vykoupete i pod velkolepým vodopádem. Následovat bude návštěva královské botanické zahrady Kabun Raya s více než 450 druhy orchidejí a 650 druhy stromů. Naskytne se Vám také možnost navštívit jedinečný chrám Ulun Danu na břehu jezera Danau Bratan. Poté již budete projíždět kolem dvou menších (ale nádherných) jezer Danau Buyan a Danau Tamblingan, abyste si udělali malou procházku k vodopádu Munduk, který padá z výšky 80 metrů.

 bali-novy-web-048.jpg
 

 

Nejen mořský život v oblasti Pemuteran

Pro milovníky mořského a podmořského života je tato oblast jako stvořená. Mnoho let zde probíhá záchrana korálů a vy budete moci již ze břehu obdivovat zdejší krásy. Při šnorchlování budete pozorovat velké množství druhů ryb a korálů na umělých korálových stěnách. Navštívíte také Jelení ostrov, který je vzdálený pouhých 20 minut jízdy autem a 20 minut lodí. Zde objevíte překrásný korálový útes. Oblast patří do NP Bali Barat, a proto je vstup možný jen s průvodcem a v organizovaných skupinách. Právě tento ostrov je vyhledávaným místem pro potápěče. V západní části Bali navštívíte také oblast Tegal Bunder s umělým odchovem balijských špačků.

V NP Bali Barat lze domluvit trek dle obtížnosti (od 2 do 7 hodin) a zkušený průvodce Vám poté ukáže tukany, šedé opice a seznámí Vás se zdejším prostředím.

 bali-novy-web-043.jpg
 

 

Tabanan se svým přírodním dobrodružstvím

Oblast Tabanan patří mezi nejlepší výchozí místa pro poznání západní části Bali. Navštívíte Motýlí park, kde se budete přímo mezi motýly procházet, sledovat líheň a jejich klubání v přirozeném prostředí. Poté budete pokračovat přes rýžová pole s krásnou vyhlídkou k směrovému chrámu Luhur Batukau na úpatí hory Gunung Batukau (2.276 m.n.m.) s tropickou přírodou. Právě na tuto horu je pro turistické nadšence možnost výstupu, který trvá sedm hodin (vyráží se ve dvě hodiny ráno). Pro méně fyzicky zdatné je k dispozici dvou až tří hodinová procházka v okolí (vyráží se z malého penzionu Sarinbuana Eco Lodge). Poté se přesunete na pobřeží, kde se na malém ostrůvku nachází hinduistický chrám Tanah Lot, ten je přístupný jen při odlivu.

 

Báječný ostrovní výlet na Nusa Lembongan

Po hodinové plavbě katamaránem z přístavu Benoa Harbour se dostanete k ostrovu Nusa Lembongan u jihovýchodního pobřeží Bali. Spatříte zdejší jedinečný životní styl v podobě místních obyvatel, kteří každý den pěstují a suší chaluhy. V okolí navštívíte i několik oblíbených pláží a míst ke šnorchlování a spatříte také rejnoky. Pokud budete mít zájem, můžete si půjčit vodní skútr a celý ostrov si na něm objet. (Pozn.: Teplota vody zde může být oproti Pemuteranu až o 5°C nižší.)

 bali-novy-web-044.jpg
 

 

Nusa Dua se svým dynamickým životem

V této oblasti se nachází převážně velké hotelové komplexy, které ale nabízejí širokou infrastrukturu pro turisty. Zde si každý večer vychutnáte večeři v jiné elegantní restauraci. Společně s obchody jsou zde totiž právě restaurace hojně zastoupeny. Vyberte si například sami mořský úlovek, který Vám kuchař připraví podle vašich představ za prosklenou zdí.

 

bali-novy-web-034.jpg 

Výlet Kintamani - Bangli

Nejdříve se podíváme na slavný tanec Barong & Kris v Batubulanu. Výlet pokračuje prohlídkou uměleckého centra na Bali, kde můžeme obdivovat výrobky ze zlata, stříbra, moderní i tradiční malby. Jednou z nejlepších částí výletu bude nádherný pohled na jezero a sopku Batur v Kintamani. Při cestě zpět do hotelu se zastavíme chrámu s posvátným pramenem v Tampaksiringu. Délka výletu činí osm hodin.

 

 

Výlet Karangasem

Výlet vás zavede do východní části Bali, kde se zastavíme v chrámu Goa Lawah (netopýří jeskyni) v Kusumě, poté navštívíme vesnici Aga s původními obyvateli, která je slavná pro své látkové výrobky a uměleckou výrobu. Cesta pokračuje do příjemné oázy s vodními zahradami (Tirta Gangga), kde jsou přírodní „bazény“ z pramenů. Navštívíme Palác Puri Agung Karangasem, který připomíná dobu, kdy Karangasem bylo královstvím. Výlet je na osm hodin.

