Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

Oman

Hotel vystavěný v původním paláci samotného Sultána

We
personally
stayed at the hotel

Hotel Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

Rating 9.5 Rated by 8 clients
Detailed evaluation
Location Oman, Guvernorát Muscat | Show map
Meal Breakfast, Half board | More about gastronomy
Specialist tips Unikátní hotel prestižní značky Kulinářský zážitek každý den Prvotřídní lázně Six Senses
Specialists who
stayed in the hotel
Specialists who
visited the hotel

Description of Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel ***** Oman

Al Bustan Palace je jedinečný hotel. A když říkáme jedinečný, myslíme to vážně. Najdete jinde na světě hotel, stavěný přímo v původním paláci samotného Sultána? Ten dal Palace vystavět jako své sídlo, rozhodl se ale, že se o tuto úžasnou budovu podělí i s ostatními. Už tento fakt zajišťuje služby a gastronomii té nejvyšší úrovně, nádhernou architekturu a dechberoucí výhled. Okolní zahrady o 200 akrech, kilometrová pláž, nebo lázně od značky Six Senses, jsou zárukou skvělé dovolené.

Hotel je oceněn mnoha cenami a proslulý je po celém světě. Nejvyšší a nejhonosnější atrium najdete právě zde – 37 metrů vysoká kopule, bohatě zdobená, s 9 metrovým křišťálovým lustrem a fontánou. Vychutnat si zde můžete kávu nebo výtečný dezert, často za poslechu místního umělce hrajícího na harfu. Ani ten není obyčejný – jedná se o mistra, vyhledávaného často sultánem. Často můžete být s vládcem i sousedi – v hotelu má své vlastní patro, které využívá k odpočinku.

Read more  Make an enquiry

Our recommendation to Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel

Stavba hotelu trvala téměř dva roky se záměrem postavit palác pro sultána Qabose. Resort vznikl na místě, kde dříve bývala rybářská vesnička. Jedná se o jedno z nejhezčích zákoutí širší oblasi Muscatu. Hned po vstupu do lobby na vás dýchne atmosféra arabské kultury, uvítání u kávy a pohled na impozantní interiér, jemuž dominuje lustr od Swarovského.

Určitě doporučujeme vyzkoušet místní spa, jedno z největších v Ománu - má neuvěřitelných 17 masážních a spa místností a součástí je spa pouze pro ženy a jediná privátní pláž pro ženy v Ománu.

Resort nabízí i bohaté sportovní vyžití, nachází se zde 4 tenisové kurty. K resortu náleží nádherná 1km dlouhá pláž, jediná soukromá pláž v Ománu. Všechny ostatní jsou veřejné, ale ne všechny jsou snadno přístupné.

Pokoje v levém a pravém křídle prošly rekonstrukcí a mají nový design, pokoje v hlavní budově jsou zrenovované. Pokud preferujete novější styl, doporučujeme pokoje v kategorii Lagoon Access nebo ty s výhledem na bazén.

The last inspectionof the hotel byDELUXEA specialist
2022
Kateřina Marečková
Kateřina Marečková +420 724 730 019

Video

Room types

Al Bustan Lagoon Room (40 m²)

Al Bustan Lagoon Room (40 m²)

Nachází se v prvním patře. Krásná výzdoba pokoje je s tlumenými uklidňujícími odstíny modré nebo zelené. Terasa o 16 m² je s přímým přístupem k vlastnímu bazénu ve tvaru laguny...

Deluxe Pool View Room (40 m²)

Deluxe Pool View Room (40 m²)

Nachází se ve druhém a třetím patře. Krásná výzdoba pokoje je s tlumenými uklidňujícími odstíny modré nebo zelené. Pokoje mají vlastní balkon s výhledem na pěstěné zahrady...

