Tanzania

Safari v Tanzánii

Předností Tanzanie je to, že je to země s pravděpodobně největší rozmanitostí krajiny a volně žijících živočichů na území celého afrického kontinentu. Chráněné oblasti jsou rozesety po celé zemi, a tak nabízí širokou škálu možností pro pozorování zdejší panenské přírody. Nejznámější a také nejnavštěvovanější je tzv. severní okruh, kam patří národní parky Arusha, Lake Manyara, Ngorongoro, Serengeti a Tarangire. V těchto tanzanských národních parcích se můžete setkat s legendární Velkou pětkou, kam patří slon africký, lev pustinný, nosorožec dvourohý, levhart skvrnitý a buvol africký. 

Při safari budete moci spatřit statisíce zvířat pohybujících se po pláních tanzanského nejstaršího NP Serengeti, anebo budete moci obdivovat přírodu v NP Ngorongoro se stejnojmenným kráterem.

Méně známé a navštěvované jsou parky jižní Tanzanie (Mikumi, Selous, Ruaha a Udzungwa), které nabízí divokou přířodu, rozmanité druhy zvěře a méně turistů. Národní parky Gombe Stream a Mahale pak patří mezi nejlepší místa pro pozorování šimpanzů v Africe. Tanzanie je doslova rájem jak pro divoká zvířata, tak i pro jejich milovníky.

Typy safari - To, jaký druh safari si vyberete, záleží na vašem rozpočtu, pohodlí, jaké vyžadujete, a také na tom,  jak autentický zážitek chcete zažít. Na samotném safari nebuďte příliš pasivní. Část itineráře sice bývá pevně daná, ovšem vždy je možné se dohodnout tak, aby vám denní program co nejvíce vyhovoval.


serengeti-2-001.jpg

Zjistěte, v jakém období je nejlepší vypravit se na safari

Raději sucho než deště

Pro oblast Afriky, ve které celá Tanzanie, je typické střídání období sucha a období dešťů. Období sucha je turisticky atraktivnější především kvůli vyššímu komfortu při pozorování zvířat. Malou výhodou období dešťů může být zase to, že v celém parku pravděpodobně nepotkáte jiného návštěvníka a budete tedy mít celý park se zvířaty téměř pouze pro sebe.

Krátké období sucha trvá od ledna do února, což je zároveň čas, kdy se rodí mláďata býložravců a to  se samozřejmě pojí s uchvacujícími a dojemnými pohledy na to, jak matky učí svá mláďata první krůčky a to, jak se o sebe postarat v divočině. Dlouhé období sucha poté trvá od června do října.

Období dešťů nastává také dvakrát ročně. To kratší trvá od listopadu do prosince a to dlouhé od března do května. 


Serengeti Nyikani Migration Camp

Léto (od listopadu do března) - sledujte obrovské krokodýly, jak se vyvalují na slunci při březích řeky Grumety, nebo ptáky, kteří se chlubí svým nádherným peřím. V tomto období se také prohánějí obrovská stáda pakoní se svými mladými po pláních Serengeti a hejna růžových plameňáků poletují na pobřeží jezera Manyara.

Podzim (duben a květen) - podzim je ideální čas k navštívení parku Serengeti ještě před skupinou cestovatelů, kteří jezdí v hlavní sezóně. V tomto období můžete také vidět stáda nosorožců a spousty pestrobarevných motýlů v oblasti Crater.

Zima (od června do srpna) - v tomto období můžete být svědkem Velké migrace – doby, kdy obrovská stáda pakoňů přecházejí napříč řekou Grumeti. Nezapomenutelným momentem je i přelet horkovzdušným balonem nad parkem Serengeti a možnost vidět z ptačí perspektivy spousty migrující zvěře a predátory přírody v akci.

Jaro (září a říjen) - sledujte pumy, jak loví svou potravu v oblasti Grumeti, nebo pozorujte právě se líhnoucí krokodýlí mláďata z vajíček nakladených na březích řek. A protože na jaře klesá množství turistů, je to také ideální čas udělat si vycházku po okraji místa zvaného Crater.

Wetu.com

We traveled the world. We will give you our personal advice.