Na Zanzibar nenabízíme přímé lety charterovým letadlem, které mohou být krátce před cestou zrušeny pro malou obsazenost. DELUXEA nabízí výhradně lety na pravidelných linkách s Qatar Airways a Turkish Airlines. Ty poskytují perfektní servis, návaznost při přestupu a hlavně jsou flexibilní s možností odletu několikrát v týdnu (z Prahy i Vídně). Pro náročné klienty doporučujeme kombinaci Zanzibaru se safari v pevninské části Tanzanie. Osobně jsme vyzkoušeli a rádi Vám připravíme dovolenou na míru.

Zanzibar

Zanzibar

Quick Hotel Calculation

Zanzibar
Departure
Nights
Gold Zanzibar Beach House & Spa
Hotel

Pro hotel Gold Zanzibar Beach House & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Gold Zanzibar Beach House & Spa.

Room type
Meal

Letecká společnost
Bonus
CZK
EUR
Price
CZK - /person
Original price
CZK -/person
Hotel,
CZK - /personCZK - /person
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Dítě do let
CZK
Best Price Guarantee
Transfer
CZK - /person
Dospělý
CZK
Dítě 2 až 12 let
CZK
Czech DelegateDelegate      
CZK - /person
Akční sleva
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dospělý
CZK
Dítě 2 až 12 let
CZK
Dítě do 2 let
CZK
The price is valid for free seats in the most advantageous booking class
Podmínky zájezdu
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
Dítě do let
More details
CZK/dítě
Hotel,
CZK - /person
Transfer
CZK - /person
Czech DelegateDelegate
CZK - /person
The ticket by
CZK - /person
We calculate the cost of your trip. Please wait.
We calculate
the cost of your trip.
Please wait.

 

Zanzibar - ostrov koření a bílých pláží

Jen 40 km na východ od pobřeží africké Tanzanie v teplých vodách Indického oceánu se nachází překrásný ostrov Zanzibar, na kterém ucítíte vůni hřebíčku a jehož bílé pláže Vás naprosto uchvátí. 

Ostrov Zanzibar (známý mezi místními jako Unguja) se pyšní úctyhodnou rozlohou 1684 km2 (96x32 km). Najdete zde nejen kouzelné bílé písčité pláže s korálovými útesy, ale i město s bohatou historií - Stone Town. O Stone Town se navíc říká, že je jediným funkčním starobylým městem ve Východní Africe.

Málokdo ví, že název Zanzibar nezahrnuje pouze jeden ostrov, ale zastupuje souostroví a současně poloautonomní region Tanzanie. Ve skutečnosti se Zanzibar skládá ze dvou větších ostrovů Unguja a Pemba. K nim náleží několik menších ostrovů, které jsou často pouhé neobydlené korálové útesy.

Určité části takzvaného černého kontinentu, což je synonymum pro africký světadíl, zažívají v současné době turistický boom, protože turisté hledají něco nového a inspirativního, co naplní jejich neutuchající představy. Právě Zanzibar je typickým představitelem takové destinace. I když zde nepotkáte masy turistů, zdejší nepřeberné množství překrásných pláží s bílým pískem Vás budou uspokojovat po celém pobřeží ostrova. Na tomto místě poznáte novou tvář exotické destinace v podobě jednoho z posledních přírodních rájů na Zemi.

Pro návštěvníky toužící po aktivním vyžití a zajímavých exkurzích představuje zanzibarské prostředí přesně to, co hledají. Koupání se v teplém Indickém oceánu, potápění a objevování podmořského světa s jeho exotickým životem a neuvěřitelnými korálovými útvary, ale také poznání místní kultury a vnitrozemí ostrova, výpravy do bujných pralesů nebo výlet přes moře do dechberoucího safari v Tanzanii. Při takových zážitcích se mnohdy tají dech. Pro dotvoření představy o pobytu na Zanzibaru můžete využít našich vlastních zážitků.

Ideální poloha pod rovníkem garantuje po celý rok teplé tropické počasí. Za optimální měsíce pro návštěvu jsou považovány červen až říjen, ale Evropané upřednostňují leden až březen. V dubnu a květnu je část hotelů uzavřená z důvodu pravidelných rekonstrukcí. Časový posun je zde pouhá +1 hodina (v letním čase) a +2 hodiny (v zimním čase), doba letu z Prahy či Vídně je přibližně 10 hodin.


zanzibar-novy-web-001.jpgzanzibar-novy-web-020.jpg
 
zanzibar-novy-web-002.jpg 

Příroda

Na ostrovech návštěvník nenalezne žádná velká divoká zvířata. Zalesněné oblasti jako například Jozani jsou obydleny opičkami, prasátky a malými antilopami. Občas se zde prý vyskytne i bájný zanzibarský leopard, ale pravděpodobnější je, že narazíte spíše na langustu indickou nebo na podobné malé tvory.