Deluxe Mountain View Room (40 m²)

Deluxe Mountain View Room (40 m²)

Nachází se v pátém a šestém patře. Klasicky zařízené pokoje s moderními prvky v tlumených uklidňujících zemitých odstínech. Pokoje mají vlastní balkon s výhledem na pohoří Hajjar...

Deluxe Sea View Room (40 m²)

Deluxe Sea View Room (40 m²)

Nachází se ve druhém, třetím, pátém a šestém patře. Klasicky zařízené pokoje s moderními prvky v tlumených uklidňujících zemitých odstínech anebo v odstínech modré či zelené...

Gastronomy and hotel restaurants

Al Bustan Palace skvěle kombinuje výborné jídlo s úžasnými výhledy na moře. Bohatý výběr restaurací zaručuje každodenní rozmanitost pokrmů. Najdete zde jak tradiční arabské chutě, tak i výbornou pastu nebo dary moře.

Al Khiran Terrace – Hlavní hotelová restaurace servírující mezinárodní kuchyni. Hosté si zde mohou vychutnat jak snídani, tak a la carte oběd nebo tematické večeře.

China Mood – Už z názvu vyplývá zaměření této restaurace – pokrmy pochází z čínské kuchyně.  Kuchařský tým byl speciálně pro tuto restauraci povolán z daleké Číny, aby zajistil autenticitu chutí. Restaurace patří k vyhlášeným v celém Muscatu, otevřena je každý den kromě neděle a středy, od 19 do 23 hodin.

Beach Pavilion Restaurant & Bar – Přímo na pláži se nachází tato restaurace. Posezení je přichystáno jak uvnitř, tak venku. Servírují se nejčerstvější ománské ryby, stejně tak další dovezené rybí speciality. Užijte si večeři pod hvězdami, například v privátních cabanas, kde můžete strávit příjemnou romantickou večeři. Otevřeno během oběda a večeře.

BLU Bar – Bar otevřený během celého dne poskytuje velký výběr drinků, jídla nebo menších snacků, a to přímo u bazénu.

Atrium Tea Lounge – V jedinečném atriu, které nenajdete jinde na světě, stavěném pro samotného sultána. Vychutnejte si kávu, čaj nebo výborné dezerty.

We will prepare a Tailor-made holiday for you.

 

Odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den. Létáme luxusními letadly Emirates. Délka Vašeho pobytu může být libovolná. Můžete si vybrat typ pokoje nebo formu stravování. Omán jsme navštívili a poskytneme Vám osobní rady. Je specializací české cestovní kanceláře DELUXEA a.s. založené roku 1995. Hotel, transfer a další služby pro Vás objednáváme přímo na místě. S místní cestovní kanceláří Desert Gate s dlouholetými zkušenostmi a nejširším portfóliem služeb přímo spolupracujeme. Při pobytu na ostrově se o Vás bude starat český reprezentant. Služby pro Vás nekupujeme u německé cestovní kanceláře a při cestování nebudete členy žádné skupiny. Pokud byste potřebovali jakoukoliv změnu v zájezdu, tak přímo my Vám vše v Ománu vyřídíme, rychle a operativně. Postaráme se o Vás.

Room categories and equipment of Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel

S ohledem pro komfort a pohodlí bylo pečlivě zkonstruováno 250 pokojů a suit, aby odrážely jak místní tradice a art deco vlivy, tak i bohatství arabské kultury, umění a historie. Složité dílo ručně vyráběných tapet a jedinečných materiálů oživuje každou místnost.

Všechny pokoje a suity nabízí nejmodernější vybavení a služby pro nejpohodlnější a nejpříjemnější pobyt: 42" LCD TV s plochou obrazovkou, nejnovější zábavní technologie s funkcí virtuální videopůjčovny, DVD přehrávač (na vyžádání), satelitní rádio kanály, fén a telefon v koupelně, DID a ISDN telefonní linky, vysokorychlostní internetové připojení, hlasová schránka, zařízení na výrobu čaje/kávy, minibar, osobní elektronický trezor, župany, žehličku a žehlicí prkno, 24 hodinová pokojová a prádelní služba a parkování zajišťované obsluhou.

