Časté otázky

Časté otázky

Rychlá kalkulace zájezdu se svatbou a svatební cesty

Departure
Nights
Destination
Ambre Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Ambre Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Ambre Resort & Spa.

Room type
Meal

Letecká společnost
Wedding Package
Wedding Photographer
Bonus
CZK
EUR
We calculate the cost of your trip. Please wait.
We calculate
the cost of your trip.
Please wait.
Hotel,
CZK - /personCZK - /person
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Best Price Guarantee
Transfer
CZK - /person
Dospělý
CZK
Dítě 2 až 12 let
CZK
Czech DelegateDelegate      
CZK - /person
Akční sleva
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dospělý
CZK
Dítě 2 až 12 let
CZK
Dítě do 2 let
CZK
The price is valid for free seats in the most advantageous booking class
Podmínky zájezdu
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Price with
Wedding in paradise
CZK - /person
Price on demand
We calculate the cost of your trip. Please wait.
We calculate
the cost of your trip.
Please wait.

Otázky a odpovědi před cestou na svatbu v zahraničí a svatební cestou

Seznamte se s našimi odpovědmi na nejčastěji kladené otázky před odjezdem na svatbu do zahraničí nebo na svatební cestu do ráje.

1. Kde organizujete právoplatné svatby?

Právně platné svatby organizujeme na ostrovech Maurícius, Seychely, v Polynésii na Tahiti, Morea či Bora Bora, na Fiji nebo Srí Lance. Romantický svatební obřad Vám zařídíme i na Maledivách, avšak bez právní platnosti.

2. O kterou destinaci je největší zájem a proč?

Maurícius – díky skvělému servisu poskytovanému ve všech kategoriích ubytování, výborné, pestré stravě, možnosti sportů zdarma, sezoně trvající skoro celý rok a hlavně proto, že mnoho hotelů poskytuje slevy pro nevěstu ve výši až 50% z ceny pobytu a mnoho dalších výhod pro novomanžele. Maurícius je ideálním spojením romantiky, poznávání, relaxu, krásných pláží s bílým pískem a křišťálově čistého moře.

3. Jaký druh svatby budeme mít?

Všechny naše svatby jsou civilními obřady.

4. Bude naše svatba právoplatná?

Vaše svatba proběhne za přítomnosti oficiálně licencovaného oddávajícího, což zaručuje legálnost a rozpoznatelnost českým právním systémem. Po návratu je nutné nechat si legalizovat sňatek v ČR.

5. Jaký je rozdíl mezi jednotlivými destinacemi, kde organizujete svatby?

Naše cestovní kancelář nejčastěji pořádá svatby na Mauríciu a Seychelách. Seychely jsou romantické ostrovy, kde dvojice může najít zapadlou a přitom neskutečně nádhernou pláž, která bude jenom pro ně. Maurícius kromě pláží, které jsou o něco živější, poskytuje i možnost sportovního vyžití, vyzkoušení exotických masáží a výtečné gurmánské zážitky. Svatba samotná je na Seychelách velmi jednoduchá záležitost, která je za 20 minut vyřízená, na Mauríciu je potřeba navštívit 3 státní úřady, což vezme asi půl den času (k návštěvám dostanete doprovod).

6. Jak dlouho dopředu je svatbu v zahraničí třeba objednávat?

Optimální je přemýšlet o termínu svatby cca 4 až 6 měsíců předem, v případě požadavku na specifické datum i dříve. Většina hotelů pořádá pouze 1 obřad denně a to pouze v pracovních dnech. V některých měsících se velmi těžko nachází volný den na svatbu. Upozorňujeme, že je nezbytné přiletět do destinace cca 2 dny před obřadem, pro doladění detailů na místě. Nejkratší termín pro zajištění zájezdu, v jehož průběhu požadujete svatební obřad, je pro Seychely 2 týdny, Maurícius 5 týdnů, Fiji 5 týdnů, Srí Lanka 6 týdnů, Bali 8 týdnů a pro Polynésii 6 měsíců od dodání dokumentů do naší cestovní kanceláře. Jedná se o čas, který vyžadují místní úřady pro přípravu svatby. 

7. S čím vším by měli budoucí novomanželé před cestou počítat?

Před samotnou cestou je třeba připravit všechny potřebné dokumenty a rezervovat fotografa, kterého Vám rádi zajistíme. Předem si musíte zabezpečit svatební prstýnky a svatební oblečení. Destinace, ve kterých svatby pořádáme, jsou bezpečné, není potřeba žádná speciální očkování. Jediné riziko, se kterým musíte počítat je, že se do exotických ostrovů zamilujete a nebudete se chtít ani vrátit zpět.

