Vlakem napříč Afrikou

Golfové safari

 

Okružní cesta s Rovos Rail za jedinečnými golfovými hřišti

Tato okružní cesta luxusním vlakem společnosti Rovos Rail dokonale kombinuje hraní golfu s poznáním krás Jihoafrické republiky. Vlak Rovos Vás zaveze k nejlepším golfovým hřištím této země, ale na své si přijdou i ti, kteří golf nehrají. V blízkosti všech golfových hřišť budou na výběr různé výlety a exkurze. Okružní cesta začíná v Pretorii a pokračuje na západ směrem k národnímu parku Pilanesberg a městu Sun City, jehož golfová hřiště patří k těm nejlepším. Vlak Rovos následně nabere jihovýchodní směr k Indickému oceánu. Při své cestě zastavíte také u Dračích hor. Zde na Vás čeká 18 - jamkové hřiště Champagne Sports Resortu. Ti, kdo golf hrát nebudou, se mohou zúčastnit prohlídky bitevních polí. Ta patří k významným historickým místům. Následuje večer strávený v Durbanu. Durban Vám nabídne jedno z nejlepších golfových hřišť v JAR. Váš golfu neholdující doprovod si prohlédne Durban při okružní jízdě. Další den pak bude na programu projížďka po safari v přírodní rezervaci Hluhluwe. Vlak Vás následně zaveze do Svazijska. Zde můžete svůj odpal potrénovat v Royal Swazi Golf Clubu, zatímco nehráči mohou navštívit unikátní sklárnu v Ngwenya. Na závěr této jedinečné okružní jízdy si zahrajete v Leopard Creek Golf Clubu a navštívíte světoznámý Krugerův národní park. Okružní jízda končí devátý den, kdy dorazíte zpět do Pretorie.

vlakem-napric-afrikou-042.jpg 
 

 

Itinerář cesty luxusním vlakem: Pretoria - Pretoria

  1. den – Zahájení cesty z Pretorie

Vlak společnosti Rovos Rail odjede z vlakového nádraží v Pretorii v dopoledních hodinách a bude pokračovat západním směrem do města Koster, kde zastaví na noc.

  1. den – Přírodní rezervace Pilanesberg s golfem nebo safari

Druhý den už golfisté mohou vyzkoušet své dovednosti na golfových hřištích Lost City nebo Gary Player Country Club. Ti, kdo golf hrát nebudou, si mohou užít safari projížďku ve velkých terénních otevřených vozech v přírodní rezervaci Pilanesberg. Navštívit můžete také Lost City. Večer pak bude cesta vlakem pokračovat dále na Heidelberg.

  1. den – Volný den na palubě vlaku

Třetí den si můžete užít luxusu a pohodlí vlaku Rovos a užívat si výhledy na okolní krajinu. Vlak bude pokračovat jihovýchodním směrem k Indickému oceánu.

  1. den – Golf v Champagne Sports Resort

V tento den si golfoví hráči budou moci zahrát v Champagne Sports Resort. Pro ty, kteří golf nehrají, bude připravena komentovaná prohlídka bitevních polí s pauzou na oběd v Spionkop Lodge. Ve večerních hodinách pak bude cesta pokračovat do přímořského města Durbanu.

  1. den – Město Durban a Durban Country Club

Golfisté budou mít zajištěn přístup na golfová hřiště Durban Country Club již od půl osmé ráno. Ostatní členové skupiny budou mít prostor prohlédnout si město Durban a následně se setkají s hráči v Durban Country Club na oběd.

  1. den – Safari v přírodní rezervaci Hluhluwe

V časných ranních hodinách se zúčastníte projížďky po safari v přírodní rezervaci Hluhluwe. Ta se nachází severně od města Durban. Cesta vlakem pak bude pokračovat dále do Svazijska a města Mpaka.

  1. den – Poznávání  Svazijska

Sedmý den cesty si golfisté mohou zahrát golf v Royal Swazi Sun. Ti, kdo golf hrát nebudou, se mohou zúčastnit safari v rezervaci Mkhaya a prohlédnout si proslulou svazijskou sklárnu Ngwenya, která je unikátní tím, že vyrábí skleněné výrobky z recyklovaného skla.