K bezpečnostním prvkům patří dveřní kukátko a řetěz, detektory kouře a elektronický systém zámků.

Room types

Al Bustan Lagoon Room (40 m²)

Al Bustan Lagoon Room (40 m²) foto

Nachází se v prvním patře. Krásná výzdoba pokoje je s tlumenými uklidňujícími odstíny modré nebo zelené. Terasa o 16 m² je s přímým přístupem k vlastnímu bazénu ve tvaru laguny. Bezbariérové a propojitelné pokoje jsou také k dispozici.

Deluxe Pool View Room (40 m²)

Deluxe Pool View Room (40 m²) foto

Nachází se ve druhém a třetím patře. Krásná výzdoba pokoje je s tlumenými uklidňujícími odstíny modré nebo zelené. Pokoje mají vlastní balkon s výhledem na pěstěné zahrady.

Deluxe Mountain View Room (40 m²)

Deluxe Mountain View Room (40 m²) foto

Nachází se v pátém a šestém patře. Klasicky zařízené pokoje s moderními prvky v tlumených uklidňujících zemitých odstínech. Pokoje mají vlastní balkon s výhledem na pohoří Hajjar.

Deluxe Sea View Room (40 m²)

Deluxe Sea View Room (40 m²) foto

Nachází se ve druhém, třetím, pátém a šestém patře. Klasicky zařízené pokoje s moderními prvky v tlumených uklidňujících zemitých odstínech anebo v odstínech modré či zelené. Pokoje mají vlastní balkon s výhledem na moře Ománu.

Junior Suite (60 m²)

Junior Suite (60 m²) foto

Nachází se v prvním, druhém a třetím patře. Krásná výzdoba pokoje je s tlumenými uklidňujícími odstíny modré nebo zelené. Pokoje mají vlastní balkon s posezením a s výhledem na pěstěné zahrady.

Executive Mountain View Suite (80 m²)

Executive Mountain View Suite (80 m²) foto

Elegantně zařízené apartmá se stylovou ložnicí, posezením a jídelním koutem. Dále je k dispozici pro hosty samostatná šatna s prostornou koupelnou a toaletou. Suity mají vlastní balkon s výhledem na pohoří Hajjar anebo na pěstěné zahrady. Nachází se v sedmém a osmém patře. Bezdrátová technologie nebo vysokorychlostní připojení k internetu je samozřejmostí.

Executive Sea View Suite (80 m²)

Executive Sea View Suite (80 m²) foto

Elegantně zařízené apartmá se stylovou ložnicí, posezením a jídelním koutem. Dále je k dispozici pro hosty samostatná šatna s prostornou koupelnou a toaletou. Suity mají vlastní balkon s výhledem na moře Ománu. Nachází se v sedmém a osmém patře. Bezdrátová technologie nebo vysokorychlostní připojení k internetu je samozřejmostí.

Presidential Sea View Suite (300 m²)

Presidential Sea View Suite (300 m²) foto

Nachází se v osmém patře. Prostorné a luxusní apartmá s dvěma stylovými ložnicemi, velkým obývacím pokojem a jídelním koutem až pro deset hostů s plně vybavenou kuchyňskou linkou. Suity mají vlastní balkon s panoramatickým výhledem na moře Ománu či pohoří Hajjar. Intimní knihovna a studovna je k dispozici. Značkové koupelové produkty Asprey a Ritz-Carlton či bezdrátová technologie nebo vysokorychlostní připojení k internetu jsou samozřejmostí.