Na ostrově své útočiště nachází také množství druhů ptactva a ve venkovských oblastech i houfy motýlů. Korálové útesy, které obklopují Východní pobřeží, jsou bohatou pokladnicí pro potápěče hledající zajímavý mořský život, což činí ze Zanzibaru ideální místo pro šnorchlování a potápění.

 

 

Lidé, náboženství a jazyk

Lidé na Zanzibaru jsou neuvěřitelným mixem různých etnik v závislosti na jejich pestrobarevné historii. Islám je na ostrovech dominantním náboženstvím, jež praktikuje většina Zanzibarců. Přesto se zde najdou i menšiny hlásící se ke křesťanství a hinduismu.

Populace má vzestupnou tendenci a odhaduje se, že na ostrovech trvale bydlí přes 1 300 000 lidí. Největší koncentrace lidí je samozřejmě v hlavním městě – tím je Zanzibar city se svými téměř 206 000 obyvateli.

Místní obyvatelé mluví Swahilštinou (někdy se jazyk také nazývá Kiswahilli) – jazykem, který je ve východní Africe velmi rozšířený. Jazykovědci dokonce tvrdí, že právě Zanzibar je místem, kde se Swahilština zrodila smísením jiných jazyků a postupně se rozšířila i do jiných částí afriky.

Běžně se hovoří i arabštinou, avšak turista nemusí mít obavy, že by se nedomluvil, protože v službách spojených s cestovním ruchem i obchodem lidé obvykle alespoň na základní úrovni ovládají angličtinu.

Politická situace

Zanzibar je ostrovním územím Spojené republiky Tanzanie a má svou částečně autonomní vládu stvořenou z Revoluční rady a Sněmovny reprezentantů. Zanzibar je souhrnný název pro dva ostrovy - Unguja a Pemba

Politická situace a bezpečnost na Zanzibaru i pevninské Tanzanii je dlouhodobě stabilní. Všichni obyvatelé i političtí činitelé jsou si totiž velmi dobře vědomi, že jejich země prosperuje i díky cestovnímu ruchu v oblasti – a ten funguje dobře pouze ve chvíli, kdy je situace v zemi dlouhodobě stabilní a návštěvníci se cítí bezpečně.

Ekonomika

Rybolov a zemědělství je přesto stále hlavní ekonomickou aktivitou místních lidí. Zanzibar býval vždy jedním z nevětších producentů hřebíčku na světě a jeho ekonomika byla založena na velkém příjmu odvozeném právě z vývozu hřebíčku. Přestože je jeho vývoz zároveň s exportem kokosových produktů stále největším zdrojem příjmů, čím dál větší roli hraje také zahraniční cestovní ruch, z kterého přitéká na ostrovy cizí měna a přijíždí každým rokem více lidí.

V současné době jsou však počty příjezdů stále poměrně nízké (kolem 100 000 lidí ročně) a potenciál turismu stále ještě není příliš zmapován.

zanzibar-novy-web-019.jpg zanzibar-novy-web-023.jpgzanzibar-novy-web-025.jpg
 

 

Místní doprava

Pro dopravu po ostrově doporučujeme využít taxislužby. Především ve městech jsou taxíky všudypřítomné a jejich cena není ani nijak závratná – svezení po městě vyjde na pár dolarů, na delší trase mimo město se ceny pohybují kolem 20 dolarů. Frekventovaná trasa taxíku je z letiště do hlavního města – zajímavostí je, že zatímco trasa z letiště stojí i kolem 40 dolarů, tam se můžete dostat mnohem levněji díky tzv. shared taxi – domluvíte se s někým, kdo míří stejným směrem.

I výlety po ostrově doporučujeme podnikat taxíkem, řidič obvykle ví, kde jsou zajímavá místa, čemu se vyhnout a kde zaparkovat.

Autobusová doprava je využívána především místním černošským obyvatelstvem. Autobusem je zde obvykle myšlen nákladní vůz s lavicemi na korbě, na který se místní lidé ve větším počtu za malý poplatek naskládají a na smluvených místech postupně vystupují.

 zanzibar-novy-web-004.jpg
 

 

We traveled the world. We will give you our personal advice.