V rámci svého pobytu na řeckém ostrově Zakynthos jsem strávila 3 dny v rodinném resortu Domes Aulus Zante. Cestovala jsem s manželem a malým synem, takže jsme byli ideální cílovou skupinou pro tento hotel. Zakynthos je velmi populární destinací pro rodiny s dětmi, ale hotelů pro náročnější klientelu je zde pomálu. Domes Aulus je výborně umístěný a nabízí krásné ubytování, ve kterém se budete cítit uvolněně i s malými cestovateli. 

 

Poloha hotelu

Resort se nachází pouhých 5 minut od letiště, na vyhlášené pláži Laganas. Jedná se o velmi širokou zátoku se skutečně čistou a průzračnou vodou. Jižní orientace zaručuje sluníčko po celý den. Pláž na obou stranách lemují kopce a skály. Největší atrakcí jsou letadla, která přistávají právě přes tento záliv jen několik set metrů od hotelu. Sledovat zdejší provoz byla oblíbená aktivita všech dětí na pláži, a to včetně našeho syna. Letadla byla sice občas slyšet i v resortu, ale brali jsme to jako příjemné zpestření. Trochu méně už se nám líbila vesnička v okolí... Laganas je prostě vyhlášené letovisko se všemi svými klady a zápory. Okolo hotelu je spousta restaurací a barů. Nabízí se tu zapůjčení lodě nebo šlapadla, hlavní třídu lemují krámky se suvenýry, poblíž je malý zábavní park. Našetěstí žádná z těchto atrakcí nijak neruší klid hotelového areálu. 

 

Koupání

Pláž před hotelem nabízí skvělé podmínky pro malé děti. Jemný tmavý písek, velmi pozvolný vstup do vody, klidné moře a spousta prostoru. Pozor, část pláže je ohrazena a nesmí se na ni vstupovat, jelikož na ní hnízdí želvy. Každé ráno zde ochranáři kontrolují nakladená vajíčka a pokd budete mít štěstí, uvidíte i malé želvičky, které se krátce po vyléhnutí snaží dostat do moře. Stačí si přivstat! Hotelová lahátka se slunečníky se nachází za plotem, v areálu resortu. Výhledem na moře se z nich tedy bohužel nepokocháte, ale za to si můžete dát drinky, čerstvé džusy nebo malou svačinku v přilehlém baru. Z exotiky jsme zvyklí na obsluhu až na lehátko, tady se pro pití musíte projít sami... 

Zklamáním pro nás byly bazény. Jedno malá brouzdalistě a jeden bazén již měly svá nejlepší léta za sebou. Nicméně překážkou to pro nás nebylo, moře bylo tak příjemně teplé a čisté, že nám bazén vůbec nechyběl. 

 

Strava

Stravování formou All Inclusive Vám zajistí bezstarostný pobyt. U jídla se opravdu myslelo hlavně na rodinný koncept, bufetová restaurace nabízí jídla, ze kterých si vybere opravdu každý. Syn miloval místní sorbety a čerstvě vymačkané ovocené džusy, mně se líbil velký výběr čerstvé zeleniny a ingrediencí do salátů. Bufet večer otevírá již v 6 hodin, což ocení každý, kdo se už někdy v hotelu snažil v 8 hodin večer nakrmit usínající dítě... :) My s manželem jsme tedy spíše milovníci a la carte a zajímavější gastronomie, ale na to si budeme muset pár let počkat. Report z ostatních restaurací Vám tedy bouhžel nepodám. Za to musím velmi vychválit, že jste prakticky po celou dobu nemuseli starat o synovo jídlo. Dětský výběr byl perfektní a v době svačinek nám pro něj na baru aktivně nabízeli ovoce nebo smoothies. 

 

Služby

Po celou dobu pobytu jsme měli pocit, že hlavní hvězdou naší rodiny je dítě. Pokaždé, když kolem nás prošel kdokoliv z obsluhy, tak na syna alespoň zamával, udělal vtípek, přišel si povyprávět. Portýr u dveří ho ve volné chvíli vozil golfovým autíčkem kolem vjezdu. Při odjezdu mu věnovali dvě hračky. V kids clubu se mu dostalo té nejlepší péče. Druhý den pobytu už syn automaticky mával a smál se vždy, když potkal někoho v zeleném hotelovém stejnokroji. Tato strategie na nás jako hrdé rodiče zafungovala velmi dobře a odpustili jsme i drobné nedostatky. Při večeři se sice každý číšník přátelil s naším dítětem, ale my se museli připomínat s vínem. Nicméně přátelský přístup a úsměv měli na tváři všichni, i ti, kteří zrovna moc nestíhali :) 

 

Ubytování

Hotel se nachází se starší budově, která je velmi pěkně zrekonstuovaná v duchu moderního designu. Pokoji nebylo co vytknout, byl prostorný, pohodlný a moderně zařízený. Bydleli jsme v Saphire Serenity Retreat s výhledem do zahrady. Těžko se však srovnáná s 5* hotely v exotice, kde za podobnou cenu přece jen dostanete větší, kvalitněji provedené a soukromnější ubytování. V Evropě byste s podobnými požadavky museli zvýšit i rozpočet :) Z vybavení pro dítě jsme dostali jen postýlku, což bylo však také vše, co jsme potřebovali. Pokud cestujete s malým dítětem a potřebujete bezpečnostní mantinel do postele, doporučuji přivézt si vlastní. 

 

Shrnutí

Domes Aulus Zante nabízí krásné koupání, snadnou dostupnost od letiště a opravdu bezstarostnou dovolenou především pro rodiny. Je to klidné místo uprostřed poměrně rušné turistické lokality. Není to luxusní hotel pro nejnáročnější klienty, ale příjemný resort s přátelským přístupem a velmi pohostinnou atmosférou. Pro krátký únik z reality do 2 hodin letu jako dělaný! 

 

 

We traveled the world. We will give you our personal advice.