Presidential Mountain View Suite (300 m²)

Presidential Mountain View Suite (300 m²) foto

Nachází se v osmém patře. Prostorné a luxusní apartmá s dvěma stylovými ložnicemi, velkým obývacím pokojem a jídelním koutem až pro deset hostů s plně vybavenou kuchyňskou linkou. Suity mají vlastní balkon s panoramatickým výhledem na moře Ománu, na pěstěné zahrady či pohoří Hajjar. Intimní knihovna a studovna je k dispozici. Značkové koupelové produkty Asprey a Ritz-Carlton či bezdrátová technologie nebo vysokorychlostní připojení k internetu jsou samozřejmostí.

Online price and discounts of Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

Professional photo of Al Bustan Palace *****

Our photo of Al Bustan Palace *****

Video

Gastronomy and hotel restaurants Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel

Al Bustan Palace skvěle kombinuje výborné jídlo s úžasnými výhledy na moře. Bohatý výběr restaurací zaručuje každodenní rozmanitost pokrmů. Najdete zde jak tradiční arabské chutě, tak i výbornou pastu nebo dary moře.

Al Khiran Terrace – Hlavní hotelová restaurace servírující mezinárodní kuchyni. Hosté si zde mohou vychutnat jak snídani, tak a la carte oběd nebo tematické večeře.

China Mood – Už z názvu vyplývá zaměření této restaurace – pokrmy pochází z čínské kuchyně.  Kuchařský tým byl speciálně pro tuto restauraci povolán z daleké Číny, aby zajistil autenticitu chutí. Restaurace patří k vyhlášeným v celém Muscatu, otevřena je každý den kromě neděle a středy, od 19 do 23 hodin.

Beach Pavilion Restaurant & Bar – Přímo na pláži se nachází tato restaurace. Posezení je přichystáno jak uvnitř, tak venku. Servírují se nejčerstvější ománské ryby, stejně tak další dovezené rybí speciality. Užijte si večeři pod hvězdami, například v privátních cabanas, kde můžete strávit příjemnou romantickou večeři. Otevřeno během oběda a večeře.

BLU Bar – Bar otevřený během celého dne poskytuje velký výběr drinků, jídla nebo menších snacků, a to přímo u bazénu.

Atrium Tea Lounge – V jedinečném atriu, které nenajdete jinde na světě, stavěném pro samotného sultána. Vychutnejte si kávu, čaj nebo výborné dezerty.

Sport and wellness Al Bustan Palace *****

Spa

Six Senses Spa v hotelu Bustan se  nachazí v resortu, jedná se o největší Spa areál v celém Ománu. Odpočinek najdete v tomto paláci relaxace, vestavěném přímo ve skalách tyčících se nad okolím. Procedury a masáže jsou přizpůsobeny vašim individuálním potřebám a přáním. Na 33 tis. metrech čtverečních a ve třech patrech najdou své oblíbené zákoutí jak muži, tak ženy, které mají i vyhrazenou privátní pláž. Spa zahrnuje 17 místností pro procedury, finské sauny, infra sauny, ledovou sprchu, páru, fitness a jóga studio nebo relaxační zónu.

Hotel dále nabízí:

 • kilometr soukromé pláže
 • bazén, 50 metrů
 • 4 lagoon bazény
 • rybaření, kajaky nebo šnorchlování
 • 4 tenisové kurty
 • dětský bazén
 • dětský koutek
 • běžeckou dráhu
 • potápění
 • plně vybavenou tělocvičnu
 • aerobic studio

Map - Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

Personal advice from DELUXEA do Ománu to the hotel Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

In DELUXEA travel agency, we a personal advice to our clients. The DELUXEA's specialists travel around the world and visit hotels to advise our clients in the smallest details. Choose an expert who will advise you with the Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****, prepare a perfect holiday and who will take care of you.

The last inspectionof the hotel byDELUXEA specialist
2022
Kateřina Marečková
Kateřina Marečková +420 724 730 019

Hotel reviews Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel *****

Podobný hotel

Flight connections do Ománu

Ing. Pavlína Zbořilová
Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton Hotel
„I traveled the world.“
Odlet
Nocí
Strava
Hotel za osobu
x

We traveled the world. We will give you our personal advice.