 

Výlet do Bedugulu

Nejdříve navštívíme slavný vodní chrám Tanah Lot vystavěný Dang Hyang Nirarthou a potom budeme pokračovat návštěvou posvátného Alas Kedatonu, kde žijí opice. Následovat bude cesta do Bedugulu k jezeru Beratan, kde je slavný chrám Ulun Danu a ovocný trh v Candikuningu. Poslední zastávka bude v Mengwi, které bylo jedním z hlavních ostrovních království. Uvidíme největší chrám se zahradami na ostrově Taman Avun, vystavěném kolem roku 1740, který symbolizuje kosmickou jednotu moře a hor. Tento výlet je na osm hodin.

bali-novy-web-049.jpg 
 

 

Výlet Bedugul – Singaraja

Cesta povede kolem hor a jezera v Bedugulu. Zastavíme se na trhu s kořením a ovocem v Candikuningu, u nádherného vodopádu v Gitgitu, v chrámu Beji na pláži s černým pískem v Lovině a buddhistickém chrámě Arama Wihara v Banjaru. Při cestě zpátky do hotelu pojedeme skrz Pupuan – Antosari nebo Munduk, kde se budeme kochat panoramatickými výhledy na jezera Tamblingan a Buyan. Výlet na devět hodin.

 bali-novy-web-038.jpg
 

 

Ubud a umění

Ubud je známým centrem všech umělců na Bali. Při tomto výletu se podíváte na sochařské výtvory v Batubulanu, pokračovat budete do Celuku za krásnými výrobky ze stříbra. Vesnice Mas/ Kemenuh je oceňována pro své řezbářské výrobky. V Peliatanu budete moci obdivovat balijské malířské umění. Výlet na pět hodin.

 

Výlet Tanah Lot

Navštívíte překrásný chrám královské rodiny, který je největším na ostrově a byl vystavěný okolo roku 1740 v malém městě Mengwi. Zastavíte se v pralese s opicemi v Alas Kedaton a poslední zastávka bude u nejslavnějšího chrámu na Bali – Tanah Lot, který byl vystavěný v 16. století na skále u moře. Výlet zabere pět hodin.

 bali-novy-web-045.jpg
 

 

Prohlídka Denpasaru

Denpasar je hlavním městěm Bali a za návštěvu určitě stojí oblast Kumbasari a Badung s tradičním trhem s domácím zbožím, oblečením, kořením, ovocem, atd. Poté následuje návštěva Musea Bali, založeném v roce 1932, kde uvidíte miniatury z života na ostrově. V Bali Art Center zhlédnete umění a architekturu typickou pro místní podmínky. Výlet je na pět hodin.

 

Ohnivý tanec nebo tanec Kecak

Za jeden večer máte možnost si vybrat jeden ze dvou unikátních tanců při živé hudbě. Nebude použit žádný jiný nástroj a scény Vás zavedou do eposu Ramajána. Představení trvá tři hodiny.

Petulu – tanec Legong

Podíváte se do severní části Ubudu, do vesnice Petulu, kde budete překvapeni stovkami bílých volavek, které se vracejí na noc domů. Bílé volavky se ve vesnici objevují od roku 1965 a je zakázáno je jakkoli rušit, chytat či střílet. Výlet pokračuje do Ubudu, kde uvidíte tradiční tanec nazývaný Legong. Výlet na pět hodin.

 bali-novy-web-041.jpg
 

 

Ptačí a plazí park

Taman Burung (ptačí park) je umístěný v Batubulanu a je domovem pro více než tisíc ptáků z celé Indonésie a zbytku světa. Je umístěný v nádherných zahradách s tropickými rostlinami a vodními potůčky a rybníčky. Budete si moci prohlédnout různé druhy ptactva v první části parku. Ve druhé části parku je spousta plazů, včetně komodských draků, hadů, želv, ještěrek a leguánu. Výlet zabere čtyři hodiny.

 bali-novy-web-042.jpg
 

 

Orchidejová zahrada a Zoo

Orchidejová zahrada byla vytvořena k příjemné procházce mezi různými druhy překrásných a vzácných orchidejí. Zoo je pro více jak 350 druhů zvířat, včetně primátů, jelenů, klokanů, antilop, medvědů a tygrů. Při procházce v Zoo můžete také vidět mnoho papoušků, holubů, pávů, apod.

 

Jednotlivé výlety je možné připravit předem a Vy si jen můžete užívat servis místní partnerské kanceláře. Při každém výletu Vám bude k dispozici zkušený průvodce, který ochotně zodpoví všechny Vaše dotazy. Pro všechny výlety je doporučováno brzké vstávání, hlavně při výšlapech na sopky, kdy jistě oceníte nádherné výhledy. Kolem 11 hodin se může začít zatahovat a mraky by Vám mohly pokazit zážitek.

We traveled the world. We will give you our personal advice.