8. Jaké dokumenty jsou pro svatbu v zahraničí potřeba?

Pro svatbu v zahraničí od Vás budeme potřebovat vyplněný a podepsaný formulář žádosti o svatbu, kopie Vašich pasů a ověřené kopie Vašich rodných listů přeložené do angličtiny (pro svatbu na Mauríciu nesmí být rodný list starší 3 měsíce od data plánované svatby). Pokud jste rozvedení, tak je třeba dodat i oddací list a rozsudek o rozvodu. V případě, že před svatbou plánujete uzavřít předmanželskou smlouvu, tak i prohlášení od notáře o uzavření této smlouvy.

9. Kdy dostaneme oddací list?

Váš oddací list by měl být připraven ihned po Vaší svatbě. Vzhledem k právní platnosti pro ČR je nutné opatřit oddací list apostilou. Opatření apostilou trvá zhruba 3 dny. Za předpokladu, že se nevracíte domů okamžitě po svatbě – certifikát bude přichystán před Vaším odjezdem. Pokud byste oddací list do svého odjezdu z destinace neobdrželi, bude zaslán k nám do kanceláře poštou. Náklady na zaslání oddacího listu si nese každý klient sám.

 10. Co když jsem rozvedený/á?

Pokud jste rozvedený/á už 10 měsíců, je potřeba dodat Váš oddací list a rozsudek o rozvodu. Maurícijské právo stanovuje pro maurícijskou svatbu takový předpis, který nařizuje budoucí nevěstě (rozvedené 10 a méně měsíců) prokázat, že není těhotná pomocí certifikátu od maurícijského doktora, za který je účtován malý poplatek. V případě, že je nevěsta již těhotná, budete muset počkat do doby, kdy uplyne více než 10 měsíců od rozvodu.

11. Budeme potřebovat svědky?

Podle zákona jsou dva svědci nad 18 let nezbytností. Nemusíte se ovšem obávat, pokud jste se rozhodli pro menší intimní svatbu jen ve dvou. V takovém případě Váš svatební organizátor zajistí svědky pro tento speciální svatební den. Většinou to jsou lidé z managementu hotelu. Pokud se klienti seznámí s někým sympatickým před svatbou, mohou si svědky vybrat sami.  

12. Jaký je průběh obřadu?

Po příjezdu na hotel se snoubenci seznámí se svatebním koordinátorem hotelu, který bude mít přípravu jejich svatby na starosti. Společně se svatebním koordinátorem si snoubenci vyberou to nejkrásnější místo, kde si chtějí říct své „ano“ - na pláži, v hotelové zahradě nebo v altánku. Společně s koordinátorem také doladí výzdobu svatebního místa nebo hudbu.  Svatební slib probíhá v angličtině nebo francouzštině (eventuálně s překladatelem v jiném jazyce) a snoubenci opakují po oddávajícím krátké věty. Celý obřad trvá cca 20 minut a je ukončený výměnou prstýnků, polibkem, krájením dorty a fotografováním.

13. V jaké dny v týdnu a v jaký čas může být svatba uspořádána?

Vaše svatba může být uspořádána ve dnech od pondělí do pátku kromě státních svátků. Naše svatby se obvykle odehrávají v pozdních odpoledních hodinách, aby Vaši fotografové mohli využít kouzlo odpolední atmosféry.

14. Co když ani jeden ze snoubenců neumí cizí řeč?

Při svatbě lze využít služeb překladatele. Na Mauríciu jsou klientům k dispozici dvě delegátky, které mohou za příplatek zajistit překládání do českého nebo slovenského jazyka. V případě potřeby překladu do jiného než českého nebo slovenského jazyka, musíme tuto možnost prověřit u našich partnerů v destinaci.

15. Jak probíhá návštěva úřadů na Mauríciu/Seychelách?

Na Mauríciu probíhá návštěva úřadů zpravidla v dopoledních hodinách. Pro klienty je zajištěn odvoz z hotelu na úřady do hlavního města a zpět. Návštěva úřadů i s dopravou na dané místo a zpět zabere přibližně 4 – 5 hodin. Na Seychelách není potřeba úřady navštívit vůbec.

16. Jaké oblečení vybrat pro svatbu?

Výběr šatů je na snoubencích. Nejlepší je prohlédnout si fotogalerii klientů, kteří s námi cestovali a vzít si inspiraci. Většina páru volí lehké letní oblečení - ženy krátké šaty a muži světlé kalhoty a letní vzdušnou košili. Vzhledem k teplu a vysoké vlhkosti vzduchu příliš nedoporučujeme sako. Kravata se na ostrovech takřka vůbec nenosí. Důraz je kladen především na relaxaci a individuální vkus.

17. Jak převézt svatební oblečení?

V případě, že vezete objemnější šaty, které se Vám nevejdou do odbaveného zavazadla, můžete si je vzít s sebou na palubu ve speciálním obale. Aerolinky Emirates mají velký šatník, kam lze šaty/oblek zavěsit.