  1. den – Krugerův národní park

Na golfisty čeká tento den Leopard Creek Golf Estate v těsné blízkosti Krugerova národního parku. Ostatní se mohou zúčastnit safari vyjížďky do již zmíněného, světově známého, Krugerova národního parku.

  1. den – Příjezd zpět do města Pretoria

Devátý a zároveň poslední den Vaší jedinečné cesty luxusním vlakem dorazíte zpět do města Pretoria, kde celá okružní cesta končí.

 vlakem-napric-afrikou-035.jpgvlakem-napric-afrikou-036.jpg
 

Typy kajut v luxusním vlaku Rovos

Můžete si vybrat typ a velikost kajuty, která Vám bude nejlépe vyhovovat.  Více informací...

 

Jak naplánovat cestu:

Tato trasa za těmi nejlepšími golfovými hřišti a krásami Jihoafrické republiky je koncipována jako okružní, přičemž luxusní vlak Rovos vyráží z města Pretorie. Je proto třeba doletět na hlavní mezinárodní letiště do Johannesburgu. Město Johannesburg je oblíbeným výchozím bodem pro návštěvu Jihoafrické republiky. Doporučujeme tak využít této příležitosti a nechat si alespoň jeden až dva dny na prohlídku zajímavostí tohoto města. Ještě než se pak následně dopravíte do Pretorie, doporučujeme navštívit jeskyně Sterkfontein, které se nachází přibližně hodinu jízdy od Johannesburgu a které jsou zapsány na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví. Také v samotném městě Pretorii se nachází několik pozoruhodných míst. Je třeba počítat přibližně s jedním dnem na jejich zhlédnutí. Z Pretorie, která je domovským městem pro vlaky společnosti Rovos, se pak následně vydáte na okružní cestu pohodlím luxusního vlaku přes rozmanitou krajinu Jihoafrické republiky.

 

Zajímavosti města Johannesburg:

Věž Hillbrow– Nejvyšší dominantou Johannesburgu je 269 metrů vysoká věž Hillbrow. Ta vytváří jedinečné panorama města. Veřejnosti je však v současné době nepřístupná.

Carlton Centre – Vysoká kancelářská budova s padesáti nadzemními podlažími je atraktivní pro návštěvníky nejen kvůli nákupnímu centru, které se nachází v podzemí. Můžete také vyjet výtahem do posledního patra, kde se nachází vyhlídková plošina. Z té se Vám nabídne jedinečný výhled ne celé město.

Newtown – Oblast Johannesburgu, ve které se mísí kultura celého města. Jistě si nenechte také ujít pohled na rozsvícený most Nelsona Mandely.

Lion Park – Nikdo by neměl opustit jižní Afriku, aniž by viděl lvy. Lion Park je ideálním místem na prvotní kontakt s touto jedinečnou šelmou.

Apartheid Museum – Nevšední a jistě obohacující zážitek Vám bezesporu přinese také návštěva muzea, věnovaného historii apartheidu v jižní Africe.

Constitution Hill – Sídlo Ústavního soudu je symbolem cesty jižní Afriky k demokracii. Budova Constitution Hill se nachází ve čtvrti Braamfontein. Ta je také známá pro množství restaurací, hudebních klubů a bohatého nočního života.

A další: Mary Fitzgerald Square, House of Nelson Mandela, Museum Africa

Zajímavosti města Pretoria:

Union Buildings – Jednoznačnou dominantou města a národním monumentem jižní Afriky je sídlo vlády v Union Buldings, před kterým se rozkládají široké zahrady. Samotné budovy jsou veřejnosti nepřístupné, avšak i tak stojí bezesporu za zhlédnutí.

National Cultural History Museum – Velikou sbírku uměleckých předmětů, archeologických objektů, fotografií a historických dokumentů můžete obdivovat v tomto jedinečném muzeu.

Voortrekker Monument – Jedním z nejnavštěvovanějších monumentů je majestátní Voortrekker Monument, jehož návštěvu byste při svém pobytu v Pretorii neměli vynechat.  

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.