18. Jak vypadá svatební hostina?

Svatba se obvykle koná v odpoledních hodinách, před západem slunce. Následuje přípitek šampaňským a jednoduché občerstvení. Většina klientů cestuje pouze ve dvojici, takže večeře, která následuje je privátní při svíčkách. Restaurace většinou poskytne nejlepší stůl a klienti si často dopřávají dary moře. Lze si připlatit osobního hudebníka nebo skupinu.

 19. Jaká je cena dovolené pro doprovod snoubenců (rodiče/přátele)?

Pro klienty, kteří cestují „jen“ na dovolenou, poskytujeme slevu za včasné rozhodnutí a řada hotelů nabízí speciální akce nocí zdarma, např. zaplaťte 10 nocí a dostaňte 4 noci zdarma (platné jen ve vybraných obdobích a délce pobytu). Pobyt doprovodu ale bude vždy o něco dražší než pobyt snoubenců či novomanželů, protože sleva nevěstě ve výšu až 50% je matematicky vyšší. Některé hotely dále nabízí novomanželům láhev šumivého vína, košík ovoce, masáže nebo speciální večeři z darů moře při svíčkách. Plánujete-li velkou svatbu pro minimálně 6 dospělých osob, tak Vám vytvoříme speciální kalkulaci ceny zájezdu.

Oblíbená varianta při cestě snoubenců s rodiči: na dovolenou cestují společně, rodiče zůstávají na první týden, ve kterém je svatba a den či dva po svatbě odlétají zpět (nebo na jiný ostrov či do jiného hotelu). Novomanželé pak tráví svatební cestu sami v klidu.

20. Mohou se k nám připojit i hosté, kteří nebydlí ve stejném hotelu?

Hotely dávají přednost tomu, aby Vaši hosté měli možnost být přítomni na ceremoniálu. Není ovšem vždy reálné umožnit těm hostům, kteří nepobývají v daném hotelu, aby se k Vám připojili při svatebním dni. Proto je důležité kontaktovat hotel ještě před rezervací, aby potvrdili, zda a popřípadě kolik hostů mohou ubytovat.

 21. Pokud chce muž připravit svatbu v zahraničí jako překvapení pro partnerku, je možné to do poslední chvíle zatajit?

K zajištění cesty potřebujete získat kopii jejího cestovního pasu a originál rodného listu, který musí být soudně přeložen do angličtiny. Nicméně zatajení samotné cesty před partnerkou není běžné, daleko častější je shoda na svatbě v zahraničí, ale s tím, že cílová země je pro nevěstu překvapením, které se odkryje až při nástupu do letadla. Na druhou stranu absolutní zatajení zájezdu, který má obsahovat svatbu, před rodinou a okolím je docela časté a často i záměrné, zejména u starších dvojic.

22. S čím vším se dá svatba případně spojit?

Romantický pobyt je možné zkombinovat s poznáváním ostrovů. Např. na Seychelách si pár může zvolit kombinaci ostrovů - dva největší ostrovy Mahé a Praslin poznávají a na třetím nejmenším La Digue, který je zároveň nejromantičtější mají svatební obřad a užívají si líbánky. Maurícius je možné spojit s poznáním sesterského ostrova Rodrigues nebo francouzského ostrova Réunion. Navíc je možné zařídit při cestě do destinace či zpět zastávku v Dubai, kterou je možné spojit s nákupy, výletem do pouště nebo návštěvou dalších zajímavostí. Příznivci sportu si mohou svatební pobyt zpříjemnit řadou sportů, které nabízí hotely na Mauríciu zdarma a navíc si zahrát golf, vyzkoušet hlubokomořský rybolov nebo poznat pestrý podmořský svět.

23. Jak časté jsou svatby v zahraničí?

Svatby v zahraničí mají vzestupnou tendenci. Od založení naší společnosti v roce 1995 máme za sebou již více než 1000 úspěšně připravených svateb v ráji a každý rok čísla stále rostou. 

24. Klienti nepocházející z ČR – může být svatba zorganizována?

Pokud nevlastníte český/slovenský pas, budete muset kontaktovat Vaši ambasádu nebo konzulát, abyste zjistili, jestli nepotřebujete ještě nějaké další dokumenty navíc k těm, které požaduje hotel. Za určitých okolností může být Váš svatební certifikát označen apostilou, která jej legalizuje pro používání ve Vaší zemi (za toto ověření je účtován poplatek navíc).

25. Jak vybrat a zajistit fotografa na svatbu?

Na Mauríciu spolupracujeme s profesionálními fotografy, Stephánem Antoinem z Frame In Production a Zubeyer Kureemunem z Exotica Photos. Rádi Vám zprostředkujeme jejich služby. Na Seychelách svatebního fotografa zajistí naše partnerská kancelář, popřípadě vybraný hotel. Fotografa na svatbu je třeba vždy zajišťovat s předstihem, aby byla garance jeho dostupnosti na Vámi vybraný termín svatby.

 

Mám zájem o svatbu v ráji

We traveled the world. We will give you our personal advice.